Objavte lety za najlepšie ceny

Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)

Dovolenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je malebná krajina v strednej Afrike, ktorá je známa predovšetkým svojimi horskými gorilami. Nachádza sa tu Národný park so sopkami, oficiálne známy ako Parque Nacional de los Volcanes, ktorý sa nachádza na hranici Rwandy s Uganda a Kongom.

Tento národný park bol založený v roku 1925 a zahrnuje šesť sopiek, z ktorých je najznámejšou sopka Sabyinyo. Park sa rozprestiera na ploche 160 km² a domovom tu sú nielen horskí gorily, ale aj zlatokopky, paviány, antilopy, hyeny a množstvo druhov vtákov.

Národný park s sopkami je určite tým najlepším miestom v Rwande pre nadšencov prírody. Najväčším lákadlom tu sú bezpochyby gorily. V parku žije zhruba 300 jedincov, čo predstavuje približne polovicu všetkých horských goríl na svete. Preto je nutné si na stretnutie s nimi rezervovať sprievodcu a zaplatiť si povolenie vopred, ktoré sa pohybuje okolo 1500 dolárov.

Ale aj keď si nechcete zaplatiť povolenie a vidieť gorily, park má aj mnoho iných aktivít. Môžete tu ísť na prechádzku a pozorovať množstvo druhov vtákov alebo sa ísť pozrieť na nejeden vodopád, ktorý tu nachádzate. Vyhliadkové miesta prinášajú úchvatné výhľady na okolité sopky a nádhernú krajinu.

S istotou možno povedať, že Národný park so sopkami je jedným z najkrajších miest v Rwande a je určite stále nedocenený. Začnite plánovať svoju dovolenku do Rwandy a navštívte tento úchvatný kúsok prírody.


Ubytovanie Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je krásna africká krajina, ktorá ponúka úžasné prírodné krásy a národné parky. Jedným z najpopulárnejších parkov v Rwande je Parque Nacional de los Volcanes, ktorý sa nachádza v severnej časti krajiny. Tento národný park je známy pre svoje sopky a potulky sa po ňom môžu stať nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka.

Ubytovanie v Parque Nacional de los Volcanes je možné nájsť v blízkosti hlavného vstupu do parku a je to skvelá možnosť pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode. K dispozícii sú rôzne druhy ubytovania - od kempovania až po luxusnejšie hotely a chalupy. Pre tých, ktorí chcú zážitok naplno, sú ďalšie možnosti, ako napríklad noc pod hviezdami alebo výlet na vyhliadkovom balóne.

Ak sa rozhodnete pre kempovanie, môžete si vo vašom vlastnom stane užiť nádherný výhľad na sopky a okolitú prírodu. Kempovanie v národnom parku je bezplatné, ale potrebujete si zabezpečiť vlastné zariadenie a stravu. Pre tých, ktorí hľadajú pohodlnejší spôsob ubytovania, sú tu menšie hotely a chalupy, ktoré ponúkajú lepšie zariadenie a stravu.

Ak ste výnimočný cestovateľ a hľadáte zážitok na celej úrovni, možno by ste sa mohli rozhodnúť prespať pod holým nebom. Táto skúsenosť je jedinečná a nezabudnuteľná - môžete si pochutnať na grilovaných špecialitách pri ohni a pozorovať hviezdy po celú noc. Pre skúsených turistov, ktorí hľadajú niečo mystické, sú k dispozícii výlety na vyhliadkovom balóne.

Národný park so sopkami ponúka mnoho zážitkov pre návštevníkov, ako potulky sa po fungujúcich sopkách, sledovanie goril, kajaking a mnoho ďalších. V Parque Nacional de los Volcanes sa nachádza aj múzeum, ktoré poskytuje informácie o prírodnej histórii krajiny, kultúre a tradíciách.

Ak hľadáte nádhernú prírodu a zážitky, ktoré si na celý život zapamätáte, ubytovanie v národnom parku so sopkami je určite skvelou voľbou. Bez ohľadu na to, či idete sami alebo v skupine, tento park ponúka neprekonateľné zážitky, ktoré vám umožnia pripojiť sa k wildlife a užiť si krásu Rwandy naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


1. Kde sa nachádza Národný park so sopkami v Rwande?
Národný park so sopkami sa nachádza vo východnej časti Rwandy, blízko hranice s Ugandou a Tanzániou.

2. Aký je hlavný cieľ Národného parku so sopkami v Rwande?
Hlavným cieľom Národného parku so sopkami je ochrana vzácnych horských goríl, ktoré žijú v tejto oblasti.

3. Čo je zaujímavého na Národnom parku so sopkami v Rwande?
Národný park so sopkami je domovom pre populáciu horských goríl, ktoré sú ohrozeným druhom. Tento park je tiež známy svojou bohatou prírodou a krásnymi výhľadmi na sopky.

4. Mohu sa tu stretnúť s horskými gorilami?
Áno, turisti môžu platiť povolenia a ísť na gorilí trekking, kde majú možnosť stretnúť sa a sledovať horské gorily v ich prirodzenom prostredí.

5. Aké je vhodné obdobie na návštevu Národného parku so sopkami v Rwande?
Národný park so sopkami je najlepšie navštíviť v suchom období, ktoré trvá od júna do septembra a od decembra do februára. Počas týchto mesiacov je pravdepodobnosť dažďov oveľa nižšia.

6. Aké ďalšie aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Národného parku so sopkami?
Okrem gorilího trekkingu môžu návštevníci v Národnom parku so sopkami v Rwande tiež podstúpiť trekking na niektorú z okolitých sopiek, pozorovať inú faunu a flóru v parku alebo navštíviť miestne dediny a spoznať kultúru miestnych obyvateľov.

7. Ako sa dá dostať do Národného parku so sopkami v Rwande?
Národný park so sopkami je dostupný cestou z hlavného mesta Rwandy, Kigali. Existujú organizované zájazdy a doprava, ktoré vás zavedú do parku.

8. Je potrebné si rezervovať povolenie vopred na gorilí trekking v Národnom parku so sopkami?
Áno, je nutné si rezervovať povolenie vopred na gorilí trekking, pretože je obmedzený počet povolení, ktoré sú dostupné každý deň. Odporúča sa rezervovať ho minimálne niekoľko mesiacov vopred, najlepšie prostredníctvom miestneho výletného operátora alebo prostredníctvom Rwandského turistického úradu.


Letenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda, malá krajina v srdci Afriky, ponúka prekvapujúco bohatú a fascinujúcu prírodu. Keď si chcete udržať adrenalínové hladiny na maximum a vidieť niečo úplne jedinečné, určite navštívte Národný park so sopkami (Parque Nacional de los Volcanes).

Park sa nachádza v severozápadnej časti Rwanda a pozostáva z piatich stratovulkánov, ktoré dominujú nad okolím. Táto oblasť je jednou z najsilnejšie monitorovaných vulkanických oblastí na svete v dôsledku jej histórie výbuchov a aktivít.

Národný park so sopkami je domovom pre niekoľko ohrozených druhov zvierat ako gorily vrúcne a zlaté opice. Preto sa prístup do parku sprísnil, aby sa ochránili tieto krehké druhy. Kvôli týmto opatreniam je počet návštevníkov obmedzený, takže dopredu zarezervujte svoju miestenku.

Ak sa chystáte na túru do parku, nevynechajte si možnosť vidieť miestnu faunu a flóru. V tomto regióne sa nachádza viac ako 200 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú endemické. Existujú rôzne turistické trasy, ktoré vedú k vrcholom sopiek, kde sa budete môcť tešiť z výhľadu na úchvatné okolité scenérie.

Ak máte šťastie, stretnete aj niektorých obyvateľov parku. Divoké gorily sú tu dominantným druhom a dnes je to iba zopár stoviek jedincov na celom svete. Bežné turistické trasy vás zavedú do oblastí, kde sa tieto krásne zvieratá pohybujú vo voľnej prírode.

Jednoduchší spôsob, ako sa dostať do Národného parku so sopkami, je cestovať letecky. Sú k dispozícii rôzne lety z rôznych miest Rwandy, vrátane hlavného mesta Kigali. Existujú aj bezpečné a pohodlné cesty autom alebo autobusom, ktoré vás zavedú do parku.

Rwanda a jej národný park so sopkami sú nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto miluje prírodu, dobrodružstvo a krásu. Skúste to a uvidíte, že sa vám to bude páčiť.


Počasie Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je jedným z klenotov Východnej Afriky a jedným z najnavštevovanejších turistických destinácií v krajine je Parque Nacional de los Volcanes, teda Národný park so sopkami. Tento národný park sa nachádza v severozápadnej Rwande a jeho súčasťou sú hory Virunga, ktoré zahŕňajú aj sopky Karisimbi, Bisoke a Mount Sabyinyo.

Počasie v tomto národným parku sa líši v závislosti od obdobia, ale väčšinou sa dá povedať, že je celoročne teplejšie v porovnaní s inými oblasťami Rwandy. Toto je vďaka nadmorskej výške, kde sa park nachádza, ktorá sa pohybuje od 2 500 do 4 500 metrov nad morom.

V období od decembra do marca je v Parque Nacional de los Volcanes teplejšie a suchšie počasie a tento čas sa považuje za najvhodnejší na turistiku a výstupy na sopky. Práve v tomto období sa čoraz častejšie vyskytujú krátke dážďové prehánky, ktoré však rýchlo prejdú.

Od apríla do mája, ako aj v novembri, sa v tomto národným parku vyskytuje viac dažďov. Aj keď bývajú tieto obdobia označované ako obdobie dažďov, vyskytujú sa tu väčšinou kratšie prehánky, ktoré však nezhoršujú podmienky pre turistiku.

V júni a júli sa opäť dá očakávať suchšie a teplejšie počasie, avšak zároveň je toto obdobie označované ako obdobie vetra, čo môže výrazne ovplyvniť hladinu zimy. V tomto období sa naopak nevyskytujú takmer žiadne dažďové prehánky.

V auguste a septembri sa v tomto národnom parku opäť vyskytuje obdobie dažďov, kde bývajú dažďové prehánky častejšie a intenzívnejšie. Aj napriek tomu však môžu turisti pohodlne využiť väčšinu aktivít, ktoré tu sú dostupné.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Parque Nacional de los Volcanes je ideálne pre návštevu tohto jedinečného miesta počas celého roka. Chladnejšie teploty a dažde v obdobiach vetra a dažďov výrazne neovplyvňujú aktivitu turistov v tomto parku. Preto je tento národný park s jedinečnou prírodou a krásnym scenériám ideálnym miestom pre každého, kto chce objaviť krásy Rwandy.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky