Objavte lety za najlepšie ceny

Rumunsko Tulcea

Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Tulcea


Čo sa dá vidieť v okolí Tulcea?

V okolí Tulcea sa dá vidieť množstvo prírodných krás, ako sú delty Dunaja, Ramsarská oblasť, ostrov Popina, Parchovský priesmyk a niekoľko národných parkov.

Ako sa dostanem do Tulcea?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Tulcea, je lietadlom alebo autobusom. V Tulcea pristávajú lety z hlavných miest Európy a autobusová stanica má spojenie s mnohými miestami v Rumunsku.

Kedy je najvhodnejšie obdobie na návštevu Tulcea?

Najlepším obdobím na návštevu Tulcea je jeseň a jar, keď sa teploty pohybujú medzi 15-25 °C. Leto môže byť veľmi horúce a zima veľmi chladná.

Koľko stojí vstup do Ramsarskej oblasti?

Vstup do Ramsarskej oblasti je bezplatný, ale potrebujete povolenie od miestnych orgánov. Niektoré atrakcie v Ramsarskej oblasti, ako sú plavby na lodi, sú platené.

Kde sa nachádza najlepší výhľad na deltou Dunaja?

Najlepší výhľad na deltou Dunaja sa nachádza na vrchu Musura, z ktorého si môžete vychutnať panoramatický výhľad na celú oblasť.

Čo je to Parchovský priesmyk a ako sa dostať k tomuto miestu?

Parchovský priesmyk je úzka oblasť, ktorá oddeluje ľuďom priateľské bočné rameno Dunaja od divokých a neprístupných vôd hlavného prúdu Dunaja. Najlepším spôsobom, ako sa dostať k tomuto miestu, je loďou alebo skúseným miestnym sprievodcom.

Ako sa dostať na ostrov Popina?

Ostrov Popina sa nachádza v Ramsarskej oblasti a najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov, je využiť miestne plavidlá. Existujú organizované výlety alebo si môžete požičať malé člny a preplávať sami na ostrov.

Koľko dní by som mal/a zvoliť na návštevu Tulcea?

Na úplné preskúmanie Tulcea by bolo ideálne stráviť 3 až 5 dní, aby ste si mohli vychutnať všetky zaujímavosti a krásy miesta. Avšak aj 1 až 2 dni by mohlo byť dosť na návštevu niektorých z týchto miest.


Dovolenka Rumunsko Tulcea


Rumunsko by mohlo byť pre mnohých ľudí ešte stále neobjaveným klenotom v rámci turistických destinácií v Európe. Krajina sa môže pochváliť bohatou históriou, krásnou prírodou a úžasnou dovolenkovou destináciou v meste Tulcea. Ak hľadáte odpočinok vo veľkomestách, Írsko môže byť tou správnou voľbou.

Tulcea, hlavné mesto rovnomenného okresu, sa nachádza v župe Tulcea, ktorá je situovaná blízko delty Dunaja. Toto mesto je prekrásne miesto obklopené morom a riekami, ktoré ho robia ideálnym miestom pre dovolenku. Sú tu mnohé turistické atrakcie a aktivity, ktoré môžete navštíviť a zažiť.

Pri príchode do Tulcey sa môžete stratiť vo veľmi historickom centru mesta, kde môžete obdivovať rôzne starobylé stavby a pamätihodnosti. Napríklad, môžete navštíviť Osman-pašovu mešitu, ktorá je jednou z najstarších zachovaných mešít v Rumunsku. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je katedrála sv. Nikolaja, ktorá je najväčšou pravoslávnou katedrálou na Balkáne.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú si užiť okolie mesta, môžete sa vydať na výlet do Delty Dunaja. Je to jedno z najväčších prirodzených jazier na svete a je domovom veľkého množstva rastlín a živočíchov vrátane vzácnych druhov vtákov. Môžete sa venovať rybárčeniu, sledovaniu rôznych vtákov alebo si jednoducho vychutnať prechádzku v prírode.

Ak ste dobrodružný typ, môžete si prenajať malý čln a preskúmať okolie vlastnou rukou. Táto skúsenosť vám umožní objaviť skryté zákutia Delty Dunaja a zároveň si užívať úžasnú panorámu prírody.

Okrem toho môžete navštíviť aj Pamätník padlým v boji proti komunistickému režimu. Ide o historické miesto, ktoré má veľmi silný vplyv na rumunskú spoločnosť. Ponúka prehliadku a informácie o období a udalostiach týkajúcich sa boja proti komunizmu.

Aby ste si po aktívnom dni oddýchli, môžete sa ubytovať v niektorom z miestnych hotelov alebo penziónov, kde si môžete vychutnať tradičné rumunské jedlá a pohostenie.

Nakoniec, Tulcea prináša jedinečnú kombináciu histórie, prírodných krás a kultúrnych zážitkov. Ak sa chcete oddýchnuť na dovolenke a zároveň objaviť novú destináciu, Rumunsko a Tulcea sú tou správnou voľbou.


Ubytovanie Rumunsko Tulcea


Rumunsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom možnosti objavovať krásy prírody, históriu a kultúru. Ak sa rozhodnete navštíviť Tulcu - mesto a oblasť obkolesená deltom Dunaja, radi by sme vám poradili s výberom ubytovania.

Mesto Tulcea sa nachádza v juhovýchodnej časti Rumunska, a ideálne sa nachádza pri delte Dunaja, ktorá patrí medzi najkrajšie krajiny v Rumunsku. Ak hľadáte ubytovanie v Tulce, máte množstvo možností. Tu sú niektoré z nich:

1. Hotel Delta

Hotel Delta je luxusný hotel, ktorý sa nachádza v tichej časti Tulce, len niekoľko krokov od centra mesta a nábrežia Dunaja. Hotel Delta ponúka elegantné izby s balkónom, klimatizáciou a internetom zdarma. Okrem toho má hotel vlastné kúpeľne s vírivkou, fitnes centrum a dopravu do okolitých miest.

2. Pension Casa din Delta Dunarii

Pension Casa din Delta Dunarii je krásne zrekonštruovaná obytná budova z 19. storočia, ktorá ponúka príjemné a útulné ubytovanie. Pension Casa din Delta Dunarii sa nachádza v centre mesta a ponúka jednoduché, ale čisté a pohodlné izby. Hostia sa môžu tešiť z bezplatného vybavenia pre grilovanie, ako aj z terasy a záhrady.

3. Complex Turistic Cormoran

Complex Turistic Cormoran sa nachádza priamo na brehu Dunaja, a preto si užijete nádherný výhľad na deltu. Complex Turistic Cormoran ponúka izby a bungalovy, ktoré sú vybavené klimatizáciou a TV. Okrem toho má komplex reštauráciu, bazén, sauna a fitness centrum.

4. Peninsula Resort & SPA

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v Tulce, Peninsula Resort & SPA je pre vás to pravé. Peninsula Resort & SPA ponúka moderné izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, balkónom a TV. Okrem toho má komplex reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné rumunské jedlá, ako aj Spa a wellness centrum.

5. Danubius Delta Resort

Danubius Delta Resort je ideálny hotel pre tých, ktorí hľadajú unikátne zážitky. Hotel sa nachádza v centre delty Dunaja, a ponúka luxusné izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, balkónom a TV. Okrem toho má hotel vlastnú pláž, reštauráciu a dedinský bufet. Hostia sa môžu tiež zúčastniť lodných výletov po delte Dunaja

Tulcea ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest, ako napríklad deltu Dunaja, katedrálu Sv. Nikolaja, múzeum a národný park. Nech už si zvolíte akékoľvek z týchto ubytovaní, určite nebudete sklamaní a bude to vynikajúci výchozí bod pre objavovanie tohto úžasného regiónu Rumunska.


Počasie Rumunsko Tulcea


Rumunsko je fascinujúcou krajinou, ktorá sa nachádza v srdci Európy. Svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernou prírodou a pestrou históriou si zaslúži pozornosť každého cestovateľa. Jedným z najzaujímavejších miest v Rumunsku je Tulcea - mesto ležiace na brehu rieky Dunaj. Ako však vyzerá počasie v tejto časti krajiny?

Tulcea sa nachádza v miernom podnebnom pásme a vďaka svojmu umiestneniu na pobreží Čierneho mora má mierne teploty počas celého roka. Leto v Tulce je teplé a suché, priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C. V tomto období je ideálnym časom na návštevu okolitých pláží a vychutnávanie si slnka a mora. Pravidelné vetrné prúdy od mora majú tiež vplyv na miestne počasie a prinášajú osviežujúci vánok.

Jesenné mesiace v Tulce majú miernu teplotu, ktorá kolíše medzi 15 a 25 °C. Počas tejto doby je pravdepodobnejšie očakávať zrážky, najmä vo forme dažďa. Je to preto vhodný čas na návštevu miestneho prírodného parku Danube Delta, kde môžete zažiť jedinečnú faunu a flóru.

Zima v Tulce je chladná a vlhká. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 5 °C, ale môžu podliehať veľkým výkyvom. Sneženie je v tejto oblasti bežné, čo vytvára kúzelnú atmosféru v uliciach mesta. Vďaka miernej zime je toto obdobie vhodné aj na prechádzky po hlavnom námestí a objavovanie miestnych pamiatok.

Na jar sa Tulcea prebúdza k životu s návratom teplejšieho počasia. Teploty sa postupne zvyšujú na priemerných 15 až 20 °C a príroda sa prestáva zabarvovať zimnou krásou. Je to obdobie, keď môžete zažiť zázrak obnovenia prírody a užiť si kvitnúce kvety a stromy.

Nezávisle od ročného obdobia, Tulcea je vždy atraktívnym miestom, ktoré stojí za to navštíviť. Jeho jedinečná poloha na brehu rieky Dunaj, spolu s bohatým prírodným a kultúrnym dedičstvom robia z tohto miesta skutočného pokladu v Rumunsku. Nech už sa rozhodnete navštíviť Tulcu akýmkoľvek ročným obdobím, určite budete mať príležitosť zažiť jej krásu a pohľady na rieku Dunaj, ktoré uchvátia vás, ako aj vaše srdce.


Letenka Rumunsko Tulcea


Rumunsko je krajina, ktorú si mnoho turistov prehliada. Avšak ak sa rozhodnete preskúmať ju bližšie, nájdete tu množstvo kúzelných miest. Tulcea, mesto, ktoré je branou do Delty Dunaja, je jedno z nich. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite budete potrebovať letenku s cieľom uskutočniť vaše dobrodružstvo.

Letovisko Tulcea, nachádzajúce sa na brehu ľudoprázdneho Dunaja, je posiate zelenými habrkami a garniami. Život v meste Tulcea sa točí okolo reštaurácií, hotelov, rôznych obchodov, trhov a nočných klubov, a samozrejme aj okolo rieky Dunaj, ktorá poskytuje nezabudnuteľné výhľady na prírodu a vyvoláva dojem uvoľnenosti a pokoja.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo navštíviť Tulcea, je samozrejme návšteva delty Dunaj a sledovanie jej jedinečnej prírody a fauny. Delta Dunaja je najväčšia riečna delta v Európe a domov veľmi mnoho vzácnych druhov rýb, vtáctva a zvierat. Tulcea je tiež ideálnym miestom na výlet loďou, ktorý počas jazdy na rieke Dunaj umožňuje pozorovať nádhernú prírodu.

Tulcea je taktiež bohatá na kultúrnu históriu a mnoho pamiatok svedčí o tom, ako silný bol vplyv rôznych kultúr na toto mesto. V Tulcei sa nachádza Múzeum Deltových riečnych území, pamätník Gaugana, ktorý je fantastickým miestom na rozjímanie a relax, a množstvo ďalších pamätihodností, ktoré určite stojí za návštevu.

V prípade, že sa rozhodnete cestovať letom do Tulcey, existuje niekoľko možností. Letisko Tulcea má malé medzinárodné spojenie s Kapským mestom v Južnej Afrike, a preto je lepšie zvoliť tradičnejšie letisko v Bukurešti a odtiaľ pokračovať cestou.

Na záver, ak sa rozhodnete cestovať do Tulcey, určite nebudete ľutovať. Toto miesto je plné prírodných krás a kultúrnych klenotov a ponúka ostrý kontrast k typickým turistickým destináciám. Cesta do Tulcey bude istotne nezabudnuteľným zážitkom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky