Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Cascais

Dovolenka Portugalsko Cascais


Portugalsko je krásna krajina s mnohými turistickými destináciami. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Lisabon, Porto či Faro. Ak ste však na dovolenke v Portugalsku a hľadáte menej známu destináciu, Cascais je tou správnou voľbou.

Cascais je mesto na západnom pobreží Portugalska, ktoré sa nachádza len 30 minút od Lisabonu. Je obľúbenou destináciou najmä pre svoje krásne pláže, malebné rybárske prístavy a luxusné hotely. Okrem toho ponúka aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok.

Jednou z hlavných atrakcií Cascaisu je jeho nádherné pobrežie. Mesto leží pri Atlantickom oceáne, preto tu nájdete čarovné pláže, ktoré sú dokonalými miestami na kúpanie, slnenie a relaxovanie. Najpopulárnejšou plážou je Praia do Guincho. Táto pláž je obľúbená najmä pre svoje vlny, ktoré sú ideálne pre surfovanie. Okrem toho sa tu konajú aj súťaže v surfovaní.

Ak máte radi ryby a morské plody, určite navštívte rybársky prístav v Cascaisu. Tu si môžete kúpiť čerstvé plody mora alebo ochutnať tradičnú portugalskú jedlo. Ak ste ochotní investovať trochu viac peňazí, určite si doprajte niektorú z mnohých luxusných reštaurácií, ktoré sa nachádzajú v blízkosti prístavu.

Ďalšou veľkou atrakciou Cascaisu je jeho historické centrum. Toto mesto má bohatú históriu a to sa odzrkadľuje v jeho architektúre. Najväčšou atrakciou je kaštieľ Cascais, ktorý bol kedysi letným sídlom portugalských kráľov. Dnes je to múzeum, ktoré sa môže pochváliť množstvom historických artefaktov a umeleckých diel.

Cascais je obľúbenou destináciou u turistov, ktorí majú radi luxusné hotely. Mesto ponúka širokú paletu ubytovania, od útulných penziónov až po päťhviezdičkové hotely. Ak hľadáte kvalitné ubytovanie v blízkosti pláže, určite si rezervujte hotel v oblasti Estoril, ktorý sa nachádza len pár minút peši od najkrajších pláží v okolí.

V Cascaisu sa tiež konajú mnohé festivaly a kultúrne podujatia, ktoré sú skvelým spôsobom, ako spoznať miestnu kultúru a zvyky. Najpopulárnejším festivalom je Cascais Jazz Festival, ktorý sa koná každoročne v júli.

V Cascaisu sa určite nebudete nudiť. Toto mesto ponúka veľa zábavy a zároveň vám umožní relaxovať sa v príjemnej atmosfére. Ak plánujete dovolenku v Portugalsku, určite zvážte návštevu Cascaisu. Toto miesto vás určite očarí svojou krásou a atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Cascais


1. Aké je počasie v Cascaisu?
- Cascais má veľmi priaznivé klimatické podmienky a je známy svojimi slnečnými a teplými letami. Priemerná teplota počas leta je okolo 25°C, zatiaľ čo počas zimy klesá na 15°C. Prší tam však dosť veľa, najmä počas zimných mesiacov.

2. Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Cascaisu?
- K najzaujímavejším atrakciám v Cascaisu patria Námestie Republiky, Pevnosť Cascais, Farol Museu de Santa Marta, Park Conde de Castro Guimaraes a Boca do Inferno.

3. Kam sa môžem najlepšie ísť najesť v Cascaisu?
- Cascais má k dispozícii veľa reštaurácií a kaviarní, kde sa môžete dobre najesť. Niektoré z najznámejších sú Pasteleria Garrett, Restaurante Apeadeiro, Tasca da Linha a Marisqueira Dos Pescadores.

4. Čo je najlepším spôsobom pre dopravu v Cascaisu?
- Väčšina turistov sa v Cascaisu prepravuje mestskými autobusmi alebo táxi. Miestne autobusové linky sú relatívne výhodné a spojujú hlavné turistické atrakcie a pláže v meste.

5. Kde si môžem kúpiť suveníry v Cascaisu?
- V meste je veľa obchodov a stánkov, kde si môžete kúpiť turistické suveníry a darčeky. Niektoré z najlepších miest sú berlinské a trhy vo východnej časti mesta.

6. Je v Cascaisu bezpečne?
- Cascais je relatívne bezpečné mesto a turistov obvykle neobťažuje závažnej kriminalita. Väčšina problémov súvisiacich s bezpečnosťou sú spojené s drogovými oblastiami a v noci s nočným životom.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Cascaisu?
- Najlepším časom na návštevu Cascaisu je zvyčajne v lete, kedy je počasie najteplejšie a môžete sa tešiť z plavby po oceánskej pláži. Avšak aj v iných ročných obdobiach môže byť mesto veľmi príjemné a vzrušujúce.


Počasie Portugalsko Cascais


Cascais, malé mestečko v Portugalsku, ponúka nádherné počasie počas celého roka. Ležiaci len pár kilometrov od hlavného mesta Lisabonu, tieto prímorské mestá patria medzi najpopulárnejšie destinácie turistov, ktorí chcú užiť slnečné dni a teplé večery.

Počasie v Cascais je vyvážené, s miernym oceánskym klimatom. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 25 °C. Niekedy môže teplota prekročiť aj 30 °C, ale väčšinou je vzduch príjemne tepelný. Morský pešečený vietor pravidelne chladí miestne pláže, čo je skvelé pre ochladzujúce kúpanie v Atlantickom oceáne.

Zimy v Cascais sú miernych a mokrých, s maximálnymi teplotami približne 15-17 °C. Nachladnuté dni nie sú nezvyčajné, ale teploty sú stále primerane príjemné. Zima je však obdobím s najväčším množstvom zrážok, takže nezabudnite vziať si so sebou svoj dáždnik.

Ďalším obdobím, ktoré stojí za zmienku, je jar. Je to ročné obdobie, kedy ​​je príroda najkrajšia. Rastlinstvo kvitne, tráva je zelená a kvetinové záhrady sú plné farieb. Teploty sa pohybujú okolo 20 °C, čo je ideálne na prechádzky po malebných uličkách Cascaisu.

Jeseň je v Cascais teplá a slnečná. Ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť letnému hluku a ľudom. Na plážiach je stále možné sa osviežiť a teplé slnečné dni sú stále možné. Teploty sa pohybujú okolo 22 °C, čo je stále príjemné na vonkajšie aktivity.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Cascais je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu letu a stále si užiť príjemné teploty. Mesto ponúka množstvo atrakcií a krásnych miest na návštevu, vrátane historického centra, kúpeľov, múzeí a impozantného zámku.

Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť dovolenku s nádherným počasím, Cascais je zrejme jedným z najlepších výberov, ktoré môžete urobiť. Nech už sa rozhodnete ísť v lete, na jar alebo na jeseň, budete mať skvelý čas a užijete si toto malebné prímorské mestečko.


Letenka Portugalsko Cascais


Portugalsko je krásna krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho úžasných miest a zážitkov. Jedno z týchto miest je Cascais, krásne mesto nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov západne od Lisabonu. A prečo by ste si mali zakúpiť letenku do Portugalska a navštíviť práve Cascais? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Prvým dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Cascais, je jeho krása. Toto mesto leží na pobreží Atlantického oceánu a ponúka návštevníkom krásne pláže s jemným pieskom a kristáľovo čistou vodou. Cascais je taktiež obklopené nádhernými zelenými parkami a záhradami, kde si môžete užiť okamihy pokoja a relaxu. Okolie mesta je taktiež plné úžasných miest na prechádzky a výlety, vrátane nedalekej horskej chaty Sintra a národného parku Arrábida.

Druhým dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Cascais, je jeho bohatá história a kultúra. Toto mesto bolo kedysi malou rybárskou dedinou, avšak v priebehu rokov sa stalo obľúbeným miestom pre bohatých a slávnych, medzi ktorých patrili aj portugalskí králi a aristokracia. Vďaka tejto histórii má Cascais bohatú kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre, múzeách a umení.

Tretím dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Cascais, je jeho gastronómia. Portugalsko je známe svojou skvelou kuchyňou a Cascais nie je výnimkou. Tu nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné portugalské jedlá, ale aj modernú kuchyňu založenú na miestnych surovinách. Ak ste gurmán, určite si tu prídete na svoje.

Posledným dôvodom, prečo by ste mali cestovať do Cascais, je jeho pohostinnosť a priateľskosť. Domáci sú tu veľmi milí a ochotní pomôcť a radi ukážu turistom najlepšie miesta v meste. Dovoľte si teda nezabudnuteľnú dovolenku v krásnom meste Cascais a objavte kus krásneho Portugalska. Zakúpte si letenku už dnes a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest na svete.


Ubytovanie Portugalsko Cascais


Cascais je krásne prímorské mesto ležiace na západnom pobreží Portugalska. Svojím nezameniteľným pôvabom a bohatou históriou si získalo srdcia mnohých návštevníkov. Ak hľadáte ideálne miesto na strávenie dovolenky, Cascais je vynikajúcou voľbou.

Ak sa chystáte navštíviť Cascais, nebudete mať žiadny problém s nájdením vhodného ubytovania. Mesto ponúka širokú škálu možností, od luxusných hotelov až po malé rodinné penzióny. Mnoho z nich je situovaných priamo na pobreží, čo vám poskytne úchvatný výhľad na Atlantický oceán.

Luxusné hotely v Cascais sú známe svojou prvotriednou kvalitou a majú v sebe zahrnuté všetky moderné zariadenia a služby. Nachádzajú sa blízko hlavných turistických atrakcií, ako napríklad historického centra mesta, pláže Guincho a mnoho ďalších. Mnohé hotely majú tiež vlastné bazény, wellness centrá a reštaurácie s vynikajúcou gastronómiou.

Pre tých, ktorí preferujú viac intímne a domáce prostredie, sú k dispozícii rodinné penzióny a apartmány. Mnohé z nich sú situované v historických budovách a ponúkajú autentický portugalský zážitok. V týchto ubytovacích zariadeniach môžete zažiť skutočnú pohostinnosť a príjemnú atmosféru.

Okrem kvality ubytovania je Cascais ideálnym miestom aj pre svoju polohu. Mesto sa nachádza v blízkosti Lisabonu, hlavného mesta Portugalska, čo znamená, že môžete využiť všetky výhody veľkého mesta a zároveň sa vrátiť do pokojného prostredia Cascaisu. Aj keď sa nechytíte autobusu do Lisabonu, je tu dosť možností na objavovanie a bádanie v tejto krásnej oblasti.

Jedným z hlavných lákadiel Cascaisu je jeho nádherné pobrežie. Môžete si užívať slnečné pláže, surfovanie vo vlnách Atlantického oceánu alebo si oddýchnuť v jednej z mnohých prírodných zátok. V blízkosti sa nachádza aj národný park Sintra-Cascais, ktorý ponúka krásnu prírodu a zaujímavé turistické cesty.

Ak máte radi kultúru a históriu, Cascais rozhodne nezaostáva. Vo meste nájdete množstvo historických pamiatok, ako napríklad majestátny Cidadela a mnoho krásnych kostolov. Miestne múzeá vám umožnia objavovať bohatú históriu a kultúru tejto oblasti.

Vďaka svojej kráse a rozmanitosti ponúka Cascais množstvo atrakcií a zážitkov pre každého. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, v tomto nádhernom prímorskom meste nájdete vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní zažiť všetko, čo Cascais ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky