Objavte lety za najlepšie ceny

Peru Manu National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Peru Manu National Park


1. Čo je Manu Národný park?
Manu Národný park je veľká chránená oblasť v Peru, ktorá zahŕňa rôzny typy ekosystémov vrátane dažďového pralesa, suchého lesa a vysokohorskej stepi.

2. Koľko druhov zvierat je v Manu Národnom parku?
Manu Národný park je domovom pre viac ako 1000 druhov vtákov, 200 druhov cicavcov a 13 druhov opíc, vrátane ohrozenej početnej podpopulácie jaguárov.

3. Ako sa dostanem do Manu Národného parku?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Manu Národného parku, je letecky z Cusca do Purusní, odtiaľ pokračovať po rieke do vstupného bodu Amazonka. Druhá možnosť je cesta autom z Cusca až na pokračovanie rieky.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Manu Národného parku?
Najlepší čas na návštevu je v sušnom období od mája do novembra, keď je menej daždov a cesty sú prejazdné. Počas daždivej sezóny od decembra do apríla je pravdepodobnosť dažďa oveľa vyššia.

5. Potrebujem povolenie na vstup do parku?
Áno, pre návštevu Manu Národného parku je potrebné mať povolenie. Toto povolenie je vydané iba obmedzenému počtu návštevníkom denne, preto je dôležité si ho predem zabezpečiť.

6. Aké aktivity môžem robiť v Manu Národnom parku?
V Manu Národnom parku môžete podnikať rôzne aktivity vrátane prechádzok po pralese, pozorovania vtákov, sledovania zvierat, rybolovu a raftingu na rieke Manu.

7. Kde môžem prespať počas návštevy parku?
V parku sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti vrátane bivakov v pralese, jednoduchých chatiek a ekologických rezortov. Je dôležité si rezervovať ubytovanie vopred.

8. Aké praktické veci by som mal zobrať so sebou do parku?
Pri návšteve Manu Národného parku odporúčame mať so sebou repelent na hmyz, slnečné okuliare, kvalitnú obuv, ľahký a rýchloschnúci odev, dáždnik, fotoaparát a binokulár.

9. Aké bezpečnostné opatrenia by som mal dodržiavať v parku?
Je dôležité dodržiavať pokyny a bezpečnostné opatrenia poskytované miestnymi sprievodcami. Patrí sem aj dodržiavanie bezpečnostných zón, vyhýbanie sa dotýkaniu divokých zvierat a dodržiavanie zákazov ohňa.

10. Koľko dní by som mal stráviť v Manu Národnom parku?
Odporúčame stráviť v parku aspoň 3-4 dni, aby ste mali dosť času na poznávanie rôznych oblastí a zážitok z prírody. Dĺžka pobytu si samozrejme závisí od vašich preferencií a času, ktorý máte k dispozícii.


Letenka Peru Manu National Park


Peru je krajina, ktorej krása a očarujúce miesta sú takmer nekonečné. Manu National Park je jedno z miest, ktoré by mala navštíviť každá osoba, ktorá túži po dobrodružstve v divočine.

Manu National Park sa nachádza v oblasti Amazonie v údolí rieky Madre de Dios v juhozápadnej časti Peru. Park je zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a zahrnuje rozlohu 1,7 milióna hektárov.

V parku nájdete nespočetné množstvo druhov rastlín, zvierat a vtákov. Medzi najznámejšie zvieratá patria oceloty, jaguáre, pumy, opice či kapybary. V parku sa nachádza aj neprekonateľná ďungle, ktorá posúva vaše hranice dobrodružstva na plnej čiare.

Najlepšie, čo môžete urobiť, ak sa chcete dostať do Manu National Park, je kúpiť si letenky na let do peruánskeho hlavného mesta, Limy. Z Limy potom existuje niekoľko možností, ako sa dostať do parku. Jedným z najlepších spôsobov je si kúpiť letenky do Cusca, ktoré sú najbližším mesto v blízkosti parku.

Z Cusca budete musieť pokračovať cestou po ceste, pretože vo vnútri parku nie sú k dispozícii žiadne cesty pre motorové vozidlá. Najlepšie je si najímať miestne sprievodcov, ktorí vás prevedú parkom a prejdete sa v jeho nádhernom prostredí. Môžete si vybrať z mnohých možností a tras, ktoré sprevádza veľký počet odborníkov na miestnu faunu a flóru.

Letenky do Manu National Park v Peru sú dostupné on-line alebo v mestách, ako je Lima a Cusco. Dátum a trvanie vašej cesty závisí od počasia a vašej osobnej preferencie.

Ak máte radi dobrodružstvo, ktoré sa sústreďuje na prírodu a jej krásu, letenka do Peru Manu National Park by nemala chýbať na vašom zozname. Zaručujeme vám, že táto cesta vás nenechá na pochybách a späť si prinesiete množstvo nezabudnuteľných zážitkov a spomienok.


Dovolenka Peru Manu National Park


Peru je pre mnoho cestovateľov snom - krajina plná kultúry, histórie a nádherného prírodného prostredia. Jedným z miest, ktoré návštevníci Peru nesmú prehliadnuť, je Manu National Park - jedno z najväčších bio-diverzitných miest na svete.

Manu National Park je rozložený na území dvoch peruánskych regiónov - Cusco a Madre de Dios. Miesto bolo založené v roku 1973 a jeho rozloha dosahuje viac ako 18 000 km2. Park sa rozprestiera od vysokohorských oblastí And až po nízke pralesy, kde tečú mnohé rieky a vytvárajú rôzne typy biotópov. Vďaka tomu je toto miesto domovom viac ako 1000 druhov rastlín, vyše 200 druhov cicavcov vrátane jaguárov, ocelotov, pum a tapírov, ako aj tisícok druhov vtákov, hmyzu a obojživelníkov.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si turisti vyberajú Manu National Park ako miesto na dovolenku, je možnosť spoznať prírodné prostredie v jeho nezdotknutej kráse. Park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú okolo prekrásnych vodopádov, jazier a prírodných scén a umožňujú turistom vidieť zvieratá a rastliny v ich prirodzenom prostredí.

Okrem výletov do prírodného prostredia ponúka Manu National Park aj možnosť navštíviť miestnych obyvateľov, ako sú napríklad miestni indiáni, ktorí dodnes žijú v tradičných komunitách izolovaných od vonkajšieho sveta. Cestovatelia môžu vidieť, ako si títo ľudia zachovali svoje tradičné zvyky a spôsob života a ako dokázali prežiť v obrovskom lese roky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Manu National Park, odporúča sa ísť s preukázaným cestovným sprievodcom, ktorý bude mať skúsenosti a vedomosti o miestnej prírode a kultúre. Park je prístupný hlavne po ceste z mesta Cusco, ktoré je tiež domovom mnohých historických pamiatok ako Machu Picchu a Cusco Inkov.

Dovolenka v Manu National Park v Peru je pre každého nadšenca prírody a kultúry nezabudnuteľným zážitkom. Prírodné scény, pestrosť druhov zvierat a rastlín, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a veľkolepá kultúra dôb Inkov robia z Manu National Park miesto, ktoré návštevníci Peru budú určite chcieť vidieť.


Počasie Peru Manu National Park


Peru Manu National Park v Peruu je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Nachádza sa v Andách a zaberá oblasť 1,7 milióna hektárov. Park sa rozprestiera od vysokohorských oblastí až po dažďové pralesy, čím umožňuje zvieratám, ako aj návštevníkom, zažiť rôzne klimatické podmienky.

Počasie v Manu National Park je ovplyvnené topografiou oblasti. V hornej časti parku je počasie chladnejšie a suchšie, s letnými teplotami dosahujúcimi približne 20 °C a zimnými nočnými teplotami klesajúcimi až na -7 °C. V nižších oblastiach parku je klima trochu teplejšia a vlhkejšia, čo spôsobuje dažďové pralesy. Najvyššie vrcholy v parku, ako napríklad Salkantay, majú stále označené zasnúbené vrcholy a sú pokryté snehom po celý rok.

Park má dva hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie prebieha od mája do októbra. Počas tohto obdobia sa teploty v hornej časti parku môžu vyskytovať pod bodom mrazu v noci, ale vo dne sa väčšinou pohybujú okolo 20 – 23 °C. V nižších oblastiach sa teploty pohybujú od 18 – 25 °C. Zatiaľ čo dážďové obdobie prebieha od novembra do apríla a návštevníci môžu očakávať vysoké vlhkosť pre veľkú časť tohto obdobia a intenzívne dažde.

Napriek tomu, že dažďové obdobie môže byť pre návštevníkov ťažké, je to najsledovanejšie obdobie pre pozorovanie zvierat. Dažďové pralesy sú domovom pre viac ako 100 druhov cicavcov, ako aj množstvo vtáctva, hmyzu a plazov. V lete a na konci dažďového obdobia možno vidieť množstvo vtákov prijímať potravu a páriť sa, vrátane orlíkov, aras a kolibríkov.

Ak plánujete navštíviť Peru Manu National Park, odporúčame si zobrať si zimné oblečenie a nepremokavú obuv, ako aj opaľovací krém a repelent na hmyz. Vzhľadom na rozmanitosť počasia, či už sa chystáte na túru alebo rybolov, je vhodné mať pri sebe špecifické vybavenie, ktoré vám umožní vychutnať si park naplno.

Na záver, Peru Manu National Park ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť park, môžete zažiť rozmanitosť krajiny, zvierat a rastlín, ktoré sa tam nachádzajú. Takže, pripravte sa a vyberte sa do tohto jedinečného kúsku sveta.


Ubytovanie Peru Manu National Park


Peru je krajina plná ohromujúcich prírodných krás, a jednou z najvýznamnejších oblastí je Manu National Park. Tento národný park sa nachádza v amazonskej džungli a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prírodného lesa a divého života.

Jednou z prvých vecí, na ktorú treba pamätať pri plánovaní ubytovania v Manu National Parku, je to, že tento park je prístupný iba cez povolené a registrované cestovné agentúry. Ide o opatrenie, ktoré zabezpečuje ochranu parku a minimalizuje negatívny vplyv turizmu na životné prostredie. Preto je dôležité kontaktovať miestne agentúry, ktoré majú povolenie na prevádzkovanie v parku a zabezpečia vám ubytovanie.

V Manu National Parku nájdete rôzne možnosti ubytovania, pričom väčšina z nich je orientovaných na ekoturistov a dobrodružného turizmu. Jednou z možností je ubytovanie v pralesných chatkách, tzv. lodges. Tieto chatky sú vybavené základným komfortom a umožňujú vám stráviť noc v srdci pralesa. Odtiaľ si môžete vychutnať úžasné zvuky pralesa a mať možnosť vidieť exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, existujú v parku aj luxusné ubytovacie zariadenia v ekologických hoteloch alebo odľahlých rybárskych osadách. Tieto ubytovania zvyčajne ponúkajú vyššiu úroveň služieb, ako sú klimatizácia, teplá sprcha a kvalitné jedlá.

Ubytovanie v Manu National Parku nie je len o vyberaní vhodnej chatky alebo hotela, ale aj o skúsenostiach, ktoré získate počas vášho pobytu. Národný park ponúka množstvo aktivít, ako sú prehliadky pralesa s miestnymi sprievodcami, ráno či večerné poľovanie na vtáky, výlety na ryby a prechádzky po divokej prírode.

Je dôležité mať na pamäti, že ubytovanie v Manu National Parku je obmedzené a dopredu sa treba rezervovať. Odporúča sa plánovať návštevu aspoň o niekoľko mesiacov vopred, aby ste mali väčšie možnosti na získanie miesta.

Ubytovanie v Peru Manu National Parku je jedinečným spôsobom, ako preskúmať tajomstvá amazonskej prírody a zažiť blízke stretnutie s divokými zvieratami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre jednoduché chatky v pralese alebo luxusné hotely, vaša návšteva tohto národného parku bude určite nezabudnuteľným dobrodružstvom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky