Objavte lety za najlepšie ceny

Omán Nizwa

Najčastejšie otázky a odpovede Omán Nizwa


Otázky a odpovede o Ománe - Nizwe:

1. Ako sa dostanem do Nizwy z hlavného mesta Ománu, Maskatu?
Odpoveď: Môžete sa dostať do Nizwy autobusom, taxíkom alebo najať vlastné vozidlo. Vzdialenosť medzi Maskatom a Nizwou je približne 160 km.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Nizwe?
Odpoveď: Nizwa je známa svojou pevnosťou, trhmi s koreninami a tradíciou výroby keramiky. Medzi ďalšie populárne atrakcie patria mešita Sultan Qaboos, Národné múzeum Ománu a Džabal As-Sumail (vrchol).

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nizwy?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Nizwy je v zimnom období (november až marec), keď je teplota príjemne chladná. Letné mesiace môžu byť veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia.

4. Aké sú typické jedlá v Nizwe?
Odpoveď: V Nizwe môžete ochutnať tradičné ománske jedlá, ako sú Shuwa (varené mäso, ktoré sa pečie v zemi), Harees (zmes pšenice a mäsa) a Majboos (kari s ryžou a mäsom).

5. Aké sú možnosti ubytovania v Nizwe?
Odpoveď: V Nizwe nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po skromné penzióny a hostely. Populárne hotely v Nizwe sú napríklad Alila Jabal Akhdar, Golden Tulip Nizwa Hotel a Nizwa Hotel Apartments.

6. Ako sa môžem pohybovať po Nizwe?
Odpoveď: Môžete sa prepravovať po Nizwe pomocou miestnej hromadnej dopravy, taxíka alebo si môžete prenajať auto na preskúmanie okolia.

7. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Nizwy?
Odpoveď: Z Nizwy môžete navštíviť ďalšie zaujímavé miesta, ako sú hory Džabal Shams, Bahla s historickou pevnosťou a tradíciou výroby ľudového umenia a oáza Nakhal s hradom.

8. Je bezpečné cestovať do Nizwy?
Odpoveď: Väčšina turistov cestuje do Nizwy bez problémov a mesto sa považuje za relatívne bezpečné. Je však vždy dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je sledovanie miestnych odporúčaní a rešpektovanie miestnych zvykov a tradícií.


Ubytovanie Omán Nizwa


Oman je hands down jednou z najkrajších krajín na svete. Pre nezabudnuteľný pobyt v Ománe by ste však mali zostať vo výnimočnom meste Nizwa. Sú tu veľkolepé hory, útulné, tradičné dedinky a tisícky rokov starej histórie. Pre svoje ubytovanie v Nizwe sa tu teda objavuje zopár luxusných možností, ktoré určite stojí za vyskúšanie.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort patrí medzi najvyhľadávanejšie luxusné hotely v Ománe. Nachádza sa na útese, ktorý poskytuje nádherný výhľad na hory a jaskyne Nizwa. Hotel sa skladá z 82 izieb a priestorov, ktoré sú dekorované v tradičnom omanitom štýle. Na pokoji sú prítomné všetky potrebné vybavenia, vrátane Wi-Fi pripojenia, káblového televízora, luxusných kúpeľní a balkónov s nádherným výhľadom. Okrem toho sa tu nachádza aj bazén, ktorý poskytuje úžasný výhľad na okolie a wellness centrum s rôznymi procedúrami a kúpeľnými službami, ktoré sú zaradené do luxusnej kategórie.

Alila Jabal Akhdar

Alila Jabal Akhdar je jedinečný hotel, ktorý ponúka dokonalú kombináciu luxusu a prírody. Hotel je situovaný v blízkosti ktoréhosi z najkrajších miest Nizwy - horský vrch Jabal Akhdar, kde sa dozviete veľa o miestnej kultúre a histórii. Hotel poskytuje ubytovanie v 78 izbách a bunkerových domoch, ktoré sú dokonale navrhnuté s ohľadom na tradičný omanitý štýl. Každý pokoj má najmodernejšie vybavenie, ako je napríklad Wi-Fi pripojenie, káblovú televíziu, kúpeľne s vykurovanými podlahami a príjemný terasu s nádherným výhľadom. Hotel tiež ponúka rôzne stravovacie služby, ako sú špičkové reštaurácie s miestnou kuchyňou a bar na streche, ktorý poskytuje priamy výhľad na hviezdy.

Golden Tulip Nizwa

Ak hľadáte cenovo dostupné miesto na ubytovanie, Golden Tulip Nizwa vám poskytne presne to, čo hľadáte. Tento hotel zahrnuje 120 izieb s klimatizáciou, vybavenými moderne, ale stále zachovávajúcimi tradičný omanitý styl. Na pokoji sa nachádza káblová televízia a všetky ostatné základné vybavenie, ktoré potrebujete pre svoj pobyt. Okrem toho hotel ponúka niekoľko reštaurácií s tradičnou i medzinárodnou kuchyňou, bar s chutnými kokteilmi a bazén s výhľadom na vrchy.

Celkovo možností na ubytovanie v Nizwe máte dostatok a každý, kto sem príde, si určite nájde miesto, ktoré bude perfektné práve pre neho. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skôr cenovo dostupné možnosti, Nizwa vám určite poskytne nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších miest na svete.


Dovolenka Omán Nizwa


Dovolenka v Ománe môže byť skutočným zážitkom pre každého, kto túži po exotike a zároveň odkrytí tajomstiev starobylej kultúry. Omán je krajina s bohatou históriou, kde sa miešajú arabské zvyky s tradičným životom nomádov a nádhernou prírodou. Ak by ste sa chceli ponoriť do neskutočného sveta Ománu, Nizwa, stará hlavné mesto juzného Ománu, môže byť pre vás skvelou voľbou.

Nizwa leží v samotnom strede krajiny a je na skok od pohoria Al Hajar. Mesto je známe svojou historickou pevnosťou a tradičným suqom, kde sa predávajú výrobky od miestnych remeselníkov. Ak si chcete kúpiť niečo typické z Ománu, ako napríklad koberce, keramiku alebo kováčske konzervy, tak Nizwa je miestom, kde to môžete nájsť. Vo vnútri 400 ročnej pevnosti sa nachádza odvetvie Ománskeho múzea, ktoré vás zavedie do minulosti krajiny, kedy Omán bol centrom trhového a obchodného ruchu.

Okrem kultúry a histórie ponúka Nizwa turistom aj niečo pre oči - môžete si vychutnať očarujúce panorámy okolitých púštnych krajín. Pre tých, ktorí hľadajú aktivnejšiu dovolenku, sa môžu pustiť do výziev a výšlapov na okolité kopce a skaly. Odvážnejší by mohli vyskúšať aj horské vodopády a jaskyne v pohorí Al Hajar.

Nizwa má mnoho ubytovacích možností, ktoré zodpovedajú všetkým rozpočtom, od luxusných rezortov až po skromné hotely. Väčšina hotelov v Nizwe ponúka tiež bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať autentickú kuchyňu Ománu.

Ak hľadáte exotickú destináciu a zároveň túžite po objavovaní histórie, kultúry a prírody, Nizwa je určite miesto, kde by ste sa mali pozrieť. Záručne si odvezieme mnoho nádherných spomienok a zážitkov, ktoré budú trvať celý život.


Letenka Omán Nizwa


Oman je fascinujúcou a pôvabnou krajinou, ktorá vás očarí svojou bohatou históriou, malebnou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste v Ománe určite nemali vynechať, je Nizwa. A ak sa rozhodnete navštíviť túto historickú destináciu, letenka do Ománu je prvým krokom, ktorý vás tam dostane.

Letenky do Ománu si môžete rezervovať z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Na výber máte medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame a spojové lety do hlavného mesta Ománu, Múska. Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, môžete zvažovať aj let do blízkeho Dubaja v Spojených arabských emirátoch a potom sa dopraviť do Ománu.

Nizwa je historické mesto, ktoré sa nachádza asi 140 kilometrov južne od hlavného mesta. Predstavuje jedno z kulturálneho a historického srdca Ománu a je známe pre svoju očarujúcu trhovú atmosféru a úchvatné budovy. Keď prídete do Nizwy, prvou vecou, ktorá vás ohromí, je jej masívna pevnosť, ktorá bola postavená v 17. storočí. Ide o jednu z najväčších a najdobrých stavených pevností v celej Arabskej republike a je veľmi dôležitou súčasťou národnej histórie.

Prechádzka po úzkych uličkách starého mesta Nizwa je jednou z najväčších atrakcií. Tu môžete objaviť početné mešity, historické domy a trhy. Nemecký trh, ktorý sa koná každý piatok, je najväčšou a najtypickejšou trhovou udalosťou v meste. Na ňom nájdete rôzne druhy tradičných produktov, ako sú koberce, šperky a keramika. Taktiež si tu môžete vychutnať skvelú atmosféru a vybrať si z množstva exotických ovocných a zeleninových plodov.

Po náročnom dni objavovania pamiatok a nákupov v Nizwe si môžete oddýchnuť v niektorom z mnohých tradičných arabských kaviarní a ochutnať známe ománske kávu spolu so sladkým arabským dezertom. Je tiež veľmi odporúčané navštíviť miestnu trhovú reštauráciu a vychutnať si autentické ománske jedlo.

Ak máte záujem o prírodu a dobrodružstvo, môžete sa vybrať na výlet do približne hodinu vzdialeného púštného územia Wahiba Sands. Tu si môžete vychutnať púštnu atmosféru a prejsť sa na beduínskom ťavári. Je to jedinečný zážitok, ktorý vás pohltí do miestnej kultúry a tradícií.

Návšteva Nizwy je jedinečnou príležitosťou na objavovanie starobylých pamiatok a nachádzanie sa v srdci ománskeho kultúrneho dedičstva. Rezerváciou letenky do Ománu si môžete zabezpečiť cestu do tohto kúzelného miesta a začať objavovať jeho krásy. Nech už sa vám Nizwa páči kvôli histórii, kultúre alebo prírode, jedno je isté - táto destinácia vás ohromí a zapôsobí svojou jedinečnou atmosférou.


Počasie Omán Nizwa


Nizwa, hlavné mesto provincie Ad-Dakhiliyah, sa nachádza v Ománe, krajine na Blízkom východe ohraničenej Ománskym morom na východe a Arabským morom na západe. Mesto sa nachádza v severnej časti krajiny, asi 140 kilometrov od hlavného mesta Maskat.

Omán je známy svojou rozmanitou a exotickou krajinou, ktorá ponúka veľa rôznych prírodných krás a zaujímavých miest na objavovanie. Nizwa, s jeho bohatou históriou a kultúrou, je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine.

Nizwa sa nachádza v horskom pásme Hajjar, čo znamená, že jeho podnebie je miernovlhké s horúcimi letami a miernymi zimami. Leto v Nizwe je obyčajne horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia. V tomto období je dôležité mať na pamäti vhodné oblečenie a hydratáciu, aby ste predišli dehydratácii a úžmu slnkom.

Zimné mesiace, od novembra do marca, sú v Nizwe mierne teplejšie s teplotami sa pohybujúcimi okolo 20-25 stupňov Celzia vo dne a približne 15 stupňov Celzia v noci. Aj keď je zima teplejšia v porovnaní s niektorými severnejšími krajinami, je stále chladnejšie a odporúča sa si so sebou vziať sveter alebo ľahkú bundu.

Nizwa je tiež známa svojimi občasnými dažďami počas obdobia dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v období od apríla do júna. Tieto dažde môžu byť intenzívne, ale zvyčajne sú krátkodobé a prechádzajúce. Počas týchto období sa Nizwa mení na zelenú oázu so zelenými poliami a kvitnúcimi kvetmi.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie môže byť vždy nepredvídateľné a môže sa meniť. Preto je vždy dobré mať so sebou ochrannú opaľovaciu pleťovú crem a slnečné okuliare v lete a pršiplášť alebo dáždnik v období dažďov.

Nizwa je fascinujúce mesto so svojimi historickými pamiatkami, ako je Nizwská pevnosť a trh s korením. Jeho poloha v horskom pásme mu dáva jedinečnú scenériu a ponúka možnosti na turistiku a horolezectvo.

Takže, ak plánujete navštíviť Nizwu, buďte pripravení na horúce a suché leto, teplejšiu zimu a pravdepodobnosť občasných daždov. Vždy je najlepšie sledovať aktuálne počasie pred vašou cestou a prispôsobiť sa podľa toho, aby ste si mohli plne vychutnať vaše dobrodružstvo v tomto krásnom ománskom meste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky