Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Coimbra

Dovolenka Portugalsko Coimbra


Portugalsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a úchvatnou prírodou prináša nekonečné možnosti pre zábavu a oddych. Medzi mnohými krásnymi miestami v Portugalsku sa nachádza aj mesto Coimbra, ktoré je známe svojou slávnou univerzitou a historickým dedičstvom.

Coimbra, hlavné mesto regiónu Centro, sa nachádza na brehu rieky Mondego. Je to jedno z najstarších miest v Portugalsku a domov jednej z najstarších univerzít na svete, Univerzity v Coimbre, založenej v roku 1290. Tento prestížny vzdelávací inštitút sa pyšní niekoľkými historickými budovami vrátane knižnice Joanina, ktorej interiér je ozdobený vzácnymi knihami a dekoratívnymi freskami. Spolu s ďalšími kultúrnymi pamiatkami získala univerzita v roku 2013 status svetového dedičstva UNESCO.

Okrem univerzity je Coimbra tiež domovom pre viacero historických miest. Katedrála Sé Velha je významnou pamiatkou románskej architektúry s nádhernými výhľadmi na mesto. Staré mesto, známe ako "Alta", je labyrintom úzkych uličiek, ktoré vyžarujú atmosféru minulosti. Zastavte sa v mnohých miestnych reštauráciách a vychutnajte si tradičné portugalské jedlá, ako je bacalhau (soliť ryža) alebo sardinhas assadas (grilované sardinky). Nezabudnite tiež ochutnať slávny portugalský porto alebo regionálne vína Dão.

Pre milovníkov prírody a zvířat poskytuje Coimbra aj niekoľko možností k stráveniu aktívneho času. Môžete sa vybrať na výlet na prirodu v Parku Serras do Bussaco, kde nájdete rozsiahle záhrady, lesov a výhľady na okolitú krajinu. Tí, ktorí majú radi zvieratá, si určite nenechajú ujsť Národnú lezdomázdu v Coimbře, kde môžete vidieť rôzne exotické druhy hadov, vtákov a iného malého domáceho zvieraťa.

Ak radi relaxujete pri mori a slnku, môžete sa vybrať na pláže v blízkosti Coimbre. Najbližšou plážou je Praia Fluvial de Ana de Abreu, nachádzajúca sa na brehu rieky Mondego. Je to ideálne miesto na opaľovanie a kúpanie. Ak preferujete pláže Atlantického oceánu, môžete sa vybrať na pláž Praia da Tocha, ktorá je známa svojimi čistými vodami a surferskými podmienkami.

Coimbra ponúka mnoho možností na zábavu, kultúru a relaxáciu. Je to jedinečné mesto s bohatou históriou, ktoré spoľahlivo spĺňa očakávania každého návštevníka. Nech už sú vaše záujmy študijné, kulinárske alebo prírodné, Coimbra má pre každého niečo zaujímavého. Ak planujete dovolenku v Portugalsku, nezabudnite zaradiť Coimbru do vášho itinerára.


Letenka Portugalsko Coimbra


Portugalsko je krásna krajina, bohatá na históriu a kultúru. Túto krásnu krajinu si mnohí turisti vyberajú ako svoj cieľ pre dovolenku a medzi najobľúbenejšie destinácie patrí aj mesto Coimbra. Letenka do Portugalska a to konkrétne do Coimbry môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia objavovať nové miesta s bohatým kultúrnym dedičstvom.

Coimbra je mestom, ktoré sa môže pýšiť veľmi bohatou históriou. Je to jedno z najstarších miest v Portugalsku a je známe svojimi historickými pamiatkami, najmä univerzitným komplexom, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Univerzita v Coimbri bola založená v roku 1290 a je jednou z najstarších univerzít v Európe.

Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Coimbru, by nemali vynechať návštevu Univerzitnej knižnice, ktorá je jednou z najkrajších knižníc na svete. Mnohé z jej kníh sú staršie ako samotná Amerika, vrátane vzácnych a historicky cenných diel. Táto knižnica je skutočným zlatým pokladom pre knihomilov a milovníkov histórie.

Okrem svojej histórie a kultúry je Coimbra aj príjemným miestom na prechádzky uličkami uprostred útulných starých štvrtí. Počas prechádzok sa turisti môžu obdivovať typickým portugalským plávaným domom či malým tichým dvorom s pestrofarebnými kvetmi. Mesto má tiež mnoho krásnych kostolov a katedrál, ktoré svedčia o bohatstve a vážnosti tohto regiónu.

V Coimbre nechýba ani bohatá a chutná portugalská kuchyňa. Turisti môžu ochutnať tradičné jedlá, ako je bakalar (morský vlk), caldeirada (chutné morské plody) alebo sardinhas (sardinky) s čerstvým chlebom a pohárom miestneho vína. V mnohých reštauráciách a kaviarňach si môžete vychutnať skvelú atmosféru a vynikajúcu kvalitu portugalských jedál.

Letenka do Coimbry môže byť skvelou príležitosťou na spoznanie tohto krásneho miesta. Mesto ponúka všetko, čo si turista môže priať - od histórie a kultúry, až po úžasnú gastronómiu a príjemné prostredie na prechádzky. Pre tých, ktorí túžia po dovolenke plnej objavovania a nových zážitkov, je Coimbra ideálnou cieľovou destináciou.

Nenechajte si ujsť túto príležitosť a rozjímajte o letenke do Coimbry. Toto miesto vás určite začaruje svojou jedinečnou atmosférou a krásnym prostredím. Budete mať možnosť zažiť portugalskú kultúru, históriu a vychutnať si skvelé jedlá. Je čas objaviť kúzlo Coimbry a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku!


Ubytovanie Portugalsko Coimbra


Portugalsko je krásna krajina so zaujímavými mestami a krásnou prírodou. Jedným z historických a kultúrnych centier tejto krajiny je mesto Coimbra. Coimbra je štvrté najväčšie mesto v Portugalsku a je známe pre svoju bohatú históriu a krásne arhcitektonické pamiatky.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo turisti navštevujú Coimbru je jeho univerzita. Univerzita v Coimbre je jednou z najstarších univerzít v Európe, založená v roku 1290. Nachádza sa na kopci, s panoramatickým výhľadom na mesto. Okrem úctyhodnej histórie, je to aj skvelé miesto, kde sa môžete prechádzať po nádherne udržiavanom areáli a obdivovať jedinečnú architektúru.

Keďže Coimbra je mestom s vysokou koncentráciou študentov, ponúka množstvo možností pre ubytovanie. Turisti majú na výber medzi hotelmi, penziónmi a ubytovaním v súkromí. Niektoré z hotely ponúkajú luxusné ubytovanie s výhľadom na univerzitu alebo historické časti mesta. Penzióny a ubytovanie v súkromí sú väčšinou cenovo dostupnejšie a môžu vám ponúknuť skutočne autentický portugalský zážitok.

Ak si vyberiete ubytovanie v blízkosti historického centra mesta, budete mať možnosť sa prechádzať po úzkych uličkách a objavovať staré krčmy, reštaurácie a obchody s tradičnými portugalskými produktami. Ubytovanie v blízkosti univerzity vám ponúkne exkluzívny prístup ku všetkým kultúrnym podujatiam a koncertom, ktoré sa tu často konajú.

Okrem krásneho historického centra a univerzity, Coimbra ponúka aj niekoľko parkov a záhrad, kde sa môžete prejsť a relaxovať po náročnom dni. Najznámejšou záhradou v Coimbre je Penedo da Saudade, kde si môžete posedieť na lavičkách a vychutnávať si krásne výhľady na mesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť Portugalsko a navštíviť Coimbru, určite nebude problém nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Mesto ponúka širokú škálu možností pre turistov a je výborným miestom na preskúmanie bohatej histórie a kultúry Portugalska.


Počasie Portugalsko Coimbra


Portugalsko: Coimbra - Správny opis počasia a niekoľko zaujímavostí

Portugalsko je známe svojou krásnou prírodou a príjemnými teplotami. Jedným z najatraktívnejších miest v krajine je mesto Coimbra, starobylé mesto plné histórie a kultúry. Coimbra je tiež známa svojou univerzitou, ktorá je jednou z najstarších a najslávnejších v Európe. Ak ste milovníkom histórie a zároveň sa zaujímate o aktuálne počasie, tento článok je práve pre vás.

Coimbra má oceánsky podnebie, čo znamená, že je typická miernymi zimami a teplými letami. Je to ideálne pre turistov, ktorí radi cestujú bez ohľadu na ročné obdobia. Najchladnejším mesiacom v Coimbre je január, s priemernou dennou teplotou okolo 13 °C a nočnou teplotou okolo 5 °C. Naopak, najteplejším mesiacom je august, s priemernou dennou teplotou okolo 29 °C a nočnou teplotou okolo 17 °C.

Väčšinu roka v Coimbre môžete očakávať slnečné a jasné dni, takže romantické prechádzky po historickom centre mesta budú nesmierne príjemné. Je však dôležité spomenúť, že ostatné mesto, aj keď nechýba dobré počasie, občas dostáva aj dávku zrážok. Najmokrejšie obdobie je v zime a na jar, s priemernou ročnou zrážkou okolo 1000 mm. Avšak, nebojte sa, väčšina dní bude stále slnečná a výlety do blízkeho okolia budú príjemné.

Čo sa týka vetra, Coimbra má mierne až silné vetry z oceánu. Najviac je ho cítiť v období jari a leta. Preto je vhodné mať so sebou ľahkú bundu alebo veterník, aby ste sa mohli prispôsobiť rôznym poveternostným podmienkam.

Okrem prirodzených a klimatických krás Coimbry stojí za zmienku aj jej kultúra. Starobylé mestské stredisko a nádherná Univerzita Coimbra sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Návštevníci môžu pozrieť rozmanité pamiatky a múzeá, prechádzať sa historickými uličkami či ochutnať tradičné jedlá a miestne víno.

Ak sa rozhodnete navštíviť Portugalsko a zvoliť si Coimbru ako cieľ, môžete očakávať krásne počasie, za ktoré bude stáť to, že si tu užijete výnimočnú atmosféru a skvelú kombináciu histórie a prírody. Nech už prídete kedykoľvek, budete mať príležitosť zažiť čaro tejto nádhernej destinácie vždy s primeraným počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Coimbra


Otázka: Čo je to Coimbra v Portugalsku?
Odpoveď: Coimbra je mesto v Portugalsku, ktoré sa nachádza v strednom Portugalsku na brehu rieky Mondego.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Coimbry?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Coimbry, je vlakom alebo autobusom z Lisabonu alebo Porta. Mesto má aj vlastné letisko, ale v zahraničí lietajú do iných miest na Portugalsku.

Otázka: Čo sa oplatí vidieť v Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře sa oplatí navštíviť staré mesto s jeho histórickými budovami, univerzitu, ktorá je jednou z najstarších a najprestížnejších v Európe, katedrálu Sé Velha a Chrám Nového svetla. Ďalšími miestami, ktoré sa oplatí vidieť, sú Botanická záhrada, Muzeum vedcov a kostol Santa Clara-a-Velha.

Otázka: Kedy navštíviť Coimbru?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Coimbry je v lete, pretože v tomto období je mesto plné života a majú tam miestne festivaly.

Otázka: Aké je približné cestovné náklady na cestu do Coimbry?
Odpoveď: Cestovné náklady závisia od toho, odkiaľ cestujete, aký typ dopravy použijete a na koľko dní sa rozhodnete zostať. Všeobecne platí, že náklady na cestu do Portugalska sú pomerne nízke v porovnaní s inými krajinami Európy.

Otázka: Je v Coimbře bezpečno?
Odpoveď: V Coimbře sa považuje za relatívne bezpečné mesto. Avšak, rovnako ako v ktoromkoľvek inom meste, turisti by mali byť opatrní a dávať si pozor na svoje cennosti a na svoje okolie v noci.

Otázka: Ako sa pohybovať po Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře sa môžete pohybovať pešo alebo využiť miestne autobusové služby. Mesto má tiež historické centrum, kde sú košeľové autobusy, a je to unikátne miesto turistov.

Otázka: Je v Coimbre veľa turistov?
Odpoveď: Áno, Coimbra je populárne turistické miesto, hlavne kvôli svojej histórii, architektúre a kultúre. Avšak, turistov je tam menej než v Lisabone alebo Porte.

Otázka: Aké sú typické jedlá v Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře je typické jedlo kôpra Azulejo, ktorá obsahuje ryžu, zemiaky a klobásky. Samozrejme, ako v iných častiach Portugalska, sú aj tu veľmi populárne morské plody a ryby.

Otázka: Kam ísť na nákupy v Coimbře?
Odpoveď: V Coimbře sa môžete vydať do centrálnych ulíc, ako je napríklad Rua Ferreira Borges, Rua Visconde da Luz alebo Rua do Quebra-Costas, alebo sa vydať do obchodných centier ako je napríklad Pingo Doce alebo Coimbra Shopping.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky