Objavte lety za najlepšie ceny

Poľsko Gdaňsk

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Gdaňsk


1. Kde sa nachádza Gdaňsk?
Gdaňsk sa nachádza na severe Poľska, pri Baltskom mori.

2. Ako sa dostanem do Gdaňska?
Do Gdaňska sa dá dostať letecky, vlakom, autobusom alebo autom.

3. Aké sú najdôležitejšie pamiatky v Gdaňsku?
Medzi najdôležitejšie pamiatky v Gdaňsku patrí Dlhý trh s Kostolom Panny Márie, Dóm Svätého Jána, Artúrsky dvor a pamätník Solidarity.

4. Koľko stojí vstup do týchto pamiatok?
Ceny vstupov sa líšia podľa konkrétnej pamiatky, priemerné ceny sa pohybujú okolo 5-10 eur.

5. Aké sú tradičné jedlá v Gdaňsku?
Medzi tradičné jedlá v Gdaňsku patrí napríklad prsia sumca v jogurtovej omáčke, vyprážany hering alebo tradičný polievka krupnik.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry v Gdaňsku?
Suveníry je možné kúpiť na hlavnej nákupnej ulici - Ulička Márie Terezie alebo v jednom zo špecializovaných obchodov v historickom centre mesta.

7. Ktoré pláže sú najlepšie v okolí Gdaňska?
Medzi najlepšie pláže v okolí Gdaňska patria Stogi Beach, Sopot Beach a Jelitkowo Beach.

8. Ako dlho by som mal zostať v Gdaňsku?
Odporúča sa zostať v Gdaňsku aspoň 2-3 dni, aby ste si stihli vychutnať atrakcie a atmosféru mesta.

9. Je v Gdaňsku bezpečné?
Gdaňsk je obvykle považované za bezpečné mesto pre turistov, no ako v každom inom väčšom meste, aj tu je vhodné dodržiavať opatrnosť a sledovať svoju osobnú bezpečnosť.

10. Aký je rozvrh verejnej dopravy v Gdaňsku?
Verejná doprava v Gdaňsku je dobre vyvinutá s mnohými autobusovými a električkovými spojmi. Existuje aj systém žltých vodníkových lodí, ktoré premávajú po mori a spájajú Gdaňsk s inými mestami v oblasti. Rozvrhy sú dostupné na webových stránkach miestnych dopravcoviek.


Dovolenka Poľsko Gdaňsk


Gdaňsk - nezabudnuteľná dovolenka v Poľsku

Plánujete dovolenku v Poľsku? Ak áno, nemôžete prehliadať jedno z najkrajších miest v krajine - Gdaňsk. Toto historické prístavné mesto ponúka kombináciu stredovekého šarmu, nádhernej architektúry a bohatej kultúry, ktorá zaručene osloví každého návštevníka.

Príďte a objavte bohatú históriu Gdaňska, ktoré bolo dôležitým obchodným centrom už v stredoveku. Jeho centrum zdobia zaujímavé historické budovy a brány, ktoré vás prenesú späť v čase. Najstaršia časť mesta, známa ako Staré Mesto, ponúka úzké uličky, priamočiare cesty a množstvo reštaurácií a kaviarní. Okrem toho tu nájdete aj množstvo kostolov, vrátane stredovekého Baziliky Najsvätejšej Panenky Márie a Baziliky svätého Mikuláša.

Jednou z najznámejších pamiatok v Gdaňsku je mohutný gotický námestie Długi Targ, ktorého dominantu tvorí Veža kusu, známa aj ako „Zelená brána“. Toto námestie je miestom, kde sa nachádza množstvo historických budov, ako napríklad Dómová veža alebo Artusov dom, ktoré vám predstavia bohatú históriu mesta.

Gdaňsk je známy aj svojou úžasnou rozmanitosťou architektúry. Prejdite sa po ulici Mariacka, kde nájdete rad krásnych kamenných domov s nádhernými ozdobenými fasádami. Tieto historickej domy sú dnes obľúbenými miestami, kde si môžete zakúpiť originálne remeselné výrobky a suveníry.

Ak máte radi umenie, navštívte Národné múzeum v Gdaňsku. Tento múzeum je známe svojimi bohatými zbierkami a hostí množstvo dočasných výstav. Môžete tu vidieť diela od slovanských umelcov, ako aj diela svetovej slávy, napríklad obrazy Rembrandta alebo Picassa.

Okrem kultúrnych zážitkov vám Gdaňsk ponúka aj nádherné pláže a príležitosť na oddych. Milovníci slnka a mora si môžu vychutnať priezračné baltské vody a jemný piesok. Pláže sú dobre vybavené a poskytujú množstvo možností na športové aktivity, vrátane plážového volejbalu a jachtárčenia.

A keď sa už budete nudiť, prejdite sa po Bulvári Bočnej Násady a vychutnajte si výhľad na more a lodné prístavy. Môžete sa tiež vydať na loď a absolvovať prehliadku po Gdaňsku v trochu inom uhle pohľadu.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v Poľsku, návšteva Gdaňska je to pravé pre vás. Toto kultúrne a historické mesto ukáže všetky svoje bohatstvo a zanechá vás nadšených. Od nádherných historických pamiatok až po nádherné pláže, Gdaňsk má čo ponúknuť každému návštevníkovi.


Počasie Poľsko Gdaňsk


Poľsko je fascinujúcou krajinou so zaujímavým počasím. Jeho jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest je Gdaňsk, ktoré sa nachádza v pobrežnej oblasti na severe krajiny. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, impozantnou architektúrou a nádhernými plážami Baltického mora.

Gdaňsk má typicky mierne, oceánske podnebie, s miernymi letami a chladnými zimami. V lete sa teploty pohybujú okolo 20 - 25 °C, s občasným výkyvom až na 30 °C. Toto obdobie je ideálne na návštevu pláží a dovolenku pri mori. Gdaňsk má niekoľko nádherných plážových destinácií, ako napríklad Sopoty, ktorá je tiež známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi. Ak sa chystáte navštíviť Gdaňsk v lete, nezabudnite si so sebou zobrať plavky a opaľovací krém, aby ste si mohli vychutnať teploty a slnečné lúče na plný plyn.

Naopak, zimy v Gdaňsku sú chladné a oblačné, s priemernými teplotami okolo -1 až 4 °C. Občas sa môžete tešiť aj na snehové pokrývky, ktoré vytvárajú pohádkovú atmosféru v tomto historickom meste. Ak sa rozhodnete navštíviť Gdaňsk v zime, nezabudnite si so sebou zobrať teplé oblečenie a prípadne aj lyže alebo sanie, aby ste si mohli užiť zimné radovánky.

Počas celého roka sa v Gdaňsku môžete stretnúť aj s premenlivým počasím. Vzhľadom na svoju pobrežnú polohu je mesto náchylné na veterné a daždivé dni, čo je dôvodom, prečo sa Gdaňsk považuje za mesto s najviac daždivými dňami v Poľsku. V závislosti od ročného obdobia a aktuálnych poveternostných podmienok sa môžete stretnúť s rôznym typom počasia - od slnečných dní po dažďové búrky.

Ak sa chystáte navštíviť Gdaňsk, nezabudnite si preveriť predpovede počasia pred odchodom, aby ste sa vedeli pripraviť na aktuálne podmienky. Vzhľadom na premenlivosť počasia odporúčame si so sebou vziať rôzne druhy oblečenia a príslušenstvo, aby ste boli pripravení na akejkoľvek situáciu.

Gdaňsk je úchvatné mesto s bohatou históriou a jedinečnou atmosférou. Bez ohľadu na to, aké počasie vás privíta počas vašej návštevy, Gdaňsk ponúka mnoho zážitkov a atrakcií pre každého návštevníka. Takže neváhajte a vyrazte objavovať toto úžasné mesto s prekrásnym počasím a fascinujúcou krajinou.


Ubytovanie Poľsko Gdaňsk


Poľsko je krásna krajina so bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré turisti navštevujú, je Gdaňsk. Tento prístavný mesto v severnej časti Poľska ponúka množstvo atrakcií a pamiatok, ktoré si môžete vychutnať počas svojej návštevy.

Keď sa rozhodnete navštíviť Gdaňsk, jednou z prvých vecí, ktoré budete potrebovať, bude ubytovanie. Mesto má veľa možností, pokiaľ ide o ubytovanie, ktoré uspokojí rôzne potreby a rozpočty.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, Gdaňsk má niekoľko 5-hviezdičkových hotelov, ktoré vám poskytnú všetko, čo potrebujete pre príjemný a elegantný pobyt. Tieto hotely majú komfortné izby s moderným nábytkom, klimatizáciou a širokou škálou vybavenia. Niektoré z nich ponúkajú aj wellness centrá s bazénmi, saunami a masážnymi salónmi. Vedľa hotela môžete nájsť aj reštaurácie, ktoré servírujú delikatesy poľskej kuchyne a medzinárodnú kuchyňu.

Pre tých, ktorí preferujú niečo jednoduchšie a cenovo dostupnejšie, Gdaňsk má aj veľa možností pre ubytovanie v apartmánoch. Tieto apartmány ponúkajú väčší priestor a väčšiu súkromie pre tých, ktorí cestujú s rodinou alebo skupinou priateľov. Väčšina apartmánov je vybavená základným vybavením pre prípravu jedál a pohodlným priestorom na oddych.

Okrem hotelov a apartmánov je v Gdaňsku tiež možné nájsť penzióny a hosťovské domy. Tieto zariadenia poskytujú jednoduché a útulné ubytovanie za dostupnú cenu. Ak si chcete zistiť viac informácií o ubytovaní, môžete vyhľadať internetové stránky, ktoré ponúkajú rezervácie online, alebo si môžete požiadať o odporúčanie od miestnych obyvateľov alebo turistického informačného centra.

Poľsko Gdaňsk ponúka návštevníkom možnosť preskúmať toto fascinujúce mesto a jeho okolie. Ubytovanie v Gdaňsku veľmi prispieva k celkovému zážitku z cestovania tým, že vám poskytne príjemné a pohodlné miesto na oddych počas vášho pobytu. Či už si vyberiete luxusný hotel, útulné apartmány alebo priateľský penzión, určite nájdete možnosť, ktorá vám vyhovuje. Nech už ste v Gdaňsku na dovolenke alebo služobne, budete mať príležitosť objaviť túto krásnu časť Poľska a vychutnať si všetko, čo ponúka.


Letenka Poľsko Gdaňsk


Ak plánujete cestu do Poľska a zaujíma vás miesto s bohatou históriou a nádhernými plážami, Gdaňsk by mohol byť skvelou voľbou pre vás. Cestovanie do Gdaňska je pohodlné a jednoduché, pretože existuje mnoho leteckých spojení z rôznych miest Európy.

Ak hľadáte lacné letenky do Gdaňska, mali by ste zvážiť využitie nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré často ponúkajú cenovo dostupné možnosti pre cestovateľov. Niektoré z najpopulárnejších leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú lety do Gdaňska, sú Ryanair, Wizz Air a Lufthansa. Let do Gdaňska trvá približne 2 až 3 hodiny, v závislosti od miesta odletu.

Po prílete na medzinárodné letisko Gdaňsk Lech Wałęsa, môžete ľahko pokračovať na svoje miesto ubytovania. Letisko sa nachádza asi 13 kilometrov od centra mesta, a preto sa do centra dá dostať rôznymi spôsobmi. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí verejná doprava, ako autobusy, vlaky a taxíky. Rovnako si môžete prenajať aj auto, ak preferujete nezávislosť a chcete objavovať Gdaňsk a jeho okolie na vlastnú päsť.

Gdaňsk je jedným z najkrajších miest Poľska a má bohatú históriu. Mesto je známe svojimi historickými pamiatkami, fascinujúcou architektúrou a úchvatným panoramatickým výhľadom na rieku Motława. Počas prechádzky historickým centrom mesta môžete obdivovať krásu Gotického a Renesancného štýlu stavieb a nádherné kamenné brány, ktoré svedčia o bohatstve a sláve, ktorú kedysi malo toto prístavné mesto.

Ak ste milovníkom mora a pláží, Gdaňsk vám tiež ponúka krásne pobrežné oblasti. Je tu mnoho pláží, ako napríklad populárna Brzeźno alebo Stogi, ktoré sú ideálne na relaxáciu a kúpanie sa. Čisté piesočnaté pláže a jasná voda Baltického mora sú príťažlivé pre turistov z celého sveta.

Okrem toho môžete navštíviť aj mnoho múzeí, ako napríklad Múzeum Druhého Svetového vojny, ktoré ponúka zaujímavý pohľad na históriu mesta a vojnu. Nemali by ste vynechať ani návštevu Gdaňského prístavného múzea, kde sa dozviete viac o histórii prístavu a jeho význame pre mesto.

Kultúrna scéna v Gdaňsku je tiež veľmi živá, s množstvom divadiel, galérií a hudobných podujatí. Môžete si vychutnať tradičnú poľskú kuchyňu v niektorom z mnohých reštaurácií alebo ochutnať miestne poľské pivo v jednom z mnohých pivných pivárnach.

Letenky do Gdaňska sú jednoduchým a cenovo dostupným spôsobom, ako sa dostať do tohto úžasného miesta. Bohatá história, nádherné pláže a bohatá kultúra robia z Gdaňska malý raj pre každého cestovateľa. Môžete objaviť úžasné miesta a zažiť nezabudnuteľné zážitky v tomto nádhernom poľskom meste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky