Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Cousine Island

Letenka Seychely Cousine Island


Seychely Cousine Island – Ostrov, ktorý zažiješ len raz v živote

Seychelské ostrovy sú známe svojou krásou a prírodou. Jedným z najkrajších ostrovov v tomto arhipelagu je bezpochyby ostrov Cousine. Nachádza sa približne 6 kilometrov západne od ostrova Praslin a ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré si návštevníci budú môcť pamätať na celý život.

Let na ostrov Cousine je zážitkom sám o sebe. Vybrali sme si let s leteckou spoločnosťou Air Seychelles, ktorá má pravidelné lety na ostrov Mahé. Z Mahé sme pokračovali letom s malou súkromnou leteckou spoločnosťou, ktorá nás dostala až na ostrov Cousine. Let trvá len asi 15 minút, ale ponúka krásne výhľady na okolité ostrovy a more.

Po príchode na ostrov nás privítal tímový leader, ktorý nám poskytol podrobné informácie o ostrove, jeho histórii a zvykoch miestnych obyvateľov. Po ukážkovej prehliadke sme sa presunuli do našich bungalovov, kde sme sa ubytovali. Bungalovy sú situované v tieni kokosových palmov a ponúkajú nádherné výhľady na more.

Jedným z najväčších zážitkov pre nás bolo plávanie s morskými korytnačkami. Ostrov je domovom pre mnoho druhov morských živočíchov, ako sú napríklad delfíni, žraloky, ryby a korytnačky. Návštevníci majú možnosť plávať s korytnačkami a sledovať ich voľný pohyb v ich prírodnom prostredí.

Na ostrove Cousine sa nachádzajú aj rôzne turistické trasy, ktoré vedú cez tropickú džungľu a k bezpečným miestam na pozorovanie vtákov a ďalších zvierat. Najkrajšími miestami sú určite pláže, ktoré sú prekrásne zladené s bledomodrým morom.

Ostrov Cousine je miestom, kde sa môžete pripojiť k prírode a zažiť niečo, čo sa vám už možno nikdy nebude dariť. Je to nádherný ostrov, ktorý je určený pre tých, ktorí hľadajú nielen krásne prostredie, ale aj kultúru, zábavu a vynikajúce jedlo.

Ak si chcete zabezpečiť poriadny oddych, nezabudnite sa vydať na Seychelské ostrovy a navštíviť aj ostrov Cousine. Sľubujeme vám, že nebudete prekvapení a určite si sem budete chcieť vrátiť.


Dovolenka Seychely Cousine Island


Seychely sú veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou v Indickom oceáne, a jedným z najmalebnejších ostrovov tohto súostrovia je Cousine Island. Nachádza sa len pár kilometrov južne od ostrova Praslin, a predstavuje ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú dokonalý únik z reality.

Cousine Island je súkromný ostrov, ktorý ponúka luxusné ubytovanie v jednom z jeho štyroch exkluzívnych vil až pre jedenástich hostí. Tieto vily sú starostlivo navrhnuté tak, aby zabezpečili maximálny komfort a súčasne zachovali autentickú atmosféru ostrova. V každej vile nájdete klimatizované spálne, súkromné terasy s úchvatným výhľadom na oceán a moderné kúpeľne so všetkými potrebnými vybaveniami.

Cousine Island je známy svojou nádhernou prírodou a biodiverzitou. Ostrov je neobydlený a väčšinu tvorí chránený prírodný rezervát. Je obklopený bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovými vodami a rozmanitými druhmi flóry a fauny. Hlavným cieľom ochrany ostrova je zachovanie jeho unikátnej prírody a obnovovanie ohrozených druhov. Preto je možnosť objaviť vzácne plemená obklopené divokými želvami obrovskými, pajkami, vtákmi a mnohými inými.

Cousine Island ponúka nielen relaxáciu na pláži, ale aj mnoho aktivít pre dobrodruhov. Môžete sa vydať na prechádzku po ostrove a objavovať jeho skryté zákutia, alebo si vybrať z rôznych vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov alebo prechádzka na dohodu s miestnymi rybármi. Ostrov disponuje tiež tenisovým kurtom a posilňovňou pre tých, ktorí si túžia zahrať šport alebo udržať si svoju kondíciu.

Okrem toho, Cousine Island ponúka tiež prvotriedne stravovacie zážitky. Každá vila má svojho personálneho šéfkuchára, ktorý pripravuje chutné jedlá na báze domácich surovín a miestnych špecialít. Môžete sa tešiť na čerstvo ulovenú rybu, tropické ovocie, čerstvo pripravenú zeleninu a mnoho ďalších lahôd.

Keďže Cousine Island je súkromný ostrov, vstup je obmedzený a je potrebné sa ubytovať v jednej z jeho exkluzívnych vil. Preto je vhodné si svoju dovolenku zarezervovať s dostatočným predstihom. Mnohí cestovatelia považujú Seychely za vysnívaný raj a Cousine Island je zreteľne tým najlepším miestom, kde zažiť ten pravý sedliacky rozprávkový pocit a vychutnať si dokonalý oddych na exotickom ostrove.


Počasie Seychely Cousine Island


Cousine Island je jedným z najpôvabnejších ostrovov na Seychelech. Nachádza sa v Indickom oceáne a ponúka návštevníkom nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a rôznorodú faunu a flóru. Očakávajte, že počasie na Cousine Island bude viac-menej konzistentné počas celého roka, s miernymi rozdielmi vo vlhkosti a teplote.

Tropické podnebie dominuje na Seychelách, vrátane Cousine Island. Tu môžete očakávať teplé a vlhké počasie väčšinu roka. Najteplejšou dobou je obdobie medzi decemberom a aprílom, pričom priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C. Teploty počas noci zvyčajne klesajú iba na približne 24 °C, takže je potrebné pripraviť sa na vyššie teploty aj v noci. Od mája do septembra je teplota o niečo nižšia, približne 27 °C, a zvyčajne je v tomto období aj nižšia vlhkosť.

Na Seychelách je dôležité brať do úvahy monzúnové obdobie. Väčšinou sa vyskytuje od novembra do februára a prináša zvýšenú mieru zrážok. V tomto období môžu byť miestami silné búrky a prívalové dažde. Napriek tomu, počasie na Seychelách je dostatočne stabilné aj v monzúnovom období, takže sa nemusíte báť stratiť celú dovolenku kvôli zlému počasiu.

Cousine Island má jedinečé dedičstvo, pretože je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat. S murai gélovými koľúchmi, korytnačkami Seychelskými Giant Aldabra, krokodílom Moreletom a mnohými inými druhmi je ostrov jedným z najdôležitejších regiónov na Seychelách z hľadiska ochrany životného prostredia. Práve táto rozmanitá fauna a flóra robia z Cousine Island úžasné miesto na spoznanie a prieskum.

Či už si plánujete tráviť čas na pláži, objavovať podzemné jaskyne alebo pozorovať morskej želvy na pobreží, Cousine Island vám ponúka skvelú destináciu na dovolenku. S viac-menej stálym a príjemným počasím, ktoré dominuje na ostrove počas celého roka, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok v tropickom raji.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Cousine Island


Otázka: Aký časový posun má Seychelská republika?
Odpoveď: Seychelská republika má časový posun vzhľadom na Stredoeurópsky čas +3 hodiny.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Seychel?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Seychel je od mája do októbra, keď je suché obdobie a málo zrážok.

Otázka: Ako sa dostanem na ostrov Cousine?
Odpoveď: Ostrov Cousine sa dá dosiahnuť vrtuľníkom, súkromnou jachtou alebo lode z hlavného mesta Victoria na ostrove Mahé.

Otázka: Je potrebné vízum pre návštevu Seychel?
Odpoveď: Pre niektoré krajiny je potrebné vízum pre vstup na Seychely, ale pre štáty EÚ, USA a Kanadu nie je potrebné vízum na pobyt do 30 dní.

Otázka: Čo sa nachádza na ostrove Cousine?
Odpoveď: Na ostrove Cousine sa nachádza luxusný resort a prístup k bielej piesočnatej pláži, ktorá je obklopená tropickými rastlinami a palmami. Vo vode sa dá pozorovať množstvo morských živočíchov.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na ostrove Cousine?
Odpoveď: Na ostrove Cousine sa dajú robiť rôzne aktivity ako potápanie, šnorchlovanie, rybolov, turistika, sledovanie morských korytnačiek alebo prechádzky po pláži a pozorovanie vtáctva.

Otázka: Aké sú náklady na pobyt na ostrove Cousine?
Odpoveď: Náklady na pobyt na ostrove Cousine závisia od toho, aký druh ubytovania si zvolíte. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 3000 USD do 6000 USD na noc.


Ubytovanie Seychely Cousine Island


Seychely sú skutočným rajom, kde sa nachádza mnoho ostrovov, ktoré sú ideálnym miestom na dovolenku. Jeden z týchto ostrovov je Cousine Island, ktorý má veľa čo ponúknuť pre tých, ktorí hľadajú dokonalé miesto na oddych.

Cousine Island je malý súkromný ostrov s rozlohou 25 hektárov a nachádza sa 6 km západne od ostrova Praslin. Tento ostrov je miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, pretože na ostrove je len jedno ubytovanie - Cousine Island Resort.

Cousine Island Resort je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka len štyri vily súkromným plážovým prístupom. Všetky vily sú vybavené súkromným bazénom a majú krásny výhľad na oceán.

Okrem ubytovania si môžete užiť aj rôzne aktivity na ostrove. Môžete si pozrieť rôzne druhy vtákov a obdivovať nádherné rastliny, pretože ostrov je naozaj rozmanitý a má množstvo druhov rastlín a živočíchov. Okrem toho, môžete si užiť aj vodné aktivity, ako plávanie, potápanie alebo surfovanie.

Jedlo je tiež skvelé na Seychelách a Cousine Island nie je výnimkou. V resort ubytovaní máte možnosť ochutnať rôzne pochutiny z miestnej kuchyne, ktoré sú bohaté na rôzne druhy rýb a morských plodov.

Ak hľadáte súkromie, exkluzívnosť a luxus, Cousine Island Resort je pre vás to pravé miesto na dovolenku. Na tomto krásnom ostrove sa môžete naozaj odreagovať a užiť si dokonalý oddych.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky