Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Abel Tasman National Park

Dovolenka Nový Zéland Abel Tasman National Park


Ak hľadáte dovolenku plnú nádhernej prírody, dobrodružstva a relaxu, Abel Tasman National Park na Novom Zélande môže byť ideálnou voľbou.

Abel Tasman National Park sa nachádza na severnom ostrove Nového Zélandu a patrí medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie tejto krajiny. Je pojmenovaný po holandskom morepiscovi a objaviteľovi Abelovi Tasmánovi, ktorý bol prvým Európanom, ktorý dorazil na tieto územia.

Park je známy pre svoje úchvatné zlaté pláže, jasné modré vody a bujnú korunu džungle. Jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať tento park, je putovať po mori. Môžete si prenajať kajak alebo vezmite si miestnu loď, ktorá vás odvezie na viacero zátok a pláží parku. Mnoho turistov sa rozhoduje stráviť niekoľko nocí v parku a stanovať v jednom z mnohých kempov. Počas noci môžete sledovať jasnú oblohu, hviezdy a pocítiť sa ako súčasť nekonečnej prírody.

Jednou z hlavných atrakcií parku je známy Abel Tasman Coast Track. Tento 60-kilometrový chodník vám umožní preskúmať park všetkými možnými spôsobmi. Počas túry budete mať možnosť obdivovať nádherné výhľady na útesy a pobrežie, prejsť sa po dĺžke známych pláží ako Anchorage Beach, rozprávať sa s miestnymi vtákmi a možno môžete byť šťastní a stretnúť tuleňa alebo delfína.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, park ponúka aj možnosti potápania a skákania do mora z útesov. Vodný svet tu je bohatý na množstvo živých rýb a korálového útesu, takže potápači všetkých skúseností sa môžu tešiť na nezabudnuteľné podmorské dobrodružstvo.

Ak sa potrebujete na chvíľu zastaviť a oddýchnuť, návšteva niektorého z prírodných termálnych prameňov v parku je ideálnou voľbou. Termálne pramene sú miesta so skutočným relaxačným a liečebným účinkom. Môžete si tu namočiť nohy a vychutnať si krásu okolitej prírody.

Abel Tasman National Park je miestom ako stvoreným pre dovolenku, kde si môžete skutočne oddýchnuť a znovu sa napojiť na prírodu. Budete mať príležitosť prejsť čarovnou prírodou Nového Zélandu, ktorá vám rozhodne nezabudnuteľný zážitok. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek časť parku, budete mať istotu, že vám poskytne jedinečnú kombináciu prírody, dobrodružstva a relaxu.


Ubytovanie Nový Zéland Abel Tasman National Park


Abel Tasman National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších národných parkov na Novom Zélande. Nachádza sa na severnom ostrove v oblasti známej ako Nelson-Tasman. Tento národný park je známy pre svoje krásne pláže, jasné modré more a prekrásnu flóru a faunu.

Ak chcete zažiť toto úchvatné miesto na vlastnej koži, ponúka vám Abel Tasman National Park množstvo možností ubytovania. Existuje niekoľko kempov, turistických chatiek a luxusných hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti národného parku.

Jednou z najpopulárnejších foriem ubytovania je kempovanie v národnom parku. Abel Tasman NP má niekoľko táborísk, kde môžete postaviť stan alebo si prenajať karaván. Táborisko Totaranui Beach je jedným z najväčších a najobľúbenejších v národnom parku. Ponúka jedinečný prístup k nádherným plážam a niekoľkým turistickým trasám.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie chatky, sú k dispozícii turistické chatky vo vnútri národného parku. Tieto chatky ponúkajú základné vybavenie, ale sú dostupné v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať medzi chatkou s verejnými zariadeniami a sprchami, alebo chatkou s vlastnou kuchyňou a kúpeľňou.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj niektoré hotely a reštaurácie v okolí národného parku. Tieto hotely ponúkajú vysokú kvalitu služieb a často majú výhľad na okolité pláže a pralesy. Niektoré hotely poskytujú aj rôzne aktivity, ako sú súkromné plážové párty, jazdenie na koňoch a potápanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Abel Tasman National Park, nezabudnite sa vybaviť správnou výbavou a vždy rešpektujte prírodu a svoje okolie. Nechajte nič a nikoho za sebou, aby ste si zabezpečili, že budúce generácie budú môcť prežívať tú istú krásu, ktorú môžete zažiť teraz.


Letenka Nový Zéland Abel Tasman National Park


Abel Tasman National Park - Skvost na južnom ostrove Nového Zélandu

Nový Zéland je známy svojimi nádherami prírody a jednou z najkrajších lokalít, ktoré môžete na južnom ostrove nájsť, je Abel Tasman National Park. Tento park je jedným z najmenších národných parkov v krajine, ale nechceli by ste ho prehliadnuť kvôli jeho neskutočne pôsobivým scenériám.

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď plánujete návštevu Abel Tasman National Park, je získať letenku a odletieť do najbližšieho letiska. Máte niekoľko možností, pokiaľ ide o letisko, ktoré si vyberiete. Môžete pristáť v meste Nelson, ktoré je asi hodinu jazdy autom od parku, alebo môžete zvoliť letisko v meste Takaka, čo je dosť blízko samotného parku. Závisí to od vás a vášho plánu návštevy.

Po prílete do Nelsonu sa vydajte na juh až do Takaky, kde budete mať možnosť preskúmať tento nádherný národný park. Abel Tasman National Park je známy svojimi malými zátokami, krištáľovo čistou vodou a bielymi piesočnatými plážami. Jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako preskúmať park, je vziať si lodnú prechádzku. Existuje niekoľko miestnych spoločností, ktoré ponúkajú túry a prenájom vodných člnov, ktoré vás zvezú okolo zálivov a jedinečných miest parku.

Počas vašej prechádzky môžete tiež naraziť na rôzne druhy morských vtákov, delfínov, rób a dokonca aj tulene. Abel Tasman National Park je pre tento rôznorodý morský život známy a je to skvelé miesto aj pre milovníkov potápania. Ak ste potápač, nezabudnite vziať svoje vybavenie so sebou a objavte podmorský svet tohto úžasného miesta.

Okrem toho, Abel Tasman National Park ponúka aj množstvo turistických trás pre tých, ktorí radi chodia pešo. Môžete stráviť dni objavovaním rôznych chodníkov a vychutnávaním panoramatických výhľadov na park a okolitú prírodu.

Ak ste záujemcom o prírodu a pohyb na čerstvom vzduchu, Abel Tasman National Park je pravdepodobne miesto, kde by ste mali stráviť niekoľko dní. Nezáleží na tom, či si cestu necháte urobiť lokálnou turistickou spoločnosťou alebo si vezmete vlastný stan a strávite niekoľko nocí v kempoch, táto destinácia vás určite očarí a prinesie vám neopakovateľné zážitky.

Rezervujte si svoju letenku na Nový Zéland a nezmeškajte možnosť navštíviť Abel Tasman National Park. Vychutnajte si jeho scenérie, pláže a prírodné poklady, ktoré vás nebudú nútiť ľutovať, že ste si vyhli túto krásu.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Abel Tasman National Park


1. Aké je odporúčané obdobie na návštevu Abel Tasman National Park?
- Abel Tasman National Park je možné navštíviť počas celého roka, no najlepšie obdobie je od októbra do mája, keď je teplo a suchšie počasie.

2. Aký je vstupný poplatok do parku?
- Vstup do Abel Tasman National Park je bezplatný, no na túry a výlety je nutné si zakúpiť permit.

3. Aké aktivity si môžem v parku vychutnať?
- V Abel Tasman National Park je možné si užiť rôzne aktivity, ako sú túry, kajakárstvo, plachtenie, kúpanie a pozorovanie vtákov a divokej prírody.

4. Koľko trvá trekovaná trasa cez park?
- Celková dĺžka trekovaných trás v parku je približne 60 km a časová náročnosť závisí od vybranej trasy.

5. Je nutné predtým rezervovať ubytovanie v parku?
- Áno, rezervácia ubytovania v Abel Tasman National Park je nevyhnutná, najmä v hlavnej sezóne, keď je veľký záujem.

6. Aké je odporúčané oblečenie a vybavenie pri návšteve parku?
- Odporúča sa nosiť pohodlnú a vhodnú odev, vhodné topánky na turistiku, slnečné okuliare, opaľovací krém, a nezabudnite na dostatočné množstvo vody a jedla.

7. Je možné v parku táboriť?
- Áno, je možné táboriť v Abel Tasman National Park, no je nutné dodržiavať pravidlá stanovania a rezervácie táborisk.

8. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do parku?
- Najlepší spôsob je prísť autom alebo autobusom a parkovať na jednom z parkovísk. Mnohé výlety do parku sú tiež dostupné loďou alebo kajakom.

9. Kde sa nachádza najkrajšia pláž v parku?
- National Park je známy aj svojimi krásnymi plážami. Jednou z najkrajších pláží je Anchorage Bay, ktorá sa nachádza na severnom konci parku.

10. Je vhodné viesť si zo sebou jedlo a pitie do parku?
- Áno, je vhodné si priniesť jedlo a pitie do parku, najmä pri dlhších túrach. Je však dôležité dbať na to, aby sme svoje odpadky správne odložili a nezanechávali neporiadok v prírode.


Počasie Nový Zéland Abel Tasman National Park


Nový Zéland je známy svojou impozantnou prírodou a jedinečným počasím. Jeho národný park Abel Tasman National Park nie je výnimkou. Tento nádherný park sa nachádza na severnom ostrove krajiny a ponúka návštevníkom neuveriteľné scenérie spojené s rôznymi typmi počasia.

Napriek tomu, že Nový Zéland je ostrovný štát, počasie v Abel Tasman National Park sa môže rýchlo meniť. To je spôsobené vplyvom rôznych vetrov a oceánu, ktoré ovplyvňujú počasie v regióne. Rovnako ako v iných častiach Nového Zélandu, aj v tomto národnom parku sa vystriedajú rôzne počasie počas jedného dňa.

V lete, ktoré v Novom Zélande trvá od decembra do februára, prevláda v Abel Tasman National Park teplé a slnečné počasie. Slnko svieti takmer nepretržite, no existuje aj možnosť tropických zrážok, ktoré prichádzajú z juhu. Tieto krátke, ale intenzívne búrky môžu ponúkať dramatické scenérie a vydávajú nezabudnuteľné zážitky.

Jeseň na Novom Zélande, ktorá trvá od marca do mája, prináša stále teplejšie počasie, ale aj občasné dažde. Tento obdobie je ideálne na prechádzky parkom, keďže cesty nie sú tak preplnené turistami ako v lete. Príroda sa mení do tónov oranžovej a červenej a ponúka fotografom skvelé príležitosti na zachytenie úchvatných obrázkov.

Počas zimy, od júna do augusta, môže byť v Abel Tasman National Park chladnejšie a daždivé počasie. Zimy nie sú príliš prísne, ale pršať môže často a teploty klesnú pod 10 °C. Napriek tomu sú zimné mesiace dobrou dobu na návštevu parku, pretože dovolenkári majú možnosť vychutnať si ticho a pokoj, keďže turizmus je v tomto období menej intenzívny.

Jar na Novom Zélande, od septembra do novembra, je obdobím, kedy sa príroda opäť prebúdza. Rastliny začínajú kvitnúť a vo vzduchu je cítiť sviežosť. Počasie je často vetrové s občasnými dažďami, ale s postupným príchodom leta sa teploty zvyšujú a prichádza čoraz viac slnečných dní.

Abel Tasman National Park je miestom, kde si môžete vychutnať širokú škálu počasia a scenérií. Nech sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park kedykoľvek počas roka, budete mať možnosť objaviť jeho krásy, pričom samotné počasie pridáva na jeho čare.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky