Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Lech am Arlberg

Dovolenka Rakúsko Lech am Arlberg


Lech am Arlberg je jedno z najluxusnejších miest pre zimné dovolenky v Rakúsku. Nachádza sa na západnej strane Arlberských Álp a je považované za jedno z najkvalitnejších lyžiarskych stredísk na svete. S množstvom lyžiarskych tratí a horských výškoviek ponúka širokú paletu aktivít pre náročných návštevníkov.

Lech am Arlberg je malé lyžiarske stredisko, ale ponúka bezkonkurenčnú a súdržnú atmosféru. S jasným fókom na kvalitu, stredisko je jedným z najlepších a najluxusnejších lyžiarskych stredísk v Európe. Miesto má unikátny prístup k lyžiarskym zjazdovkám, kde návštevníci môžu lyžovať až do svojich dverí.

Samotné mesto, kde sa nachádza, je jedným z najpríťažlivejších v okolí a je ideálne pre návštevu s priateľmi a rodinou. Lech am Arlberg je oáza vrátane exkluzívnych hotelov, kaviarní, reštaurácií a obchodov. Okrem lyžovačiek ponúka aj obrovskú škálu zimných športov, ako je curling, snežné skútre, jazda na sánkach a mnoho ďalších.

Lech am Arlberg je tiež ideálny pre náročných lyžiarov, ktorí hľadajú skutočný význam lyžiarstva. Preskúmajte 305 kilometrov zjazdoviek s 87 modernými vlečnicami zahrnutých do lístku a množstvom možností lyžovačiek. Pre náročných lyžiarov sú k dispozícii zjazdovky na horských úrovniach, ako aj jedna z najdlhších čiernych zjazdoviek na svete a iné náročné zjazdovky.

Najlepšie obdobie na návštevu Lyžiarske stredisko Lech am Arlberg je od decembra do apríla, kedy sa zjazdovky otvoria a poskytujú optimálne snehové podmienky. Pre tých, ktorí viac obľubujú jarné lyžovanie, je ideálny obdobie začiatok apríla.

Ak hľadáte luxusnú dovolenku v Rakúsku lyžovačku, ktorá vám poskytne prvotriedny servis, Lech am Arlberg je tou správnou voľbou. Lyžovanie po zjazdovkách, reštaurácie a hotelové služby všetku môžu uspokojiť aj tých najnáročnejších návštevníkov.

Ak si plánujete lyžovať v Rakúsku, nezabudnite zahrnúť Lech am Arlberg do svojho itinerára. Určite nebudete sklamaní.


Letenka Rakúsko Lech am Arlberg


Lech am Arlberg je jedným z najpopulárnejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku. Leží v oblasti Arlberg, ktorá je známa svojimi perfektnými podmienkami pre zimné športy. Pre mnohých je Lech am Arlberg synonymom pre luxus a exkluzivitu.

Väčšina návštevníkov Lechu am Arlberg prichádza cez najbližšie letisko, ktorým je Innsbruck Airport. Toto letisko sa nachádza vzdialené len približne 120 km od Lechu am Arlberg. Z letiska je možné si zarezervovať prepravu autobusom, taxíkom alebo si požičať auto. Cesta z letiska do Lechu trvá približne dve hodiny a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí preferujú väčšie letiská alebo majú dlhšie lety, je možnosť pricestovať aj na letisko vo Viedni alebo v Salzburgu. Obe letiská sú vzdialené približne 300 km od Lechu am Arlberg. Cesta z týchto letísk je dlhšia, ale stále sa dá zvládnuť v priebehu niekoľkých hodín. Prenájom auta alebo využitie spoločnosti na prepravu je najlepšou možnosťou, ako sa dostať z letísk do Lechu.

Lech am Arlberg ponúka veľký výber lyžiarskych tratí a zjazdoviek pre všetky úrovne lyžiarov. Okrem toho je tu aj veľmi dobrá lyžiarska škola, ktorá poskytuje výučbu pre začiatočníkov a pokročilých. Ďalšou výhodou je aj moderný lyžiarsky park, freeride možnosti a funkčné umelé zasnežovanie, ktoré zabezpečuje dostatočné množstvo snehu počas celej zimnej sezóny.

Lech am Arlberg nie je známy iba svojimi lyžiarskymi možnosťami, ale aj svojimi luxusnými hotelmi, reštauráciami a obchodmi. Pre tých, ktorí hľadajú prémiové ubytovanie a vysoké štandardy, je Lech ideálnou voľbou. Mnohé hotely ponúkajú wellness služby, bazény a procedúry starostlivosti o pokožku. Navyše, na večer môžete vychutnať gurmánske jedlá a skvelé vína v jednom z miestnych reštaurácií.

Okrem zimných športov je Lech am Arlberg aj miestom pre mnoho ďalších aktivít. Môžete absolvovať prechádzky na snežniciach, bežecké lyžovanie, turistiku alebo sa využiť možnosti korčuľovania na ľadovisku. Budete mať tiež príležitosť zažiť miestnu kultúru a tradície.

Ak sa rozhodnete ísť do Lechu am Arlberg, je dôležité dať si pozor na rezerváciu letenky. Letenky by mali byť rezervované vopred, aby ste si zabezpečili svoje miesto na letisku. Okrem toho je vždy dobré skontrolovať, či je zabezpečená preprava z letiska do Lechu, aby ste sa vyhli prípadným komplikáciám alebo oneskorovaniu.

Lech am Arlberg je skutočným rajom pre lyžiarov a zimných športovcov. Toto lyžiarske stredisko ponúka vynikajúce lyžovanie, luxusné ubytovanie a širokú škálu ďalších aktivít. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený lyžiar, Lech am Arlberg vám poskytne nezabudnuteľný zážitok v čarovnom prostredí rakúskych Alp.


Ubytovanie Rakúsko Lech am Arlberg


Rakúsko, malá krajina v srdci Európy, je známe svojou krásnou prírodou a horskými rekreačnými strediskami. Jedným z najpopulárnejších miest na lyžovanie a ubytovanie je Lech am Arlberg.

Lech am Arlberg, nachádzajúci sa vo Vorarlbergu, je známe svojimi upravenými lyžiarskymi zjazdovkami a vynikajúcimi službami. Ubytovanie v Lechu je rovnako vynikajúce ako zjazdovky, čo ho robí ideálnym miestom na zimnú dovolenku.

Lech am Arlberg ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby a preferencie každého návštevníka. Hostia si môžu vybrať medzi luxusnými hotelmi, apartmánmi a súkromnými chatami.

Luxusné hotely v Lechu ponúkajú jedinečný zážitok, s exkluzívnymi službami a vybavením. Väčšina hotelov má wellnes centrá, kde sa hostia môžu zrelaxovať po dni strávenom na zjazdovkách. Tiež majú často vlastnú reštauráciu, v ktorej si hostia môžu vychutnať vybrané jedlá.

Apartmány sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú väčšiu nezávislosť a flexibilitu. Väčšina apartmánov v Lechu je vybavená plne funkčnou kuchyňou a obývacou izbou, čo umožňuje hostom pripravovať si vlastné jedlá. Samozrejmosťou je prítomnosť balkóna alebo terasy s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Pre tých, ktorí hľadajú úplnú súkromie a rodinnú atmosféru, sú tu súkromné chaty. Sú rozmiestnené po celej oblasti Lech am Arlberg a ponúkajú hostiteľské služby a výnimočnú starostlivosť. V týchto chatách nájdete všetko, čo potrebujete pre svoj pobyt bez výmeny za pohodlie a súkromie.

Okrem fantastického ubytovania ponúka Lech am Arlberg aj veľa možností v oblasti horskej rekreácie. Stredisko má viac ako 300 kilometrov lyžiarskych zjazdoviek, pričom väčšina z nich je vhodná pre všetky úrovne lyžiarov. Okrem lyžovania tu môžete tiež vyskúšať snowboarding, bežecké lyžovanie alebo sa len prechádzať po prekrásnej prírode.

Mesto Lech am Arlberg je tiež známe svojou kultúrou a gastronómiou. Neďaleko ubytovania nájdu hostia rôzne reštaurácie, kaviarne a pivnice, kde si môžu vychutnať tradičné rakúske jedlá a nápoje.

Ak hľadáte dokonalé miesto pre zimnú dovolenku, Lech am Arlberg v Rakúsku je to pravé miesto pre vás. S vynikajúcim ubytovaním, skvelými zjazdovkami a hojnosťou ďalších atrakcií, je to miesto, kde môžete stráviť nezabudnuteľný čas s rodinou a priateľmi.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Lech am Arlberg


1. Ako sa dostanem do Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Do Lechu am Arlberg sa dá dostať autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie letisko je v Innsbrucku.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Lechu am Arlberg je v zimných mesiacoch, keď je možnosť lyžovania a snowboardovania. Lech je obľúbeným strediskom pre zimné športy.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: V Lechu am Arlberg je veľa možností ubytovania vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Mnohé z nich ponúkajú aj wellness služby a reštaurácie.

4. Aké sú možnosti lyžovania v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Lech am Arlberg je známy svojimi lyžiarskymi možnosťami. Sú tu rôzne svahy pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov, ako aj snowpark pre snowboardistov.

5. Aké sú ďalšie aktivity a atrakcie v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Okrem lyžovania a snowboardovania je v Lechu am Arlberg aj mnoho ďalších aktivít. Môžete si vyskúšať korčuľovanie na ľade, nordic walking, turistiku, jazdu na koni alebo wellness.

6. Kde môžem získať informácie o aktuálnych lyžiarskych podmienkach v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Informácie o aktuálnych lyžiarskych podmienkach v Lechu am Arlberg môžete získať na stánkoch informačného centra alebo na webových stránkach strediska.

7. Aké sú reštauračné možnosti v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: V Lechu am Arlberg je veľa reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné rakúske jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu.

8. Môžem si požičať lyžiarske vybavenie v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Áno, v Lechu am Arlberg je veľa obchodov a pôžičovní, kde si môžete požičať lyžiarske vybavenie.

9. Aké sú možnosti dopravy v rámci strediska Lech am Arlberg?
Odpoveď: V rámci strediska je možné využiť bezplatné autobusy, ktoré premávajú medzi oblasťami a železničnú stanicu. Taktiež je možné využiť lanovky a vleky na prepravu na vrcholy kopcov.

10. Existujú možnosti pre začiatočníkov vo výuke lyžovania v Lechu am Arlberg?
Odpoveď: Áno, v Lechu am Arlberg sú lyžiarske školy, ktoré ponúkajú výuku pre začiatočníkov a deti.


Počasie Rakúsko Lech am Arlberg


Rakúsko Lech am Arlberg je malebné horské mestečko nachádzajúce sa v údolí Lech, v rakúskom štáte Vorarlberg. Je známe predovšetkým ako jedno z najobľúbenejších horských stredísk v celej Európe. Jeho poloha uprostred horskej krajiny ho robí atraktívnym pre milovníkov zimných športov, ale aj letnej turistiky.

Počasie v Rakúsku Lech am Arlberg je ovplyvnené alpským podnebím. Zimy sú tu dlhé a studené, s veľkým množstvom snehu. Sneženie obvykle začína v novembri a končí až v apríli. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo -4 ° C, ale môže sa veľmi rýchlo meniť od -10 ° C až po 5 ° C. Zvyčajne je veľa slnečných dní s modrou oblohou, čo umocňuje krásu zasnežených hôr.

Letá v Lech am Arlberg sú mierne teplejšie, ale stále tu ostáva chladnejšie počasie v porovnaní s inými oblasťami. Priemerná letná teplota sa pohybuje okolo 20 ° C, ale môže sa vystupovať až na 30 ° C. Občasné zrážky sú bežné, väčšinou vo forme búrok. Leto je obdobím, kedy sa turisti môžu pustiť do vysokohorskej turistiky, ale aj cykloturistiky, paraglajdingu a iných outdoorových aktivít.

Čaro a atmosféra mestečka Lech am Arlberg sa nezmení v závislosti na ročnom období. Kombinácia nádherných panoramatických výhľadov, luxusných hotelov, vynikajúcich reštaurácií a špičkových lyžiarskych svahov je to, čo láka turistov z celého sveta. Pri návšteve v zime si môžete užiť širokú ponuku lyžiarskych tratí pre rôzne úrovne zručností, vrátane možnosti lyžovať voľnou jazdou a skúsiť heliskiing. V lete si môžete vychutnať prechádzky po horských chodníkoch, výlety na horských bicykloch, alebo jednoducho relaxovať pri jazere a vo wellness centrách, ktoré sa tu nachádzajú.

Vzhľadom na rozmanitosť aktívnych možností a atrakcií sa Rakúsko Lech am Arlberg stal populárnym cieľom turistov počas celého roka. Bez ohľadu na to, či príde, aby ste si užili zimné športy alebo letné dobrodružstvá, jedno je isté - počasie tu vám vždy dopraje krásne výhľady a nezabudnuteľný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky