Objavte lety za najlepšie ceny

Nový Zéland Whangarei

Dovolenka Nový Zéland Whangarei


Nový Zéland je krajina, ktorá láka mnoho cestovateľov. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, mali by ste navštíviť Whangarei – malé mesto na severe Nového Zélandu, ktoré je obklopené krásnou prírodou.

Whangarei je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí si chcú užiť plávanie v mori, prechádzky po prírodných parkoch, poobzeranie sa po historických pamiatkach a ochutnať miestnu kuchyňu.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Whangarei, je prenajať si auto a cestovať po Novom Zélande po vlastnej ose. Mesto sa nachádza len 160 kilometrov severne od Aucklandu a cesta trvá asi dve hodiny. Na cestách sa však potrebujete prispôsobiť rýchlosti a znakom, pretože v Novom Zélande sa jazdí po ľavej strane cesty.

V meste samotnom môžete navštíviť hlboký prístav, ktorý slúži ako útočisko pre jachty a lode. Sú tu aj niektoré historické budovy ako Stará kancelária pošty a kaviareň Bank Street, kde sa môžete posilniť a užiť si krásny výhľad na mesto.

Ak milujete prírodu, môžete navštíviť prírodné parky v okolí mesta, ako sú Whangarei Heads a Abbey Caves. V týchto parkoch si môžete vychutnať krásne scenérie, prechádzky po prírodnom teréne a obdivovať množstvo druhov rastlín a zvierat.

Pláže v Whangarei sú tiež veľmi obľúbené. Najlepšie miesta na kúpanie sú pláže v Tutukaka a Langs. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si prenajať kajak alebo wakeboard a vyskúšať si surfovanie na miestnych vlnách.

A nakoniec, nezabudnite si vychutnať miestnu kuchyňu. Nový Zéland je známy svojimi čerstvými morskými plodmi a vzácne mäso zo šľachtených oviec. V Whangarei si môžete vychutnať množstvo rôznych pokrmov v miestnych reštauráciách a kaviarňach.

Výlet do Whangarei ponúka mnoho možností na zábavu a oddych. Veľa turistov by sa sem určite radi vrátilo, aby si užili opäť tento úžasný kúsok prírody a mesta.


Ubytovanie Nový Zéland Whangarei


Whangarei je malebné mesto na severe Nového Zélandu a je považované za bránu do Severného ostrova. S jeho úžasnými plážami, horskými panoramatmi a kultúrnym dedičstvom sa stáva populárnym cieľom pre turistov z celého sveta.

Ak sa chystáte navštíviť Whangarei, mali by ste mať na vyber z mnohých ubytovacích možností, ktoré mesto ponúka. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo kempingové miesta, Whangarei vám poskytne rôzne možnosti.

Ak patríte k tým, ktorí ocenia luxusné ubytovanie, mali by ste si vybrať niektorý z mnohých 5-hviezdičkových hotelov, ktoré mesto ponúka. Hotely ako Reyburn House, Kingsgate Hotel a Lodge Bordeaux poskytujú prvotriednu službu, moderné izby a nádherný výhľad na more. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú komfort a pohodlie počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú útulné a pohodlné prostredie, mesto má tiež mnoho penziónov a B&B. Takéto ubytovacie zariadenia vám poskytnú osobný prístup a možnosť stretnúť miestnych obyvateľov. Penzióny ako Flames International a Lodge Bordeaux by ste mali zvážiť, ak hľadáte príjemné a útulné ubytovanie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prírodu a kempingový štýl ubytovania, Whangarei má mnoho kempingových miest, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Tu si môžete vychutnať krásy prírody a prebudiť sa s úžasným výhľadom na okolité hory a pláže. Kempingové miesta ako Whangarei TOP 10 Holiday Park a Urquharts Bay Holiday Park ponúkajú mnoho vybavení a služieb pre hostí, vrátane bazénov, kuchýň a sprchov.

Aby ste si svoj pobyt v Whangarei skutočne užili, nezabudnite si naplánovať čas na objavovanie miestnych atrakcií. Medzi hlavné atrakcie patrí Abbey Caves - jaskynné systémy, kde môžete objaviť unikátne kryštálové formácie a staré maorské nápisy na stenách. Okrem toho môžete navštíviť aj Whangarei Falls - nádherný vodopád s chodníkom, ktorý vás zavedie priamo k jeho základu. Nezabudnite tiež navštíviť Whangarei Art Museum, kde si môžete prezrieť množstvo maorského umenia a súčasných výstav.

Whangarei je skutočne kúzelné miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania vyberiete, budete mať príležitosť zažiť krásy tohto miesta a spoznať jeho kultúru a dedičstvo. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Whangarei ešte dnes!


Počasie Nový Zéland Whangarei


Nový Zéland, krajina na južnej pologuli, s dlhým pobrežím, zloženým z mnohých zálivov a ostrovov, má rôzne klimatické podmienky. Na severe ostrova Severné, v oblasti Whangarei, môže byť počasie zaujímavou kombináciou tepla, dažďov, snehu a búrok.

V oblasti Whangarei sa počasie mení z roka na rok. V zime sú dni chladné, nočné teploty sa môžu pohybovať okolo 8-10 ° C. Sneženie sa zvyčajne nevyskytuje, no na niektorých vrcholoch v horách môže zostať sneh aj niekoľko dní.

Počas jari býva väčšinou jasno a slnečne s teplotami od 17 do 20 ° C. Na konci jari a v lete sú dni teplejšie a slnečnejšie, priemerné teploty sa pohybujú okolo 23 - 25 ° C.

V jeseni sa počasie mení, prichádza viac dažďa, no teploty sú stále dosť príjemné, okolo 18-20 ° C. V noci a ráno býva niekedy chladnejšie.

V oblasti Whangarei bývajú občas aj búrky, ktoré vedia byť veľmi náhle a násilné. Vtedy sa môže teplota rýchlo znížiť a môže padať aj veľa dažďa. V tejto oblasti bývajú aj cyklóny a hurikány, ktoré môžu spôsobiť veľké škody.

Celkovo je počasie v Whangarei často nestále, a preto je dôležité byť pripravený aj na zmenu počasia. Výhodou sú ale príjemné teploty aj v zimnom období, kedy je v Európe zima a sneženie.

Ak plánujete návštevu Nového Zélandu v oblasti Whangarei, odporúčame sledovať predpovede počasia online a vždy mať so sebou vhodné oblečenie a obuv pre rôzne podmienky počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Whangarei


Najčastejšie otázky a odpovede o Novom Zélande a Whangarei:

1. Ako sa dostanem na Nový Zéland?
- Na Nový Zéland sa dá dopraviť letecky alebo lodou. Lety sú k dispozícii zo všetkých hlavných medzinárodných letísk a trajekty premávajú z Austrálie.

2. Potrebujem vízum na Nový Zéland?
- Na Nový Zéland väčšina návštevníkov potrebuje vízum. Presné podmienky závisia od krajiny, z ktorej prichádzate. Viac informácií je k dispozícii na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a obchodu Nového Zélandu.

3. Kam sa mám ubytovať v Whangarei?
- Whangarei má mnoho ubytovacích možností, vrátane hotelov, motels, apartmánov a kempingov. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä v letnej sezóne.

4. Aké je počasie v Whangarei?
- Whangarei má pomerne mierny oceánsky podnebí. Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C, zimy sú mierné s teplotami okolo 15 °C. Prívalové dažde sú časté počas celého roka.

5. Aké atrakcie sú v Whangarei?
- V Whangarei si môžete vychutnať návštevu historického centra mesta, prechádzku po marsupial Parku, alebo výlet na zátoku Whangarei. Rovnako môžete navštíviť Whangarei Falls, ktoré sú jedným z najznámejších vodopádov na Novom Zélande.

6. Čo je možné vidieť a robiť v okolí Whangarei?
- V okolí Whangarei sa nachádzajú niektoré z najkrajších pláží a prírodných parkov Nového Zélandu. Môžete si vyskúšať surfovanie, šnorchlovanie alebo jazdu na kajaku na plážach ako Ruakaka Beach alebo Matapouri Bay. Tiež si môžete vychutnať výlety do prírodného parku Whangarei Heads alebo Whangarei Harbour.

7. Koľko času by som mal stráviť v Whangarei?
- Odporúča sa stráviť aspoň niekoľko dní v Whangarei, aby ste si mohli vychutnať všetky miestne atrakcie a okolité prírodné krásy. Mnoho návštevníkov strávi v meste a jeho okolí týždeň alebo viac.

8. Môžem si požičať auto v Whangarei?
- Áno, v Whangarei je možné si požičať auto. Sú k dispozícii rôzne pobočky požičovní áut vo meste, ktoré ponúkajú široký výber vozidiel.

9. Aká je miestna kuchyňa v Whangarei?
- Miestna kuchyňa v Whangarei je ovplyvnená kombináciou maorských, pacifických a európskych vplyvov. V meste nájdete veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú takéto jedlá ako ryby a morské plody, pečené jahňacie mäso, alebo tradicionálne maorské pokrmy.

10. Môžem sa dostať do Aucklandu z Whangarei?
- Áno, z Whangarei premávajú pravidelné autobusy a vlaky do Aucklandu. Cesta trvá približne 2 až 3 hodiny, v závislosti od dopravných podmienok.


Letenka Nový Zéland Whangarei


Whangarei je malebné mesto na severe Nového Zélandu, ktoré je často prehliadané turistami v prospech veľkých miest ako Auckland alebo Wellington. Napriek tomu by však Whangarei nemalo byť prehliadané, pretože ponúka nádherné pláže, úchvatnú prírodu a mnoho kultúrnych a historických pamiatok. Preto, ak plánujete navštíviť Nový Zéland, Whangarei by malo byť zaradené medzi vaše destinácie.

Cesta do Whangarei začína rezerváciou letenky. Máte na výber viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych miest Nového Zélandu do Whangarei. Let trvá len pár hodín, čo je vhodné pre tých, ktorí majú obmedzený čas na cestovanie. Po pristátí na letisku Whangarei môžete využiť miestnu dopravu alebo si prenajať auto, aby ste preskúmali mesto a okolité oblasti.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo navštíviť Whangarei, sú jeho pláže. Môžete si vychutnať slnečné mužské piesky a prechádzky pozdĺž krásneho pobrežia. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí Ruakaka Beach, ktorá je ideálna pre surfovanie a kúpanie. Okrem toho sa môžete vybrať aj na prechádzku po avesnom plážovom rezorte Whangarei Heads alebo si užiť ticho a klímu na pláži Waipu Cove.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu aj spústa možností. Môžete navštíviť Whangarei Falls, ktoré sú jedným z najznámejších vodopádov na severnom ostrove Nového Zélandu. Inou zaujímavou možnosťou je prechádzka po Abbey Caves, ktoré sa nachádzajú len pár kilometrov od mesta. Tieto jaskyne ponúkajú úchvatné vápnité útvary a ľahkú turistiku.

Počas svojho pobytu v Whangarei by ste mali taktiež navštíviť miestnu kultúrnu a historickú scénu. Môžete sa vybrať na prechádzku po botanickej záhrade Whangarei alebo navštíviť múzeum Kiwi North, v ktorom si môžete prezrieť zbierku miestnej histórie, kultúry a prírody. Miestni umeleckí kováči sú tiež veľmi známi a môžete si zakúpiť unikátny výrobok na miestnom trhu.

Ak plánujete dovolenku na Novom Zélande a hľadáte menej známu, ale rovnako krásnu destináciu, Whangarei je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Od krásnych pláží a nádherných vodopádov po bohatú kultúru a históriu, má to všetko. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Whangarei ešte dnes a zažite úžasné dobrodružstvo na severnom ostrove Nového Zélandu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky