Objavte lety za najlepšie ceny

Paraguaj Parque Nacional Ybycuí

Počasie Paraguaj Parque Nacional Ybycuí


Paraguajský národný park Ybycuí sa nachádza v departemente Paraguari, cca 150 kilometrov východne od hlavného mesta Asunción. Tento nádherný park je domovom rôznych druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom mnoho možností na objavovanie prírody.

Počasie v národnom parku Ybycuí je ovplyvnené tropickým podnebím a mokrými obdobiami. Klima je teplé a vlhké po celý rok, s priemernou ročnou teplotou okolo 25 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú december a január, kedy teploty môžu dosahovať až 35 stupňov Celzia. V najchladnejších mesiacoch júl a august sa teploty pohybujú okolo 17 stupňov Celzia.

Mokré obdobia v parku sú charakterizované vyššou mierou zrážok. Hlavné dažďové obdobia sú v lete od októbra do marca. Počas týchto mesiacov sa môže vyskytnúť pravidelný a silný dážď, čo prispieva k vytvoreniu bujnej vegetácie a vodopádov v parku. Teploty sú počas tohto obdobia vyššie a vlhkosť je vysoká.

Na druhej strane, suché obdobia v parku sa vyskytujú v zimných mesiacoch od mája do augusta. Počas tohto obdobia je menej zrážok a teploty sú nižšie, aj keď stále príjemné. Toto obdobie je vhodné pre turistov, ktorí uprednostňujú miernejšie teploty a menej dažďa.

Vzhľadom na tropické podnebie v národnom parku Ybycuí je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie, ktoré vás ochráni pred slnkom, dažďom a hmyzom. Odporúča sa tiež mať so sebou repelent a ochranný krém proti slnku, pretože slnko je silné a hmyz hojne prítomný.

Paraguajský národný park Ybycuí je výnimočné miesto, ktoré ponúka jedinečný zážitok pre milovníkov prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci sa môžu tešiť na úchvatné scenérie, rôznorodé druhy zvierat a rastlín a prírodu, ktorá je toho plná. Je to miesto, kde sa môžete stratiť v prírode a objavovať jej krásu.


Dovolenka Paraguaj Parque Nacional Ybycuí


Paraguay je krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou, ktorá ponúka množstvo možností pre dovolenku. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest je národný park Ybycuí.

Parque Nacional Ybycuí sa nachádza v departemente Paraguarí, v južnej časti Paraguaja. Tento park je ukrytý v horskom teréne a je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Je známy svojou bohatou biodiverzitou a ponúka návštevníkom príležitosť spoznať a objaviť rôzne ekosystémy a scenérie.

Park sa rozkladá na ploche 154 360 hektárov a je rozdelený na štyri sektory. Každý z týchto sektorov ponúka niečo jedinečné a nezabudnuteľné. Hlavný sektor parku je známy ako "Isla Ybaro". Tento sektor je ideálny pre tých, ktorí sa chcú vydať na niekoľkodňový trekkingový výlet. Počas svojej cesty budete mať príležitosť potulovať sa cez nekonečné lesy, úžasné vodopády a mnoho ďalších prírodných divov.

Park je tiež domovom rôznych zvierat, ako sú jaguary, pumy, kapibary a mnoho ďalších druhov vtákov a plazov. Milovníci prírody a fotografi budú nadšení z možnosti pozorovať tieto úžasné tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Jednou z najpopulárnejších aktivít v parku je plávanie v jazerách a riekach. Malé prírodné bazény, obklopené zelenou prírodou, vytvárajú dokonalé miesto na oddych a chladenie po dlhom treku. Okrem toho môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy, ako je kayaking alebo rafting.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o umelecké a historické dedičstvo, je tu aj možnosť navštíviť starobylé misie, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku. Tieto misie sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO a ponúkajú jedinečný pohľad do minulosti Paraguaja.

Ak hľadáte jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku, národný park Ybycuí v Paraguaji je miesto, ktoré stojí za návštevu. Bohatá príroda, vzrušujúce dobrodružstvá a historické pamiatky vytvárajú skvelú kombináciu pre každého cestovateľa. Zabudnite na obvyklé dovolenky a objavte krásy Paraguaja v Parque Nacional Ybycuí.


Najčastejšie otázky a odpovede Paraguaj Parque Nacional Ybycuí


1. Kde sa nachádza národný park Ybycuí v Paraguaji?
- Národný park Ybycuí sa nachádza v departemente Paraguaj, v juhovýchodnej časti Paraguaja.

2. Aké sú hlavné atrakcie národného parku Ybycuí?
- Hlavnými atrakciami národného parku Ybycuí sú vodopády, horské rieky, prírodné piesočné pláže a rôznorodá fauna a flóra.

3. Ako sa dostanem do národného parku Ybycuí?
- Dá sa tam dostať autom, ale tiež je možné využiť miestne autobusy alebo organizované výlety.

4. Koľko stojí vstup do národného parku Ybycuí?
- Vstupné do národného parku je 15 000 guaranies pre paraguajských obyvateľov a 25 000 guaranies pre zahraničných návštevníkov.

5. Aké aktivity môžem robiť v národnom parku Ybycuí?
- V národnom parku Ybycuí môžete robiť turistiku, horské bicyklovanie, kúpanie, rybolov a pozorovanie divokej fauny a flóry.

6. Je možné táboriť v národnom parku Ybycuí?
- Áno, je možné táboriť v národnom parku Ybycuí na miestne určených táborových miestach.

7. Aké je vhodné obdobie na návštevu národného parku Ybycuí?
- Najlepšie obdobie na návštevu národného parku Ybycuí je od júna do septembra, počas suchého obdobia.

8. Môžem si v národnom parku Ybycuí vziať psa?
- Vstup so psom do národného parku nie je povolený, aby sa zachovala bezpečnosť a ochrana divokej fauny a flóry.

9. Existujú v národnom parku Ybycuí sprievodcovia?
- Áno, v národnom parku Ybycuí sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí môžu poskytnúť informácie a viesť turistov po parku.

10. Aké vybavenie by som mal mať so sebou pri návšteve národného parku Ybycuí?
- Pri návšteve národného parku Ybycuí by ste mali mať so sebou vodu, jedlo, slnečnú ochranu, horúce oblečenie, turistickú mapu a vhodnú obuv pre prechádzky v prírode.


Ubytovanie Paraguaj Parque Nacional Ybycuí


Parque Nacional Ybycuí v Paraguaji poskytuje jedinečné prostredie pre zážitky s prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, môžete sa tešiť na cestovanie hlbšie do tropického lesa, kde sa nachádzajú čisty rieky a vodopády, ako aj rozmanitú faunu a flóru, ktoré sa dajú často vidieť predovšetkým v neskorých popoludňajších hodinách.

Ak hľadáte ubytovanie v oblasti Ybycuí, mali by ste sa rozhodnúť pre niektorú z miestnych hostelov alebo luxusné hotelov, ktoré poskytujú rôzne možnosti pre návštevníkov s rôznymi rozpočtami. Väčšina z nich má priestranné izby s klimatizáciou a sú súčasťou zážitku z tohto krásneho odľahlého sveta.

Rovnako ako ubytovanie, reštaurácie na mieste sú taktiež k dispozícii a poskytujú návštevníkom príležitosť ochutnať dobroty Paragvajskej kuchyne, ako aj iných regionálne typických jedál. Ak po náročnom dni na prechádzkach potrebujete niečo, aby ste sa upokojili, môžete sa ubytovať v hoteli, ktorý má bar s terasou alebo dať si kávu v miestnej kaviarni a relaxovať v štýle miestnych obyvateľov.

Niektoré z miestnych hostelov ponúkajú aj výlety do tých najvýznamnejších turistických atrakcií v oblasti, ktoré sú okolo parku. Tieto aktivity vrátane turistiky, plávania a skákajúceho z vodopádov určite urobia silný dojem na vás a na vaše sprievodcov, aby ste sa cítili prirodzene a robili si veľké spomienky po návrate.

Takže, ak hľadáte únik z mesta a obchodného zhonu, navštívte národné park Ybycuí a užite si oddych v krásnom zázemí. Ak sa rozhodnete zostať tam, nájdete vo svojom okolí určite dokonalé miesta pre svoje ubytovanie s jedinečnými výhľadmi na prírodu. Parque Nacional Ybycuí vás očarí a pripraví sa na nezabudnuteľnú skúsenosť.


Letenka Paraguaj Parque Nacional Ybycuí


Paraguaj je jednou z menej známych destinácií v Južnej Amerike, no určite stojí za to ho preskúmať. Krajina sa pýši bohatou kultúrnou dedičinou, pôvabnou prírodou a jedinečnými prírodnými rezerváciami. Jedným z takýchto miest je aj národný park Ybycuí, ktorý ponúka návštevníkom neskutočnú prírodnú krásu.

Ak plánujete cestu do Paraguaja a ste nadšení dobrodružstvom v prírode, letenka do Parque Nacional Ybycuí by mohla byť tou správnou voľbou. Tento národný park sa nachádza v departemente Paraguari, približne 150 km od hlavného mesta Asunción. Je to jedno z najväčších prírodných území v Paraguaji a domovom množstva druhov zvierat a rastlín.

Pri príchode do národného parku Ybycuí budete ohromení nádhernou scenériou. Po príchode do parku si môžete vybrať z množstva aktivít, vrátane turistiky, horskej cyklistiky a pozorovania vtákov. Hory a vodopády prekrývajú park a tvoria malé riečne kotliny, ktoré prinášajú útočisko pre množstvo živočíchov.

Medzi najpopulárnejšie turistické trasy v parku patrí výstup na vrchol Cerro Leon, ktorý ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu a zároveň je miestom, kde môžete zažiť jedinečnú prírodnú krásu. Ak máte radi vodné atrakcie, nevynechajte návštevu jaskyne Nanduti a vodopádu Ñacunday. Tieto miesta sú obzvlášť pôsobivé a poskytujú nezabudnuteľný zážitok.

Prírodná rozmanitosť parku Ybycuí je jedinečná a jedným z hlavných dôvodov, prečo sem prichádzajú turisti z celého sveta. Mnohé zvieratá, ako tapíre, opice a viac ako 250 druhov vtákov, čo predstavuje takmer polovicu vtáčej populácie v Paraguaji, sa tu cítia ako doma. Okrem toho nájdete tu aj ohrozené druhy, ako sú jaguáre a ozviera koati.

Ak ste fanúšikom ekoturistiky a chcete zažiť autentickú prírodu bez veľkého turistického ruchu, letenka do Parque Nacional Ybycuí je pre vás tou správnou voľbou. Park ponúka možnosti prechádzok po príchodných chodníkoch a ekoturistiku, ktorá vám umožní spoznať túto oblasť v jej plnej kráse. Nezávisle na tom, či sa zúčastníte prechádzky so skúseným sprievodcom, alebo sa rozhodnete ísť sami, prírodná krása parku vás ohromí.

Letenka do Parque Nacional Ybycuí v Paraguaji je kľúčom k objavovaniu jednej z najkrajších a najdivokejších prírodných oblastí v krajine. Tento národný park ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a krásu, ktorú je ťažké opísať slovami. Pokiaľ zvažujete cestu do Paraguaja, neváhajte a venujte čas na preskúmanie tohto jedinečného miesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky