Objavte lety za najlepšie ceny

Portoriko Old San Juan

Letenka Portoriko Old San Juan


Portoriko je karibský ostrov, plný nádherných pláží, krásnej prírody a fascinujúcej histórie. Ak plánujete cestu do tohto malebného miesta, nezabudnite navštíviť staré mesto San Juan, ktorý je jednou z najznámejších turistických atrakcií na ostrove. Získanie letenky do Portorika a návšteva San Juanu je určite rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať.

Staré mesto San Juan je historické centrum Portorika, ktoré bolo založené v roku 1521 a je považované za jedno z najstarších mestských oblastí v Amerike. Jeho starodávne kamenné ulice, pestrofarebné domy a impozantné obranné múry robia z tohto miesta jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.

Keď príďete do starého San Juana, okamžite pocítite atmosféru histórie a kultúry. Prejdite sa úzkymi uličkami obklopenými hlboko zakotvenými kamennými múrmi a obdivujte architektonické skvosty zo koloniálnej éry. Domčeky s pastelovými farbami, rušné trhy, reštaurácie a obchody so suvenírmi vám zaručene urobia radosť.

Jednou z najväčších atrakcií San Juanu je jeho impozantná pevnosť Castillo San Felipe del Morro, ktorá stojí na okraji mesta pri mori. Táto pevnosť bola postavená Španielskom na obranu prístavu pred pirátmi a nepriateľmi. Môžete prejsť sa po jej kamenných múroch, obdivovať úchvatné výhľady na modré more a zažiť atmosféru minulosti.

Po návšteve pevnosti sa vydejte do historického centra mesta, kde si môžete pozrieť viacero kresťanských pamiatok vrátane katedrály San Juan Bautista. Táto katedrála, ktorú postavili v roku 1521, je jednou z najstarších kresťanských budov v Amerike a jej architektúra je ohromujúca.

Počas prechádzky ulicami San Juanu nezabudnite ísť do miestneho múzea a spoznať ešte viac o histórii tohto miesta. Ochutnajte aj tradičné jedlá, ako sú mofongo (zomletá plantána), arroz con gandules (ryža s hráškom) a plátanos maduros (smažené sladké banány). Portorikánska kuchyňa je plná chutí a vôní, ktoré vás určite osloví.

Letenka do Portorika, a najmä do San Juanu, je šanca zažiť krásu karibského ostrova a zároveň sa ponoriť do fascinujúcej histórie. Nie je to len miesto pre milovníkov histórie, ale aj pre tých, ktorí túžia po oddychu na nádherných plážach, ktoré sú v dosahu.

Nech už rozhodnete, či strávite čas prechádzkou starým mestom alebo sa budete opaľovať na pláži, San Juan vám ponúkne nezabudnuteľné dobrodružstvo. Ak vás láka kombinácia histórie, kultúry a prírody, letenka do Portorika a návšteva starého San Juanu je pre vás tou správnou voľbou.


Počasie Portoriko Old San Juan


Portoriko je známe svojimi tropickými podnebím a nadýchanými plážami, čo z neho robí obľúbené letovisko pre turistov z celého sveta. Vzhľadom na to, že Portoriko sa nachádza v Karibiku, počasie je väčšinou slnečné a teplé po celý rok.

Ak hovoríme o konkrétnom mieste v Portoriku, Old San Juan, počasie je prevažne teplé a vlhké po celý rok. Prakticky celý rok môžete očakávať vysoké teploty, ktoré sa pohybujú okolo 29 stupňov Celzia. V lete môžete očakávať, že sa teploty dostanú až na 32 stupňov Celzia, čo znamená, že bude potrebné sa doplňovať tekutiny častejšie a vyhýbať sa najväčšiemu slnku v poludňajších hodinách.

V zime sa teploty príjemne znižujú a pohybujú sa zväčša v rozmedzí medzi 24-26 stupňov Celzia. Aj keď teploty nie sú také vysoké, stále môžete očakávať veľa slnka a teplé dni. V zime sa však môže objaviť trocha vetra, ktorý ochladí vzduch a zlepší celkovú pohodu.

Výraznou črtou počasia v Old San Juane je vysoká vlhkosť. Vlhkosť je vo väčšine prípadov vyššia ako 80%, čo môže robiť teplo ešte ťažšie znášateľné. Toto sa stáva celkom zreteľným najmä počas letných mesiacov, kedy je pravdepodobnosť dažďa vyššia.

Počasie v Old San Juan sa však môže meniť a môžete očakávať občasné prívalové dažde. Tieto prívalové dažde môžu byť veľmi silné a trvať len krátko, ale môžu mať výrazný vplyv na pohodu počas celého dňa. Napriek tomu, vzhľadom na tropickú klímu, slnko sa zväčša objavuje každý deň a poskytuje miestu teplú a priaznivú atmosféru.

Ak máte záujem navštíviť Portoriko a zvlášť Old San Juan, môžete sa tešiť na teplé a slnečné dni po celý rok. Stačí sa však pripraviť na vysokú vlhkosť a možnosť občasných prívalových dažďov, ktoré však neovplyvnia vaše pobytové zážitky veľmi negatívne. Celkovo je počasie v Old San Juan priaznivé a určite vám pomôže vytvoriť úplne nové a nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Portoriko Old San Juan


Portoriko je karibský ostrov a zároveň americké zámorské územie, které nabízí nádherné pláže, bohatou historii a malebnou kulturu. Jedno z nejvýznamnějších míst, které byste na Portoriku neměli vynechat, je Staré San Juan.

Staré San Juan, často nazývané také Old San Juan, je historická čtvrť hlavního města San Juan. Tímto malebným městem prochází více než 500 let historie a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na koloniální architekturu, pevnosti a památky z dob, kdy bylo Portoriko pod španělskou nadvládou.

Procházejte úzkými uličkami Starého San Juan a nechte se vtáhnout do atmosféry minulých staletí. Obdivujte pestrobarevné domy se španělskými balkony a malebné náměstíčka plná charakteristických fontán. Navštivte některý z mnoha muzeí a galerií, které připomínají historické události, jako je muzeum portorické kultury nebo muzeum amerického umění.

Jednou z nejslavnějších atrakcí Starého San Juan je pevnost El Morro, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost byla postavena na ochranu přístavního města před nepřátelskými útoky a svou impozantní velikostí vás jistě okouzlí. Procházejte se po hradbách pevnosti a užívejte si nádherný výhled na oceán.

Další pevností, kterou byste neměli minout, je pevnost San Cristóbal. Tato pevnost se nachází na východní straně Starého San Juan a sloužila jako obranná linie před možnými útoky. Z vrcholku pevnosti se otevírá panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Kromě historických památek nabízí Staré San Juan také skvělé možnosti nakupování a restaurace. Procházejte se po ulici Calle Fortaleza, která je plná butiků a obchodů se suvenýry. Ochutnejte místní kuchyni v jedné z mnoha restaurací a ochutnejte tradiční portorická jídla, jako je mofongo nebo arroz con gandules.

Pokud hledáte něco relaxačnějšího, můžete strávit den na jedné z pláží Starého San Juan. Pláž Condado je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Lehátky a slunečníky jsou dostupné k pronájmu a můžete si tak užívat klidného odpočinku na pláži. Pokud hledáte více akce, můžete si pronajmout surf nebo paddleboard a vyzkoušet si některý z vodních sportů.

Staré San Juan v Portoriku je jedinečným a malebným místem, které nabízí kombinaci historie, kultury a krásných pláží. Pokud plánujete dovolenou na Portoriku, nezapomeňte zahrnout tuto historickou čtvrť na svůj itinerář. Připravte se na procházku úzkými uličkami, prozkoumejte pevnosti a ochutnejte místní speciality. Staré San Juan vás určitě okouzlí svou unikátní atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Portoriko Old San Juan


Čo je Old San Juan?
Old San Juan je historická časť hlavného mesta Portorika, San Juan. Je to pešia zóna, ktorá sa vyznačuje úzkymi kamennými uličkami, farebnými domami a historickými pamiatkami.

Aká je najlepšia doba na návštevu Old San Juan?
Najlepšia doba na návštevu Old San Juan je počas suchého obdobia od decembra do apríla. Teploty sú pohodlné a turistické atrakcie nie sú tak preplnené.

Aké sú hlavné atrakcie v Old San Juan?
Niektoré z hlavných atrakcií v Old San Juan zahŕňajú historické pevnosti El Morro a San Cristóbal, katedrálu San Juan Bautista, Paseo de la Princesa, La Fortaleza (gubernátorov palác) a mnoho ďalších malebných uličiek, obchodov a reštaurácií.

Ako sa dostať do Old San Juan?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Old San Juan. Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo mestskou električkou. Ak ste v centre San Juan, môžete si tiež prejsť pešo.

Aký je najlepší spôsob prehliadky Old San Juan?
Najlepší spôsob prehliadky Old San Juan je pešo. Môžete si prejsť úzkymi uličkami, obdivovať architektúru a zastaviť sa na hlavných atrakciách. Existujú aj organizované prehliadky, ktoré vás prevedú najdôležitejšími miestami.

Aké sú typické jedlá v Old San Juan?
Typickými jedlami v Old San Juan sú mofongos (zemiakové placky), kaviár z plpových semien, empanadillas (plnene cesto), arroz con gandules (ryža s hráškom) a lechón (pečené prasiatko).

Môžem sa tam ubytovať?
Áno, v Old San Juan je niekoľko hotelov a hostí, kde sa môžete ubytovať. Existuje aj možnosť prenájmu apartmánov alebo domov založených na miestnom bývaní.

Je Old San Juan bezpečné miesto?
Obvykle je Old San Juan považované za bezpečné miesto. Je však vždy dôležité dávať pozor na svoje veci a byť ostražitý v turiestickej oblasti, aby ste predišli prípadným krádežiam.

Aké aktivity sa dajú robiť v Old San Juan?
V Old San Juan sa dajú robiť rôzne aktivity, ako sú prechádzky po malebných uličkách, návšteva histórických pamiatok, nákupy v obchodoch, vychutnávanie tradičnej kuchyne, fotografovanie a večerné prechádzky po múroch pevností.

Môžem tam stráviť celý deň?
Áno, môžete si tam stráviť celý deň. Old San Juan má veľa atrakcií a vecí, ktoré sa dajú robiť, a je tiež obklopené krásnou prírodou a plážami, ktoré si môžete užiť.


Ubytovanie Portoriko Old San Juan


Portoriko je malebný ostrov v Karibiku známy svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernými plážami. Jeho hlavné mesto, San Juan, je jedným z najstarších a najkrajších miest na ostrove. V rámci tejto pevnosti sa nachádza známy historický mestský okres Old San Juan, ktorý je domovom mnohých historických pamiatok a ponúka širokú škálu ubytovacích možností.

Old San Juan, vychádzajúci z fary na konci 15. storočia, vyniká svojou koloniálnou a španielskou architektúrou. Jeho úzke, dláždené uličky a farebné budovy vytvárajú autentickú atmosféru, ktorá vás prenesie do minulosti. V tomto historickom majstrovskom dieli nájdete mnoho hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré spájajú starý svet s moderným luxusom.

Jeden z najznámejších hotelov v Old San Juan je Hotel El Convento. Tento elegantný hotel, postavený v bývalom kláštore z 17. storočia, ponúka hostom jedinečný zážitok. S jeho pôvodnými kamennými stenami a dlhými arkádami sa ocitnete v historickom centre mesta. Okrem toho môžete využiť relaxačné služby, ako je bazén na streche hotela a wellness centrum.

Ďalšou možnosťou je Hotel El Convento San Juan, ktorý je zakorenený vo svojej histórii a tradíciách tohto miesta. Tento hotel ponúka hostom luxusné ubytovanie a pôvodné prvky z koloniálnej éry. Jeho tiché vnútrobloky a nádherná záhrada poskytujú pokojnú atmosféru pre hostí, ktorí sa chcú oddýchnuť a odcudziť sa po celodennom objavovaní mestských pamiatok.

Ak preferujete menšie a intímnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Boutique Hotel Casablanca. Nachádza sa v historickej časti mesta a ponúka pekné a vkusné izby súladné s koloniálnym štýlom. Hotel je tiež vybavený terasou na streche s výhľadom na more, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú architektúru a oceán.

Pre tých, ktorí túžia po ubytovaní s výhľadom na oceán, existuje aj niekoľko hotelov priamo na pláži. Jedným z nich je Hotel Milano, ktorý sa nachádza v srdci historického centra a ponúka výhľady na obľúbenú pláž La Puntilla. Tento elegantný hotel má moderné izby a vybavenia a je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do večerného života mesta.

Nezáleží na tom, aký štýl a veľkosť ubytovania preferujete, Old San Juan a jeho úžasné historické pamiatky vám ponúknu neopakovateľný zážitok. Ubytovanie v tejto oblasti vás prenesie späť v čase a dá vám možnosť objaviť bohatú históriu a kultúru tohto jedinečného miesta. Takže, keď sa plánujete cestu do Portorika, nezabudnite zvážiť ubytovanie v Old San Juan a prežiť nezabudnuteľnú dovolenku na tomto úžasnom ostrove.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky