Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Ceahlău National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Ceahlău National Park


Otázky:

1. Čo je Ceahlău národný park?
2. Kde sa nachádza Ceahlău národný park?
3. Aké sú aktivity, ktoré sa dajú v národnom parku robiť?
4. Aká je najlepšia doba na návštevu Ceahlău národného parku?
5. Aké sú najlepšie turistické trasy v Ceahlău národnom parku?
6. Je potrebné platiť za vstup do Ceahlău národného parku?
7. Aké sú pravidlá a obmedzenia týkajúce sa návštevy parku?
8. Môžem si v národnom parku postaviť stan alebo je k dispozícii ubytovanie?
9. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Ceahlău národnom parku?
10. Kde môžem nájsť viac informácií o Ceahlău národnom parku?

Odpovede:

1. Ceahlău národný park je chránený prírodný priestor a národnú park východnom Rumunsku.
2. Nachádza sa medzi Tatrami a riekou Bistrița v rumunskej župe Neamț.
3. V parku môžete robiť turistiku, horskú turistiku, rybolov, cykloturistiku a pozorovanie zvierat.
4. Najlepšou dobou na návštevu parku je od mája do septembra.
5. Najlepšie turistické trasy sú: Piatra Lateralului, Dochia kameň, Toaca Peak, Izvorul Muntelui a Duruitoarea vodopád.
6. Áno, za vstup do parku sa platí, ale cena závisí od trvania návštevy a veku návštevníka.
7. Návštevníci musia dodržiavať pravidlá parku, ako napríklad nesmú lúčiť oheň a zvieratá nesmú byť rušené.
8. V parku sú k dispozícii ubytovacie možnosti, vrátane stanových miest a horských chatiek.
9. Najlepšie miesta na fotografovanie sú Toaca a Duruitoarea vodopád.
10. Viac informácií o parku a jeho aktivitách môžete nájsť na stránkach turistickej kancelárie Neamț alebo na webovej stránke Ceahlău národného parku.


Ubytovanie Rumunsko Ceahlău National Park


Ceahlău National Park je jedným z najkrajších a najbelších národných parkov v Rumunsku. Nachádza sa vo východnej časti krajiny, v jadranských horách vo vnútrozemí. Park je domovom pre rôzne druhy rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú v oblasti, a je známy svojou nádhernou krajinou a turistickými možnosťami.

Ak plánujete navštíviť Ceahlău National Park, voľba ubytovania je dôležitou súčasťou vašej cesty. Park ponúka množstvo možností pre ubytovanie, či už preferujete kempovanie, horský hotel alebo chalupu.

Ak máte rádi prírodu a chcete byť bližšie k prírode, kempovanie je vynikajúcou voľbou. Ceahlău National Park má niekoľko kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan. Tieto kempovacie miesta sú dobre vybavené inštaláciami pre kempovanie, ako sú toalety, umývárne a pitná voda. Jedným z najobľúbenejších miest pre kempovanie je kempovisko Dochia, ktoré sa nachádza na vrchole hory Ceahlău. Toto kempovisko ponúka úchvatné výhľady na park a okolitú prírodu.

Ak preferujete luxusnejší pobyt, v parku sa nachádzajú aj horské hotely, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a moderné vybavenie. Tieto hotely majú väčšinou krásne terasy a reštaurácie s výhľadom na okolitú krajinu. Vybrané hotely ponúkajú aj wellness a spa, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po náročnom dni v prírode.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, je tu možnosť ubytovania v tradičných rumunských chalupách. Tieto drevené domčeky sú zvyčajne situované v útulných dedinkách a ponúkajú útulné a rustikálne ubytovanie. Chalupy vám umožnia pripojiť sa k miestnemu životu a ochutnať tradičnú rumunskú kuchyňu.

Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, Ceahlău National Park vám ponúka jedinečný zážitok s krásnou prírodou, horskými vrcholmi a jazerami. Park je tiež známy svojimi turistickými trasami, ktoré vám umožnia objaviť nádherné scenérie a miestne fauny a flóry.

Ak plánujete navštíviť Rumunsko a Ceahlău National Park, nezabudnite venovať dostatok času na výber ubytovania, ktoré vám umožní vychutnať si tento úchvatný kúsok prírody na maximum. Bez ohľadu na to, či si vyberiete kempovanie, luxusné hotelové ubytovanie alebo tradičnú chalupu, budete mať možnosť prezrieť si všetky zázraky, ktoré tento nádherný národný park ponúka.


Dovolenka Rumunsko Ceahlău National Park


Rumunsko je známe svojou nádhernou krajinou a Ceahlău National Park nie je výnimkou. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny, nedaleko od mesta Piatra Neamț, a je jedným z najznámejších národných parkov v Rumunsku.

Ceahlău National Park sa rozprestiera na území takmer 8000 hektárov, s dominantnou horou Ceahlău, ktorá dosahuje výšku až 1907 metrov. Táto hora je považovaná za svätú vrchol rumunskej mytológie a bola inšpiráciou pre mnohé mýty a legendy.

Park je známy svojou rozmanitou prírodou a bohatým životom zvierat. Je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených. Medzi najznámejšie obyvateľov parku patrí los, medveď hnedy alebo vlk rýchlik. Prechádzky v parku vás prenesú do úplne nového sveta, plného krásnej prírody a zelených lúk.

Rozmanitosť terénu ponúka rôzne aktivity pre návštevníkov. Turisti môžu vychutnať prechádzky po dobre značených chodníkoch, ktoré vedú k vrcholu hory Ceahlău. Z vrcholu je nádherný výhľad na okolitú krajinu, vrátane jazera Bicaz a hradu Neamț. Tu si môžete nerušene oddýchnuť od každodenného zhonu a užívať si pokoj a ticho prírody.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy, park ponúka aj možnosti pre horolezectvo a paragliding. Horolezcov nadchne ich výzva zdolať strmé skaly a dosiahnuť vrchol Ceahlău, zatiaľ čo paraglidisti budú mať príležitosť vychutnať si pohľad zhora a adrenalín z letu.

V Ceahlău National Park sa nachádzajú aj niekoľko malebných horských dediniek, kde návštevníci môžu objaviť autentickú rumunskú kultúru a tradičnú kuchyňu. Ochutnajte miestny sýr brânza, vyrobený z ovčieho mlieka, alebo pochutnajte si na tradičnej rumunskej polievke z kyslého mlieka, známej ako "ciorba".

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vás prenesie do krásnej prírody a ponúkne vám nové zážitky, Ceahlău National Park v Rumunsku je neodolateľnou voľbou. Od úchvatných výhľadov na hory a jazerá po dobrodružné aktivity, tento národný park vám poskytne všetko, čo potrebujete na oddych a relaxáciu. Navštívte Ceahlău National Park a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v kráse prírody.


Letenka Rumunsko Ceahlău National Park


Rumunsko je jednou z krajín, kde sa môžete dostať do oblasti národných parkov pomocou leteniek. Ak máte v pláne navštíviť Ceahlău National Park, určite si zabezpečte letenku do najbližšieho spádového mesta - Piatra Neamț.

Ceahlău National Park leží v severovýchodnej časti Rumunska, v blízkosti hranice s Ukrajinou. Park je domovom mnohých druhov fauny a flóry vrátane viac ako 1000 druhov rastlín a zvierat. Nachádza sa tu aj západný koniec najvyššieho pohoria východného karpatského oblúka.

Piatra Neamț je mestečko, ktoré sa nachádza priamo pod pohorím. Z letiska v Bukurešti alebo Košiciach vás sem pravdepodobne dopraví autobusová alebo vlaková doprava. V Piatra Neamț sa potom dopravíte do dediny Durău, kde sa nachádza vstup do národného parku.

V parku nájdete mnoho turistických trás, ktoré vás prevedú krásnou prírodou pohoria. Najznámejšou trasou je cesta na vrchol Toaca, ktorý ponúka úžasný výhľad na široké okolie. Ak sa rozhodnete, že túto trasu absolvujete, určite nezabudnite na dobré obutie a teplé oblečenie.

Pri návšteve Ceahlău National Park si nezabudnite účtovať čas na návštevu kláštora Durău, ktorý sa nachádza pri vstupnej bráne do parku. Kláštor bol vybudovaný v 17. storočí a ponúka okrem krásnej architektúry aj vynikajúce ubytovanie.

V parku tiež nájdete kempovacie miesta, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami.

Návšteva Ceahlău National Park je určite hodná Vašej pozornosti a s letenkou z vašej krajiny do Piatra Neamț je to veľmi jednoduché. Čaká tu na vás krásna príroda, mnoho turistických trás a úžasné výhľady. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku už teraz!


Počasie Rumunsko Ceahlău National Park


Rumunsko je známe svojou bohatou prírodou a nádhernými prírodnými parkami. Jedným z najznámejších a najkrajších národných parkov v Rumunsku je Ceahlău National Park. Nachádza sa v regióne Moldova, v juhovýchodnej časti Karpátov a je domovom pre mnoho druhov rastlín a živočíchov.

Ceahlău National Park je považovaný za jedno z najstarších chránených území v Rumunsku a bol vyhlásený národným parkom v roku 1955. Rozkladá sa na ploche takmer 11 500 hektárov a je preslávený svojou nádhernou prírodou, strmými skalnými bralami a malebnými jazerami.

Vďaka svojej vysokej nadmorskej výške (najvyšší vrchol parku, Toaca, dosahuje výšku takmer 1 900 metrov nad morom) sa počasie v Ceahlău National Park môže veľmi rýchlo meniť. Park je často pokrytý hustou hmlou, ktorá môže vytvárať tajomnú a zvláštnu atmosféru. Napriek tomu je úžasné pozorovať výhľady na okolitú krajinu, ak sa obozretný návštevník dostane nad hmlu.

Počasie v Ceahlău National Park je typické pre vrcholkovú oblasť Karpátov. Letá sú mierne chladné, s miernym vlhkom a teploty dosahujú priemerne 20 °C. Zimy sú drsné a chladné, s teplotami okolo nuly a s častými snehovými zrážkami, ktoré vytvárajú nádhernú a malú zimnú pohádku v parku. Jeseň a jar sú tiež nádhernými sezónami na návštevu s krásnymi farbami listov a rozkvitnutými kvetmi.

V Ceahlău National Park je mnoho turistických trás, ktoré návštevníkom umožňujú objavovať nádhernú prírodu parku. Prechádzka okolo jazera Izvorul Muntelui, ktoré je najväčším stojatým vodným útvarom v Rumunsku, je jednou z najpopulárnejších trás. Návštevníci môžu tiež vystúpiť na vrchol Toaca, odkiaľ majú panoramatický výhľad na okolité hory a údolia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ceahlău National Park, nezabudnite sa pripraviť na meniacu sa počasie. Môže sa stať, že začnete na slnečnom lúku a o chvíľu budete prechádzať hustou hmlou. Odporúča sa mať s sebou vrstevnaté oblečenie, aby ste sa mohli prispôsobiť teplotným zmenám a ochrániť sa pred prípadným dažďom.

Ceahlău National Park je skutočným skvostom Rumunska, kde sa môžete ponořiť do nádhery prírody a objaviť divoké krásy Karpátov. Nech už ste milovníkom turistiky, fotografie alebo jednoducho milujete prechádzky v prírode, tento národný park má všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku v prírode.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky