Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Melk

Dovolenka Rakúsko Melk


Dovolenka v Rakúsku v destinácii Melk

Rakúsko je krásna krajina, ktorú by ste určite mali navštíviť. Jedným z jej najzaujímavejších miest je Melk, malebné mesto ležiace na brehu rieky Dunaj. Melk je známy predovšetkým vďaka svojmu pôsobivému benediktínskemu kláštoru, ktorý je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií kraja.

Počas svojej dovolenky v Melku by ste si rozhodne nemali nechať ujsť návštevu benediktínskeho kláštora. Ten je založený už viac ako tisíc rokov a je jedným z najvýznamnejších kultúrnych a historických pamiatok Rakúska. Kláštor sa nachádza na vrchu nad mestom, čo mu dodáva impozantný vzhľad. Pozoruhodné sú tiež jeho záhrady, ktoré sú perfektným miestom na prechádzku. Pri návšteve kláštora sa môžete zúčastniť aj prehliadky, kde sa dozviete viac o kláštornom živote a histórii.

Okrem kláštora môžete v Melku tiež navštíviť miestne múzeum, ktoré je zamerané na históriu a kultúru regiónu. Mnohé exponáty sú obrazmi a artefaktmi, ktoré sa týkajú konkrétneho obdobia v Melku. Pre milovníkov umenia je tu aj reprezentatívna zbierka obrazov a soch, ktoré sú vystavené v múzeu.

Ak sa chcete oddýchnuť od kultúry a histórie, môžete navštíviť aj niektorý z miestnych parkov a záhrad. Melk má niekoľko pekných verejných priestranstiev, kde si môžete posedieť, relaxovať a vychutnávať si prírodu. Mnohé z nich sú aj ideálnymi miestami na piknik alebo športové aktivity ako futbal či plávanie.

Melk je tiež ideálnym miestom pre milovníkov outdoorových aktivít. Môžete sa vyskúšať vodné športy na rieke Dunaj, ako je napríklad vozenie sa na kanoe alebo jachty. Pre tých, ktorí majú radi pešiu turistiku, je v okolí mesta množstvo nádherných turistických trás. Môžete sa vydať na horské túry a vychutnávať si úchvatné výhľady.

Keď je čas na oddych a občerstvenie, nie je problém nájsť skvelé reštaurácie a kaviarne v Melku. Mieša sa tu rakúska kuchyňa s medzinárodnými vplyvmi, takže tu budete mať možnosť ochutnať rôzne chutné jedlá.

Dovolenka v Melku je skutočným zážitkom pre všetky zmysly. Mestečko ponúka krásne pamiatky, úchvatnú prírodu a skvelé možnosti na šport a relaxáciu. Ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť oddýchnuť a zároveň objavovať nové veci, Mekl je pre vás ideálna destinácia.


Letenka Rakúsko Melk


Rakúsko je krásna krajina plná zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi tieto miesta patrí aj mesto Melk, ležiace v severozápadnej časti krajiny, ktoré sú známe svojou slávnou benediktínskou opátstvom.

Ak hľadáte pohodlnú a rýchlu cestu, letenky sú určite tou správnou voľbou. Cesta z Bratislavy do Viedne, odkiaľ sa dá ľahko dostať do mesta Melk, trvá len niekoľko hodín.

Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré lietajú z Bratislavy do Viedne, ako sú napríklad Wizz Air, Ryanair alebo Austrian Airlines. Letenky sa dajú zohnať už od 20 EUR, pričom cena závisí najmä od toho, ako skoro alebo neskoro sa letenku rezervuje.

Po príchode na letisko vo Viedni vás čaká asi 1 hodinová cesta autom alebo vlakom do mesta Melk. Ak sa rozhodnete pre vlak, môžete si kúpiť lístok priamo na letisku. Cesta vlakom trvá asi 1 hodinu a 45 minút.

Keď už sa dostanete do mesta Melk, určite by ste nemali vynechať návštevu benediktínskeho opátstva. Toto opátstvo je veľmi krásne a má veľa historických pamiatok. Okrem toho ponúka aj nezabudnuteľný výhľad na okolité kopce a na rieku Dunaj.

Okrem benediktínskeho opátstva v Melku by ste mali vidieť aj ďalšie atrakcie v okolí. Na Dunaji sa dá totiž absolvovať aj krásna plavba, počas ktorej si môžete vychutnať krásny výhľad na okolité pamiatky. Mesto Melk ponúka aj rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete dopriať tradičné rakúske jedlá a nápoje.

Viacero turistov sa rozhoduje pre letenky, pretože tento spôsob cestovania je rýchly a efektívny, vďaka čomu môžu viac času venovať preskúmaniu zaujímavých miest, ktoré Rakúsko ponúka. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, pri ktorej si môžete dopriať krásy Rakúska a jeho okolia, určite by ste mali uvažovať o letenke do mesta Melk.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Melk


Nasledujú najčastejšie otázky a odpovede o Rakúsku a Melku:

1. Ako sa dostanem z Viedne do Melku?

- Najjednoduchší spôsob je cestovať vlakom. Z Viedne je každú hodinu dostupný priamym vlakom do Melku. Cesta trvá približne 1 hodinu.

2. Aké turistické atrakcie sú v Melku?

- Melk je najznámejší svojím benediktínskym opátstvom, ktoré je zároveň jednou z hlavných turistických atrakcií. Okrem toho môžete navštíviť Melkský zámok, ranč v okolí mesta, múzeá a galérie.

3. Ako si rezervujem prehliadku opátstva v Melku?

- Prehliadky opátstva v Melku si môžete rezervovať online na oficiálnej webovej stránke opátstva, alebo sa môžete priamo prihlásiť na mieste. Odporúča sa však rezervácia vopred, najmä v hlavnej turistickej sezóne.

4. Ako je počasie v Melku?

- Počasie v Melku je typicky stredoeurópske. Letá sú miernych teplôt, priemerne 20-25 °C, a zimy sú chladné, s priemernými teplotami okolo 0 °C. Nezabudnite si preto zobrať vhodné oblečenie zohľadňujúce aktuálnu sezónu.

5. Existujú v Melku hotely alebo ubytovania?

- Áno, v Melku je niekoľko hotelov a ubytovní, z ktorých si môžete vybrať. Odporúča sa však rezervácia vopred, najmä v hlavnej turistickej sezóne, aby sa zabezpečilo miesto.

6. Koľko stojí vstup na prehliadku opátstva v Melku?

- Ceny vstupov sa môžu líšiť v závislosti od veku a typu prehliadky. Pre deti a študentov sú dostupné zľavy. Orientačná cena dospelého vstupu je približne 12-15 eur.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Rakúsku a Melku. Ak máte ďalšie špecifické otázky, neváhajte sa opýtať miestnych turistických informačných centier alebo hotelpersonálu.


Počasie Rakúsko Melk


Melk, ktoré sa nachádza v rakúskej spolkovej krajine Dolné Rakúsko, je krásne historické mesto s významnou kultúrnou hodnotou. Jeho poloha pri rieke Dunaj a v tesnej blízkosti známeho kláštora Melk robí z tohto miesta obľúbenú turistickú atrakciu. Ak sa chystáte navštíviť Melk, bude prínosom vedieť, aké je tam počasie.

Počasie v Melku má kontinentálny charakter s horúcimi letami a chladnými zimami. Leto, ktoré trvá od júna do augusta, je zvyčajne teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 °C. Teploty však môžu stúpať až na 30 °C, takže by ste si mali so sebou vziať dovolenkové šaty a opaľovací krém. V lete je tiež zvyčajné, že prichádzajú búrky, ktoré sa však rýchlo prechádzajú. V tomto období si môžete užívať príjemné prechádzky po meste, plavbu loďou po Dunaji alebo návštevu kláštora Melk.

Jeseň, ktorá sa rozprestiera od septembra do novembra, prináša do Melku miernu zmenu počasia. Teploty sa začínajú chladiť, priemerne dosahujúce okolo 10-15 °C. Nádherné zafarbenie listov v okolitých lesoch pridáva miestu výnimočnú atmosféru. Je však potrebné mať na pamäti, že koniec jesene a začiatok zimy môže byť viac daždivý a vlhký. Takže nezabudnite vziať si so sebou nepremokavý odev a prípadne dáždnik.

Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je v Melku chladná a s možnými snehovými prehánkami. Teploty sa pohybujú okolo 0 °C a môžu dosiahnuť aj -5 °C. Ak sa rozhodnete navštíviť Melk počas zimy, oceníte pohľady na zachrúmokmi pokryté vidiecke oblasti a kláštor, ktorý vyzerá ako z rozprávky. Skvelými aktivitami, ktoré môžete robiť v zime, sú napríklad prechádzky na sanení alebo návšteva tradičných vánočných trhov.

Jar, ktorá trvá od marca do mája, je v Melku mierna a vlhká. Teploty postupne stúpajú a prichádzajú prvé slnečné dni. Priemerne sa teploty pohybujú okolo 10-15 °C. Jar je ideálnym časom na prechádzky po okolitých viniciach, kde si môžete vychutnať výhľady na rieku a zelené kopce.

Všeobecne platí, že Melk je nádherným miestom na návštevu počas celého roka. Či už sa rozhodnete navštíviť ho v lete, jeseni, zime alebo na jar, vždy budete mať príležitosť vidieť toto historické mesto v rôznych farebných tónoch a nádhernú scenériu kláštora Melk. Ak si chcete užiť tú najkrajšiu stránku Melka, odporúčame sledovať predpoveď počasia pred vašou návštevou a prispôsobiť sa podľa nej.


Ubytovanie Rakúsko Melk


Rakúsko je krásna krajina so množstvom turistických atrakcií. Jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami je Melk, malebné mestečko na brehu rieky Dunaj. Melk sa nachádza v oblasti Dolného Rakúska a je známe najmä vďaka svojmu nádhernému benediktínskemu kláštoru.

Ak sa plánujete navštíviť Melk, potrebujete sa ubytovať. V meste nájdete viacero možností, pokiaľ ide o ubytovanie, ktoré zahŕňajú hotely, penzióny, rodinné domy a súkromné apartmány.

Jedným z najlepších možností je ubytovanie v blízkosti kláštora, ktorý je hlavnou turistickou atrakciou Melka. Tu nájdete niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú výhľad na kláštor a rieku Dunaj. Mnoho z týchto hotelov má tiež vybavenie, ako sú wellness centrá, reštaurácie a parkoviská pre hostí. Vzdialenosť od kláštora z týchto hotelov je taká krátka, že sa môžete na neho dostať pešo za niekoľko minút.

Ak preferujete skromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre penzióny a rodinné domy, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú komfortné izby za prijateľné ceny a ich poloha je tiež výhodná, pretože sú blízko k obchodom a reštauráciám.

Ak ste na rozpočte a chcete ušetriť peniaze na ubytovaní, môžete sa rozhodnúť pre súkromné apartmány. V Melku sú dostupné rôzne apartmány na prenájom, ktoré môžu byť ideálnou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto apartmány ponúkajú viac miesta ako hotelové izby a často majú plne vybavenú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlá.

Vzhľadom k obľúbenosti mesta Melk medzi turistami, odporúčam si svoje ubytovanie rezervovať vopred, najmä počas letných mesiacov. Melk je populárne turistické miesto a ubytovacie zariadenia sa môžu rýchlo zaplniť.

Väčšina ubytovacích zariadení v Melku ponúka skvelé služby a pohodlné a dobre vybavené izby. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie s výhľadom na kláštor alebo skromnejší penzión v centre mesta, vaše pohodlie a spokojnosť sú zaručené.

Melk je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Rakúska. Okrem návštevy kláštora si môžete vychutnať krásne prírodné scenérie a výhľady na rieku Dunaj. S množstvom možností ubytovania v Melku nebudete mať problém nájsť to správne miesto pre svoju dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky