Objavte lety za najlepšie ceny

Rakúsko Wachau Valley

Počasie Rakúsko Wachau Valley


Rakúsko je krajina, ktorá nás fascinuje svojou krásou a veľkým množstvom turistických destinácií. Jednou z najkrajších oblastí v Rakúsku je Wachau Valley. Táto oblasť s krásnymi vinohradmi, majestátnymi hradmi a zámky, úchvatnými údoliami a riekou Dunaj ponúka návštevníkom nielen krásne prírodné scenérie, ale aj výborné víno a kulinárske zážitky.

Ako je to však s počasím v tejto oblasti?

Rakúsko Wachau Valley leží v strednej Európe, medzi alpskými pohoriami a Panónskou nížinou. Preto má mierna, kontinentálna klíma, s vysokými teplotami v lete a nízkymi teplotami v zime.

Leto: Júl a august sú najteplejšími mesiacmi v roku, keď teploty často dosahujú 30 stupňov Celsia a väčšinou sa nachádzajú medzi 20 a 25 stupňami. Súčasne sú letá vo Wachau Valley zvyčajne suché, s niekoľkými dnami dažďa a častými búrkami.

Jeseň: Jeseň sa v tomto regióne začína v septembri, keď sa teploty začínajú postupne znižovať a dni sa stávajú kratšími. Na konci októbra sú teploty buď chladné alebo sa môžu blížiť k bodu mrazu. Dokonca aj v tomto období sa však vyskytuje množstvo slnečných a teplých dní.

Zima: Zima v Rakúsku Wachau Valley trvá od decembra do marca a teploty sa môžu pohybovať od 0 do -10 stupňov Celsia. Súčasne môže prísť aj sneženie a zamrznutie toku rieky Dunaj. Avšak väčšina zimy v tomto regióne je relatívne mierumilovná a suchá, takže ani tu sa turisti nemusia obávať extrémnych zimných podmienok.

Jar: V marci a apríli sa teploty postupne zvyšujú a ochladzujú sa v tomto období noci. Výhodou jarnej návštevy Wachau Valley je, že turisti môžu vychutnať kvitnúce vinohrady a okolitú prírodu. Takmer všade je okolo plné kvetov.

Wachau Valley v Rakúsku je prekrásne miesto, kde sa návštevníci môžu tešiť z krásy prírody a zaujímavých kultúrnych pamiatok. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, nezabudnite sa pripraviť na počasie, ktoré sa bude meniť podľa ročného obdobia a času dňa. Ale bude to určite stáť za to.


Letenka Rakúsko Wachau Valley


Wachau Valley v Rakúsku je nezabudnuteľné miesto, ktoré má o tom, prečo ho milovníci vín a prírody milujú, množstvo dôvodov. Nachádza sa na hranici medzi Dolným Rakúskom a Štajerskom a ponúka úchvatné panoramatické výhľady na údolie rieky Dunaj. Je to miesto, kde sa stretávajú klimatické podmienky a pôda, ktoré umožňujú pestovanie rôznych odrôd hrozna pre výrobu vynikajúcich vín.

Ak plánujete navštíviť Wachau Valley, letenka do Rakúska vás tam rýchlo a jednoducho dostane. Krajina okolo Dunaja a údolia Wachau sú ako stvorené pre turistiku a ponúkajú množstvo možností pre milovníkov prírody a outdoorové aktivity.

Okrem nádherných vinohradov, Wachau Valley ponúka aj niekoľko historických miest v blízkosti rieky Dunaj, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z nich je barokové mestečko Dürnstein, kde sa nachádza hrad, na ktorom bol niekoľko mesiacov držaný vo väzení slávny kráľ Ryszard Lev srdcový. Tento hrad dominuje celému mestečku a ponúka nezabudnuteľný výhľad na Dunaj a okolité vinohrady.

Wachau Valley je tiež ideálnym miestom kde môžete vyskúšať niektoré z najlepších rakúskych vín a špecialít. Predovšetkým vínna cesta ponúka turistom možnosť zastaviť sa v malých vinárňach a ochutnať niektoré z najlepších rakúskych vín, ako sú Grüner Veltliner a Riesling.

Pri návšteve Wachau Valley sa určite nezabudnite vybrať na prechádzku v okolí. Príroda v okolí rieky Dunaj je krásna a ponúka množstvo turistických chodníkov pre milovníkov prírodných krás. Národný park Danube Floodplain ponúka jeden z najkrajších príkladov stepi v Európe, ako aj veľa druhov rastlín a zvierat.

Letenka do Rakúska je rýchde, bezpečné a pohodlné vstupenky na cestu do jedného z najkrásnejších regiónov Európy. Wachau Valley ponúka svojim turistom nádherné miesta, pamiatky a nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Wachau Valley už dnes!


Ubytovanie Rakúsko Wachau Valley


Rakúsko je krajinou, ktorá má v sebe spojené krásy kultúry a prírody. Medzi najkrajšie miesta Rakúska patrí Wachau Valley - údolie rieky Dunaj. Tento región je obľúbeným cieľom turistov, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli krásam prírody, ale aj kvôli bohatej histórii a kultúre. Ak sa rozhodnete navštíviť Wachau Valley, prečítajte si náš článok o ubytovaní.

Wachau Valley ponúka množstvo možností ubytovania pre každého návštevníka. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, penziónmi alebo apartmánmi. Väčšina týchto ubytovaní sa nachádza v blízkosti rieky Dunaj a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Jeden z najkrajších hotelov v oblasti je Hotel Schloss Dürnstein, ktorý sa nachádza v historickom zámku. Tento luxusný hotel ponúka ubytovanie v elegantných izbách a apartmánoch so všetkým potrebným vybavením. Okrem toho má hotel aj vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné rakúske jedlá.

Ďalším skvelým ubytovaním je Landhaus Rossatz, ktoré sa nachádza v tichom prostredí priamo na brehu rieky Dunaj. Tento penzión ponúka príjemné a priestranné izby, s výhľadom na rieku a okolitú prírodu. Majitelia penziónu sú veľmi láskaví a ochotní pomôcť s akýmkoľvek problémom či dotazom.

Pre tých, ktorí preferujú apartmánový typ ubytovania, je tu Falkensteiner Residences Senia. Tento apartmánový komplex je nového typu ubytovania a ponúka moderné a útulné apartmány so všetkým potrebným vybavením. Okrem toho majú hostia prístup k spoločným priestorom, ako je wellness centrum, vonkajší bazén a fitnescentrum.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, v Wachau Valley sa určite nebudete nudiť. Toto miesto ponúka množstvo aktivít, ako sú prehliadky vinárstiev, vodné atrakcie, cykloturistika a mnoho ďalších. Okrem toho môžete aj vychutnať tradičné jedlá rakúskej kuchyne a ochutnať miestne vína.

Takže ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásy prírody, históriu a kultúru, navštívte Wachau Valley. Vyberte si ubytovanie, ktoré najviac vyhovuje Vašim potrebám a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom kúsku Rakúska.


Dovolenka Rakúsko Wachau Valley


Wachau Valley je krásny región v Rakúsku, ktorý križujú úchvatné rieky Dunaj a Kamp. Nachádza sa približne 80 km západne od Viedne a rozprestiera sa na ploche 33 km až po mesto Krems. Wachau Valley je známy svojou nádhernou prírodou, vinicami a kultúrnymi skvostami. Pre milovníkov histórie a kultúry je toto miesto idealnejšie ako iné, avšak aj pre relaxáciu tu nájdete to, čo hľadáte.

Rieka Dunaj ponúka priestor pre rôzne aktivity ako napríklad splavovanie rieky, kajakárske túry a vodné bicykle. Odporúča sa prejsť sa po brehu rieky, kde budete mať možnosť navštíviť vinice a tradičné dediny. Wachau Valley je už roky známy svojimi cukrárnami a slávnou bublaninou z gastronómie.

Keďže Wachau Valley je súčasťou UNESCO, nájdete tu množstvo histórických pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí kláštor Melk, ktorý sa nachádza na brehu rieky Dunaj a patrí k najprestížnejším opátstvám v Rakúsku. Ďalšie dôležité miesta zahrňujú Dürnstein, najznámejšie vinárske mesto v regióne, a hrad Aggstein, ktorý sa nachádza na skale nad Dunajom a ponúka úžasné výhľady.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do rakúskej kultúry a tradície, odporúčame navštíviť tradičné vinárske pivnice a ochutnať miestne vína. Tiež tu môžete nájsť množstvo tradičných obchodov s remeselnými výrobkami, ktoré sú typické pre Wachau Valley.

Na záver možno dodať, že Wachau Valley je ideálnym miestom na rodinnú dovolenku alebo romantický víkendový pobyt. Je to región bohatý na kultúru, históriu a prírodu, ktorý ponúka množstvo rôznych aktivít pre návštevníkov a je preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Wachau Valley


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Wachau Valley v Rakúsku:

1. Čo je Wachau Valley?
Wachau Valley je údolie na rieke Dunaj v dolnej Rakúsku, medzi mestečkami Melk a Krems. Je známe svojou scenériou, bohatou históriou a pestrofarebnými vinicami.

2. Ako sa dostanem do Wachau Valley?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Wachau Valley je autom alebo vlakom. Z Viedne trvá vlaková jazda do mesta Krems približne 1 hodinu.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Wachau Valley?
Návšteva Wachau Valley je možná počas celého roka, ale najlepší čas je od jari do jesene, keď je príroda najkrajšia a vinohrady rozkvitnuté. Október je tiež obľúbený mesiac kvôli vinobraním.

4. Aké atrakcie a aktivity môžem vidieť a robiť v Wachau Valley?
V Wachau Valley sa môžete prechádzať po malebnom mestskom centre Dürnstein, navštíviť kláštor Melk, prejsť sa loďou po Dunaji alebo navštíviť vinárne a skúsiť miestne víno.

5. Koľko času by som mal stráviť v Wachau Valley?
Odporúča sa stráviť aspoň jeden celý deň v Wachau Valley, aby ste si mohli vychutnať jeho krásu a navštíviť niektoré z hlavných atrakcií.

6. Kde môžem ochutnať miestne víno v Wachau Valley?
Existuje veľa vinární v Wachau Valley, kde si môžete vychutnať miestne víno. Niektoré z najpopulárnejších vinární sú Domäne Wachau a Weingut Prager.

7. Aké sú niektoré miestne špeciality, ktoré by som mal vyskúšať v Wachau Valley?
V Wachau Valley by ste mali vyskúšať miestne víno, aprílový koláč s marhuľovou náplňou (Marillenkuchen) a marhule (Marillen), z ktorých sa vyrába slávny rakúsky marhuľový destilát schnapps.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť pri plánovaní návštevy Wachau Valley. Nezabudnite sa vopred informovať o aktuálnych obmedzeniach a otváracích hodinách, pretože sa môžu meniť v závislosti od sezóny a podmienok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky