Objavte lety za najlepšie ceny

Samoa Namua Island

Najčastejšie otázky a odpovede Samoa Namua Island


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Samoa Namua Island sú:

1. Ako sa dostanem na ostrov Samoa Namua Island?
Ostrov Samoa Namua je dostupný len lodou. Turisti musia sa dostať do mesta Mulifanua na ostrove Upolu, odkiaľ môžu vziať loď na ostrov Namua.

2. Koľko trvá cesta z mesta Mulifanua na ostrov Samoa Namua Island?
Cesta lodou z Mulifanua na ostrov Namua trvá približne 10 až 15 minút.

3. Potrebujem vízum na návštevu ostrova Samoa Namua Island?
Pre väčšinu návštevníkov nie je potrebné získať vízum na návštevu ostrova Samoa Namua Island. Väčšina turistov dostane bezplatný vstupný vízum na 60 dní pri príchode.

4. Kde si môžem rezervovať ubytovanie na ostrove Samoa Namua Island?
Na ostrove nie sú žiadne hotely ani rezorty. Pre návštevníkov majú omeškaného ubytovania a ponúkajú tradičné fale (chalupy) na prenájom. Je potrebné rezervovať si miesto vopred.

5. Aké aktivity a atrakcie sú dostupné na ostrove Samoa Namua Island?
Na ostrove Samoa Namua Island môžete vychutnať krásne pláže, šnorchlovanie a potápanie v koralových útesoch, turistika na vrchole ostrova a pozorovanie vtáctva.

6. Je možné táboriť na ostrove Samoa Namua Island?
Nie, táborovanie nie je povolené na ostrove Samoa Namua Island.

7. Aké sú pravidlá a obmedzenia na ostrove Samoa Namua Island?
Na ostrove je dôležité dodržiavať miestne kultúrne a environmentálne pravidlá. Napríklad je zakázané vyberať koraly a iné morské živočíchy, poškodzovať prírodu alebo rušiť chránené oblasti.

8. Aký je najlepší čas na návštevu ostrova Samoa Namua Island?
Najlepší čas na návštevu ostrova Samoa Namua Island je v období máj - október, keď je suché obdobie a more je primerane pokojné na šnorchlovanie a plávanie.


Dovolenka Samoa Namua Island


Samoa je jedinečný ostrovný ráj v juhozápadnom Tichom oceáne, ktorý ponúka nádherné pláže, pestrú kultúru a prírodné krásy. Jedným z najkrajších ostrovov Samoy je Namua Island, ktorý ponúka intímnu a pokojnú dovolenku pre tých, ktorí hľadajú únik od ruchu a zhonu.

Namua Island je malý a pomerne neznámy ostrov, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného ostrova Upolu. S rozlohou iba približne 160 hektárov a bez cestnej infraštruktúry, ostrov ponúka výnimočný zážitok z relaxácie a spojenia s prírodou. Cesta na ostrov vedie malými loďkami z dediny Mulifanua, ktorá je len niekoľko minút jazdy zo samotského hlavného mesta Apia.

Na Namua Island nájdete len jednu ubytovaciu možnosť, preto je vhodné rezervovať si miesto vopred. Súkromné bungalovy sú rozmiestnené pozdĺž pláže, čo zaručuje nezabudnuteľný výhľad na oceán a hodiny relaxácie na piesočnatej pláži. Ubytovanie je jednoduché, ale pohodlné, s možnosťou prístupu k čerstvej vode a jedlám pripraveným šikovnými miestnymi kuchármi.

Hlavným dôvodom, prečo sa ľudia rozhodujú navštíviť Namua Island, je jeho prekrásna príroda a možnosti, ktoré ponúka. Ostrov je obklopený koralovým útesom, ktorý je domovom rozmanitého podmorského sveta. Milovníci potápania a šnorchlovania môžu preskúmať úžasné koralové záhrady a mať blízke stretnutie s farebnými rybami a korálovými útesmi. Niektorí z najlepších miest na šnorchlovanie na ostrove sú len kúsok od brehu.

Samotný ostrov je pokrytý bujnou vegetáciou, kde nájdete vzácne druhy kvetín, ako aj kokosové palmové háje. Prechádzky po ostrove odhalia jeho divokú a nedotknutú krásu. Môžete sa vydať na prechádzku po pláži a objavovať zátoky a pieskové duny alebo sa vybrať na preskúmanie vnútrozemia ostrova, kde nájdete prales so vzácnejšími druhmi rastlín a živočíchov.

Kultúra je neodmysliteľnou súčasťou Samoy a na Namua Island môžete zažiť autentický polynézsky život. Miestickej dedine sa hovorí Manono a jej obyvatelia sú priateľskí a pohostinní. Môžete sa zapojiť do miestnych tradícií, ako je tanečný výkon Fa'ataupati alebo sledovať, ako obyvatelia pripravujú tradičné jedlo lovo, ktoré sa varené v zemi.

Dovolenka na Namua Island je skutočnou útekovou destináciou, kde si môžete oddýchnuť od každodenného života a nabiť si energiu od prírody. Od plážových aktivít po prechádzky v prírode a pohostinné spoznávanie miestnej kultúry, tento ostrov ponúka skutočne autentický a jedinečný zážitok pre každého, kto ho navštívi.


Letenka Samoa Namua Island


Samoa - Namua Island: Letecké spojenie do raja na zemi

Ak sa chcete vydať na dovolenku do pravého raja na zemi, je tu pre vás jedinečná možnosť - Samoa. A akým lepším spôsobom sa tam dostať ako prostredníctvom letenky na Namua Island, jedno z najkrajších ostrovov Samoy?

Letenka na Namua Island vám otvára bránu do sveta nádhernej prírody, bielych pláží, jemných pieskov a tyrkysovej farby mora. Tento malý ostrov, ležiaci v južnej časti Samoy, ponúka nekonečnú škálu prírodných krás, ktoré vás ohromia a zanechajú vás s úžasnými spomienkami.

Pokiaľ sa rozhodnete vycestovať na Namua Island, najlepšou možnosťou je nájsť si letenku z hlavného mesta Samoy - mesta Apia. Letisko Faleolo je medzinárodným letiskom nachádzajúcim sa len niekoľko kilometrov od Apie a ponúka množstvo letov do rôznych destinácií vrátane Namua Island.

Let do Samoy je často dlhý a náročný, ale nenechajte sa odradiť, pretože vaše úsilie bude odmenené. Keď sa raz ocitnete na Namua Island, zistíte, že to stálo za to. Ostrov je známy tým, že ponúka útočisko pre utočiskové želvy, ktoré môžete voľne pozorovať v ich prirodzenom prostredí.

Hlavnou atrakciou ostrova je však čarovná pláž s bielym pieskom a krištáľovo čistým morom. Môžete si vychutnať relaxáciu a oddych na slnku, spraviť si piknik na pláži alebo sa vydať na potápanie a objavovať podmorský svet, plný farebných rýb a korálových útesov.

Ostrov je tiež domovom pre niekoľko turistických rezortov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si luxusné ubytovanie a služby. Rezorty ponúkajú výhľad na oceán, exotickú záhradu a dokonca aj wellness centrum, kde si môžete užiť masáž alebo sa zrelaxovať v parnej sáune.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na trekking na jednom z mnohých turistických chodníkov, ktoré vedú okolo ostrova. Počas túry budete mať príležitosť obdivovať úchvatné výhľady na oceán, prechádzať cez prales a objavovať miestnych druhov zvierat a rastlín.

Všetky tieto zážitky a mnoho ďalších vám môže ponúknuť letenka na Namua Island. Ak túžite po dokonalých dovolenkách na exotickom ostrove, Samoa je určite tá správna voľba. Získajte si svoju letenku ešte dnes a zažite jeden z najkrajších kúskov sveta.


Ubytovanie Samoa Namua Island


Informácie o ubytovaní na Samoe Namua ostrove

Samoa Namua Island je malý ostrov v Tichom oceáne a je súčasťou Južného Pacifiku. Ostrov je známy svojou neobyčajnou flórou a faunou a pre svoje nádherné pláže a koralové útesy. Ak hľadáte oddycho, ale zároveň lákajú dobrodružstvá, Samoa Namua Island je ideálne miesto pre vás.

Ako získať ubytovanie na Samoe Namua ostrove

Ak sa rozhodnete navštíviť Samoa Namua Island, máte na výber medzi rôznymi typmi ubytovania. V súčasnosti sa tu nachádza len jeden hotel, ktorý poskytuje možnosť ubytovania v pokojoch a bungalovoch priamo na pláži.

Hotel Naonao Beach Fales

Naonao Beach Fales je malý, ale útulný hotel, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom pobreží ostrova. Na hoteli nájdete rôzne druhy plážových chatiek, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami. Pokoje v hoteli sú pomerne skromné, ale postele sú pohodlné a umožňujú kvalitný spánok. Kúpeľne a toalety sú spoločné a nachádzajú sa v blízkosti bungalovov.

Ak hľadáte niečo trochu špeciálne, ponúka hotel aj zážitkové ubytovanie – tradičné samojské chatky s vlastnou terasou a výhľadom na ocean. Toto ubytovanie vám umožní preskúmať krásy ostrova v jeho prirodzenej a autentickej podobe.

Strava v Naonao Beach Fales hoteli

Hotel Naonao Beach Fales ponúka svojim hostiam stravovanie v reštaurácii na pláži. V reštaurácii sa podáva tradičná samojská kuchyňa, ktorú si môžete vychutnať na terase s nádherným výhľadom na Tichý oceán. Špecializáciou reštaurácie sú zväčša rôzne ryby a morské plody pripravené v koreniach a dochutené kokosovým mliekom.

Aktivity na Samoe Namua ostrove

Ak si chcete urobiť prestávku od prekrásnej pláže a usporiadať si deň plnej zážitkov, nie je problém. Na Samoa Namua Island je možné zapojiť sa do rôznych aktivít – na výber sú napríklad potápanie, šnorchlovanie, plachtenie a turistika. Môžete sa tiež vydať na výlety do okolitých dediniek, kde získate možnosť zoznámiť sa s kultúrou a tradíciami autochtoných obyvateľov.

Záver

Samoa Namua ostrov je skutočnou perličkou Južného Pacifiku. Ubytovanie v hoteli Naonao Beach Fales poskytuje pohodlie a pokoj, ktorý budete potrebovať na dobíjanie batérií. Výhodou tohto ubytovania je tiež možnosť zúčastniť sa na rôznych aktivitách, ktoré ostrov ponúka. Takže, neváhajte a vydajte sa na tento úžasný ostrov a zažite krásy pozemkých rajov.


Počasie Samoa Namua Island


Samoa Namua Island je ostrov v štáte Samoa v južnom Tichom oceáne. Ostrov je známy svojim krásnym a tropickým počasím. Nižšie sa pozrieme na to, čo môžete očakávať počas návštevy ostrova Samoa Namua.

Teploty

Teploty na ostrove Samoa Namua sú väčšinou celý rok veľmi teplé. Počas dňa môžete očakávať teploty okolo 30 ° C a v noci klesajú na približne 24 ° C. Najteplejšie mesiace sú december a január a najchladnejšie mesiace sú jún a júl.

Dažde

Ostrov Samoa Namua má tropické dažďové obdobie. Hlavné dažďové obdobie sa väčšinou vyskytuje od novembra do marca, kedy je veľa zrážok. To znamená, že počas tejto doby môže pršať aj niekoľko dní po sebe. Keďže je ostrov blízko rovníka, počasie sa môže rýchlo meniť, preto je dôležité mať pripravené príslušné oblečenie.

Vietor

Ostrov Samoa Namua má silné vetry počas celej sezóny, najmä v období, keď sa vyskytujú cyklóny. Cyklóny môžu byť veľmi nebezpečné pre ostrovy v Tichom oceáne, a preto je dôležité počúvať miestne správy a varovania.

Slnečné žiarenie

Počasie na ostrove Samoa Namua je známe svojimi dlhými dni plnými slnka. Je dôležité chrániť sa pred neustálym oslnením hlavne v období, kedy sa slnko najviac pečie. Kvôli blízkosti rovníka môže byť slnečné žiarenie veľmi intenzívne a môže vyvolať spálenie pokožky.

Celkovo možno povedať, že počasie na ostrove Samoa Namua je príjemné a priaznivé pre väčšinu turistickej sezóny. K tomuto ostrovu sa môžete vybrať s kľudným svedomím počas celého roka, ale môj tip je chodiť v období od mája do októbra, kedy je najmenej dažďových dní, a vychutnať si krásne a teplé počasie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky