Objavte lety za najlepšie ceny

Nórsko Flåm

Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Flåm


1. Aké podnebie panuje v Flåme?
Odpoveď: V Flåme panuje mierny oceánsky podnebný typ, ktorý zabezpečuje jarné a letné teploty od 10 ° C do 20 ° C a zimné teploty od -5 ° C do 5 ° C.

2. Ako sa dostanem do Flåmu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Flåmu, je cestovanie vlakom Flåmsbana, ktorý je jedným z najkrajších vlakových ciest na svete.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Flåmu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Flåmu je v letných mesiacoch, keď sú dni dlhé a teploty sú tepelné, čo umožňuje rozmanité aktivity, ktoré destinácia ponúka.

4. Aké zaujímavosti ponúka Flåm?
Odpoveď: Flåm ponúka množstvo zaujímavostí, ako napríklad jazdu vlakom Flåmsbana, prechádzky po nádherných nórskych fjordoch, návštevu muzeí, plavby po fjordoch a mnoho ďalších.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Flåme?
Odpoveď: V Flåme máte možnosti ubytovania v hoteloch, penziónoch, hosteli a apartmánoch, záleží len od vašich preferencií a rozpočtu.

6. Aké aktivity je možné podnikať v Flåme?
Odpoveď: V Flåme je možné podnikať rôzne aktivity ako napríklad jazda na bicykli, turistika, návšteva muzeí a galérií, plavba po fjordoch alebo jazda na vlakové trati Flåmsbana.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Flåme?
Odpoveď: V Flåme nájdete široké spektrum reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné nórsky jedlá, morské plody a mnoho iných chutných jedál z domácej i medzinárodnej kuchyne.

8. Koľko trvá cesta vlakom Flåmsbana?
Odpoveď: Cesta vlakom Flåmsbana trvá približne 1 hodinu a 30 minút.

9. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Flåme?
Odpoveď: Najlepšie miesta na fotenie v Flåme sú vlaková stanica Flåmsbana, nórsky fjord, nádherné hory a západy slnka.

10. Ako sa môžem dostať z Flåmu do iných miest Nórska?
Odpoveď: Z Flåmu je možné ísť vlakom alebo autobusom do iných miest v Nórsku, alebo si môžete prenajať auto a cestovať sama.


Ubytovanie Nórsko Flåm


Flåm je malé mestečko v Nórsku, nachádzajúce sa v krásnej krajinnej oblasti Sognefjord. Sognefjord je najdlhší a najhlbší fjord v Nórsku, a je jedným z najkrajších miest na svete.

Flåm je veľmi obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí prichádzajú obdivovať jeho úchvatné prírodné krásy, vrátane vysokých hôr, hustých lesov a malebných vodopádov. Mesto je tiež známe pre svoju železnicu Flåmsbana, ktorá sa považuje za jednu z najkrajších železníc na svete. Toto skvelé dievčaťo ponúka nádherný výhľad do údolia a jazdu sa ňou je jedným z nezabudnuteľných zážitkov pre každého návštevníka.

Vzhľadom k vysokému počtu turistov, ktorí navštevujú Flåm, je v meste k dispozícii mnoho možností ubytovania. Na výber máte rôzne hotely, hostely, penzióny a apartmány, ktoré budú vyhovovať akémukoľvek rozpočtu a preferenciám.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete si rezervovať izbu v jednom z hotelov, ktoré ponúkajú širokú škálu vybavenia a služieb. Tieto hotely majú obvykle krásne izby s výhľadom na fjord, reštaurácie s tradičnou nórsku kuchyňou a wellness centrum, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú priateľskú atmosféru a bezstarostné ubytovanie, sú v Flåme k dispozícii aj rôzne možnosti hostelu a penziónov. Hostely ponúkajú cenovo dostupné spoločné izby s rôznym počtom lôžok a vo výborných prípadoch aj s výhľadom na fjord. Penzióny zase ponúkajú súkromné izby s vlastnou kúpeľňou a jednoduchou kuchyňou, čo je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú mať istú mieru súkromia a slobodu pripraviť si vlastné jedlo.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť, existuje aj možnosť ubytovania v apartmánoch. Väčšina apartmánov je plne zariadená so všetkými základnými potrebami, čo vám umožní variť si a stráviť večery pohodlne doma. Táto možnosť je skvelá pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktorí cestujú spolu a radi si užívajú väčšiu slobodu pri plánovaní svojho dňa.

Nezáleží na tom, aké preferencie či rozpočet máte, Flåm vám ponúka mnoho možností pre príjemný a pohodlný pobyt. Nespočetná množstvo prírodných krás, ktoré môžete vidieť a objaviť, vám umožní zažiť nezabudnuteľné chvíle a zaplniť si baterky v krásnom prostredí fjordového Nórska.


Počasie Nórsko Flåm


Nórsko je známe svojimi nádhernými krajinami, horskými vrcholmi a fjordami. Jedným z najkrajších miest v Nórsku je Flåm, malé mestečko nachádzajúce sa na brehu slávneho fjordu Aurlandsfjord. Počasie v Flåme je výnimočné a ovplyvňuje ho kombinácia morského a kontinentálneho podnebia.

V lete sa Flåm teší miernym teplom, so strednou teplotou približne 15 ° C. Teploty môžu však kolísať až od 10 ° C do 20 ° C. To znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na rôzne teploty a mali by si so sebou vziať ľahké vrstvy oblečenia. Letá sú v Flåme príjemné a slnečné, ale príroda tu môže byť veľmi rýchla a neočakávateľná. Preto by mali turisti mať pri sebe vždy nepremokavý odev a ochranné slnečné okuliare.

Pokiaľ ide o zrážky, Flåm je známy ako jedno z najzelenších miest v Nórsku. Práve kvôli tomu môžete očakávať mierne zrážky počas celého roka. Letné mesiace júl a august sú však najsuchšie obdobia a turisti sa môžu tešiť na viac slnečných dní. Zrážky v zime môžu byť výraznejšie, ale stále neohrozujú návštevníkov. Oblečenie by malo byť vhodné na vlhké prostredie, najlepšie je vyzbrojiť sa plášťom alebo nepremokavou bundou.

Zimy v Flåme sú chladné a zimné teploty dosahujú -2 ° C až 7 ° C. Sneženie je bežné, čo robí zimné mesiace ideálnymi pre lyžiarov a milovníkov zimných športov. Pre týchto návštevníkov je odporúčané oblečenie do vrstiev, vrátane teplovzdušných bundy, termálnej podprsenky a teplovzdušných nohavíc. Okrem toho by mali mať so sebou aj rukavice, šál a čiapku na ochranu pred chladom.

Najkrajšie ročné obdobie v Flåme je jesenné obdobie. Farby lístia sa menia na zlaté, červené a oranžové odtiene, čo vytvára scenérie ako z rozprávky. Teploty v septembri a októbri sa pohybujú od 8 ° C do 14 ° C, čo je ideálne na preskúmanie miestnych túr či výletov.

Flåm je kouzelné miesto, ktoré vás ohromí svojou krásou a pokojom. Bez ohľadu na to, kedy sa sem vyberiete, počasie vám dokáže ponúknuť jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie, aby ste sa mohli plne pohrávať s prírodou a dokonale si užiť pobyt v tejto malebnej časti Nórska.


Letenka Nórsko Flåm


Flåm – Klenot nórskeho fjordového kráľovstva

Ak túžite zažiť prírodu v jej najčistejšej podobe a obdivovať nádherné prírodné scenérie, malé mestečko Flåm v Nórsku je ideálnym miestom pre vás. Nachádza sa v srdci slávnych nórskych fjordov a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad na hory, vodopády a malé tradičné farmy.

Ako sa tam dostať?
Ak ste sa rozhodli objaviť kúzlo Flåmu, najlepšou voľbou je vybrať si letenku do blízkeho letiska v Bergene. Z tohto medzinárodného letiska je možné ľahko a pohodlne pokračovať priamym vlakom alebo autom do Flåmu. Cesta trvá približne 2,5 hodiny a výhľady počas cesty sú viac ako odmenou za čas strávený cestou.

Čo robiť v Flåme?
1. Prevoz trajektom po slávnom Aurlandskom fjorde
Aurlandsfjord, ktorý sa v Flåme otvára do Sognefjordu, je jedným z najkrajších fjordov v Nórsku. Pre jeho obdivovanie sa môžete vydať na neopakovateľný zážitok v podobe výletu trajektom. Táto scenéria vám vezme dych a ponúkne vám pohľad na strmé hory, spektakulárne vodopády a pestrofarebné domčeky priamo na brehu fjordu.

2. Výlet vlakom Flam Railway
Flamská železnica je jednou z najkrajších železníc na svete a predstavuje skvelý spôsob, ako preskúmať úchvatnú prírodu okolo Flåmu. Tieto horské dráhy vám poskytnú nádherný výhľad na vodopády, úzkorozchodné tunely a zákruty, ktoré vás zavedú na najvyšší bod, kde môžete obdivovať panorámu Sognefjordu.

3. Turistika v blízkosti Flåmu
Okolie Flåmu je rajom pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve a chcú spoznať nórsku prírodu v jej najzaujímavejšej podobe. Môžete si vybrať medzi rôznymi turistickými trasami, ktoré vám ponúknu úchvatné výhľady na fjordy, vodopády a hory. Ak ste odvážni, môžete sa vydať na túru po známom treskovom chodníku (Flåmsbana).

4. Návšteva múzea a tradičných fariem
Flåm je známy aj vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu. Môžete navštíviť múzeum Flåmskej železnice, kde sa dozviete viac o histórii a výstavbe železnice. Okrem toho môžete navštíviť aj tradičné farmy v okolí Flåmu a zistiť viac o tradičnom nórskom spôsobe života.

Ak hľadáte nezabudnuteľný a fascinujúci zážitok v kontakte s prírodou, Flåm v Nórsku je práve to pravé miesto pre vás. Vyberte si letenku, obúvajte turistické topánky a pripravte sa na neopakovateľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších kútov sveta - v nórskych fjordoch.


Dovolenka Nórsko Flåm


Nórsko - krajina fjordov a krásnej prírody, ktorá láka turistov z celého sveta svojimi nádhernými výhľadmi a príjemným prostredím. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Nórsku je Flåm, malé mestečko ležiace na brehu fjordu Aurlandsfjord. Tento článok sa venuje návšteve tohto malebného miesta a popisuje jeho najzaujímavejšie atrakcie.

Flåm je známy predovšetkým svojou malebnou scenériou a fjordmi, ktoré obklopujú mesto. Cestovatelia sem prichádzajú najmä pre expedičné plavby po Aurlandsfjorde a Nærøyfjorde, ktoré sú zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Plavba po týchto fjordoch je nezabudnuteľným zážitkom, kedy si môžete vychutnať výhľady na strmé útesy, zelené lesy a priekopávajúce sa vodopády.

Okrem plavieb fjordmi je Flåm aj výborným východiskom pre túry a horské výstupy. V blízkosti mesta sa nachádzajú hory ako napríklad Floyen a Mount Fløyen, ktoré ponúkajú možnosť krásnych výhľadov na okolitú krajinu. Návštevníci môžu vyraziť na jednoduchšie túry alebo sa vybrať na náročnejšie výstupy, v závislosti od svojich schopností a kondície.

Mesto Flåm samo o sebe je príjemným miestom na prechádzky a preskúmanie. Jeho centrum je plné krásnych drevených budov a prístavných reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne jedlá a pochutiť sa na čerstvých morských plodoch. Okrem toho môžete navštíviť aj mnohé múzeá, ktoré vám priblížia históriu mesta a tradície miestnych obyvateľov.

Ak máte radi vlak-jazdy, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť najznámejší vlak na svete - Flåmský vlak. Toto železničné spojenie sa tiahne z mesta Flåm až k vrchu fjordu Myrdal, ponúkajúc nezabudnuteľný zážitok z jazdy cez úzkoprsé tunely a strmé svahy. Cestujúci majú možnosť obdivovať nádherné prírodné scenérie počas cesty, vrátane horských vrcholov a vodopádov.

V neposlednom rade, pri návšteve Flåmu by ste nemali zabudnúť na venovanie pár hodín relaxácii v miestnych termálnych kúpeľoch. Tieto kúpele ponúkajú jemné a teplé termálne pramene, ktoré pomáhajú uvoľniť stres a zažiť pravý pocit pohody.

Celkovo, Flåm je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a tých, ktorí si chcú oddýchnuť od rušného mestského života. Malebné fjordy, nádherné túry, výborná miestna kuchyňa a pohodlné termálne kúpele - to všetko robí z Flåmu skvelý cieľ pre dovolenku v Nórsku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky