Objavte lety za najlepšie ceny

Nórsko Tromsø

Ubytovanie Nórsko Tromsø


Tromsø v Nórsku je zeleným a veľmi populárnym mestečkom ležiacom na severe krajiny. Návštevníci sem prichádzajú, aby objavili nádhernú arktickú krajinu, sledovali pôsobivé nočné polárne svetlo a skúsili miestne rybárske jedlo. Ak plánujete návštevu Tromsø, musíte sa rozhodnúť, kde sa ubytovať.

TROMSØ – SMART HOTEL

Smart Hotel Tromsø je jednou z najlepších možností pre tých cestovateľov, ktorí hľadajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie v Tromsø. Hotel sa nachádza v blízkosti samotného centra mesta a ponúka hostom moderné zariadenie a komfortné izby s vlastnou kúpeľňou. Smart Hotel Tromsø tiež ponúka raňajky s výhľadom na mesto a ľadovec Breivikeidet.

RADDISON BLU HOTEL TROMSØ

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Raddison Blu Hotel Tromsø by mohol byť presne to, čo hľadáte. Tento hotel sa nachádza priamo v srdci mesta a ponúka moderné izby vybavené prémiovým nábytkom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Raddison Blu Hotel Tromsø tiež ponúka nočné polárne svetlo na stropoch v niektorých izbách.

Smarthotel Tromso - Hotel room

THE EDGE HOTEL

The Edge Hotel v Tromsø je nové a luxusné ubytovanie nachádzajúce sa priamo na brehu mora. Hotel ponúka nekonečný výhľad na fjord, elegantné a moderné izby s pohodlnou posteľou a štýlovou kúpeľňou. Hostia môžu tiež využiť služby wellness centra a nočné polárne svetlo.

BRENTWOOD HOTEL

Brentwood Hotel sa nachádza v blízkosti centra Tromsø a ponúka pohodlné, čisté a priestranné izby s výhľadom na fjord. Hotel je vlastnený miestnou rodinou a ponúka hostom voľnosť na ich náročných potrebách. Môžete si objednať svoje obľúbené jedlo a nápoje alebo sa rozhodnúť priviesť svoj domáci maznáčik.

TROMSØ LODGE & BACKPACKERS

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, Tromsø Lodge & Backpackers môže byť najlepšou voľbou. Tento hostel ponúka jednoduché, ale čisté, pohodlné, útulne zariadené a pohodlné izby s bezplatným Wi-Fi. Hostia sa môžu tiež využiť spoločné kuchyne a spoločenské miestnosti.

V Tromsø sú ubytovacie možnosti pre každého cestovateľa a rozpočet. Bez ohľadu na to, aké máte požiadavky, mesto vám určite poskytne veľkú ponuku hotelov, hostels a resortov. Vyberte si miesto k pobytu, aby ste sa mohli plne oddať objavovaniu a užili si výhľad na tieto úžasné miesta.


Dovolenka Nórsko Tromsø


V blízkosti severného polárného kruhu sa skrýva jeden z najúžasnejších a najneskôr objavených kútov sveta - Tromsø, malé mesto v Nórsku, ktoré ponúka jedinečné zážitky a nezabudnuteľnú dovolenku.

Tromsø je známe svojou polohou na severe Nórska a je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie polárnej žiary, čo mu získalo prezývku "Brána k Arktíde". Turisti z celého sveta prichádzajú do Tromsø, aby zažili ten pocit, keď sa nad nimi rozprúdi farebná tanečnica neónového svetla na oblohe. V období od septembra do apríla je šanca na pozorovanie polárnej žiary najvyššia, čo je obdobie, kedy mnoho turistov navštívi toto miesto.

Okrem polárnej žiary si v Tromsø môžete vychutnať aj nádhernú prírodu s vysokými horami, neprekonateľnými fjordami a nekonečným ľadovým oceánom. Lyžovačka, výlety na snežniciach a túry s psím záprahom patria medzi najobľúbenejšie aktivity pre turistov. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne dediny, kde sa dozviete o histórii a kultúre Samov, pôvodných obyvateľov Arktídy.

Tromsø je vybavené aj množstvom atrakcií a miest na objavovanie. Rada nezabudnuteľných zážitkov zahŕňa návštevu Tromsøho univerzitného múzea, kde si môžete prezrieť množstvo vedeckých exponátov, vrátane niektorých mrazivých exemplárov z druhej svetovej vojny. Ďalšou obľúbenou atrakciou je Norské arktické muzie, kde sa dozviete viac o prírodných a kultúrnych aspektoch tohto regiónu.

Mesto je tiež známe svojím kulinárskym bohatstvom. Pokiaľ máte radi morské plody a čerstvé ryby, určite si prídete na svoje. Existuje mnoho skvelých reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné nórsky pokrmy pripravené s miestne ulovenými surovinami. Určite si vyskúšajte aj tradičný arktický rybí guláš, ktorý je v tomto regióne veľmi obľúbený.

Ak chcete zažiť niečo úplne iné a nezabudnuteľné, dovolenka v Tromsø je skvelou voľbou. Nielenže si budete môcť vychutnať jedinečné prírodné scenérie a polárnu žiaru, ale tiež zažijete autentickú kultúru a tradície tohto fascinujúceho regiónu. Po návrate domov si určite budete spomínať na nezabudnuteľné zážitky a krásu Nórska, ktorá vám ostane v srdci navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Tromsø


1. Ako sa dostanem do Tromsø?
- Môžete sa tam dostať letecky, trajektom, autom alebo autobusom.

2. Ako sa volá najbližšie letisko v Tromsø?
- Najbližšie letisko sa volá Tromsø letisko (Tromsø lufthavn).

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako preskúmať Tromsø?
- Tromsø je ideálne na preskúmanie pešo alebo na bicykli. Taktiež si môžete prenajať auto alebo využiť miestne autobusy.

4. Aké sú najlepšie časy na návštevu Tromsø?
- Tromsø je známe svojim polárnym svetlom a je najlepšie navštíviť ju v zime, medzi novembrom a marcom, pre výskyt polárneho svetla. V lete je tiež príjemné a plné slnka.

5. Kde si môžem pozrieť polárne svetlo v Tromsø?
- Najlepšie miesto na pozorovanie polárneho svetla v Tromsø je mimo mestského osvetlenia, ako napríklad na pláži Telegrafbukta alebo na ostrove Kvaløya.

6. Aké sú populárne turistické atrakcie v Tromsø?
- Populárne turistické atrakcie v Tromsø zahŕňajú arktickú katedrálu, Polárny múzeum, lanovku Tromsø a univerzitný múzeum.

7. Kam môžem ísť na turistické výlety z Tromsø?
- Z Tromsø môžete vyraziť na rôzne turistické výlety vrátane sledovania veľrýb, jazdy na skútri, výletov na husích záprahoch a turistiky na miestnych vrchoch.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Tromsø?
- V Tromsø nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, súkromných apartmánov a kempov.

9. Ako dlho by som mal ostať v Tromsø?
- Odporúča sa zostať v Tromsø minimálne 2-3 dni, aby ste mali dostatok času na preskúmanie hlavných atrakcií a vychutnanie si prírody.

10. Aké sú teploty v Tromsø?
- Teploty v Tromsø sa líšia v závislosti od ročného obdobia. V zime môžu klesnúť až na -10 ° C, zatiaľ čo v lete dosahujú priemerné teploty okolo 10-15 ° C.


Počasie Nórsko Tromsø


Počasie v meste Tromsø – perle Arktídy

Tromsø je mesto na severe Nórska, ktoré sa nachádza nad polárnym kruhom. Jeho poloha v arktickom prostredí prináša jedinečné a fascinujúce počasie, ktoré láka mnohých návštevníkov z celého sveta. Tromsø je známe ako perla Arktídy a každý rok privíta tisíce turistov, ktorí sa sem chodia potešiť krásnym prírodným scenériám a sledovať polárne svetlo.

Tromsø sa nachádza v subpolárnom oceanickom podnebí, čo znamená, že počasie je tu stále zaujímavé a často sa mení. Aj keď mastná zima a mierne leto sú spoločné rysy, počasie v Tromsø možno považovať za extrémne.

Zima v Tromsø je dlhá a studená. Teploty v tomto období sa často pohybujú pod bodom mrazu a môžu dosiahnuť až -10 °C alebo menej. No dokonca aj v tých najchladnejších mesiacoch môže byť náhle prekvapenie a teplota stúpne nad bod mrazu. Toto je doba, kedy mesto zažíva polárne svetlo, krásnu a zároveň tajomnú farebnú kulisu, ktorá je často sprevádzaná silným vetrom a snehovými prehánkami.

Leto v Tromsø je kratšie, ale je tu veľmi príjemné. Najvyššie teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 15 - 20 °C, ale môžu sa vyšplhať aj na 25 °C. Dlhé dni s jasným slnkom a polárnym dňom vytvárajú úžasnú atmosféru, vďaka ktorej sa mesto mení na promenádu pre večerné prechádzky a vonkajšie aktivity. Morský vietor často prináša čerstvý vzduch do mesta a vytvára tak vynikajúce podmienky na jachting, rybolov a iné vodné aktivity.

Jeseň a jar sú v Tromsø obdobiami, ktoré sa často vyznačujú rôznymi prechodnými počasím. Teploty sa pohybujú medzi 0 a 10 °C a môžu sa výrazne meniť. Dotýkajúce sa míľnikových udalostí, ako je začiatok alebo koniec polárneho svetla, prinesie často zrážky vo forme dažďa alebo sneženia a pripomenie obyvateľom mestskej krajiny, že arktické prostredie nikdy nie je nudné.

Celkové počasie v Tromsø je zaujímavou kombináciou počasí stredných zemepisných šírok a arktických vplyvov. Je to to, čo robí túto oblasť tak veľkorysou a fascinujúcou pre tých, ktorí ju navštívia. Ak sa rozhodnete prísť do Tromsø, pripravte sa na veľké množstvo zážitkov a možno niektoré neočakávané zmeny počasia. Jedno je však isté - nezabudnuteľný zážitok z krásnej arktickej scenérie zaručene nechá vás nadšenými.


Letenka Nórsko Tromsø


Ak hľadáte úchvatné miesto na cestovanie, Nórsko by určite nemalo chýbať na vášom zozname. A jedno z najkrajších miest v Nórsku, ktoré stojí za návštevu je mesto Tromsø. Aby ste sa sem dostali, mali by ste sa zaujímať o letenku do Tromsø, ktorá je jednoduchým a pohodlným spôsobom, ako sa dostať do tohto magického miesta.

Tromsø, známe aj ako "Brána do Arktídy", sa nachádza na severozápade Nórska a je jedným z najvýznamnejších miest v arktickej oblasti. Mesto samotné je obklopené nádhernými horami a fjordmi, čo poskytuje úchvatnú kulisu pre nezabudnuteľnú dovolenku.

Ak sa rozhodnete cestovať do Tromsø, letenka je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať. Mesto má medzinárodné letisko, ktoré je dobre prepojené s rôznymi krajinami Európy. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Tromsø, takže máte možnosť vybrať si tú, ktorá vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.

Letenka do Tromsø môže byť dosť drahá, najmä ak ju kupujete v sezóne, keď je veľa turistov. Preto je výhodné, ak si ju zakúpite s dostatočným predstihom. Existuje niekoľko webových stránok a cestovných agentúr, ktoré ponúkajú lacné letenky do Tromsø, takže by ste nemali mať žiadny problém nájsť cenovo dostupnú ponuku.

Ako už bolo spomenuté, letenka do Tromsø je jednoduchým spôsobom, ako sa dostať do tohto úžasného miesta. Po prílete na letisko v Tromsø môžete použiť miestnu verejnú dopravu alebo si prenajať auto, aby ste mohli ďalej preskúmať mesto a jeho okolie. Mesto ponúka veľa fascinujúcich atrakcií, ako napríklad Polárny múzeum, Norské arktické centrum a univerzitu v Tromsø. Okrem toho je mesto známe aj ako skvelé miesto na pozorovanie polárneho svetla, takže ak máte šťastie, môžete sa dostať na nezabudnuteľnú predstavenie nebeského spektákla.

Letenka do Tromsø vám tiež otvára dvere do nádherných prírodných scenérií. Okolitá príroda je jednoducho ohromujúca s množstvom hôr, fjordov a ľadovcov, čo vám poskytne možnosti na rôzne outdoorové aktivity, ako napríklad túry, lyžovanie, snowboarding a rybolov. A ak ste dobrodružný typ, môžete si dokonca zarezervovať loďovú exkurziu a cestovať smerom na sever, aby ste zažili výnimočnú skúsenosť sledovania divokých morských živočíchov, ako sú veľryby a delfíny.

Celkovo povedané, letenka do Tromsø je pasom do sveta úchvatnej arktickej krásy a dobrodružstva. Bez ohľadu na to, či sa sem chystáte za polárnym svetlom, prírodnou scenériou alebo kultúrnymi zážitkami, určite nebudete sklamaní. Áno, letenka sem môže byť niekedy drahá, ale skúsenosť, ktorú získate, stojí za každý vynaložený cent.

Tak čo čakáte? Vyberte si letenku do Tromsø a zájdite na nezabudnuteľnú dovolenku v krásnom arktickom raji.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky