Objavte lety za najlepšie ceny

Portugalsko Porto

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Porto


1. Aké je hlavné mesto Portugalska?
- Hlavné mesto Portugalska je Lisabon.

2. Kde sa nachádza Porto?
- Porto sa nachádza na severozápade Portugalska, pri ústí rieky Douro.

3. Aké sú najznámejšie pamiatky v Portu?
- Najznámejšie pamiatky v Portu sú napríklad Porto katedrála, Livraria Lello (jedna z najkrajších kníhkupectiev na svete), most Dom Luís I, Casa da Música (hudobné centrum) a mnoho ďalších.

4. Aká je typická portugalská jedlo v Portu?
- V Portu je veľmi obľúbená jedlá ako Francesinha (sendvič plný mäsa a syra, zaliate omáčkou), Bacalhau à Gomes de Sá (kroketky z morčacieho mäsa) a Tripas à Moda do Porto (tradičné portugalské jedlo z bielej fazule a mäsa).

5. Ako sa dostanem z Porta do Lisabonu?
- Z Porta do Lisabonu sa môžete dostať letecky, vlakom alebo autobusom. Let z Porta do Lisabonu trvá približne 1,5 hodiny, vlakové spojenie asi 2,5 hodiny a autobusové spojenie približne 3-4 hodiny.

6. Kde sa nachádza najznámejšia portská vínná pivnica?
- Najznámejšie portské vínné pivnice sa nachádzajú v Ribeira, historickom centre Porta. Medzi najznámejšie patrí pivnica Sandeman a pivnica Taylor's.

7. Koľko stojí vstup do Livraria Lello v Portu?
- Vstup do Livraria Lello stojí okolo 5 eur. Vstupné sa však môže meniť a odporúča sa skôr zakúpiť lístok online, pretože často býva veľká fronta.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Porta?
- Najlepšie obdobie na návštevu Porta je na jar a na jeseň, keď je príjemné počasie a je menej turistov. V lete je veľmi horúco a v zimnom období môže byť trochu chladno a daždivo.


Letenka Portugalsko Porto


Portugalsko Porto - Poklad v atlantickom srdci

Portugalsko je známe svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a kultúrnymi pokladmi. Medzi jeho mnohými atrakciami sa nachádza aj krásne mesto Porto, ktoré je skutočným pokladom v atlantickom srdci krajiny. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku a túžite spoznať nové miesta, letenka do Portugalska, konkrétne do Porta, je určite skvelou voľbou.

Porto je druhé najväčšie mesto v Portugalsku a je známe svojou bohatou históriou a živým kultúrnym životom. Jeho históriu môžete objavovať prechádzkou po starom meste, ktoré je zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Cesta cez úzke uličky a úzkosti vám umožní cítiť atmosféru minulosti, zatiaľ čo krásne plány, ktoré mesto ponúka, vás dostanú dolu k rieke Douro.

Pri prechádzke popri rieke môžete nechať svoje oči oddýchnuť na nádhernom moste Ponte Dom Luís I, ktorý je jednou z najdôležitejších pamiatok v meste. To zdôrazňuje nielen svojou impozantnou veľkosťou, ale aj panorámou, ktorú ponúka svojim návštevníkom. Z mosta si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto a rieku Douro, čo je určite fotogenický moment, ktorý si zaslúži byť zachytený na fotoaparát.

Pravdepodobne najznámejšou a najobľúbenejšou atrakciou Porta je jeho víno Port, ktoré je svetovo známe. Môžete sa vybrať na okamžitú prehliadku jednej z mnohých slávnych vínnych pivníc v meste a zapojiť sa do ochutnávky portského vína. Táto skúsenosť vám umožní spoznať históriu a výrobu tohto lahodného nápoja, ktorý je charakteristický pre toto regiónu Portugalska.

Keďže Porto sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, nemôžete vynechať návštevu jeho nádherných pláží. Sú tu ideálne podmienky na užívanie si jemného piesku a teplej vody. Mnohé z nich sú vhodné aj na surfovanie či iné vodné športy. Pláže ako Praia dos Ingleses a Praia do Carneiro vám ponúknu príležitosť stráviť oddychový deň v príjemnej plážovej atmosfére.

Porto je tiež známe svojou vynikajúcou gastronómiou. V reštauráciách môžete ochutnať tradičné portugalské jedlá, ako je bacalhau (štika), sardinhas assadas (opekané sardinky) alebo čerstvé morské plody. Milovníci sladkých tanierov ocenia nádherné tradičné dezerty, ako je pastel de nata (sladké pečivo s mliečnym krémom) a ovocné koláče.

Takže, ak hľadáte miesto s bohatou históriou, krásnymi plážami, vynikajúcim jedlom a skvelou atmosférou, letenka do Portugalska a návšteva Porta je pre vás správna voľba. Toto miesto vám ponúka to najlepšie z krajiny, ktoré je určite stojí za to objaviť.


Dovolenka Portugalsko Porto


Portugalsko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a úžasnými plážami. Medzi jedno z najkrajších miest tejto krajiny patrí aj Porto. Porto je druhé najväčšie mesto Portugalska a nadchýna každého návštevníka.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Portu, určite si nenechajte ujsť jeho najznámejšiu dominantu - Most Luisa I. Tento most spája mesto s mestskej časti Vila Nova de Gaia a ponúka nádherný výhľad na rieku Douro a okolie. Máte možnosť prejsť sa po moste pešo či autom, no najlepšiu atmosféru zažijete pri prechádzke po hornej, vyššie položenej časti mosta.

V Porto nájdete aj množstvo zaujímavých historických pamiatok, ako napríklad Cerkva Sv. Františka, ktorá je zároveň aj vnútri prekrásne zdobená zlatým dreveným drevom. Pre milovníkov vína je povinnou zastávkou návšteva jednej z mnohých vinární v Portu. Vinárne sú tu aj s prekrásnymi výhľadmi na mesto, takže si môžete vychutnať skvelé víno a obdivovať panorámu mesta zároveň.

Ďalšou obľúbenou atrakciou v Portu je Staré mesto, ktoré je zároveň aj zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto historické centrum ponúka úžasné uličky plné tradičných domčekov a útulných reštaurácií. Pozrieť by ste si tu mali aj Katedrálu Sé, ktorá je jednou z najvýznamnejších historických pamiatok v meste.

Porto je tiež známe svojimi plážami a miestnymi špecialitami. Ak milujete more a slnko, môžete sa vybrať na niektorú z pláží, ako napríklad Matosinhos, ktorá je známa svojimi vlnami, ideálnymi pre surfovanie. Po dne strávenom na pláži sa môžete vydať do miestnej reštaurácie a pokochať sa portugalskými špecialitami, ako je napríklad čerstvá ryba alebo jedinečná slávna národná jedlo Bacalhau à Brás.

Porto je skutočne nádherná destinácia, ktorú by si nemal nechať ujsť žiaden cestovateľ. Svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a priateľskými obyvateľmi ponúka skvelé možnosti na dovolenku. Ak sa rozhodnete stráviť letnú dovolenku v tejto krajine, nevyhnutnosťou je návšteva Porta.


Počasie Portugalsko Porto


Portugalsko Porto je krásne mesto s bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa na brehu Atlantického oceánu a je známe svojimi klenotmi, ako sú napríklad katedrála Sé, Palác da Bolsa a mnoho ďalších atrakcií. Avšak, ak sa tu chystáte navštíviť, musíte si tiež venovať pozornosť počasiu, ktoré môže mať vplyv na vaše plány.

Portugalsko Porto patrí medzi miestami s miernym podnebím, s teplými letami a mierne studenými zimami. Teploty počas leta sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, ale v niektorých dňoch môžu byť aj vyššie ako 30 stupňov Celzia.

Zimy sú miernejšie, s teplotami priemerne okolo 13 stupňov Celzia. Je však dôležité si uvedomiť, že môže byť dosť daždivé a vlhké, takže by ste si mali priniesť dostatok oblečenia na zvládnutie týchto podmienok.

Čo sa týka dažďa, Portugalsko Porto má v priemere 115 dní dažďa ročne, pričom najväčšie množstvo padne v období jesene a zimy. Všetky tieto faktory brániť turistom navštíviť mesto v období zimy alebo na jar.

Je však dobré podotknúť, že vďaka oceánu tu môže byť chladnejšie ako v ostatných častiach Portugalska, takže sa pripravte na to.

Je dobré pred cestou skontrolovať predpoveď počasia, aby ste vedeli, aké šaty a výbavu si zobrať s sebou. Ak sa plánujete túkať po meste, mali by ste sa tiež zariadiť pohodlnou obuvou, pretože nemusíte chcieť stráviť deň chodením v horšom obuvi.

Vzhľadom na podnebie v Portugalsku Porta, najlepšie obdobie na návštevu mesta je jeseň alebo jar, keď teploty nie sú príliš vysoké a môžete sa vyhnúť príliš veľkému množstvu turistov.

V každom prípade však Portugalsko Porto je klenotom na severe Portugalska a k nej sa určite oplatí podniknuť výlet a vidieť krásy krajiny a mesta. Stačí si jednoducho zvoliť vhodné obdobie vzhľadom na vaše preferencie a zabezpečiť sa vďaka informáciám o počasiu.


Ubytovanie Portugalsko Porto


Portugalsko je jednou z najkrajších a najobľúbenejších destinácií v Európe a Porto, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny, je jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Táto historické mesto, ktoré je zároveň aj druhým najväčším portugalským mestom, má zaujímavú architektúru, kultúru, jedinečné uličky, ktoré sú plné miestnych obchodov, reštaurácií a kaviarní. Ak plánujete navštíviť Porto a hľadáte ideálne ubytovanie pre svoju rodinu alebo priateľov, tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré by vám mohli pomôcť pri plánovaní vašej cesty.

Airbnb

Airbnb je skvelou možnosťou pre tých, ktorí radi cestujú s rodinou alebo priateľmi. Táto platforma poskytuje celý rad možností ubytovania vrátane bytov a apartmánov, ktoré sú dostupné vo veľkom množstve rôznych lokalít v Porto. Výhodou Airbnb je, že vám umožňuje získať vlastnú izbu alebo byt podobne ako v hoteli, avšak s možnosťou povrchovej prípravy jedál a nezávislosti. Airbnb je tiež ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodnejší životný štýl a vyhľadávajú miesta mimo mestského ruchu. Niektoré z týchto miest ponúkajú zaujímavé zážitky, napríklad pobyt na farme s možnosťou sledovať kozy a ovce, alebo výlety do prirodzených jazier.

Hotely

Hotely v Porto sú najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú komfort, elegantnosť a pohodlie. V meste nájdete množstvo hotelov ponúkajúcich štýlové izby, klimatizované priestory, hudobnú zábavu a kvalitné služby. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo v centre mesta, takže si môžete ľahko užiť miestne zážitky a zároveň mať k dispozícii pohodlné ubytovanie.

Hostely

Hostely v Porto sú ideálnou možnosťou pre návštevníkov, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu ubytovania v meste. Väčšina hosteľov poskytuje spoločné miestnosti, kde sa môžete stretnúť s inými cestovateľmi a zdieľať skúsenosti. Hostely v meste sú dostupné za cenové rozpätie od 10 do 25 eur za noc, v závislosti od kategórie a počtu poskytovaných služieb.

Apartmány

Kúpa alebo prenájom bytu v Porto je ideálnou voľbou pre návštevníkov, ktorí trávia v meste viac času ako len pár dní. Prevažná časť apartmánov v meste sa nachádza v centre mesta, takže si môžete ľahko pozrieť miestne atrakcie a zároveň sa udržať v pohodlnom prostredí. Cena prenájmu bytu v Portu sa pohybuje na úrovni 30 až 100 eur za noc, v závislosti od kategórie a počtu poskytových služieb.

Porto je krásne, živé a zaujímavé mesto, ktoré môžete zažiť v plnej kráse bez toho, aby ste unavení z nevyhovujúceho ubytovania. Jeho charmantné historické mosty, uličky, obchody a reštaurácie preniknú do vašich sŕdc a vy budete rozhodne chcieť vrátiť sa sem čoskoro.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky