Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Guimarães

Dovolenka Portugalsko Guimarães


Portugalsko je krásna krajina so zaujímavou históriou a kultúrou. V tejto krajine sa nachádza mnoho nádherných miest, ktoré stoja za návštevu. Medzi týmito miestami patrí aj mesto Guimarães. Tento článok bude o dovolenke v Portugalsku, konkrétne v meste Guimarães.

Guimarães je malé historické mesto v severnej časti Portugalska. Mesto ponúka množstvo pamiatok, zaujímavých miest a prírodných výhľadov. Guimarães bolo vyhlásené za kultúrne hlavné mesto Európy v roku 2012 a je považované za kolíska portugalskej národnej identity.

Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí si radi užívajú historickej architektúry a tiež tí, ktorí radi prechádzajú po krásnych uličkách s kvetinami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Guimarães, nezabudnite si naplánovať niekoľko dní na objavovanie tohto úžasného miesta. Počas svojej dovolenky môžete navštíviť Castelo de Guimarães - krásny a dobre zachovaný hrad, ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad mestom. Hrad bol postavený v 10. storočí ako obranná veža a neskôr bol rozšírený. Vstupné do muzea v hradnej veže stojí okolo 2,5 eura.

Okrem toho môžete navštíviť tiež Rua de Santa Maria - známu ulicu plnú tradičných portugalských domov a zaradená medzi UNESCO kultúrne dedičstvo, kde môžete ochutnať tradičné portugalské jedlá, ako sú Bola de Berlim alebo Pastel de Nata.

Ďalšie zaujímavé miesto, ktoré by ste mali navštíviť, je Kostol Nossa Senhora da Oliveira - pôvodne románsky kostol, ktorý bol neskôr prestavaný v barokovom štýle. Vstup do kostola je bezplatný.

Guimarães ponúka aj krásne parky a záhrady, ako napríklad Park da Cidade - park s vodopádom, ktorý je ideálnym miestom na piknik alebo na prechádzku v prírode.

Mesto je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolia, kde môžete navštíviť napríklad prekrásne pláže v meste Vila do Conde alebo mestečko Ponte de Lima - najstaršie mesto v Portugalsku.

V Guimarães nájdete mnoho ubytovacích zariadení na rôznych úrovniach, ktoré sú rozmiestnené po celom meste. Od malých rodinných penziónov až po veľké luxusné hotely.

Celkovo, Guimarães je vynikajúcim miestom na dovolenku pre všetkých, ktorí chcú spoznať kultúrne a histórické miesta Portugalska. V meste si môžete vychutnať tradičné jedlá a nápoje, prechádzať sa po uliciach plných kvetov a objavovať miesta, ktoré vás ohúria krásou a nezabudnuteľnou atmosférou. Určite stojí za to navštíviť toto krásne mesto a užiť si dovolenku na plné obrátky.


Letenka Portugalsko Guimarães


Portugalsko ako krajina láka každý rok tisícky turistov zo všetkých kútov sveta. K-turistu ponúka krásne pláže, historické pamiatky a vynikajúcu kuchyňu.

Guimarães, mesto v severnej časti Portugalska, je jedným z najkrajších miest v krajine. Toto mesto je známe ako kolískou Portugalska, pretože tu sa narodil prvý portugalský kráľ, D. Afonso Henriques. Mesto bola ako kultúrne a historické centrum Portugalska zahrnuté na zoznam svetového dedičstva UNESCO v roku 2001.

Za letenku do Guimarães z Bratislavy zaplatíte približne 200 eur, pretože to je vzdialené len asi 1611 km. Hlavným letiskom v Guimarães je Letisko Francisco Sá Carneiro, vzdialené len 40 km od mesta. Ide o moderné letisko, ktoré je pohodlné a umiestnené v blízkosti mnohých turistických atrakcií.

Akik sa rozhodnú navštíviť Guimarães, hneď sa zamilujú do krásnej architektúry, ktorá prevláda v celom meste. V centre mesta nájdete starobylé uličky plné historických budov, kaviarní a miestnych obchodov. Turisti sa môžu prechádzať po meste a obdivovať krásne historické pamiatky, ako sú hrad Guimarães, chrám Santa Maria, kláštor sv. Kláry a mnoho ďalších.

Portugalská kuchyňa je ďalším dôvodom, prečo stojí za to navštíviť Guimarães. Miestna kuchyňa ponúka vynikajúce morské plody, čerstvé ryby, chorizo, chlieb s olivovým olejom a vynikajúce vína.

Guimarães je tiež dobrou východiskovou pozíciou pre turistov, ktorí chcú objavovať sever Portugalska. Blízko mesta sa nachádza mesto Braga, ktoré je známe ako „Rím Portugalska“ pre množstvo kostolov, kaplniek a katedrál. Prechádzka po horskom meste Porto, známom pre vinohrady, je tiež hodná zmienky.

Celkovo povedané, Guimarães je nádherné historické mesto, ktoré má mnoho kultúrnych pamiatok, miestneho jedla a vína. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o histórii Portugalska a jeho kultúre by nemal byť váhame navštíviť tento nádherný kus krajiny. Letenka do Guimarães nie je drahá a toto mesto stojí za to navštíviť.


Ubytovanie Portugalsko Guimarães


Ak hľadáte destináciu na dovolenku v Portugalsku, nezabudnite zvážiť návštevu mesta Guimarães. Guimarães je jedno z najstarších miest v krajine a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Toto nádherné mesto ponúka mnoho historických pamiatok a pamätihodností, ktoré stále lákajú návštevníkov z celého sveta.

Keď prídete do Guimarães, budete potrebovať príjemné a pohodlné ubytovanie, ktoré vám umožní preskúmať všetko, čo toto mesto ponúka. A máte šťastie, pretože Guimarães má veľa možností pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie.

Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, určite si vyberiete vhodné ubytovanie. Mesto ponúka rôzne možnosti, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a hostí. Môžete si vybrať luxusné ubytovanie pre náročných cestovateľov alebo jednoduchšie miesta pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze.

Ak ste zvyknutí na pohodlie a starostlivosť o luxusné hotely, môžete si vybrať jedno z mnohých hotelov v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú štýlové izby, vynikajúce služby a príjemné prostredie. Niektoré hotely majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné portugalské jedlá.

Ak preferujete nezávislosť a súkromie, môžete si vybrať z mnohých apartmánov alebo domov na prenájom. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a viac priestoru. Môžete si variť svoje vlastné jedlá a pohodlne relaxovať po dni plnom objavovania miesta.

Pre tých, ktorí hľadajú viac cenovo dostupné možnosti, sú tu aj penzióny a hostely. Tieto miesta ponúkajú jednoduché izby a základné zariadenia. Môžete sa očakávať od vecí ako spoločné kúpelne a spoločné priestory. Tieto možnosti sú skvelé pre turistov s obmedzeným rozpočtom, ktorí chcú skúsiť autentickú atmosféru miestnych hostiteľov.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, Guimarães vás určite očarí svojou krásou a históriou. Z mesta je možné ľahko sa dostať k mnohým atrakciám, ako je napríklad historické centrum mesta, hrad Guimarães a svetoznáma Guimarãeská katedrála. Nezabudnite si tiež vychutnať tradičné portugalské jedlo a ochutnať miestne vína.

Všetko toto a viac vás čaká počas vašej dovolenky v Guimarães. Naplánujte si svoju cestu a nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, aby ste si mohli užiť najlepšie, čo toto nádherné portugalské mesto ponúka.


Počasie Portugalsko Guimarães


Portugalsko je známe svojimi krásnymi miestami, prirodou a bohatou históriou. Jedným z týchto miest je mesto Guimarães. Toto historické mesto sa nachádza na severozápade krajiny a je známe svojou starobylou architektúrou a zachovanou kultúrou. Ak plánujete navštíviť Guimarães, je dôležité poznať miestne počasie.

V lete (júl a august) sa teploty môžu pohybovať medzi 20°C - 30°C. Dážďové zrážky sú v tomto období veľmi zriedkavé, avšak vysoká vlhkosť môže spôsobiť, že sa bude cítiť ešte horúcejšie.

Jeseň a jar sú obdobiami, kedy sa vyskytuje najviac zrážok a teploty kolíšu od 10°C až 20°C. Ak plánujete navštíviť toto obdobie, odporúča sa zobrať si s sebou súpravu do dažďa, aby ste si mohli vychutnať mesto aj keď bude pršať.

Zima na severozápade Portugalska je relatívne teplá (od 5°C do 15°C), avšak zrážky sú stále časté. Na jeseň a v zime očakávajte aj silné veterné podmienky, ktoré môžu ovplyvniť váš pobyt v meste.

Celkovo, Guimarães má mierny oceánsky podnebí, ktoré zvyčajne ponúka stabilnejšie počasie ako iné časti krajiny. Ak sa chcete uistiť, že vaša dovolenka bude bez problémov, odporúčame sledovať predpoveď počasia pred cestou a zoberte si s sebou oblečenie a výbavu na mieru počasiu.

Guimarães sa pýši krásnou prírodou a historickými pamiatkami, a ak chcete zážitok, ktorý bude naozaj nezabudnuteľný, stačí sa pripraviť na všetky podmienky, ktoré vás môžu počakať. Vychutnajte si krásy tohto mesta v každom ročnom období!


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Guimarães


1. Aké je hlavné mesto Portugalska?
- Hlavné mesto Portugalska je Lisabon.

2. Kde sa nachádza Guimarães?
- Guimarães sa nachádza v severozápadnej časti Portugalska.

3. Aké je historické zázemie mesta Guimarães?
- Guimarães je považované za kolísku Portugalska, pretože tu v roku 1139 bol korunovaný prvý portugalský kráľ, Alfonz I.

4. Aká je najznámejšia pamiatka v Guimarães?
- Najznámejšou pamiatkou v Guimarães je hrad Castelo de Guimarães, ktorý je zároveň aj vnímaný ako symbol národného významu pre Portugalsko.

5. Aké sú najlepšie oblasti na návštevu v Guimarães?
- Medzi najlepšie oblasti pri návšteve Guimarães patrí historické centrum mesta, kde sa nachádza väčšina pamiatok a turistických atrakcií.

6. Ako sa dostanem z Lisabonu do Guimarães?
- Najlepšou možnosťou je vziať vlak z Lisabonu do Guimarães. Doba jazdy je približne 3 hodiny.

7. Aké je typické jedlo v Guimarães?
- V Guimarães si môžete vychutnať tradičnú portugalskú kuchyňu vrátane jedál s čerstvými rybami a morskými plodmi, ako aj typických mäsových jedál, ako je francesinha.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Guimarães?
- Najlepší čas na návštevu Guimarães je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a mesto nie je príliš preplnené turistami.

9. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Guimarães?
- V blízkosti Guimarães sa nachádzajú ďalšie zaujímavé miesta ako Braga, Porto a národný park Peneda-Gerês.

10. Aké sú typické suveníry z Guimarães?
- Typickými suvenírmi z Guimarães sú rôzne čokoládové výrobky, ako aj rôzne textílie a výrobky z keramiky s tradičnými vzormi.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky