Objavte lety za najlepšie ceny

Saudská Arábia King Abdulaziz Center for World Culture

Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia King Abdulaziz Center for World Culture


Najčastejšie otázky a odpovede Saudskej Arábie King Abdulaziz Center for World Culture:

1. Aké sú otváracie hodiny King Abdulaziz Center for World Culture?

Otváracie hodiny sú od nedele do stredy od 10:00 do 22:00 hod. a vo štvrtok a piatok od 14:00 do 22:00 hod. V sobotu je stredisko zatvorené.

2. Je možné zarezervovať si vstupenky online?

Áno, vstupenky je možné rezervovať online na webovej stránke King Abdulaziz Center for World Culture.

3. Aké vstupné sa platí na King Abdulaziz Center for World Culture?

Vstupné sa líši podľa veku návštevníka a typu návštevy. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Pre deti a mladistvých od 4 do 18 rokov je vstupné 40 SAR a pre dospelých je vstupné 85 SAR. Pre niektoré výstavy a programy sa môže vstupné líšiť.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v King Abdulaziz Center for World Culture?

King Abdulaziz Center for World Culture ponúka rôzne aktivity, vrátane múzeí, knižníc, kultúrnych a vzdelávacích podujatí, ako aj rôznych kreatívnych workshopov a predstavení.

5. Je nutné rezervovať si vstupenky vopred?

Nie, rezervácia vstupeniek nie je povinná, no odporúča sa ju zabezpečiť vopred. Pri vysokom počte návštevníkov môže dôjsť k obmedzeniu počtu vstupov.

6. Aké storočia kultúry sú reprezentované v King Abdulaziz Center for World Culture?

King Abdulaziz Center for World Culture predstavuje širokú škálu kultúr z rôznych storočí a regiónov, vrátane arabskej, islamskej, medzinárodnej a modernistickej kultúry.

7. Kde sa nachádza King Abdulaziz Center for World Culture?

King Abdulaziz Center for World Culture sa nachádza v Dhahran v Saudskej Arábii.


Letenka Saudská Arábia King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture – Letenka do Saudskej Arábie

Saudská Arábia môže mať pre niektorých ľudí povestné povinnosti, ale v skutočnosti ponúka množstvo nádherných miest, ktoré by si každý mal určite pozrieť. Ak patríte medzi tých, ktorí radi cestujú a hľadajú niečo nové a zaujímavé, letenka do Saudskej Arábie je pre vás ideálnou voľbou. V tomto príspevku sa pozrieme na King Abdulaziz Center for World Culture, ktorý patrí medzi najpopulárnejšie miesta, ktoré Saudská Arábia ponúka.

King Abdulaziz Center for World Culture je niečo naozaj výnimočné, pretože ide o miesto zamerané na kultúru a vzdelanie. Tento komplex sa nachádza v Dhahran v provincii východnej Saudskej Arábie a má za cieľ udržiavať kultúrnu a vedeckú dedičinu Saudskej Arábie, ako aj poskytnúť potrebné zdroje pre kultúrne a vedecké výskumy.

King Abdulaziz Center for World Culture je rozdelený na niekoľko častí. Prvou z nich je saudskoarabská knižnica, ktorá je domovom najväčšej zbierky kníh v Saudskej Arábii. K dispozícii je tu tisíce kníh o všetkých témach a pre všetky vekové kategórie. Ďalej je tu 600-miestna koncertná sála, ktorá ponúka návštevníkom prvotriedne zážitky z hudby a divadla. V areáli sa nachádza aj múzeum, ktoré ponúka výstavy a prehliadky s cieľom informovať návštevníkov o kultúrnej a histórickej dedičine Saudskej Arábie.

King Abdulaziz Center for World Culture je zároveň miestom, kde môžete nájsť množstvo spoločných priestorov, vrátane schodiska na relaxovanie, ekologického parku a kaviarne. Toto miesto je teda ideálne nielen pre tých, ktorí sú nadšení za kultúrou a históriou, ale aj pre tých, ktorí hľadajú miesto na oddych a relax.

V prípade, že plánujete cestu do Saudskej Arábie, navštíviť King Abdulaziz Center for World Culture by malo byť na vašom zozname vecí, ktoré sa nemôžu minúť. Cesta tam si vás bude pripadať ako cesta na inú planétu, pretože krajiny východnej Saudskej Arábie sú úplne odlišné od západného sveta. Akékoľvek vaše očakávania sú, môžete sa tešiť na zážitok, ktorý vás určite neprestane udivovať.

Letenka do Saudskej Arábie King Abdulaziz Center for World Culture je ideálna pre tých, ktorí hľadajú niečo nové a zaujímavé a pre tých, ktorí sú nadšení za históriou a kultúrou. Okrem toho, Saudská Arábia má ešte množstvo iných nádherných miest, ktoré stoja za návštevu, takže neváhajte a plánujte už teraz vašu nasledujúcu dovolenku!


Počasie Saudská Arábia King Abdulaziz Center for World Culture


Saudská Arábia je známa svojím extrémnym počasím a vysokými teplotami. King Abdulaziz Center for World Culture (KAUST) je výskumná a vývojová organizácia, ktorá študuje a monitoruje toto jedinečné počasie v krajine.

Saudská Arábia sa nachádza v aridnom a polosuchom pásme, čo znamená, že je tu veľmi suché a teploty dosahujú vysoké úrovne. Letá sú dlhé a horúce, s priemernými teplotami okolo 45 °C. Teploty môžu v niektorých regiónoch vystúpiť až nad 50 °C. Tieto vysoké teploty sú spôsobené kombináciou horúceho vzduchu prúdiaceho z púšte a nízkej vlhkosti vzduchu.

Zimy v Saudskej Arábii sú relatívne miernych, avšak dokážu byť stále teplé. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20 °C, ale môžu sa výrazne meniť v závislosti od regiónu. V niektorých oblastiach môžu nočné teploty klesnúť aj pod bod mrazu.

Vďaka King Abdulaziz Center for World Culture je možné lepšie porozumieť a predpovedať toto počasie. Výskumníci a vedci zameriavajú svoje štúdie na rôzne aspekty počasia, vrátane jeho vplyvu na životné prostredie a ľudské zdravie. KAUST používa moderné technológie a metódy na zber údajov, ako sú meteorologické stanice a sondy, ktoré pomáhajú v hĺbkovom štúdiu a analýze počasí.

Jedným z výskumných cieľov KAUST je aj predpovedať a monitorovať silné poveternostné udalosti, ako sú piesočné búrky a záplavy, ktoré môžu mať ničivé následky na životy ľudí a infraštruktúru. Tieto udalosti sa v Saudskej Arábii vyskytujú relatívne často, a preto je dôležité mať k dispozícii spoľahlivé predpovede a systémy varovania.

KAUST tiež spolupracuje s medzinárodnými organizáciami, aby zdieľala svoje poznatky a skúsenosti s inými krajinami, čo pomáha zlepšovať globálne pochopenie a monitorovanie počasia.

Počasie Saudskej Arábie je jedinečné a KAUST hrá veľkú rolu v jeho skúmaní a monitorovaní. Výskumníci a vedci v tejto organizácii pracujú tvrdo na zlepšení predpovedí a systémov varovania, čo prispieva k ochrane a bezpečnosti obyvateľov Saudskej Arábie.


Ubytovanie Saudská Arábia King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture - Iconic Ubytovanie v Saudskej Arábii

King Abdulaziz Center for World Culture, tiež známym ako Ithra, sa nachádza v Dhahran, v Saudskej Arábii a je jedným z najprestížnejších kultúrnych centier na svete. Navrhnutý štandardmi svetových tried, tento komplex poskytuje pozoruhodnú architektúru, vysoké technológie a kultúru v štýle 21. storočia. Ithra okrem toho ponúka tisíce hodín zábavy aj vzdelávacích aktivít pre každého.

Ubytovanie v King Abdulaziz Center for World Culture

Aj keď túto budovu nevyhnutne spájame s jej bohatou kultúrou a významnými podujatiami, Ithra je aj krásnym miestom, kde môžete tráviť nocí alebo niekoľko dní. Komplex ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré sú prispôsobené vašim potrebám a želaniam.

Elegantné a prostorné izby

Ak hľadáte luxus vo svojom ubytovaní, Ithra ponúka hostiam elegantné a pohodlné izby so všetkými potrebnými zariadeniami. Súčasne vybavenie prehľaduje nové trendy v 21. storočí a v kombinácii s tradičnými prvokmi sa nabáda na vytvorenie atmosféry, ktorá zaručuje výnimočnú skúsenosť.

Apartmány

Možno si želáte veci vybaviť súkromím a pohodlím vo vlastnom apartmáne. Ithra umožňuje hosťom ubytovanie v exkluzívnych a modernejšiach apartmánových izbách. Sú plne vybavené kuchynkou a kúpeľňou, a tak sú pripravené poskytnúť vašim potrebám maximálny komfort.

Suites

Ithra ponúka aj rôzne typy suit, ktoré sú navrhnuté pre hostí, ktorí sa radi rozmaznávajú komfortom a luxusom. Každá z týchto vil je kompletne vybavená a poskytuje hostia súkromie a pohodlie súkromného rezortu v centre mesta.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, všetky izby v King Abdulaziz Center for World Culture sú vybavené vysoko kvalitnou technológiou, ktorá umožňuje hostiam prispôsobovať si svoj pobyt. Od vysokorychlostného Wi-Fi až po vstavané inteligentné systémy, Ithra poskytuje prvotriedne služby pre svojich hostí.

Zhrnutie

King Abdulaziz Center for World Culture je veľmi pôsobivé kultúrne centrum a progresívny komplex, ktorý sa ukazuje ako jedna z najlepších destinácií na ubytovanie v Saudskej Arábii. Jeho špičkové ubytovanie sú súčasťou jeho pôvabu a kúzla. Ithra ponúka hostiam exkluzívne zariadenia aj neobmedzený prístup k fantastickým vzdelávacím a zábavným aktivitám. Takže ak hľadáte ubytovanie, ktoré je zároveň štýlové, pohodlné a s doplňujúcim hlbším významom, Ithra je určite tou najlepšou voľbou.


Dovolenka Saudská Arábia King Abdulaziz Center for World Culture


King Abdulaziz Center for World Culture je moderné kultúrne centrum nachádzajúce sa v Dhahran, v Saudskej Arábii. To je miesto, kde sa stretávajú kultúrne podujatia a inovatívna technológia, aby rozvíjali myseľ a nápady. Je to jedno z najprestížnejších miest, kde môžete množstvo pochopiť o histórii a kultúre Saudskej Arábie.

Centrum poskytuje bohatú zbierku umenia a prezentuje kultúrnu históriu krajiny v modernom svetle. Zahrnuje širšie spektrum umenia, od tradície a kultúrneho dedičstva, až po technológie a futuristické vízie. Súčasné výstavy zahŕňajú diela z najvýznamnejších domácich a zahraničných umelcov.

Centrum je však nielen o umení a kultúre, ale aj o vzdelávaní a inovácii. Má interaktívne expozície, ktoré majú byť zábavné a prospievajúce pre návštevníkov, problémové témy a interaktívne simulátory. Návštevníci sa môžu zúčastniť severného dialógu, participatívnych workshopov alebo vychutnávať si filmové projekcie v kinách.

Centrum je rozdelené do piatich rôznych oblastí: Centrum múzea, Centrum oceána, Divadlo, Prieskumné stredisko a Obchodná zóna. Každá z nich má svoje osobitné témy a poskytuje jedinečný zážitok.

Centrum ako také slúži ako futuristická pamätná kniha o histórii Saudskej Arábie a jej kultúrnom dedičstve. Ľudia, ktorí navštívia centrum, dostanú vzácnosť poznať túto kultúru a históriu z pohodlia a jedinečnosti tohto miesta. Centrum, ktoré si zakúpite svoje lístky, bude súčasťou plnej a nezabudnuteľnej dovolenky v Saudskej Arábii. Ak ste pripravený na úžasný zážitok, navštívte King Abdulaziz Center for World Culture.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky