Objavte lety za najlepšie ceny

Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj

Dovolenka Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj


Senegal je zaujímavou a exotickou destináciou pre dovolenkárov z celého sveta. Medzi jeho najznámejšie atrakcie patrí národný park Parc National des Oiseaux du Djoudj, ktorý je domovom mnohých vzácnych vtákov a iných divokých zvierat.

Parc National des Oiseaux du Djoudj sa nachádza na rieke Senegal, asi 60 km severne od mesta Saint-Louis. Tento národný park sa považuje za jedno z najdôležitejších miest pre vtáčie pozorovanie na svete a zároveň je aj chráneným územím UNESCO. Park je rozlohou asi 16 000 hektárov a vytvára ideálne prostredie pre množstvo vzácnych vtákov, morských vtákov a drobných cicavcov.

Najväčou atrakciou Parc National des Oiseaux du Djoudj je bezpochyby obrovské jazero s viac než 1,5 miliónmi vtákov, ktoré sa sem každoročne sťahujú počas zimy. Park je potravnou základňou pre množstvo druhov vtákov vrátane ibisov, flamingov, pelikánov, datlov a mnohých ďalších. Pre milovníkov vtáčieho pozorovania je tu naozaj jedinečná príležitosť vidieť tieto krásne tvory v ich prirodzenom prostredí.

Okrem vtáctva je v Parc National des Oiseaux du Djoudj tiež možné stretnúť zrejme najväčšiu populáciu nílskych krokodílov v celej Afrike. Títo obrie plazivci sa v parku cítia ako doma a ich prítomnosť dodáva miestu ešte väčšiu divokú atmosféru. Okrem krokodílov sa v parku môžete tiež stretnúť s hipopatami, ibačmi, hyenami a inými divokými zvieratami.

Návštevníci môžu preskúmať park po vodnej ceste na lodi, čo je jedinečná skúsenosť. Pri tomto vodnom výlete si môžete vychutnať pohľad na prekrásnu panorámu jazera a sledovať vtáky v ich prirodzenom prostredí. Zahajať túto prehliadku môžete výletnou loďou v mestečku Djoudj, ktoré leží asi 20 km od parku.

Obmedzenia pre turistov v parku patria k samozrejmostiam. Aby sa minimalizoval vplyv ľudí na tieto vzácne živočíchy a ich prostredie, je povolený len obmedzený prístup a musíte sa riadiť pokynmi miestnych sprievodcov. Takisto je potrebné dodržiavať všetky pravidlá týkajúce sa ochrany prírody a neubližovať žiadnym zvieratám ani narušovať ich hniezda.

Ak plánujete dovolenku plnú vzácnych živočíchov a prírodných krás, potom je Parc National des Oiseaux du Djoudj v Senegale tou správnou voľbou pre vás. Vtáčie pozorovanie, vodný výlet a stretnutie s divokými zvieratami v prvej ruke - to všetko ponúka tento nádherný národný park. Navštíviť túto destináciu vám umožní objaviť krásy senegalskej prírody a získať nezabudnuteľnú skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj


1. Kde sa nachádza Národný park vtákov Djoudj?

Odpoveď: Národný park vtákov Djoudj sa nachádza v Senegale na brehu rieky Senegal.

2. Aký je hlavný typ vtáctva v parku Djoudj?

Odpoveď: Hlavným typom vtáctva parku Djoudj sú vtáky sladkovodnej močiare, vrátane bocianov, pelikánov a ďalších vodných vtákov.

3. Kedy je najlepšie navštíviť park Djoudj?

Odpoveď: Najlepším časom na návštevu parku Djoudj je od novembra do marca v období sucha, keď je počet vtákov najvyšší.

4. Ako sa dostať do parku Djoudj?

Odpoveď: Park Djoudj je možné navštíviť z mesta Saint-Louis, pričom je najlepšie sa do mesta dostať letecky alebo automobilom.

5. Je potrebné vstupné na vstup do parku Djoudj a ako sa zakúpi?

Odpoveď: Áno, je potrebné vstupné na návštevu parku Djoudj a zakúpiť ho je možné v úrade parku alebo miestnych turistických kanceláriách.

6. Aké aktivity sú k dispozícii v parku Djoudj?

Odpoveď: V parku Djoudj sú k dispozícii rôzne aktivity, ako sú napríklad prehliadky parku, pozorovanie vtákov, rybolov a kajakárstvo po rieke Senegal.

7. Koľko času potrebujem na návštevu parku Djoudj?

Odpoveď: Návšteva parku Djoudj zvyčajne trvá asi 2 až 3 hodiny.

8. Je v parku Djoudj možné prespať?

Odpoveď: Áno, v parku Djoudj sú k dispozícii ubytovacie zariadenia pre návštevníkov.

9. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti parku Djoudj?

Odpoveď: V blízkosti parku Djoudj sa nachádza mesto Saint-Louis a jeho koloniálne centrum, ako aj rieka Senegal a národné parky Langue de Barbarie a Delta Saloum.

10. Koľko stojí vstup do parku Djoudj?

Odpoveď: Vstupné do parku Djoudj sa líši podľa veku návštevníka a typu aktivity. Pre dospelých existuje napríklad celodenné vstupné vo výške 5000 CFA (približne 7,60 eur).


Počasie Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj


Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj je národný park nachádzajúci sa v severozápadnej časti krajiny Senegal v blízkosti rieky Senegal. Park je známy predovšetkým pre svoju rozsiahlu populáciu vtákov a priťahuje tisíce návštevníkov ročne.

Počasie v Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj je tropické s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Najteplejšie mesiace sú zvyčajne od decembra do marca, kedy teploty prudko stúpajú na približne 35 až 40 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch môže byť tiež veľmi vlhko až do 90%.

Napríklad v mesiaci februári teploty dosahujú približne 32 – 34 °C (90 – 93 °F), avšak vysoká vlhkosť spôsobuje, že sa cítite oveľa horúcejšie. Návštevníci by mali mať na pamäti, že veľmi vysoké teploty a intenzívna slnečná energia môžu byť veľmi nebezpečné.

Od mája do septembra teploty klesajú na približne 30 až 32 stupňov Celzia. Toto obdobie je známe aj ako dažďové obdobie, s veľkými zrážkami, ktoré môžu byť niekedy dosť závažné. Aj keď môže pršať, pre mnohých návštevníkov je to výborný čas na pozorovanie vtákov, keďže je to obdobie migrácie a mnohé druhy sú v parku v tomto období k dispozícii.

V období od októbra do decembra teploty začínajú pomaly klesať a pohybujú sa okolo 28 až 30 stupňov Celzia. V tomto období môžu byť návštevníci schopní vidieť množstvo vtákoch, pretože sa mnohé druhy vrátia do parku pred zimnými obdobiami.

Celkovo má Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj veľmi teplé počasie po celý rok. Návštevníci by mali byť opatrní a nemali by zanedbávať opatrenia ochrany pred slnkom a hydratácie, dôležité je aj účasti na zájezde s miestnymi sprievodcami. S dostatočnou starostlivosťou môžu návštevníci naplno využiť úžasnú starostlivosť, ktorú táto oblasť poskytuje.


Letenka Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj


Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj: Ponor do divočiny pre milovníkov vtákov

Ak ste nadšeným pozorovateľom vtákov a túžite zažiť vzrušenie pri sledovaní rôznorodej fauny, potom by ste nemali prehliadnuť destináciu, akou je Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj. Tento národný park ležiaci v severozápadnej Afrike je domovom tisícok vtáčích druhov, čo ho robí jedným z najpopulárnejších miest pre vtáčí turizmus na svete.

Nachádzajúci sa v blízkosti rieky Senegal, medzi městami Saint-Louis a Podor, Park Národný des Oiseaux du Djoudj je považovaný za jeden z najväčších vtáčích rezervátov na svete a je zároveň zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžete sa sem dostať rôznymi spôsobmi, vrátane cesty autom alebo trajektom.

Keď dorazíte do tohto úžasného parku, budete oslovení nádhernou krajinou a bohatou biodiverzitou, ktoré park ponúka. Vtáčie druhy, ktoré tu môžete vidieť, sú široké a rozmanité, vrátane slávneho ružového plameňa, pelikánov, kormoránov, ibisov, čápov a mnoho ďalších. Park je tak veľký, že to umožňuje tisícom vtákov hniezdiť tu a poskytuje im útočisko počas ich sťahovania.

Najlepší čas na navštívenie Parku Národného des Oiseaux du Djoudj je počas obdobia sucha - od novembra do apríla. V tomto období je voda v rieke zreteľne znížená, čo vytvára ideálne podmienky pre vtáky na rybolov a udržuje väčšinu vtákov v tesnej blízkosti vodnej plochy. Popri vtáctve tu nájdete aj rôzne iné druhy divočiny, vrátane antilop, krokodílov, hyen a hyenovitých psov.

Pri vašej návšteve môžete si zvoliť, či chcete preskúmať park pešo alebo loďou. Ak sledujete vtáky, loď vás zavedie do srdca vtáčieho sveta, kde môžete objavovať ich hniezda a sledovať, ako sa vracajú z rybolovu. Ak sa však rozhodnete ísť pešo, vychutnáte si prechádzku cez bažiny a pozorovanie vtákov z blízka.

Okrem sledovania vtákov ponúka Park Národný des Oiseaux du Djoudj aj ďalšie aktivity, ako je napríklad safari pre divoké zvieratá. Tí, ktorí si radi prehliadajú zvieratá zo zeme, budú mať možnosť vidieť gazely, zebry a mnoho ďalších druhov, ktoré sú v tejto oblasti bežné.

Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj je jedinečnou destináciou pre milovníkov prírody a vtákov. Jeho ohromujúca fauna a záznamy o vtáčom živote vás jistotne ohromia. Takže, ak snívate o dobrodružstve uprostred divočiny, každá minúta strávená v tomto chránenom území bude stáť za to.


Ubytovanie Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj


Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj je jedným z najkrajších národných parkov v Senegale, ktorý sa nachádza v doline rieky Senegal, na hranici Senegealu a Mauretánie. Park je významný pre svoju unikátnu populáciu vtákov, z ktorých niektoré sú ohrozené.

Ak plánujete navštíviť Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj, potom budete musieť zabezpečiť ubytovanie. Park ponúka niekoľko možností pre ubytovanie, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Jednou z možností pre ubytovanie je táborisko, kde si môžete postaviť stan a užívať si prirodzené prostredie národného parku. Táborisko má základné vybavenie, vrátane zdrojov pitnej vody a záchodov. Ak ste prírodovedec alebo milovník vtáctva, tento typ ubytovania bude pre vás ten pravý.

Ak hľadáte pohodlie a luxus, v parku nájdete aj horské chaty. Tieto chaty sú vybavené klimatizáciou, oddelenou kúpeľňou a televízorom, a môžete sa tešiť z nádherného výhľadu na prirodzené scenérie okolo.

Ak ste skôr pre pobyt v meste, v blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, ktoré vám poskytnú pohodlné a luxusné ubytovanie počas pobytu v parku. Tieto hotely a rezorty majú moderné zariadenie a plážové služby, takže si môžete vychutnať iba relaxáciu a oddych.

Ak sa rozhodnete zotrvať v ubytovaní v Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj, nezabudnite si zobrať potrebné veci, ako sú horúčkové oblečenie, slnečné okuliare, repelent alebo základné potraviny.

Národný park ponúka nielen ubytovanie, ale aj možnosti pre zábavu a vzdelávacie aktivity. Môžete sa zúčastniť organizovaných safari jazdy, prehliadok fauny a flóry alebo sa stať dobrovoľníkom v národnom parku.

Vyskúšajte niektoré z týchto možností a vychutnajte si fantastické prírodné scenérie a fascinujúce vtáctvo v Senegal Parc National des Oiseaux du Djoudj. Ubytovanie v parku vám umožní ešte lepšie spoznať a spozorovať unikátne druhy vtákov a prírodu Senegealu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky