Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Saalbach-Hinterglemm

Počasie Rakúsko Saalbach-Hinterglemm


Rakúsko je známe ako krajina s krásnou horskou krajinou a lyžiarskymi rezortmi. Jedným z nich je Saalbach-Hinterglemm, ktorý je obľúbeným cieľom pre lyžiarov a snowboardistov z celého sveta. Ako vyzerá počasie v tejto lokalite?

Saalbach-Hinterglemm leží v rakúskych Alpách a je obklopený horskými vrchmi. Táto oblasť má typicky kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Počasie v Saalbach-Hinterglemm však môže byť naozaj nepredvídateľné a rýchlo sa meniť, preto sa oplatí mať na sebe vrstvy oblečenia v prípade zmeny teploty.

V zime je Saalbach-Hinterglemm prakticky pokryté snehom, ktorý padá zhruba od novembra do apríla. Teploty v tomto období sa pohybujú v rozmedzí od -10 až -1 stupňov Celzia. Hoci počasie je v zime často chladné a zamračené, zimné športy ako lyžovanie a snowboarding tu robia veľké množstvo turistov šťastnými. Sneh sa tu udržiava až do jari, preto je Saalbach-Hinterglemm výborne miesto na zimné dovolenky.

Letné mesiace v Saalbach-Hinterglemm sú teplejšie a slnečnejšie ako v zime s priemernými teplotami od 12 do 25 stupňov Celzia. Na rozdiel od zimy, keď je v meste málo turistov, v lete sa oblasť zaplní turistami, ktorí sem prichádzajú na túry, jazdu na bicykli a iné športové aktivity. V lete môžete očakávať aj občasný dážď, preto by ste mali mať so sebou ochranný dáždnik alebo kabát.

Celkovo je počasie v Saalbach-Hinterglemm celoročne skôr jednoduché. V lete slnečné a teplé, s občasnými prehánkami a v zime chladné a snehové. Pre návštevníkov, ktorí plánujú sem prísť, je dôležité si zobrať na dovolenku vhodné oblečenie do daného ročného obdobia a do konkrétneho počasia, ktoré je aktuálne, aby ste si mohli užiť všetky atrakcie, ktoré táto krásna oblasť ponúka.


Ubytovanie Rakúsko Saalbach-Hinterglemm


Saalbach-Hinterglemm - Ideálny cieľ pre lyžiarske dovolenky v Rakúsku

Ak sa rozhodnete stráviť lyžiarsku dovolenku v Rakúsku, dvojmestie Saalbach-Hinterglemm by mohlo byť vašou ideálnou voľbou. Toto populárne lyžiarske stredisko ponúka množstvo skvelých možností pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov.
Saalbach a Hinterglemm sú dva oddelené horské rezorty, ktoré sa nachádzajú v Solnému údolí v strednom Rakúsku. Obidve obce sú spojené modernými lanovkami a zabezpečeniami, ktoré umožňujú lyžiarom a snowboardistom presúvať sa medzi nimi pohodlne a rýchlo.
Lyžiarske stredisko Saalbach-Hinterglemm je známe svojimi rozsiahlymi zjazdovkami, ktoré pokrývajú vyše 270 km. Dokonca aj najnáročnejší lyžiari tu nájdu svoje zábavné aktivity. Zjazdovky sú dobre udržiavané a vďaka výborným snehovým podmienkam si môžete vychutnať bezstarostné zjazdy po celej hore.
Okrem zjazdoviek je tu viacero lyžiarskych parkov, kde si môžete vyskúšať rôzne triky a skoky. Taktiež sa tu nachádza množstvo kilometrov bežkárskej dráhy a trasa pre snežné topánky.
Po náročnom lyžovaní si môžete oddýchnuť a relaxovať v jednom z mnohých príjemných wellness centier, ktoré sú k dispozícii v stredisku. Zrelaxovať sa môžete v saune, vírivke alebo si dať masáž, aby ste si načerpali energiu na ďalší lyžiarsky deň.
V obciach Saalbach-Hinterglemm nájdete aj viacero kvalitných hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre každého. Niektoré hotely majú dokonca vlastnú lyžiarsku školu a zabezpečujú pre svojich hostí aj obed na svahoch. Okrem toho tu nájdete množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete pochutnať na tradičných rakúskych jedlách a pití.
Ak by ste sa chceli trochu oddialiť od lyžiarskych zjazdoviek, môžete si vybrať niektorú z mnohých turistických trás a objaviť krásy prírody v okolí. Okrem lyžovania je tu aj možnosť jazdy na saniach, ktorá je obľúbená najmä medzi rodinami s deťmi.
Saalbach-Hinterglemm je tiež populárne miesto pre nočný život. Miestne bary a kluby ponúkajú živú hudbu, DJov a tanec do skorých ranných hodín.
Celé Saalbach-Hinterglemm vyžaruje príjemnú rodinnú atmosféru a rakúske pohostinné prostredie. Nie je to len miesto, kde sa lyžuje, je to skutočne príjemná destinácia, kde si môžete užiť všetko, čo Rakúsko ponúka.
Ak hľadáte ideálne miesto pre svoju nasledujúcu lyžiarsku dovolenku, neváhajte si vybrať Saalbach-Hinterglemm v rakúskych Alpách. Tu nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalý výlet a skvelé lyžovanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Saalbach-Hinterglemm


Ďakujeme za Váš záujem o Saalbach-Hinterglemm v Rakúsku. Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí, ktoré Vám môžu pomôcť pri plánovaní Vašej cesty:

1. Kde sa nachádza Saalbach-Hinterglemm?
Saalbach-Hinterglemm je horské mestečko v rakúskych Alpách. Nachádza sa v Salzburskom kraji, asi 90 km západne od Salzburgu.

2. Aká je najlepšia cesta, ako sa dostať do Saalbach-Hinterglemm?
Najlepšou možnosťou je cestovať autom z Salzburgu po diaľnici A10 až do výjazdu Saalfelden, a potom pokračovať asi 15 minút na ceste B311 do Saalbach-Hinterglemm. Alternatívne môžete použiť aj verejnú dopravu, ako sú autobusy alebo vlaky.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Saalbach-Hinterglemm?
Saalbach-Hinterglemm je populárne cieľové stredisko pre zimnú aj letnú rekreáciu. V zimnom období zvyčajne od decembra do apríla je ideálny pre lyžiarov a snowboardistov. Leto je vhodné na turistiku, cyklistiku a iné outdoorové aktivity. Najrušnejšie obdobie je počas Vianočných a Silvestrovských sviatkov a počas školských prázdnin.

4. Aké lyžiarske stredisko je v Saalbach-Hinterglemm?
Saalbach-Hinterglemm je súčasťou rozsiahleho lyžiarskeho strediska Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Ponúka viac ako 270 km zjazdoviek pre všetky úrovne skúseností. Stredisko má aj snowpark pre snowboardistov a freestyle lyžiarov.

5. Kde si môžem požičať lyžiarsku výbavu?
V Saalbach-Hinterglemm je veľa miest, kde si môžete požičať lyžiarsku výbavu. Niektoré hotely a apartmány ponúkajú možnosť požičania výbavy. Okrem toho tu nájdete aj viaceré pôžičovne zariadení.

6. Ktoré aktivity sú v letných mesiacoch k dispozícii?
V letných mesiacoch je v Saalbach-Hinterglemm k dispozícii veľa aktivít. Môžete si vyskúšať turistiku, horskú cyklistiku, paragliding, jazdu na koňoch, golfovanie a mnoho ďalších aktivít. Okolie ponúka aj príležitosti na kúpanie v jazerách a wellness centrá na oddych.

Toto je len niekoľko z mnohých otázok, ktoré sa môžu vyskytnúť pri plánovaní cesty do Saalbach-Hinterglemm. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa obrátiť na miestnu turistickú agentúru alebo hotely pre viac informácií.


Dovolenka Rakúsko Saalbach-Hinterglemm


Rakúsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku a jeden z najkrajších regiónov na ňom je Saalbach-Hinterglemm. Tento horský raj sa nachádza v krajine Salzburg v južných Alpách a ponúka mnoho možnosti pre vonkajšie aktivity a zábavu počas celého roka.

Saalbach-Hinterglemm sa považuje za jedno z najväčších a najznámejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku. Široký výber zjazdoviek ponúka vhodné terény pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, a takisto aj pre snowboardistov. S približne 270 km zjazdoviek v každej obtiažnosti, je tu veľa priestoru na prejazd a zábavu. Saalbach-Hinterglemm je súčasťou obrovského zjazdového strediska Skicirkus, ktoré zahŕňa aj susedné strediská Leogang, Fieberbrunn a zabezpečuje tak ešte väčšiu rôznorodosť a adrenalínové zážitky pre lyžiarov.

Počas letných mesiacov môžete v Saalbach-Hinterglemm objaviť nádhernú prírodu a túry v horách. K dispozícii sú mnohé pešie trasy rôznej náročnosti, takže si môžete vybrať tú, ktorá je pre vás najvhodnejšia. Okrem toho, tu sú aj trate pre cyklistov a horské bicykle, ktoré vám umožnia preskúmať krásne prostredie a vychutnať si aktívne dovolenkové zážitky. V letných mesiacoch si môžete tiež vychutnať aj golfové ihrisko alebo si naplánovať piknik na jednom z mnohých miestnych čistých jazier.

Samotné mestečko Saalbach-Hinterglemm ponúka skvelé možnosti na oddych a zábavu. Mnohé hotely, reštaurácie a obchody sú rozmiestnené tuž pri zjazdovkách, takeže si môžete vychutnať apré-ski atmosféru. Nechýba tu ani bohatá ponuka barov a nočných klubov, kde sa môžete vyhrať a zasúťažiť sa s priateľmi.

Saalbach-Hinterglemm je taktiež miestom, kde sa často konajú rôzne podujatia a festivaly. Miestni konajú Múzeum električky, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii oblasti, a tiež tu sú rôzne štipendijné programy a umelecké rezidencie. Nechýba tu ani veľa možností pre wellness a relaxáciu, takže si môžete oddýchnuť po náročnom dni strávenom na horách alebo túraní.

Saalbach-Hinterglemm je miestom, kde nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v Rakúsku. Nech ste lyžiar, turista, cyklista alebo jednoducho hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, tento horský raj vám ponúka všetko, čo si môžete priať.


Letenka Rakúsko Saalbach-Hinterglemm


Rakúsko je známe svojou nádhernou prírodou a horskými strediskami. Jedným z najpopulárnejších destinácií pre zimnú dovolenku je Saalbach-Hinterglemm. Toto malé horské mestečko sa nachádza v srdci Salzburských Álp a ponúka nekonečné možnosti zábavy a aktivity pre všetkých návštevníkov.

Cestovanie do Saalbach-Hinterglemm je pohodlné a jednoduché. Ak hľadáte najrýchlejšiu možnosť, letenka je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do miesta. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka lety do blízkeho letiska v Salzburgu, ktoré sa nachádza len asi hodinu jazdy autom od Saalbach-Hinterglemm.

Po prílete na letisko v Salzburgu je možné prenajať si auto alebo využiť inú dopravu, ako napríklad autobusový alebo taxi servis, ktorý vás dovezie priamo do Saalbach-Hinterglemm. Cesta je pohodlná a ponúka vzrušujúce výhľady na horské scenérie.

Keď už dorazíte do Saalbach-Hinterglemm, máte pred sebou nekonečné možnosti na zimnú zábavu. Stredisko je známe svojimi dokonalými lyžiarskymi a snowboardovými podmienkami. Máte možnosť si užiť stovky kilometrov lyžiarskych tratí rôznych úrovní obtiažnosti a výborné podmienky pre všetkých, od začiatočníkov po skúsených lyžiarov a snowboardistov.

Okrem lyžovania a snowboardovania ponúka Saalbach-Hinterglemm aj mnoho ďalších zimných aktivít pre všetky vekové kategórie. Môžete si vyskúšať jazdu na sánkach, korčuľovanie na prirodzenom ľadovom štadióne alebo si zahráte hokej. Miestne jazdecké stredisko ponúka aj možnosť jazdy na koni po zapadnutých horských chodníkoch.

Po celodennom lyžovaní sa môžete odreagovať a relaxovať v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú rakúsku kuchyňu a miestne špeciality.

Saalbach-Hinterglemm je tiež známe svojím bohatým nočným životom. Miestne bary a kluby ponúkajú večernú zábavu a tanec po celú noc.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, môžete si vziať prestávku od zimných športov a užiť si prechádzky po okolitých lesných chodníkoch, s malými vodopádmi a úchvatnými výhľadmi.

Celkovo si návšteva Saalbach-Hinterglemmu prostredníctvom letenky ponúka pohodlnú a rýchlu možnosť cestovania do tohto úžasného horského strediska. Bez ohľadu na to, či ste vášnivý lyžiar, alebo len hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, Saalbach-Hinterglemm vám poskytne dokonalú zimnú dovolenku plnú zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky