Objavte lety za najlepšie ceny

Salvador Parque Nacional El Imposible

Najčastejšie otázky a odpovede Salvador Parque Nacional El Imposible


Najčastejšie otázky a odpovede o národnom parku El Imposible v Salvadore:
1. Kde sa nachádza národný park El Imposible?
Národný park El Imposible sa nachádza v Salvadore, v departemente Ahuachapán, na okraji pohoria Cordillera de Apaneca.

2. Aké je vhodné obdobie na návštevu parku El Imposible?
Národný park El Imposible je možné navštíviť počas celého roka, no najlepšie obdobie je v období sucha, od decembra do apríla.

3. Aké aktivity je možné v parku El Imposible vykonávať?
V parku El Imposible je možné vykonávať rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, pozorovanie vtákov, horské bicyklovanie a kempovanie.

4. Potrebujem nejakú povolenie na vstup do parku El Imposible?
Áno, pre vstup do parku El Imposible je potrebné získať povolenie od Ministerstva životného prostredia a zdrojov prírody Salvadora.

5. Aké divoké zvieratá je možné v parku El Imposible vidieť?
V parku El Imposible je možné vidieť rôzne druhy divokých zvierat, ako napríklad opice, ještaby, oceloty, guanacosis a mnohé ďalšie.

6. Sú v parku El Imposible k dispozícii niektoré ubytovacie zariadenia?
Áno, v parku El Imposible je možné nájsť niekoľko ubytovacích zariadení, ako napríklad kempery a chatky.

7. Aké sú niektoré najpopulárnejšie túry v parku El Imposible?
Niektoré najpopulárnejšie túry v parku El Imposible zahŕňajú výstup na vrchol Cerro El Imposible, túru k vodopádom Cimarroncito a túru k jazeru El Espino.

8. Aké je vstupné do parku El Imposible?
Vstupné do parku El Imposible je $3 pre domácich návštevníkov a $6 pre zahraničných návštevníkov.

Tieto odpovede môžu slúžiť ako orientačný prehľad o národnom parku El Imposible v Salvadore, no odporúča sa vyhľadať aktuálne informácie a konzultovať s miestnymi autoritami pred návštevou parku.


Počasie Salvador Parque Nacional El Imposible


Salvadorský národný park El Imposible sa nachádza na juhovýchode krajiny a je jedným z najdôležitejších ochranných území v Salvadorskej západnej oblasti. Svojím názvom "El Imposible" (Nemožné) vystihuje svoju rozmanitosť a obtiažnosť vo vzťahu k jeho skalistému terénu a divokým prírodným krásam.

Počasie v Parque Nacional El Imposible sa vyznačuje tým, že je teplé a vlhké po celý rok. Toto územie sa nachádza v tropickom podnebnom pásme, v ktorom sú pravidelné zmeny medzi suchým a dažďovým obdobím.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla, prevláda v parque suchosť a teplo. Teploty môžu dosiahnuť až 32°C a dažďových zrážok je minimálne. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí chcú objavovať a preskúmať jedinečnú faunu a flóru parku. V tomto čase býva obloha jasná, čo umožňuje návštevníkom vychutnávať si krásne výhľady na okolitý prales a hory.

Naopak, dažďové obdobie trvá od mája do októbra a je považované za mokré obdobie v Parque Nacional El Imposible. Počas tohto obdobia sa vyskytuje hojnosť dažďových zrážok, keď miestne riachle rieky spôsobujú spád vody a tvoria vodopády a rozsiahle jazera. Teploty sú počas tohto obdobia miernie nižšie, pohybujú sa okolo 25 °C. Aj keď sa niektorí turisti vyhýbajú tomuto obdobiu kvôli zvýšeným dažďom, mnohí prírodní nadšenci si práve túto dobu vyberajú, pretože park je v plnom rozkvete a poskytuje unikátnu príležitosť na spoznanie a zážitok z prírodných klenotov, ktoré sú vo svojej najplnejšej kráse.

Parque Nacional El Imposible je známy svojimi strmými kopci, ​​vodopádmi, rybárčením a mnohými dobrodružnými turistickými chodníkmi. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí prechádzka cez prales, kúpanie v jazerách a riekach, podnikať túry k vodopádom a objavovať bohatú flóru a faunu, ako sú opiaky, vzácne vtáky a chrobáky. Vďaka rozmanitosti prírodných prostredí sa park môže pochváliť aj veľkou pestrosťou biotopov, ktoré obsahujú čaje, mangrovové lesy, horské plosiny a riečne údolia.

V Parque Nacional El Imposible sa každý návštevník môže stať svedkom nádherného spojenia prírody a dobrodružstva. Je to raj pre milovníkov prírody a turistiku. Samotné počasie je obrovským bonusom pre návštevu tohto úžasného miesta, a preto by ste si nemali nechať ujsť túto skrytú perlu Salvadorského krajiny.


Letenka Salvador Parque Nacional El Imposible


V posledných rokoch sa stala Salvádorská republika stále populárnejším cieľom turistov z celého sveta. Tento stredoafrický štát ležiaci pri pobreží Pacifiku ponúka množstvo prírodných krás, z ktorých jednou z najvyhľadávanejších je Národný park El Imposible.

Nachádza sa na juhozápadnom okraji krajiny, na hraniciach so susednými štátmi Guatemala a Honduras. Jeho názov "El Imposible" znamená v preklade "nemožný", čo odkazuje na ťažký prístup a obtiažnosť preskúmavania tohto územia.

Park bol vytvorený v roku 1989 a má rozlohu takmer 40 000 hektárov. Je považovaný za jeden z najväčších a najviac rozmanitých parkov v Salvádore, s viac ako 500 druhmi cicavcov, rýb, plazov a vtákov. Pri prechádzke parkom môžete nájsť napríklad jaguáry, koaty, tapíry, alebo mačku ocelot.

Okrem zvierat sa tu nachádza aj množstvo rastlín, ktoré sú pre Salvádor veľmi charakteristické. Park je bohatý na endemické druhy, ktoré rastú iba v tomto regióne. Jedným z príkladov je strom čarovného drevoru, ktorý má podobnosť s oceľou a od rezania sa veľmi ťažko láme.

Národný park El Imposible ponúka návštevníkom množstvo rôznych aktivít. Môžete sa vydať na trekkingové trasy, ktoré prechádzajú cez husté pralesy, po skalách a krásnych riekach. Na niektorých miestach sa otvárajú krásne pohľady na okolitý kraj. Samozrejmosťou je aj pozorovanie zveri a vtáctva.

Ak plánujete návštevu Národného parku El Imposible, najlepšou možnosťou je dostať sa sem letecky. Letenky na Salvádorskú republiku sa dajú nájsť za veľmi prijateľné ceny. Existujú rôzne lety do hlavného mesta Salvádoru San Salvador, odkiaľ sa ďalej môžete dostať do Národného parku imposible.

Návšteva tohto národného parku stojí za to, ak milujete prírodu a túžite po dobrodružstve. S precíteným plánovaním a správnym výberom letenky môžete zažiť nezabudnuteľné zážitky v jednom z najkrajších národných parkov v celom svete.


Dovolenka Salvador Parque Nacional El Imposible


Salvador je malá stredoafrická krajina so zaujímavou a bohatou históriou. Známa je svojou krásnou prírodou a nádhernou krajinou, ktorá láka milovníkov dobrodružstva a dovoleniek v prírode. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Salvadore je národný park El Imposible.

Národný park El Imposible sa nachádza na juhozápade krajiny, pri hranici s Guatemalou. Zaujíma plochu 38 000 hektárov a je jedným z najväčších prírodných parkov v celej Strednej Amerike. Jeho názov ("The Impossible") pochádza od legendy, že jediný spôsob, ako cez túto oblasť prejsť, je byť nemrtvý.

Park ponúka nádhernú a rozmanitú flóru a faunu, ktorá robí z tohto miesta raj pre milovníkov prírody. V parku sa nachádzajú husté dažďové pralesy, ktoré sú domovom mnohým vzácnym a ohrozeným druhom rastlín a zvierat. Medzi jeho obyvateľov patrí viac ako 500 druhov vtákov, viac ako 400 druhov motýľov a mnoho vzácnych druhov cicavcov, vrátane jaguára, pumy a tapírov.

Pre turistov park poskytuje mnoho príležitostí na aktivity v prírode. Jednou z najobľúbenejších atrakcií je turistika. Existuje mnoho prechádzok rôznych obtiažností a dĺžok, ktoré vám umožnia preskúmať tento nádherný park aj podľa vášho vkusu a kondície. Počas turistiky budete mať možnosť obdivovať nádherné vodopády, divoké rieky a úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Praktické informácie o parku

Národný park El Imposible je otvorený pre návštevníkov od 9:00 do 17:00 a vstup do parku je povolený len so sprievodcom. Je dôležité mať na pamäti, že národný park sa nachádza v tropickom podnebí, kde teploty sú vysoké počas celého roka. Preto je vhodné mať so sebou dostatok vody, ochranný opaľovací krém a na treky odporúčame pohodlnú obuv a oblečenie vhodné pre tropické podnebie.

Okrem turistiky ponúka park aj ďalšie možnosti, ako napríklad horské bicykle, rybolov, a dokonca aj možnosť stráviť noc v kempe a zažiť vzrušujúce nočné prechádzky s vedomým sprievodcom, ktoré vám umožnia objaviť nočné zvuky a vzrušenie.

V El Imposible nejde len o prírodnú krásu, ale aj o históriu. Nachádzajú sa tu aj archeologické pozostatky z predkolumbovskej éry, ktoré slúžili ako miesta pre iných kultúrnych a náboženských obradov.

Ak plánujete dovolenku v Salvadore, národný park El Imposible je skutočne nádhernou voľbou. Jeho prírodná krása, rôznorodé možnosti aktívneho oddychu a bohatá kultúrna história robia z tohto miesta skutočný raj pre dobrodruhov a prírodoviedcov. Nech už si plánujete dlhé prechádzky, horskú cyklistiku alebo len žiadate pokojné miesto na oddych, tento park vás nepochybne osloví svojou krásou a pohostinnosťou salvadorského prírodného prostredia.


Ubytovanie Salvador Parque Nacional El Imposible


Parque Nacional El Imposible je národný park nachádzajúci sa v Salvadorskom departemente Ahuachapán. Tento úchvatný prírodný park je známy svojou bohatou biodiverzitou a nádhernou krajinou. Podnebie v parku je tropické, čo prispieva k rozmanitosti flóry a fauny.

Ak plánujete navštíviť tento jedinečný park, budete mať niekoľko možností ubytovania. V blízkosti vstupu do parku sa nachádza niekoľko malých hotelov a penziónov, ktoré poskytujú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie. Tieto ubytovacie zariadenia sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť viac dní objavovaním parku a vychutnávaním jeho krás.

Ak preferujete prírodné prostredie, Park Nacional El Imposible ponúka aj možnosti kempovania. Vyznačené oblasti pre kempovanie nájdete v blízkosti niektorých z najkrajších miest v parku. Tieto kempoviská sú dobre vybavené a poskytujú základné zariadenia, ako sú toalety a prístrešky. Kempingové možnosti umožňujú návštevníkom tráviť viac dní priamo v parku a zažiť jeho prírodu a krásy v plnej miere.

Okrem toho, v blízkosti parku sa nachádzajú aj privátne chatky a bungalovy, ktoré poskytujú luxusnejšie a súkromnejšie ubytovanie. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú väčšie pohodlie a súkromie počas svojho pobytu v El Imposible.

Ak sa rozhodnete zostať v blízkosti parku, budete mať prístup k mnohým aktivitám a atrakciám. Môžete si vychutnať túry a prechádzky po značených chodníkoch, ktoré vás uvedú priamo do srdca prírody. Môžete tiež navštíviť niektoré z najkrajších vodopádov v okolí alebo sa vydať na výlet do niektorého z blízkych archeologických miest, kde si môžete preskúmať históriu regiónu.

Parque Nacional El Imposible je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jeho jedinečná biodiverzita a nádherná krajina robia z tohto miesta nezabudnuteľné zážitky. Bez ohľadu na to, čo je vaším preferovaným spôsobom ubytovania, máte možnosť stráviť čas v tomto nádherne zachovanom prírodnom prostredí. Buďte pripravení na ponořenie sa do krásy a divokosti prírody v Salvadorskom Parque Nacional El Imposible.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky