Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Berlengas

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Berlengas


1. Čo sú Berlengas?
Berlengas sú súostrovím vulkanického pôvodu, ktoré sa nachádza približne 10 km od portugalského pobrežia.

2. Ako sa dostanem na Berlengas?
Na Berlengas sa dostanete lodou z prístavu Peniche. Plavba trvá približne 45 minút.

3. Je potrebné vopred rezervovať vstupenky na Berlengas?
Áno, je nutné vopred si zarezervovať lístky pre plavbu na Berlengas a tiež pre vstup do prírodného parku.

4. Aké aktivity môžem robiť na Berlengas?
Na Berlengas môžete robiť rôzne turistické trasy, plávať v jaskyniach a užívať si pobyt na plážach.

5. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Berlengas?
Najlepšími mesiacmi pre návštevu Berlengas sú júl a august, kedy je počasie najlepšie a voda je dostatočne teplá na plávanie.

6. Môžem na Berlengas prespať?
Áno, na Berlengas sa nachádza kempovisko a tiež turistická chata, kde môžete prespať.

7. Je potrebné si vziať so sebou vodu a jedlo?
Áno, odporúča sa si vziať so sebou dostatočné množstvo vody a jedla, pretože na Berlengas neexistujú žiadne obchody ani reštaurácie.

8. Môžem na Berlengas vstúpiť so psom?
Bohužiaľ, nie. Dovolená so psom v Berlengase nie je dovolená.

9. Aké zvieratá môžem vidieť na Berlengas?
Na Berlengas môžete vidieť množstvo druhov vtákov, ako napr. kormorány, rybáry, pštrosie vtáky alebo labute.

10. Aké sú ceny vstupov a plavieb na Berlengas?
Ceny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a ceny sa môžu líšiť podľa vekovej kategórie. Ceny sa pohybujú od 17€ do 23€.


Počasie Portugalsko Berlengas


Portugalsko, krajina plná krásnych pláží, pohostinných ľudí a horských oblastí. No, čo by ste povedali o jej domovskom štáte, kde sa nachádza priehľadný modrý Atlantik? Našou destináciou bude oblasť Berlengas, ktorá sa nachádza približne 10 km od mesta Peniche.

Berlengas je súostrovie, ktoré zahŕňa tri veľké ostrovy: Berlengas, Estelas a Farilhões. V tomto mieste sa dostanete do raja na zemi, kde sa môžete okúpať v príjemných vodách Atlantiku, navštevovať historické miesta a obdivovať ohromujúcu prírodu.

Počasie v Berlengas je ovplyvnené Atlantickým oceánom, ktorý obklopuje celá oblasť. V lete sú teploty dostatočne teplé, aby sa turisti mohli okúpať v pohostinných vodách oceánu. Priemerná letná teplota sa pohybuje okolo 26 stupňov Celzia, a tak je táto oblasť ideálnym miestom na dovolenku počas leta.

Ak si plánujete navštíviť Berlengas v zime, môžete sa stretnúť s premenným a chladným počasím. Počas rainy season (zimné obdobie) sa teploty znižujú na priemerných 14 stupňov Celzia. Príroda sa tiež mení, a tak môžete pozorovať krásne scenérie, kedy sa mračná ťahajú nad hlavou a môžete sa cítiť ako v oblakoch.

Aj v súostroví Berlengas, ktoré má také krásne počasie, oceňujte kvalitné oblečenie a doplnky, ktoré vám budú poskytovať teplo a ochranu pred zimou v zime, ale aj pred slnkom počas leta.

Nech sa rozhodnete pre akékoľvek ročné obdobie, kedy Berlengas navštívite, dvihnite hlavy a obdivujte pokojnú a fascinujúcu atmosféru Súostrovia Berlengas. Nezabudnite si vziať fotoaparát na záchytenie nezabudnuteľných momentov a prírodných krás.

V oblasti Berlengas vás čakajú tvary a farby vody, ktoré stoja za to a tiež miesta plné histórie a kultúry. Nechajte sa unášať krásou Berlengas a pricestujte do tohto kúzelného sveta.


Letenka Portugalsko Berlengas


Portugalsko je krajinou bohatou na krásne miesta, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto fascinujúcich miest je arhipelág Berlengas. Tento ostrovný komplex, nachádzajúci sa pri pobreží Portugalska, je dokonalým útočiskom pre prírodové milovníkov, milovníkov dobrodružstva a tých, ktorí hľadajú únik od každodenného zhonu.

Cesta do Berlengas začína letením do Portugalska. Našťastie, existuje niekoľko alternatívnych letísk, ktoré sú vhodné pre túto destináciu. Najlepšou možnosťou by bolo pristáť na letisku v Lisabone, hlavnom meste Portugalska. Let z väčších európskych miest ako Paríž, Londýn alebo Madrid trvá približne dve až tri hodiny. Po pristátí v Lisabone je však potrebné pokračovať na cestu do prístavu Peniche, odkiaľ sa lodiami dostane na pokojné vody Berlengas.

Keď sa nachádzate na Berlengas, môžete sa tešiť na niečo jedinečné. Arhipelág je známy svojimi majestátnymi skalnatými útesmi, vyrezávanými oceánom, ktorý ich obklopuje. Bezpochyby, jedným z hlavných lákadiel Berlengas je ich biodiverzita. Ostrovy sú domovom pre množstvo vzácnych druhov vtákov a morských živočíchov, vrátane hniezdiacich a migrujúcich vtákov, tulení, delfínov a niekoľkých druhov tučniakov.

Väčšina návštevníkov Berlengas si užíva pobrežnú túru okolo ostrova, ktorá poskytuje úchvatné výhľady na okolitý prírodný ráz. Turistika tu však nie je jedinou aktivitou, ktorú tu možno robiť. Mnoho návštevníkov sa vyberie na vodný výlet a prepláva k jednej z malých romantických pláží alebo prezkúmať podmorský svet pri potápaní. Zároveň si tu môžete pozrieť čarovný Berlengas maják, jeden z najstarších majákov v Portugalsku.

Okrem prírodného krásy sa na Berlengas nachádza aj niečo pre históriu a kultúru. Na hlavnom ostrove je pevnosť Forte de São João Baptista, ktorá bola postavená na ochranu prístavu. Táto pevnosť je dnes sprístupnená pre návštevníkov. Môžete prečítať históriu miesta, navštíviť múzeum a dokonca sa zúčastniť výstavy. Je to jedinečná príležitosť pre tých, ktorí majú záujem o historickú stránku arhipelágu.

Pokračovanie letením na Berlengas je nepochybne vzrušujúcim dobrodružstvom. Od unikátnej prírody až po históriu a kultúru, Berlengas má všetko, čo by mohol milovník prírody a dobrodruh hľadať. Ak plánujete navštíviť Portugalsko, nevynechajte túto úchvatnú destináciu.


Ubytovanie Portugalsko Berlengas


Portugalsko je plné nádherných miest a destinácií, ktoré stojí za návštevu. Medzi najkrajšie ostrovy v Portugalsku patrí archipel Berlengas. Tento ostrov sa nachádza necelú hodinu od mesta Peniche a ponúka návštevníkom skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Berlengas sú ostrovy priamo v Atlantickom oceáne, ktoré sú známe svojou divokou prírodou a jasnou tyrkysovou vodou. Stejnako ako mnohé miesta v Portugalsku, Berlengas majú bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v ich architektúre a tradíciách.

Väčšina ľudí, ktorí sa rozhodnú navštíviť ostrov, si vyberajú možnosť ubytovania v kláštore. Tento kláštor bol skolaudovaný v 19. storočí a dnes slúži ako prenocovanie pre turistov. Ubytovanie v kláštore vám umožní prespať v tichu a pokoji the prírodného parku Berlenga Grande.

Na ostrove sa nachádza niekoľko pláží, s čistou vodou a jemným pieskom. Najkrajšou plážou je Pláž Portinho, ktorá sa nachádza na juhovýchodnej strane ostrova a ponúka nádherný výhľad na tieto zaujímavé skalnaté útesy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Berlengu Grande, nezabudnite ochutnať miestne špeciality. Väčšina miestnych reštaurácií ponúka vynikajúce ryby a morské plody. Okrem toho si môžete vyskúšať aj miestne vína a likéry.

Krátky pobyt na ostrove Berlengas vám umožní úplne sa odpojiť od starostí a rýchleho tempa mestského života. Ponúka krásnu prírodu s nádhernými plážami a modrou vodou, ako aj skvelé možnosti na prechádzky a dobrodružstvá.

Ak chcete zažiť skutočnú krásu Portugalského ostrova, neváhajte si objednať ubytovanie na Berlengas a nechajte sa unášať týmto úžasným a malebným miestom.


Dovolenka Portugalsko Berlengas


Dovolenka na portugalskom ostrove Berlengas je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete v Európe vychutnať. Toto malé súostrovie, ktoré sa nachádza iba 10 kilometrov južne od mesta Peniche, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu a odpočinok od každodenného zhonu.

Berlengas tvorí skupina malých ostrovov a skalnatých útesov, z ktorých najväčší má približne 1500 metrov na dĺžku. Na ostrove nájdete jednu dedinku, ktorá slúži ako základňa pre návštevníkov. Tu sa nachádza niekoľko malých hotelov, reštaurácií a obchodíkov, kde si môžete kúpiť potraviny a ďalšie veci.

Najväčšou atrakciou ostrova Berlengas je jeho krásna príroda. Na ostrove nájdete množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov, vrátane viacerých druhov vtákov, delfínov, tulenov a rýb. Ostrov je taktiež obklopený krásnym modrým morom, kde sa môžete kúpať alebo sa vydať na rybárčenie.

Okrem toho, ostrov ponúka aj množstvo rôznych aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Medzi najpopulárnejšie patrí turistika, potápanie, kajakárstvo, rybárčenie a mnoho ďalších. Ak sa radi vydávate na výlety, odporúčame navštíviť Unesco mestá Obidos a Alcobaca, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Dovolenka na portugalskom ostrove Berlengas je jednoducho nádherný zážitok, ktorý by si mal na svojom zozname vychytávok mať každý milovník prírody a oddychu. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu už dnes. Určite nebudete ľutovať!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky