Objavte lety za najlepšie ceny

Rusko Petrohrad

Letenka Rusko Petrohrad


Rusko, najväčšia krajina na svete, ponúka mnoho turistických atrakcií a destinácií, ktoré si zaslúžia pozornosť. Jedným z najobľúbenejších miest na návštevu je nezabudnuteľný Petrohrad, druhé najväčšie mesto Ruska a kultúrne srdce tejto krajiny. Ak plánujete cestu do tejto malebnej destinácie, vybrať si správnu letenku je dôležitým prvkom vášho plánu.

Letenky do Petrohradu sa ponúkajú z mnohých medzinárodných letísk na celom svete. Ak cestujete z Európy, môžete vybrať z mnohých dopravcov, ako sú Lufthansa, Air France, Finnair, alebo ruské letecké spoločnosti Aeroflot alebo S7 Airlines. Ak cestujete z Ameriky, môžete sa rozhodnúť pre lety so zastávkou v Strednej Európe alebo priamo do Moskvy a následne na vnútroštátne lety do Petrohradu.

Cena letenky do Petrohradu sa často mení v závislosti od ročného obdobia a doby predstihu, s ktorým si ju rezervujete. Cestovanie v hlavnej turistickej sezóne (od júna do augusta) a počas sviatkov môže byť drahšie, zatiaľ čo v období mimo sezóny alebo s dostatočným predstihom môžu byť letenky cenovo dostupnejšie.

Čas letu do Petrohradu závisí od miesta, z ktorého odchádzate. Z Európy to obvykle trvá približne 2 až 3 hodiny, z Ameriky alebo Ázie to môže trvať viac ako 10 hodín s prestupom v niektorom z európskych letísk.

Po prílete na letisko v Petrohrade budete môcť pokračovať v ceste do centra mesta pomocou taxislužby, kyvadla alebo rýchlejšieho a pohodlnejšieho metra. Samotné letisko je dobre prepojené s mesteckou hromadnou dopravou, takže doprava do centra nie je problém.

Samotný Petrohrad je nabitý kultúrou a históriou. Môžete navštíviť svetoznáme pamiatky, ako je Ermitáž, Winter Palace, Katedrála svätého Izáka, či vypožičať si loď na romantický výlet po rieke Něvě. Prechádzka po historických uliciach, ako je Nevsky Prospekt, vám umožní objavovať pravú atmosféru tejto pôsobivej destinácie.

Okrem toho sa v Petrohrade nachádza mnoho múzeí, divadlí a operných domov, ktoré ponúkajú kultúrny zážitok pre každého návštevníka. Úžasné poklady umeleckých diel a architektúry možno vidieť na každom kroku tohto nádherného mesta.

Nech už je váš dôvod návštevy Petrohradu akýkoľvek, nájsť správnu letenku je kľúčovým prvkom cestovania. Vyberte si z mnohých možností, ktoré ponúka, a zažite svoje dobrodružstvo v tomto jedinečnom ruskéom meste plnom histórie, kultúry a krásy.


Ubytovanie Rusko Petrohrad


Ruské mesto Petrohrad je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v celej krajine. Svojou bohatou históriou, nádhernou architektúrou a kultúrnou scenériou pritahuje každý rok tisíce turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť toto fascinujúce mesto, nezabudnite si zariadiť aj ubytovanie, ktoré Vám umožní preskúmať Petrohrad a jeho okolie pohodlne a komfortne.

Petrohrad ponúka množstvo ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, pokojmi v historických budovách, alebo skromnými hostincami a penziónmi. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, budete mať prístup k množstvu zaujímavých miest a pamiatok, ktoré by ste nemali vynechať.

Ak preferujete luxusné ubytovanie s bohatými vybaveniami a vynikajúcou obsluhou, môžete si vybrať z množstva päťhviezdičkových hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú priestorné a elegantne zariadené izby, výbornú gastronómiu a množstvo wellness a relaxačných služieb. Niektoré z nich majú dokonca výhľad na pamiatky ako Ermitáž alebo Chrám Spasitela na Krvi.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejšie a útulnejšie ubytovanie, existuje množstvo hotelov a hostelov v historických budovách. Tieto ubytovacie zariadenia vystihujú typickú petrohradskú architektúru a ponúkajú jedinečné atmosféru. Ak sa rozhodnete zostať v takomto type ubytovania, môžete si vychutnať pohľad na krásne zariadené námestia a ulice, kde sa nachádzajú mnohé obchody, reštaurácie a kaviarne.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú k dispozícii aj rôzne hostely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché a čisté izby so základným vybavením. Sú ideálne pre tých, ktorí sa zameriavajú na objavovanie mesta a trávia väčšinu času vonku. Väčšina hosteľov a penziónov sa nachádza v blízkosti centrálnej časti mesta, čo znamená, že budete mať veľmi dobrú dostupnosť k hlavným pamiatkam a atrakciám.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si zvolíte, je nevyhnutné, aby ste si zarezervovali miesto vopred, najmä počas letných mesiacov a počas veľkých podujatí. Petrohrad je totiž jedným z najpopulárnejších turistických miest v Rusku a vyhovujúce miesta sa môžu rýchlo vyplniť.

Viac než len ubytovanie, Petrohrad Vám ponúka príležitosť objaviť krásu a bohatú kultúru tohto miesta. Bez ohľadu na to, či sa stretávate s jeho históriou v Ermitáži, obdivujete nádherné mosty nad riekou Nevou alebo si vychutnávate piknik v prekrásnych záhradách, Petrohrad Vás určite očarí.


Dovolenka Rusko Petrohrad


Petrohrad, niekedy nazývaný severná Benátky, je jedným z najkrajších a najväčších miest Ruska. S bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a kultúrnymi pokladmi je to jedno z najpopulárnejších miest pre turistov hľadajúcich dovolenku v Rusku.

Petrohrad je známy svojimi nádhernými palácmi a námestiami. Medzi najznámejšie patrí Zimný palác, v ktorom sa nachádza Ermitáž, jedno z najväčších múzeí na svete. Ermitáž je domovom mnohých umeleckých a historických diel a jeho zbierka je veľmi rozmanitá. Pri prechode cez námestie pred palácom si návštevníci môžu vychutnať krásne výhľady na Nevu, jednu z najdôležitejších riek v meste.

Ďalším ikonickým miestom v Petrohrade je Chrám Spasiteľa, ktorý je najväčší pravoslávny chrám v meste. Svojimi zlatými kupolami sa týči nad Petrohradom a ponúka úchvatné výhľady na mesto z vyhliadkovej plošiny. Je to miesto, kde sa môžete pripojiť k miestnym obyvateľom pri modlitbách a uctievaní.

Petrohrad je tiež domovom čučiniek, slávnych prírodných rezervácií a parkov. Najznámejší park je Peterhof, ktorý je známy svojimi fontánami a záhradami. Toto miesto je pokladnicou architektonických skvostov a môžete si vychutnať prechádzku po jeho trávnikoch a pozorovať, ako fontány striedavo chrli vodu.

Okrem týchto historických a kultúrnych miest ponúka Petrohrad aj mnoho moderných atrakcií. Môžete navštíviť umelčie čtvrti, ktoré sú plné nezávislých galérií a kaviarní. Môžete sa vybrať na loď s vodnou lyžou po rieke Neva alebo sa vydáte na výlet na ostrov Kotlin a navštívite múzeum a pevnosť Kronštadt.

Petrohrad je tiež známy svojou výbornou kuchyňou. Môžete si vychutnať tradičné ruské jedlá, ako je borsch (cuketa) a pelmeni (ravioli). Nezabudnite si vyskúšať aj slávny plnený pirog, tradičnú pieskovú tortu so zmrzlinou alebo kaviár.

Ak hľadáte dovolenku v Rusku plnú krásy, histórie a kultúry, Petrohrad je ideálne miesto na návštevu. Od úchvatných palácov a múzeí po moderné atrakcie a chutné jedlá, Petrohrad je skutočnou perleou na severe Ruska.


Počasie Rusko Petrohrad


Petrohrad je jedno z najkrajších a kultúrne najvýznamnejších miest v Rusku. Nachádza sa na severe krajiny na pobreží Fínskeho zálivu, čo znamená, že je pod vplyvom chladných vetrov z mořa. Preto je počasie v Petrohrade celý rok dosť chladné a vlhké. Mesto leží v oblasti polárního podnebia, kde sa teploty môžu pohybovať od -20 °C na zime až po 25 °C v lete.

Petrohrad má oceľový charakter, kde zima je dosť dlhá a tvrdá, so snežnými prejavmi sa môžeme stretnúť od novembra až do marca. Teploty klesajú na -15 °C až -20 °C, pričom najchladnejšie dni môžu byť až -30 °C. Počas tejto doby sa mesto odovzdáva vetru a sneženiu, ktoré tvoria krajiny sniehu a ľadu.

Letné obdobie je v Petrohrade krátke, ale veľmi príjemné. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C až 25 °C a vďaka blízkosti mora sa počasie rýchlo mení z jasného na daždivé a zase späť. Leto tu býva dostatočne svieže a vďaka naberaniu vlhkosti z Fínskeho zálivu sa tu často vyskytujú hmlisté rána a večery. Mnoho turistov prednostne navštevuje Petrohrad just v letnej sezóne kvôli doladenému počasiu pre prehliadku múzeí, parkov a fontán.

Špecifickým faktorom počasia v Petrohrade sú "Belye Nochi", čo znamená "biele noci". Toto je fenomén, keď sa slnko nesetrkáva úplne a svetlo zostáva aj po polnoci. Belye Nochi začínajú koncom mája a pretrvávajú až do začiatku júla, keď sa opäť začne stmievať.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Petrohrade môže byť ako pekné, tak aj nepriaznivé, a preto by ste mali so sebou vždy mať oblečenie prispôsobené zmenám teploty a počasia. Aj napriek tomu, že v Petrohrade nie je počasie najpriaznivejšie, mesto má niečo nezameniteľné a každý turista by si mal túto kultúrne bohaté a nádherné mesto raz počas života určite pozrieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Rusko Petrohrad


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Ruska a Petrohradu môžu zahŕňať:

1. Aké je hlavné mesto Ruska?
- Hlavné mesto Ruska je Moskva.

2. Aký je najväčší a druhý najväčší mestom v Rusku?
- Najväčším mestom Ruska je Moskva a druhým najväčším je Petrohrad.

3. Čo je Petrohrad?
- Petrohrad je druhé najväčšie mesto v Rusku a jedno z najdôležitejších kultúrnych a historických miest v krajine. Bolo založené v roku 1703 a kedysi bolo hlavným mestom Ruska.

4. Aké je dôležité pamiatky v Petrohrade?
- Petrohrad je známy svojimi nádhernými historickými budovami, ako je Ermitáž, Zimný palác, Katarínin palác s jantárovou izbou, chrám Vykúpkov, chrám Spasiteľa na Krvavom, Petrohradský pozorovateľný nálezisko a mnoho ďalších.

5. Ako sa dostanem do Petrohradu?
- Petrohrad má medzinárodné letisko, ktoré je dosť dobre spojené s inými krajinami. Môžete prísť aj vlakom alebo autobusom zo susedných miest v Rusku alebo z niektorých európskych krajín.

6. Aký je počas Petrohradu?
- Počas Petrohradu je zimné a chladné. Zimy sú veľmi studené, s priemernými teplotami klesajúcimi na -10°C. Leto je príjemné a teplé, s priemernými teplotami okolo 20°C.

7. Aké miesta môžem navštíviť v Petrohrade okrem pamiatok?
- Okrem historických a kultúrnych pamiatok môžete navštíviť aj Neva River, Fontánny v Petrohrade, Námestie Paláce, Jusupovský palác, mosty v Petrohrade a mnoho ďalších turistických atrakcií.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Ruska a Petrohradu. Môže byť mnoho ďalších otázok v závislosti od záujmov a potrieb jednotlivcov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky