Objavte lety za najlepšie ceny

Omán Al Balid Archaeological Site

Najčastejšie otázky a odpovede Omán Al Balid Archaeological Site


1. Kde sa nachádza Al Balid Archaeological Site v Ománe?
- Al Balid Archaeological Site sa nachádza v Salale, v južnom Ománe.

2. Aké sú otváracie hodiny Al Balid Archaeological Site?
- Al Balid Archaeological Site je otvorený denne od 8:00 do 18:00 hod.

3. Koľko stojí vstup na Al Balid Archaeological Site?
- Vstupné na Al Balid Archaeological Site je 2 ománske rialy pre dospelých a 1 ománsky rial pre deti.

4. Aké historické artefakty a pamiatky môžem na Al Balid Archaeological Site vidieť?
- Na Al Balid Archaeological Site môžete vidieť starodávne mesto Zafar, historické mešity, trhy a mnoho ďalších zaujímavých artefaktov a pamiatok.

5. Koľko času potrebujem stráviť na Al Balid Archaeological Site?
- Odporúčaná doba prehliadky Al Balid Archaeological Site je približne 1 až 2 hodiny, ale to závisí od vašich záujmov a preferencií.

6. Je potrebné si vopred rezervovať vstupenky na Al Balid Archaeological Site?
- Nie, rezervácia vstupeniek nie je potrebná. Môžete si ich zakúpiť priamo na mieste.

7. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Al Balid Archaeological Site?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Al Balid Archaeological Site, je automobilom alebo taxíkom. Môžete si tiež prenajať miestneho vodiča alebo použiť verejnú dopravu.

8. Je možné vstúpiť do vnútra historických budov na Al Balid Archaeological Site?
- Niektoré historické budovy na Al Balid Archaeological Site umožňujú vstup návštevníkom, avšak treba si overiť aktuálnu prístupnosť a povolenia.

9. Sú na Al Balid Archaeological Site dostupné služby stravovania a toalety?
- Áno, na Al Balid Archaeological Site nájdete malé kaviarne a toalety pre návštevníkov.

10. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Al Balid Archaeological Site?
- V blízkosti Al Balid Archaeological Site sa nachádza Al Baleed Resort Salalah by Anantara, Múzeum frankinscensu a niekoľko krásnych pláží, ako napríklad Mughsayl Beach a Al Fazayah Beach.


Letenka Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je krajina s tisíckami rokov histórie a zaujímavými miestami, ktoré si zaslúžia návštevu. Medzi tieto miesta patrí aj archeologická lokalita Al Balid. Ak sa chcete dostať tam, musíte si kúpiť letenku do Ománu.

Lokalita Al Balid sa nachádza v meste Salalah, ktoré sa nachádza na juhu Ománskeho kráľovstva. Je to neďaleko Indického oceánu a pretože je považované za jedno z najväčších a najdôležitejších historických miest v Ománe, bola zahrnutá do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Lokalita Al Balid sa datuje do 8. storočia a bola postavená počas vlády arabských čiernoškových dynastií. Hlavnou atrakciou na tomto mieste je Najada - dedičstvo, ktoré zachováva stopy po starých civilizáciách, ktoré sa tu neustále tému. Ako návštevník sa môžete prechádzať po starých uliciach a obdivovať stopy po minulosti.

Lokalita Al Balid je však iba jedným z mnohých historických miest v Ománe. V jednej z najväčších mešít na svete, Qaboosova mešita, si môžete pozrieť jednu z najväčších kobercov na svete. Okrem toho tu môžete tiež navštíviť staroveké hrobky, pokojne si sadnúť do čajovej miestnosti a ochutnať miestne špeciality.

Ak hľadáte dovolenku plnú histórie a kultúry, potom je Salalah a Omán miesto, ktoré vám ponúkne všetko, čo si môžete priať. A s letenkami Omán môžete zažiť všetku krásu tejto krajiny za prístupnú cenu. Tak na čo ešte čakáte? Naplánujte si svoju návštevu v localite Al Balid a zažite krásu tohto krajinného rája.


Ubytovanie Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka svojim návštevníkom rôznorodé zážitky. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí aj archeologická lokalita Al Balid. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tejto pamiatky, máte na výber medzi niekoľkými možnosťami, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný pobyt.

Jeden zo spôsobov, ako si vychutnať krásy Al Balid Archaeological Site, je pobyt v neďalekom meste Salalah. Tento prímorský raj je plný luxusných rezortov, ktoré vám ponúknu komfortné a prvotriedne ubytovanie. Tieto hotely majú často vlastný prístup na pláž a ponúkajú širokú škálu služieb, vrátane bazénov, wellness centier a reštaurácií, ktoré vám prinesú všetko, čo potrebujete na oddych a pohodu po náročnom dni strávenom objavovaním Al Balid.

Na druhej strane, ak preferujete niečo viac autentické a tradičné, môžete skúsiť ubytovanie v miestnej dedine Mirbat. Táto mala osada ponúka niekoľko menších hotelov a pensiónov, ktoré sú známe svojou pohostinnosťou a útulnou atmosférou. Tieto ubytovacie jednotky vám umožnia zažiť tradičný život v Ománe a prepustiť sa do miestneho koloritu.

Ak chcete trochu viac dobrodružstva, môžete si zvoliť kempingový pobyt v okolí Al Balid Archaeological Site. Existuje niekoľko kempov, ktoré sú prispôsobené potrebám turistov a poskytujú základné vybavenie ako sprchové zariadenia a toalety. Táto možnosť vám umožní stráviť viac času v prírode a priamo sa dotknúť Ománskeho kultúrneho dedičstva.

Je dôležité, aby ste si vopred rezervovali ubytovanie v jednom z týchto miest, pretože táto oblasť je obľúbená medzi turistami. Zistite si, aké sú vaše preferencie a vyberte si také ubytovanie, ktoré vám najviac vyhovuje.

Al Balid Archaeological Site je miestom s bohatou históriou a kultúrnym významom. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, nezabudnite si užiť všetky jeho zázraky a odpočinúť si počas svojej návštevy. Omán je krajina s množstvom možností a ponúka jedinečný zážitok, ktorý sa zaručene zapíše do vašich spomienok.


Počasie Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Medzi mnohé zaujímavé miesta, ktoré môžete v tejto krajine navštíviť, patrí archeologická lokalita Al Balid. Nájdeme ju v južnom Ománe, na pobreží Indického oceánu, v blízkosti mesta Salalah.

Táto starodávna lokalita je zároveň aj mestom s históriou, ktorá siaha až do 12. storočia. Al Balid bol niekdajším centrom obchodu so zlatom, kadidlom a parfumami. Sídlom obchodníkov, v ktorom sa stretávali ľudia z rôznych kútov sveta. Toto obchodné centrum bolo veľmi dôležité pre rozvoj regiónu a prispelo k vytvoreniu silnej obchodnej siete.

Archeologická lokalita Al Balid patrí pod ochranu UNESCO a bolo založené v 1996. Dnes je otvorené verejnosti, ako múzeum a miesto pre vzdelávanie o histórii a kultúre Ománu. Prechádzka po archeologickej lokalite nám umožňuje spoznať históriu tohto miesta prostredníctvom pozostatkov palácov, hradov, mešít a obchodov, ktoré tu kedysi stáli. Sú tu aj rôzne expozície v múzeu, ktoré nám ukazujú staroveké nálezy, ako napríklad artefakty, mince a históriu obchodu.

Okrem histórie je výnimočné aj počasie v Ománe. Salalah, kde sa nachádza Al Balid, je známe svojou jedinečnou monzúnovou sezónou. Tá sa odohráva v lete, keď sa z oblasti Indického oceánu dostáva do podnárodí vlhký vzduch. Tento monzúnový vietor prináša so sebou oblačnosť, dažde a súvislé zelené krajiny, čo sa výrazne líši od prevažne suchého a púštnatého charakteru krajiny Ománu. Táto sezóna je pre miestnych obyvateľov a turistov obľúbená, pretože vytvára príjemnú atmosféru a dáva im príležitosť objavovať vodopády, jaskyne a farebné kvety, ktoré kvitnú vďaka dažďom.

Navšteva Al Balid a jeho okolia v sezóne monzúnov určite prinesie unikátny zážitok a pohľad na inú stránku Ománu. Nachádza sa v blízkosti pláží, ktoré sú ideálne na relaxáciu a môžu byť skvelým miestom na odpočinok po návšteve archeologickej lokality. Ak si chcete užiť obdobie monzúnov, odporúčame navštíviť túto oblasť v období júna až septembra.

Omán a Al Balid Archaeological Site ponúkajú cestovateľom jedinečnú príležitosť preskúmať históriu a kultúru tohto fascinujúceho regiónu. Okrem toho, v období monzúnov, sa môžete tešiť aj z úchvatnej prírody a zelených krajín. Nech už ste záujemcom o históriu, kultúru alebo prírodu, návšteva Ománu a Al Balid je určite cestou správnym smerom.


Dovolenka Omán Al Balid Archaeological Site


Ak hľadáte jedinečnú dovolenkovú destináciu, Omán je miesto, ktoré stojí za návštevu. Medzi mnohými zaujímavými miestami, ktoré môžete navštíviť v Ománe, sa nachádza aj Al Balid Archaeological Site.

Al Balid Archaeological Site sa nachádza v blízkosti mesta Salalah v juhovýchodnom Ománe. Toto historické miesto sa považuje za jedno z najdôležitejších archeologických nálezísk na Arabskom polostrove.

Al Balid bol miestom slávnej minulosti združujúcej kultúry Arabov a Persanov. Bola to obchodná metropola v Indickom oceáne, ktorá prosperovala v 13. až 16. storočí. Obchodné prepojenie s Indie, Čínou a inými krajínami prinieslo obrovský bohatstvo a kultúrnu rozmanitosť do tohto regiónu.

Dnes môžete prechádzať cez tieto starobylé ruiny, ktoré sú zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO od roku 2000. Obdivujte krásu starovekej architektúry, pozorne načúvajte histórii miesta a cíťte duch minulosti, keď prechádzate týmito starobylými uličkami.

Okrem toho je v Al Balid Archaeological Site aj Archeologické múzeum a zrekonštruovaný hrad. Múzeum vás zasvätí do histórie a kultúry miesta a ukáže vám mnoho artefaktov nájdených v tejto oblasti. Zrekonštruovaný hrad je jedným z najnavštevovanejších miest v Al Balid Archaeological Site a poskytuje nádherný výhľad na okolitú oblasť.

Jednou z najväčších atrakcií na Al Balid Archaeological Site je aj nedaleká Južná časť oázy Salalah, kde je možné jamkové polia a prírodné pramene, ktoré vytvárajú krásne zelené krajiny, ktoré v púštnej krajine pôsobia ako raj.

Ak sa chystáte navštíviť Omán, nezabudnite zaradiť Al Balid Archaeological Site na svoj zoznam. Toto miesto vám poskytne jedinečný pohľad do minulosti Ománu a zároveň vám umožní objaviť jeho bohaté a rozmanité dedičstvo.

Dovolenka v Ománe je skutočne nezapomenuteľný zážitok zahalený v histórii, kultúre a kráse tohto fascinujúceho kúsku Arabského polostrova. A Al Balid Archaeological Site je miestom, ktoré by nemalo chýbať v programe návštevy pre každého, kto túži spoznať a oceniť minulosť a bohatstvo tohto regiónu.

Takže ak hľadáte dovolenkovú destináciu plnú histórie a kultúry, a zároveň nezabudnuteľných výhľadov a exotického prostredia, Omán a jeho Al Balid Archaeological Site sú tou správnou voľbou pre vás. Pripojte sa k cestovateľom, ktorí objavili krásy tohto regiónu a zažite dobrodružstvo v Ománe!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky