Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Portimão

Počasie Portugalsko Portimão


Portugalsko je známe svojím priaznivým počasím a zasvätení cestovatelia tvrdia, že mesto Portimão je jedným z najlepších miest na užívanie slnečného a teplého počasia.

Portimão je pôvabné prímorské mesto v regióne Algarve a nachádza sa na juhu Portugalska. Toto miesto je obľúbené turistické letovisko, ktoré ročne priláka tisíce návštevníkov kvôli svojmu nádhernému počasiu.

Počasie v Portimãu je príjemné počas celého roka, pričom najteplejšie mesiace sú júl a august. Počas týchto letných mesiacov sa teploty pohybujú okolo 30 ° C a môžete očakávať veľa slnečných dní. Práve vďaka týmto ideálnym podmienkam je Portimão populárnym miestom na plávanie na nádherných piesočnatých plážach, či už je to Praia da Rocha alebo Praia do Vau. Teplota mora je tiež priaznivá, dosahujúca okolo 20-22 ° C.

Počas zimných mesiacov sa teploty v Portimãu pohybujú v priemere okolo 15-18 ° C, čo je stále dosť príjemné na prechádzky po pláži či obdivovanie krásnych scenérií. Zimy sú mierne a obvykle sa vyskytuje málo dažďa. To robí Portimão ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimám vo svojej vlastnej krajine.

Ďalšou výhodou tohto miesta je jeho slnečné počasie počas jari a jesene. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od príjemných 20-25 ° C a slnko svieti väčšinu dní. To robí Portimão ideálnym miestom na objavovanie krás Algarve a mnohých zaujímavých miest v okolí.

Všeobecne platí, že počasie v Portimãu je veľmi vhodné na rôzne vonkajšie aktivity počas celého roka. Turisti môžu relaxovať na plážach, športovať na otvorenom, ako napríklad golfovať alebo surfovať, alebo jednoducho objavovať krásy tohto miesta s nádhernou prírodou.

Ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť tešiť z priaznivého počasia a slnečných dní, tak Portimão je skvelou voľbou. Nech už sa rozhodnete navštíviť túto destináciu kedykoľvek počas roka, mali by ste si byť istí, že budete mať príležitosť užiť si skvelé počasie a nádhernú atmosféru tohto kúska Portugalska.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Portimão


Najčastejšie otázky a odpovede o Portugalsku a Portimão sú:

1. Kde sa nachádza Portimão?
Portimão sa nachádza na juhu Portugalska, na pobreží Algarve.

2. Ako sa dostanem do Portimão?
Môžete sa dostať do Portimão lietadlom a pristáť na medzinárodnom letisku Faro. Potom si môžete vziať autobus, vlak alebo taxislužbu do Portimão.

3. Aké sú najlepšie pláže v Portimão?
Najznámejšie pláže v Portimão sú Praia da Rocha, Praia dos Três Irmãos a Praia do Vau. Väčšina z nich ponúka jemný piesok a čisté vody.

4. Aké sú atrakcie v Portimão?
Medzi atrakcie v Portimão patria muzeum Portimão, katedrála Portimão, pevnosť Santa Catarina a Marina de Portimão. Okrem toho môžete navštíviť aj blízke mestá, ako je Praia da Rocha alebo Lagos.

5. Aké je typické jedlo v Portimão?
Typické jedlo v Portimão zahŕňa čerstvé morské plody, ako sú sardinky, krevety a ustrice. Môžete si vychutnať aj tradičné jedlá, ako je cataplana (morský plod v kuchynskej nádobe) alebo feijoada (mäsová a fazuľová polievka).

6. Ako je počasie v Portimão?
Portimão má stredomorské podnebie, čo znamená mierne zimy a teplé letá. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 25 °C (77 °F) a v zime okolo 15 °C (59 °F).

7. Ako dlho by mal byť pobyt v Portimão?
Odporúča sa zostať v Portimão minimálne 3-4 dni, aby ste mohli preskúmať mesto a okolité pláže. Ak máte viac času, môžete navštíviť aj ďalšie miesta na Algarve alebo cestovať do inej časti Portugalska.

Tieto otázky a odpovede vám môžu poskytnúť základné informácie o Portugalsku a Portimão. Keďže je Portimão turisticky obľúbené miesto, je tam mnoho ďalších informácií a aktivít, ktoré môžete objaviť počas vášho pobytu.


Ubytovanie Portugalsko Portimão


Portimão je krásne prímorské mesto na juhu Portugalska, ktoré je známe svojimi nádhernými plážami, teplým klimatom a bohatou kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, určite si budete musieť vybrať vhodné ubytovanie. V tomto článku vám predstavím niektoré možnosti ubytovania v Portimãu.

Prvou možnosťou je hotel. V Portimãu nájdete rôzne hotely vhodné pre rôzne rozpočty a preferencie. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre päťhviezdičkové hotely s výhľadom na pláž a s množstvom zariadení, ako sú spa, bazény a reštaurácie. Ak preferujete niečo cenovo dostupnejšie, sú tu tiež hotely s nižšou cenovkou, ktoré vám poskytnú základné pohodlie a príjemnú atmosféru.

Ďalšou možnosťou je prenájom apartmánu alebo vily. Portimão má v ponuke mnoho možností prenájmu apartmánov a vil, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto ubytovacie jednotky vám poskytnú viac súkromia a priestoru, ako v hoteloch, a často majú aj vlastnú kuchyňu, čo znamená, že si môžete sami pripravovať jedlá.

Ak máte rádi kempovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt na kempingu. V okolí Portimãu nájdete niekoľko kempov s modernými zariadeniami a príjemnou atmosférou. Kempy často ponúkajú ubytovanie vo viletkách alebo staničkách, alebo si môžete prenajať vlastný karavan alebo stan.

Poslednou možnosťou je ubytovanie v miestnych penziónoch alebo ubytovniach. Tieto sú najčastejšie vhodné pre cestovateľov s menším rozpočtom a ponúkajú základné ubytovacie možnosti s jednoduchým a príjemným prostredím.

Nezáleží na tom, aké je vaše rozpočtové obmedzenie alebo preferencie, v Portimãu určite nájdete vhodné ubytovanie pre vás. Svoj pobyt si môžete vychutnať a objavovať krásy tohto nádherného mesta a okolitej prírody. Bolo by to ideálne miesto na strávenie letnej dovolenky plnej slnka, mora a kultúry.


Dovolenka Portugalsko Portimão


Portugalsko a jeho významné mesto Portimão, se stává stále oblíbenějším turistickým cílem. A není se čemu divit, nabídne vám totiž skvělé pláže, bohatou historii a fascinující kulturu.

Pláže

Portimão je vyhledávaný především pro své krásné pláže, které jsou mezi turisty velmi oblíbené. Mezi nejnavštěvovanější patří například Praia da Rocha, která je dlouhá řadu kilometrů. Pláž je obklopena úchvatnými útesy a turisté zde mohou relaxovat na písku nebo se věnovat různým vodním aktivitám, jako je například jízda na vodním skútru. Další velmi pěknou pláží je Praia do Vau, která nabízí klidnější a tichá prostředí. Strávit na nich celý den není problém, okolí nabízí občerstvení, restaurace a bary.

Historie a kultura

Portimão se může pochlubit i bohatou historií a kulturou. Turisté se často vydávají na prohlídky města, aby si prohlédli katedrálu a kostely s barokní architekturou, například kostel Nossa Senhora da Conceição. Na každém kroku zde také narazíte na muzea a galerie, které vám ukáží umělecké a kulturní dědictví města.

Gastronomie

Gastronomie je také jednou z neodolatelných lákadel tohoto města. Portimão je známý svými rybími specialitami. Nejlepšími restauracemi jsou ty, které se nacházejí v blízkosti pláže, kde si můžete dát svěží ryby z Atlantiku.

Atraktivity

Návštěvníci Portimãa mohou také využít golfových klubů, kde si mohou zahrát na některém z 3 golfových hřišť. Pokud více preferujete vodní sporty, neváhejte navštívit jeden z vodních parků, které se nacházejí poblíž. Atraktivním cílem je pak go-kartová dráha, pro zábavu a adrenalinový zážitek.

Závěr

Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou plné slunce, pláží, kultury, gastronomie a zábavy, Portimão je pro vás tou správnou volbou. Nechte se unést kouzlem Portugalska a objevováním města, které čeká právě na vás.


Letenka Portugalsko Portimão


Portugalsko je krásnou zemí, kterou ročně navštíví tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete svou dovolenou v Portugalsku, měli byste určitě zvážit návštěvu překrásného města Portimão. Letenka do Portimão není nijak zvlášť drahá, navíc si během vaší dovolené užijete nádherné výhledy na fantastickou přírodu a moře.

Portimão se nachází na jihozápadě Portugalska a je známý svými úchvatnými plážemi, divokými útesy a skvělým počasím. V létě zde teplota dosahuje i přes 30 °C a v zimě se zde můžete těšit na příjemné a mírné klima.

Pokud si zarezervujete letenku do Portimão, rozhodně nevynechejte návštěvu některé z místních pláží. S největší pravděpodobností vás zaujme překrásná Praia da Rocha s bílým pískem, průzračnou vodou a neuvěřitelnými skalami, které se zde tyčí. Další krásné pláže jsou například Praia do Vau nebo Praia dos Três Castelos.

Portimão není jen o plážích a moři, město nabízí i mnoho dalších zajímavých aktivit. Jednou z nich je například návštěva místního muzea s názvem Museu de Portimão, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře regionu Algarve. Určitě se nebojte vyzkoušet ani místní zdejší speciality, jako je vynikající čerstvé ryby.

Letenka do Portimão z Prahy či Brna vás bude stát zhruba 3-6 tisíc korun, v závislosti na termínu a předstihu, s jakým si letenku zarezervujete.

Portimão je skvělým místem pro ty, kteří hledají klidné a tranquilní místo na dovolenou, kde se mohou těšit na slunce, moře a přírodu. Pokud i vy patříte mezi tyto tyto lidi, určitě si zarezervujte letenku do Portimão a užijte si tuto nádhernou část Portugalska.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky