Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Bucegi Mountains

Letenka Rumunsko Bucegi Mountains


Rumunsko je krajinou úchvatnou krásy, ktorá ponúka množstvo nádherných prírodných miest. Jedným z nich sú pohoria Bucegi. Tento komplex sa nachádza v centrálnej časti Karpatov a ponúka najlepšie miesta na turistiku pre fanúšikov horských výprav. Ak sa chystáte na dovolenku v Rumunsku, nezabudnite si naplánovať výlet do týchto pohorí a zakúpiť letenku do Rumunska, ktorá vás priviezie do blízkosti týchto krás.

Bucegi je pohorie, ktoré je populárne pre turistiku a alpinistiku, ale ponúka aj mnoho ďalších aktivít, ktoré môžete robiť v prírode. Mnoho rôznych turistických tras ponúka možnosti pre všetkých. Napríklad, ak ste úplným začiatočníkom, môžete sa rozhodnúť pre jednoduchšiu trasu do oblasti Malá Bucegi alebo naopak skúsený turista má možnosť absolvovať zložitejšiu výpravu na horu Omu, ktorá je najvyššou horou v pohorí.

Okrem toho ponúka Bucegi aj množstvo krásnych miest, ktoré môžete navštíviť, vrátane kultových umiestnení, ktoré sú zahrnuté do najvýznamnejších turistických trás. Napríklad, ak sa rozhodnete pre výlet do oblasti Babele a Sfinx, navštívite miesto s nezvyčajnými kamennými útvarmi, ktoré pripomínajú obličky a lícence, a ktoré sú celosvetovo známe svojou zvláštnou krásou.

Ak si zakúpite letenku do Rumunska, navštívte Bucegi a zároveň sa uvoľnite v prírodnej kráse v Liptovskom Mikuláši, kde si nájdete ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie. V Liptovskom Mikuláši vám budú slúžiť aj veľmi dobré reštaurácie a kaviarne, kde si odpočiniete po náročnom dni. Navyše, Liptovský Mikuláš má veľa historických pamiatok a miest, ktoré si určite budete musieť pozrieť.

Nezabudnite, že Bucegi a jeho okolie sú dostupné po celý rok. Zimná sezóna nie je výnimkou a môžete tam prevádzkovať lyžiarske strediská a ďalšie zimné aktivity. Takže vyberte si termín a zakúpte si letenku do Rumunska a vyraďte sa na nezabudnuteľný výlet do pohoria Bucegi.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Bucegi Mountains


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa rumunských Bucegi Mountains:

1. Kde sa nachádzajú Bucegi Mountains v Rumunsku?
Bucegi Mountains sa nachádzajú v južnej časti Karpát na severozápade Rumunska.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepšie sa tam dostanete lietadlom do Bukurešti a z nej pokračovať cestou autom alebo verejnou dopravou do Bucegi Mountains.

3. Aké sú zaujímavé turistické atrakcie v Bucegi Mountains?
V Bucegi Mountains sa nachádzajú niektoré z najznámejších rumunských prírodných krás, vrátane Babele a Sfinxu - veľkých skalných útvarov s tvarom babele (bábiky) a Sfinxu, ktorý pripomína sfingy.

4. Aký je najvyšší vrchol v Bucegi Mountains?
Najvyšší vrchol Bucegi Mountains je vrchol Omu, ktorý dosahuje výšku 2 505 metrov nad morom.

5. Aké aktivity môžem robiť v Bucegi Mountains?
V Bucegi Mountains si môžete vychutnať prechádzky a turistiku, horskú cyklistiku, lezenie, horolezectvo a pozorovať divokú faunu a flóru.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Bucegi Mountains?
Najlepší čas na návštevu Bucegi Mountains je od jari do jesene (apríl až október), keď je počasie miernejšie a príroda najkrajšia.

7. Je potrebné niečo špeciálne so sebou vziať na túru do Bucegi Mountains?
Odporúča sa mať so sebou dostatok vody, obuv a oblečenie vhodné pre turistiku v horskom prostredí, mapu, kompas a prvú pomoc.

8. Sú Bucegi Mountains bezpečné?
Bucegi Mountains sú relatívne bezpečné, ale ako pri každej turistike v prírode, je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia, sledovať značenie túr a mať primeranú výbavu.

9. Sú v Bucegi Mountains ubytovacie možnosti?
Áno, v Bucegi Mountains sú dostupné rôzne typy ubytovania, od horských chatiek a hotelov až po kempy.

10. Existujú nejaké horské chaty alebo turistické trasy, ktoré by sa mali navštíviť?
Áno, niektoré z najlepších horských chát v Bucegi Mountains sú Malaiesti, Piatra Arsa, Omu a Valea Cerbului. Populárne turistické trasy zahŕňajú Predeal, Bran, Sinaia a mnoho ďalších.


Dovolenka Rumunsko Bucegi Mountains


Dovolenka v Rumunsku je prekrásna skúsenosť, a jeden z najvýznamnejších turistických cieľov v tomto krajine sú Bucegi Mountains. Tento pohorie v oblasti Karpatia, ktoré leží na juhu krajiny, ponúka nádherný výhľad na panorámu krajiny a na okolité mestečká.

Bucegi Mountains sú známe pre svoje malebné scenérie, hory, rokliny a potoky. Pre tých, ktorí milujú zapojenie do outdoorových aktivít, Bucegi je miesto ideálne na turistiku, horskú cyklistiku, rokovanie a horolezectvo. Miesto je plné nedotknutej prírody, čistého vzduchu a úžasných výhľadov, čo robí z tohto miesta pravdepodobne najlepší turistický cieľ v Rumunsku.

Takže, ak sa chcete v tomto krásnom mieste ubytovať, máte niekoľko možností. Väčšina turistov si vyberá ubytovanie v neďalekom meste Praia Mare, ktoré je známe svojimi malými hotely a penziónmi. K dispozícii sú tiež turistické chaty a horské chaty v okolí, ktoré poskytujú dokonalé zázemie pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť horských túr. K dispozícii je aj možnosť táboriť v prírode v stanoch.

Čo vidieť a robiť? Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v Bucegi Mountains, pravdepodobne to za cieľom máte spoznať úžasné okolie, ktoré ponúka nielen krásu prírody, ale aj historické pamiatky a kultúru. Prechádzka roklínou Malá Babe je jedným z najpopulárnejších aktivít v regióne, ktoré sa určite dotkne vašej duše. A pre tých, ktorí milujú historické pamiatky, je tu betónový kríž, ktorý sa nachádza v blízkosti rokliny, v tejto oblasti sa konajú rôzne festivity a slávnosti.

Bucegi Mountains sú tiež známe svojimi kúpeľmi, ktoré môžu pomôcť osviežiť a odpočinúť sa po náročnom dni. Priestory ako Ceahlău, Cozia, Schitul Darvari, a dalšie vám poskytnú luxusné kúpele s vinnyri, sauny, alebo dokonca so soláriom.

Ak chcete spojiť svoju dovolenku s kultúrnymi aktivitami, Bucegi Mountains ponúka množstvo miest, kde sú zachované staré kľštinité hrady, ktoré dávajú dojem rytierskej atmosféry. Medzi najnavštevovanejšie patrí hrad Peleš, ktorý sa nachádza v dedine Sinaja, a ktorý bol postavený na začiatku 20. storočia a ktorý je dnes symbolom rumunskej kráľovskejrodiny.

Bucegi Mountains sú oblasťou, ktorá má veľa ponuknuté. Pre každého turistu tu existuje niečo, čo sa mu bude páčiť. Čistý vzduch, krásne prírodné scenérie, nadčasové pamiatky a kultúra robia z tohto miesta magické miesto. Nechýbajú tu ani možnosti zrelaxovania a odpočinku v kúpeľoch, či pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí. Bucegi Mountains je ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú dovolenku plnú prírodných krás a zážitkov.


Počasie Rumunsko Bucegi Mountains


Bucegi Mountains v Rumunsku: Poklad pre milovníkov prírody a adrenalínu

Rumunsko je domovom mnohých krásnych prírodných lokalít, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na hory, doliny a údolia. Jednou z najznámejších a najkrajších lokalít v Rumunsku sú Bucegi Mountains. Táto horská oblasť je známa svojou nádhernou krajinou, unikátnou faunou a flórou a nekonečnými možnosťami na outdoorové aktivity.

Bucegi Mountains sa nachádzajú vo východnej časti Transylvánskej vysočiny a siahajú až do pohoria Transylvánskej Karpatskej vojvodiny. Ich nádherná krajina tvorí spojenie zo zelených lúk, skalnatých útvarov a hôr so snehovo bielymi vrchmi. Táto kombinácia robí z Bucegi Mountains jedno z najfotogenickejších miest v Rumunsku.

Počasie v Bucegi Mountains je veľmi pestrofarebné a môže sa meniť veľmi rýchlo. Letá sú prevažne teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 20 °C, ale počas noci môžu teploty klesnúť na príjemných 10 °C. Tieto teploty sú ideálne pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve a chcú preskúmať každý kút Bucegi Mountains. Na Alpách si môžete vychutnať prechádzky po zelených lúkach, zážitkové túry po kopcoch a, samozrejme, dobrodružstvá v horských strediskách.

Jeseň je v Bucegi Mountains ešte krásnejšia, keď sa listy stromov zafarbujú do odtieňov červenej, oranžovej a žltej. Teploty sú trochu chladnejšie, okolo 15 °C, ale krajinu oživuje tenká vrstva snehu na vrcholoch hôr. Toto je obľúbená doba pre fotografov a milovníkov prírody, ktorí sa túlajú po úbočiach hôr, zachytávajúc jedinečné momenty a krásne scenérie.

Zima v Bucegi Mountains je skutočnou zákazkou pre lyžiarov, snowboardistov a milovníkov zimných športov. Teploty sa pohybujú okolo -10 °C, čím vznikajú ideálne podmienky na zasnežené svahy. Toto pohoria ponúka množstvo zjazdoviek a lyžiarskych vlekov a dovolenka v Bucegi Mountains v zime je jednoducho dokonalá.

Ak máte radi adrenalín a dobrodružstvo, Bucegi Mountains vám ponúkajú aj mnoho možností pre horskú turistiku a horolezectvo. S výškou vrcholov ako Omu (2 507 m) a Caraiman (2 214 m) je táto oblasť ideálna pre horstvárskych nadšencov.

Ak teda hľadáte kombináciu idylického prostredia, krásnej prírody a zábavy plnej adrenalínu, neváhajte navštíviť Bucegi Mountains v Rumunsku. Táto horská oblasť vás určite očarí svojou krásou, a kto vie, možno sa sem budete chcieť vrátiť znova a znova. Skrátka, Bucegi Mountains sú skutočným pokladom pre milovníkov prírody a adrenalínu.


Ubytovanie Rumunsko Bucegi Mountains


Rumunsko je krajina plná prírodných krás a najmä pohoria. Napríklad pohorie Bucegi Mountains vzniklo v geologickom období karbon a tvoria ho kremencové skaly, ktoré sú významným turistickým miestom. Ako turista sa však môžete stretávať s rôznymi dilemami, pokiaľ sa týka ubytovania v týchto oblastiach.

Ak ste plánovali navštíviť pohorie Bucegi, nemusíte sa obávať. Všetky dané informácie, ktoré potrebujete pred aj počas svojho výletu sú viac ako dosť k dispozícii.

Ubytovanie v Bucegi Mountains je rôznorodé a môžete si vybrať z celého radu ponúk rôznych kategórií. Na vrchole pohoria sa nachádza príjemné horské turistické stredisko, ktoré ponúka najlepšie služby pre všetkých turistov. Keďže Bucegi patrí do pohoria Karpaty, konkrétneho pohoria Karpaty, kde sa nachádza aj Tatry, ku klasickému horskému ubytovaniu tu patria horské chaty a hotely.

Turisti si tu môžu vybrať so službami typickými pre horské obydlia, dokonale zapadajúci do prostredia. Tieto ponuky sú, samozrejme, vhodné pre tých, ktorí hľadajú prírodný kúsok na svoju dovolenku alebo tí, ktorí sa chcú len tak prestriekať pri kvalitnom drinku a oddychu v neokukanom prostredí.

Hory Bucegi často pritahujú turistov z celého sveta a preto tu nájdete aj širokú škálu ferozniých ubytovacích možností, ktoré sú pripravené na zabezpečenie ubytovania a stravovania pre návštevníkov z rôznych krajín. Medzi najobľúbenejšie patrí hotel Poiana Izvoarelor, ktorý ponúka nielen základné ponuky, ako sú stravovanie, ale aj wellness a športové aktivity, ktoré sú plne vybavené.

Ak hľadáte niečo menej upravené, môžete sa rozhodnúť pre chatu v Bucegi Mountains. Väčšina chát je vybavená všetkým potrebným zariadením, vrátane plne vybavenej kuchyne a teplej duše, ktorá zaručuje vaše pohodlie. A pre tých, ktorí chcú ešte autentickejšie zážitky, môžete sa rozhodnúť pre vaňu v prenajatom stane alebo stanovať sami v prírode.

V závislosti na vašom rozpočte si môžete zvoliť najvhodnejšie ubytovanie v Bucegi Mountains. Táto skvelá oblasť Rumunska je ako stvorená pre objavovanie krás až do skutočnosti a ako turista s určitosťou nájdete miesto, ktoré vám poskytne všetko, čo potrebujete, a oceníte každý moment, ktorý tu prežijete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky