Objavte lety za najlepšie ceny

Nórsko Preikestolen

Ubytovanie Nórsko Preikestolen


Ak sa rozhodnete navštíviť Nórsko, navštíviť Preikestolen by mal byť na vašom zozname vecí, ktoré treba vidieť. Je to jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Nórsku a patrí medzi najkrajšie miesta v krajine.

Preikestolen, čo v preklade znamená "skalný pult" sa nachádza v oblasti Ryfylke v Nórsku a ponúka okolo 600 metrov vysoko nad Lysefjordom, rozhľad na impozantnú horskú krajinu a jazerá.

Ak ste plánovali navštíviť tento nádherný región, budete si musieť zabezpečiť ubytovanie v Nórsku na Preikestolen. Hoci nie sú na oplátku žiadne hotely na Preikestoleni, existuje veľa možností ubytovania v blízkosti.

Jednou z najlepších možností ubytovania na Preikestoleni sú chaty a bungalovy. Často vás to stojí okolo 90 eur za noc. Tieto chaty a bungalovy sú vybavené všetkým, čo potrebujete na komfortné ubytovanie a sú kvalitou vyššia ako bežné kempery.

Ak hľadáte cenovo priaznivejšiu možnosť, možno nájdete pobyt v kemperi vhodnejší. Preikestolen Camping ponúka miesta pre pitching stanovíšť, ako aj pre karavany a kempery. Tu môžete získať pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie a prístup k základným zariadeniam ako je WC a sprchy.

Priahaním ubytovania sa v Nórsku na Preikestoleni nielenže zabezpečíte maximálny čas na preskúmanie oblasti, ale ušetríte si tiež na doprave. Obvykle vás ubytovanie na Preikestoleni položí v krásnej prírode a so skvelými výhľadmi, presne ako by ste si predstavovali pri návšteve Nórska.

Okrem toho, že Preikestolen nabízí niektoré z najúžasnejších scenérií v Nórsku, môžete okolo objavovať aj mnoho iných turistických atrakcií. Táto oblasť však je pomerne izolovaná od supermarketov a reštaurácií, takže sa pri trochu plánovaní na portfóliu nezabudnite doniesť zásoby.

Kombinácia krásnej prírody, pohodlného ubytovania a rozmanitej aktivity robia z Preikestolenu nádhernú dovolenku v Nórsku. Navštívte túto neobyčajnú lokalitu a objavte krásy Nórska, ktoré vám zaručene nadchnú a zanechajú vám nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Nórsko Preikestolen


Nórsko je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami a jedným z najkrajších miest v krajine je Preikestolen, tiež známy ako "Pulpit Rock". Táto skalnatá výchozka je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Nórsku a ponúka neuveriteľné výhľady na fjord Lyse a okolité hory. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Preikestolen, je veľmi dôležité informovať sa o miestnom počasí, aby sa mohli pripraviť na výstup a vychutnať si túto úžasnú lokalitu v plnej kráse.

Počasie v Nórsku je veľmi promenlivé a môže sa meniť veľmi rýchlo. Preikestolen sa nachádza v západnej časti krajiny, takže počasie je ovplyvnené vplyvmi Atlantického oceánu. Letá sú pomerne chladné a zvyčajne dosahujú teploty medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Napriek tomu, že je to letná dovolenka, návštevníci by mali byť pripravení na chladnejšie teploty a náhly nárast vetra. Silný vietor je častý na Preikestolene, preto je dôležité mať so sebou teplé oblečenie a dostatočnú ochranu pred vetrom.

Dažde sú tiež častým výskytom v letných mesiacoch a môžu sa vyskytovať kedykoľvek. Ak plánujete výlet na Preikestolen, je dôležité mať so sebou nepremokavú bundu alebo plášť a vodotesné obuv. Nezabudnite si tiež zobrať ochranné rúško a dezinfekčný gél, pretože kvôli pandémii sa môžu vyžadovať určité opatrenia.

No a ako to vyzerá na jeseň alebo zimy? Preikestolen je obľúbený aj v ostatných ročných obdobiach, ale počasie je vtedy oveľa drsnejšie. Teploty môžu klesnúť pod bod mrazu a sneženie je časté. Pre tých, ktorí sú odhodlaní vystúpiť na Preikestolen v zime, je dôležité mať so sebou vhodnú zimnú výstroj, vrátane teplých oblekov, termálnej spodnej bielizne a nepremokavého oblečenia. Okrem toho je potrebné byť opatrný pri chôdzi po zľadovatelených chodníkoch a dodržiavať bezpečnostné pokyny.

Miestne úrady a turistické centrá často poskytujú informácie o aktuálnom počasí a miestnych podmienkach na Preikestolene, takže je dobré sledovať tieto zdroje pred výletom. Aj napriek neistote počasia si Preikestolen nikdy nezabudne svojimi nádhernými výhľadmi a jedinečnou atmosférou. Pri správnom prístupe a dobrých prípravách môžete zažiť úžasné dobrodružstvo a užívať si túto nórsku prírodnú krásu v akomkoľvek ročnom období.


Letenka Nórsko Preikestolen


Ak hľadáte miesto na svoju ďalšiu dovolenku, nemusíte hľadať ďalej ako Nórsko. Toto úchvatné krajinné prostredie ponúka mnoho možností na objavovanie, no medzi najatraktívnejšie určite patrí Preikestolen. Preikestolen je jedným z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Nórsku a určite stojí za návštevu.

Preikestolen je skalná formácia, ktorá sa nachádza v regióne Ryfylke, na juhu Nórska. Vysoká skalná platňa Preikestolen sa nachádza viac ako 600 metrov nad fjordom Lysefjord. Prechod k nemu je jedným z najobľúbenejších turistických výletov v Nórsku. A to nielen kvôli nádhernému výhľadu na fjord, ale aj kvôli samotnému dobrodružstvu, ktoré okolo Preikestolen zistíte.

Prišli sme sem nielen za výhľad na Preikestolen, ale aj za samotný výstup. Je to pomerne náročný výstup, ale stojí to za to. Prechod obsahuje mnoho strmých a kamenných ciest a trvá asi 4 hodiny. Akékoľvek počasie tu môže dodať niečo iné. Takže, nezabudnite si vziať primerané zariadenie a oblečenie, aby vám nechýbala žiadna zábava.

Pri príchode na platňu Preikestolen budete odmenení najkrajším výhľadom na juh Nórska. V okolí sa môžete pozrieť na sústavu lysefjordských fjordov a belavé plachty. Z celého orienťálenia sa môžete taktiež cítiť ako v netešenej krajine a preto tu môžete prespať celú noc.

Preikestolen je skutočným klenotom Nórska, ktorý si nikto nemôže nechať ujsť. Ak plánujete svoju cestu do krajiny fjordov, určite nevynechajte tento skvost! Stačí si len zohnať letenky a chystať sa na výlet, ktorý vám navždy zarezonuje v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Preikestolen


1. Ako sa dostanem na Preikestolen?
- Najlepší spôsob ako sa dostať na Preikestolen je lietadlom do letiska v Stavangeri a potom autobusom alebo autom do mesta Forsand, odkiaľ vedie značená turistická trasa k samotnému Preikestolen.

2. Aké je ideálne obdobie na návštevu Preikestolenu?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do októbra, keď je príjemné počasie a dlhšie dni.

3. Ako náročná je túra na Preikestolen?
- Túra na Preikestolen je stredne náročná, trvá približne 4 až 5 hodín (tam a späť) a vyžaduje dostatočnú fyzickú kondíciu. Cesta je miestami strmá a nerovná, a preto je potrebné byť opatrný.

4. Môžem sa dostať na Preikestolen aj s deťmi?
- Áno, je možné ísť na Preikestolen aj s deťmi, ale je dôležité zabezpečiť bezpečnostné opatrenia a dobre ich pripraviť na túru. Dôležité je mať vhodnú výstroj a vziať si dostatok vody a jedla so sebou.

5. Je na Preikestolene nejaké občerstvenie alebo toalety?
- Na vrchole samotného Preikestolenu nie je žiadne občerstvenie alebo toalety. Je vhodné si vziať dostatok jedla a vody so sebou. V lete môže byť na začiatku turistickej trasy otvorená kaviareň, kde si môžete kúpiť občerstvenie.

6. Môžem sa na Preikestolen dostať lodou?
- Áno, je možné sa na Preikestolen dostať aj lodou z mesta Stavanger. Existujú rôzne lodné prehliadky, ktoré zahŕňajú aj návštevu Preikestolenu.

7. Musím platiť za vstup na Preikestolen?
- Nie, návšteva Preikestolenu je bezplatná. Je však možné, že budete musieť zaplatiť za parkovanie auta alebo za iné doplnkové služby.

8. Koľko času by som mal/a plánovať na návštevu Preikestolenu?
- Ak sa rozhodnete ísť pešie, odporúča sa plánovať celý deň na túru na Preikestolen. Je dôležité mať dostatok času nielen na samotnú túru, ale aj na oddych a vychutnanie si výhľadu na vrchole.

9. Aké je odporúčané vybavenie na túru na Preikestolen?
- Odporúča sa mať vhodnú turistickú obuv, oblečenie do vrstiev, vodeodolnú bundu, jedlo, vodu, slnečné okuliare, klobúk, ochranný krém a mapu turistickej trasy.

10. Je Preikestolen otvorený celoročne?
- Preikestolen je prístupný takmer celoročne, ale najlepšie obdobie na návštevu je od mája do októbra, keď sú vhodné poveternostné podmienky. V zime môžu byť cesty nebezpečné a kvôli bezpečnosti sa odporúča vyhnúť sa návšteve v zimných mesiacoch.


Dovolenka Nórsko Preikestolen


Nórsko Preikestolen: Naplánujte si neobyčajnú dovolenku v prírode

Ak túžite po dovolenke v prírode plnej krásnych prírodných scenérií a nezvyčajných dobrodružstiev, potom je Nórsko a jeho ikonická lokalita Preikestolen (Skalný oltár) presne to, čo hľadáte. Preikselen je 604 metrov vysoký skalný príkron. Toto miesto je jedným z najvyhľadávanejších turistických miest v celej krajine a návšteva je dobrodružstvom plným krásy a vzrušenia.

Preikestolen sa nachádza na západnom pobreží Nórska, v blízkosti mesta Stavanger. Dosiahnuť ho nie je úplne jednoduché, ale zážitok, ktorý si z neho odnesiete, za to stojí. Prvým krokom je let do Stavangeru, odkiaľ je potrebné sa presunúť na miesto s mestskou hromadnou dopravou alebo prenajať si auto. Cesta z mesta, ktoré sa nachádza pri mori, na miesto Preikestolen trvá približne 1,5 - 2 hodiny.

Samotný Preikestolen je obľúbený medzi turistami kvôli svojmu unikátnemu tvaru a úžasnému výhľadu. Skalná plošina má viac ako 25 metrov na šírku a pozostáva z tuhej skaly, ktorá vytvára dokonalú vyhliadkovú plošinu. Z vrcholu Preikestolenu si môžete vychutnať panoramatický výhľad na Lysefjorden, jeden z najdlhších a najhlbších norských fjordov. Pohľad na zelené hory a pokojnú vodu je nezabudnuteľný a odkazuje vás na mieru a krásu prírody.

Aby ste sa dostali k Preikestolenu, budete musieť absolvovať asi 6 kilometrovú turistickú trasu (tam aj späť). Táto trasa je vhodná pre stredne fyzicky zdatných ľudí. Celá túra trvá približne 4 - 5 hodín a môže byť trochu náročná kvôli strmým výstupom a nerovnému terénu. Avšak samotná túra je tiež nezabudnuteľným zážitkom, počas ktorého môžete obdivovať nádhernú prírodu a divokú krajinu, zatiaľ čo sa postupne dvíhate nad Lysefjorden.

Preikestolen je najlepšie navštíviť v letnom období, keď je počasie najlepšie a cesta je prechádzateľná. Okrem samotnej túry na Preikestolen, môžete tiež stráviť niekoľko ďalších dní v regióne a objavovať ďalšie krásy prírody. Stavanger je známy pre svoje historické pamiatky a v Stavangerovej rybnej časti je potrebné navštíviť starý vodcovský dom Fiskepiren a získať zopár miestnych rybierskych pochúťok.

Ak ste pripravení na dovolenku, ktorú nezabudnete, urobte si výlet do Nórska a navštívte Preikestolen. Okúste krásy prírody, vychutnajte si vzduch, relaxujte a zažite dobrodružstvo, ktoré vás bude sprevádzať celým svojím pobytom v Nórsku. Preikestolen je bezpochyby jedinečný cieľ, ktorý ponúka jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky