Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Nazaré

Dovolenka Portugalsko Nazaré


Dovolenka v Portugalsku je vždy skvelou voľbou, pretože táto krajina ponúka bohatú históriu, krásne prírodné scenérie a pohostinných ľudí. Medzi najobľúbenejšie destinácie v Portugalsku patrí aj malé prímorské mesto Nazaré, ktoré je známe svojimi nádhernými plážami a tradičným rybárskym prostredím.

Nazaré sa nachádza na brehu Atlantického oceánu v stredozápadnej časti Portugalska. Toto mesto je známe pre svoje vysoké vlny, ktoré lákajú mnoho surferov z celého sveta. Tu sa nachádza legendárne surferské miesto nazývané Praia do Norte, kde sa konajú súťaže vo veľkých vlnách. Je to dobre známe miesto aj pre svoje vynikajúce podmienky na surfovanie, ktoré si môžu užívať nielen profesionálni surferi, ale aj začiatočníci.

Okrem surfovania môžete v Nazaré vychutnať aj krásne pláže. Pláž Praia da Nazaré je jednou z najpopulárnejších pláží v Portugalsku. Je tu jemný piesok, modré more a jedinečná atmosféra. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na jazdu na jetski alebo na paragliding, aby ste si užili nezabudnuteľné zážitky na vode i vo vzduchu.

Nazaré je však nielen o surfovaní a plážových aktivitách. Mesto má bohatú históriu, ktorú môžete objaviť prechádzkou po jeho úzkych uličkách a návštevou historických pamiatok. Medzi najznámejšie pamiatky patria maják São Miguel Arcanjo a Nossa Senhora da Nazaré, ktorý je obľúbeným pútnickým miestom. Z majáka si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolité pobrežie a pláže.

Počas svojho pobytu v Nazaré nesmiete vynechať ochutnávku miestnych rybích špecialít. Mesto je známe pre svoju bohatú rybársku tradíciu a každý deň môžete vidieť rybárov, ktorí sa vracajú na prístav so svojím čerstvým úlovkom. Niektoré z najobľúbenejších miest na ochutnanie čerstvých morských plodov sú reštaurácie v blízkosti prístavu.

Nazaré je ideálnym miestom na pokojnú letnú dovolenku, kde si môžete oddýchnuť na pláži, surfovať na vlnách alebo objavovať miestnu históriu a kultúru. Nech už sa rozhodnete stráviť len pár dní alebo dlhšiu dobu v tomto nádhernom prímorskom meste, určite si odnesiete nezabudnuteľné zážitky a spomienky. Naplánujte si svoju dovolenku v Nazaré a zažite kúsok skutočného Portugalska.


Ubytovanie Portugalsko Nazaré


Portugalské mesto Nazaré je známe nielen svojou bohatou históriou a malebným prostredím, ale aj ako ideálne miesto pre dovolenku a ubytovanie. Nazaré je obľúbenou destináciou medzi turistami nielen pre svoje krásne pláže a morské panorama, ale aj pre svoju starú časť mesta s úzkymi uličkami a tradičnou architektúrou.

Ak hľadáte ubytovanie v Nazaré, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka veľký výber hotelov, penziónov, apartmánov a súkromných domov, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, sú v meste dostupné high-end hotely s výhľadom na oceán. Tieto hotely ponúkajú vyššiu úroveň pohodlia a služieb, ako je bazén, fitnescentrum, wellness centrum a reštaurácie. Príkladom môže byť Hotel Miramar, ktorý je situovaný priamo na pláži a má moderné izby s krásnym výhľadom.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, sú v meste dostupné aj menšie hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú útulné izby s jednoduchým vybavením a personál je známy príjemnou a priateľskou atmosférou. Mnoho z týchto penziónov sa nachádza v centrálnej časti mesta, čo vám umožní ľahký prístup k mnohým miestam a atrakciám v okolí.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosť, ubytovanie v súkromných apartmánoch je veľmi obľúbené. V meste nájdete veľa apartmánov na prenájom, ktoré sú dobre vybavené a poskytujú vám pocit domova ďaleko od domova. Mnoho z týchto apartmánov má vlastnú kuchyňu a priestor na oddych, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny ľudí.

Okrem toho, v niektorých častiach mesta sú tiež dostupné súkromné domy na prenájom, čo je vynikajúca možnosť pre tých, ktorí hľadajú ešte väčšiu slobodu a pohodlie. Tieto domy často ponúkajú veľký priestor, sú súkromné a majú vlastné záhrady alebo terasy, kde si môžete vychutnať pokoj a relax.

Nazaré je teda skvelou voľbou pre dovolenku a ubytovanie v Portugalsku. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo súkromné apartmány a domy, nájdete tu možnosti, ktoré vyhovujú vašim potrebám a predstavám. Uistite sa, že si vyberiete vhodné ubytovanie, aby ste mohli vychutnať všetko, čo mesto Nazaré ponúka.


Počasie Portugalsko Nazaré


Nazaré, malé pobrežné mesto v Portugalsku, je známe nielen svojou krásnou plážou a bohatou históriou, ale aj výnimočným počasím. Toto oblasť nachádzajúca sa na západnom pobreží Portugalska ponúka unikátne podmienky pre vodných športovcov i milovníkov prírody.

Počas celého roka sa tu nachádza mierny oceánsky klimatický pás, ktorý prináša teplé a suché letá, a mierne vlhké zimy. Teploty v lete sa pohybujú od 22 ° C do 30 ° C, čo je ideálne pre plážové aktivity a jazdu na vlnách. Množstvo slnečných dní a skvelé podmienky na surfovanie a windsurfing prilákajú do Nazaré mnoho športových nadšencov zo všetkých kútov sveta.

V zime sa teploty značne znížia, pohybujú sa v rozmedzí od 12 ° C do 17 ° C. Dážď nie je príliš častý, ale je tu väčšia vlhkosť vzduchu. Pre tých, ktorí túžia po pokojnejších dobrodružstvách, je to perfektná príležitosť na prechádzky po pláži a vychutnávanie si nádherných výhľadov. Toto obdobie je tiež považované za ideálne na rybolov, keďže množstvo rýb sa v tomto období približuje k pobrežiu.

Avšak to, čo robí Nazaré jedinečným miestom, je jeho slávne gigantické vlny. V zime sa tu vytvárajú obrovské vlny, ktoré prilákali pozornosť mnohých surferov a vodných športovcov. The Praia do Norte (Severné pláže), privíta surferov z celého sveta, ktorí prichádzajú vyskúšať svoje zručnosti proti týmto majestátnym vlnám. Vlny dosahujúce výšku až 30 metrov sú obdivované a zároveň rešpektované, pretože Nazaré je známa ako jedna z najnebezpečnejších pláží pre surfistov na svete.

Niektoré z najväčších vlnových rekordov tu boli zaznamenané, priťahujúc mnohých návštevníkov, ktorí túžia vidieť toto ​​veľkolepé prírodné divadlo na vlastné oči. Každoročne sa tu koná aj svetový šampionát Big Wave Tour, ktorý prináša najlepších surferov na svete do Nazaré, aby sa vypočuli proti týmto ohromujúcim vlnám.

Vzhľadom na svoje jedinečné počasie a adrenalinové vlny je Nazaré skutočne miestom, ktoré vyčnieva zo všetkých ostatných miest na portugalskom pobreží. Jeho krása a nedotknutá príroda prilákajú každého, kto túži po dobrodružstve a zážitkoch v prírode. Či už ste športovec, dovolenkár alebo len milovník scenérie, Nazaré nezostane pokojné a vždy vám ponúkne niečo neuveriteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Nazaré


Otázky a odpovede týkajúce sa Portugalska a Nazaré:

1. Aký je časový posun v Nazaré oproti Slovensku?
- Portugalsko má oproti Slovensku časový posun o jednu hodinu, teda ak je v Bratislave 12:00, v Nazaré je 11:00.

2. Aký je hlavný jazyk v Nazaré?
- Hlavným jazykom v Portugalsku je portugalčina, ktorá sa používa aj v Nazaré. V turistických oblastiach sa často hovorí aj anglicky.

3. Má Nazaré krásne pláže?
- Áno, Nazaré je známe svojimi krásnymi plážami, najmä veľkou plážou Praia da Nazaré.

4. Je Nazaré vhodné pre rodiny s deťmi?
- Áno, Nazaré je vhodné pre rodiny s deťmi, pretože okrem pláže je tu aj množstvo aktivít, ako napríklad návšteva akvária, surfovania, jazdy na koni alebo vyhlídkových turistických prechádzok.

5. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Nazaré?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Nazaré, je lietadlom na letisko v Lisabone, odkiaľ je to cca 120 km. Potom je možné pokračovať na autobusom, vlakom alebo požičať si auto.

6. Čo sú najlepšie miesta na návštevu v Nazaré?
- Okrem pláže Praia da Nazaré sa odporúča vidieť aj maják Farol de Nazaré, kde je nádherný výhľad na okolie, kostol Nossa Senhora da Nazaré, ktorý je veľmi dôležitý pre kresťanských pútnikov, a tradicu rybolovu na rybárskej pláži.

7. Aký je najlepší čas na návštevu Nazaré?
- Najlepšie obdobie na návštevu Nazaré je jar a jesenné mesiace, keď sú príjemné teploty a mierny počasie. V lete je pláž Praia da Nazaré veľmi rušná a môže byť ťažké nájsť ubytovanie.

8. Ako sa nazývajú typické jedlá v Nazaré?
- V Nazaré sú typické jedlá z morských plodov, ako napríklad sardinky a kalamáry, ale aj zeleninové jedlá a miešané mäsové misky. Bar na pláži often podávajú miešané drinky a koktejly.

9. Originovalo surfovanie v Nazaré?
- Surfing sa v Nazaré stal veľmi populárnym, najmä počas tých najväčších prílivov a odlivov. Na surfovanie do Nazaré pricestujú surfisti z celého sveta, pretože toto miesto je jedným z najlepších svetových miest pre extrémne surfingové podujatia.

10. Aké sú typické suveníry v Nazaré?
- Medzi typické suveníry v Nazaré patria ručne vyrobené koberce, keramické a keramické figúrky, šperky z kameňov, predmety z lovu perál a nádherné pestrofarebné textílie.


Letenka Portugalsko Nazaré


Ak ste milovníkom nádherných pláží a úchvatných výhľadov na oceán, potom je Portugalsko možno vašou ideálnou dovolenkovou destináciou. Jedno z najkrajších miest v krajine, ktoré si určite nenecháte ujsť, je Nazaré. V tomto článku sa budeme zameriavať na to, ako sa sem dostanete a čo si môžete v tomto úžasnom meste vychutnať.

Ak sa chcete dostať do Nazaré, najlepšou možnosťou je cestovať lietadlom. Portugalsko je dobre spojené so zvyškom Európy a ponúka množstvo letov do hlavného mesta Lisabonu. Z Lisabonu môžete ľahko a rýchlo cestovať do Nazaré vlakom, autobusom alebo si prenajať vlastné auto.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych krajín do Lisabonu. Môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami a nájsť linky, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu. Pre získanie najlepších cien a možností si rezervujte letenku vopred a vyhľadajte rôzne ponuky a zľavy.

Po prílete do Lisabonu vám bude trvať približne 1,5 až 2 hodiny cesty do Nazaré. Najjednoduchšou možnosťou je ísť vlakom, ktorý je spojený s Lisabónskym letiskom. V cene lístka je zahrnutý tiež miestny autobus, ktorý vás prevezme do samotného mesta Nazaré.

Ak si radšej prenajmete auto, potom budete mať viac flexibilného času a budete mať možnosť preskúmať aj okolité okolité oblasti. Cesta z letiska do Nazaré trvá približne 1,5 hodiny a je dobre vyznačená cestnými značkami. Väčšina cestných trás vedie po diaľniciach a poskytuje vám pohodlnú cestu do vášho cieľa.

Po príchode do Nazaré budete mať príležitosť objaviť krásy tohto malebného portugalského mesta. Nazaré je známa svojimi úchvatnými plážami, ktoré sú ideálne pre milovníkov slnka a pláže. Môžete si vychutnať svieži vzduch z Atlantického oceánu a obdivovať vysoké vlny, ktoré privádzajú viacero surferov z celého sveta.

Okrem pláží je Nazaré tiež známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť historické pamiatky ako je pôsobivý kláštor Batalha, majestátny hrad v Leirii alebo miestny trh s čerstvými potravinami, kde si môžete vychutnať miestne lahôdky.

V Nazaré nájdete tiež širokú škálu reštaurácií a barov, kde sa môžete vychutnať tradičnú portugalskú kuchyňu a miestne víno. Nezabudnite si vyskúšať čerstvé morské plody a tradičné jedlá ako sardinky a bacalhau.

Všetko však začína vašou letenkou do Portugalska. Vyberte si tú správnu linku a začnite objavovať krásy Nazaré a okolia. Toto malebné mesto vám ponúka zážitky, ktoré si na celý život zapamätáte.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky