Objavte lety za najlepšie ceny

Seychely Silhouette Island

Dovolenka Seychely Silhouette Island


Dovolenka na Seychelách je snom mnohých turistov a Silhouette Island je jeden z najkrajších ostrovov v arhipelagu. Pokiaľ hľadáte miesto na relax a oddych, Silhouette Island je pre vás skvelou voľbou.

Silhouette Island sa nachádza v Indickom oceáne, v blízkosti Ománu a Somálska. Je to jedno z najväčších ostrovov Seychel, ale je pokojný, s menej turistami ako iné obľúbené ostrovy. Má odtieňmi zelené lesy, biele pláže a útesy s kristáľovo čistým morom.

Ak sa rozhodnete pre Silhouette Island, môžete si sa tam prejsť cez brod, ktorý odchádza z hlavného mesta Victoria. Na ostrove nájdete niekoľko luxusných rezortov, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relax.

Pláže na Silhouette Island majú biele piesky a turkysovú vodu. Najznámejšia je Anse La Passe, ktorá je ideálna pre plávanie a šnorchlovanie. V mori sú koraly, morské prúdy a ryby, ktoré si môžete pozrieť pomocou skúmavky.

Ak máte radi prírodu, môžete sa vydať na prechádzku národnými parkami, ktoré sú domovom divokých živočíchov ako obrovské korytnačky a netopiere. Medzi populárne parky patria Mont Dauban a Vallée de Mai, kde sa nachádza jedinečná endemická flóra.

Silhouette Island ponúka množstvo aktivít, ktoré si môžete užiť. Môžete si zaplávať v bazéne, masírovať sa alebo navštíviť spa. Ak máte radi adrenalín, môžete si požičať kajak alebo šnorchlovať vo vodách okolo ostrova.

Posedenie v reštauráciách je vynikajúcou príležitosťou na ochutnanie miestnej kuchyne. Silhouette Island má veľa reštaurácií ponúkajúcich tradičné seychelské jedlá z čerstvých morských plodov, kokosového mlieka a kari.

Dovolenka na Silhouette Island je ideálna pre tých, ktorí hľadajú relax a prírodu v nezvyčajnom prostredí. Krásne pláže, starostlivosť o zdravie a množstvo aktivít vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Seychely Silhouette Island


Seychely sú krásne a exotické ostrovy, ktoré sa nachádzajú v Indickom oceáne. Jedným z najkrajších ostrovov na Seychelách je Silhouette Island, ktorý sa vyznačuje nádhernými plážami a úchvatnou prírodou. Ak planujete navštíviť tento ostrov, určite potrebujete vedieť informácie o ubytovaní.

Na Silhouette Island nájdete viacero možností ubytovania, ktoré sú rozdelené do rôznych kategórií a cenových relácií. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, odporúča sa zvoliť Silhouette Island Resort, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Tento resort ponúka exkluzívne bungalovy a vily, ktoré majú samostatné bazény a sú obklopené tropickou zeleňou. Okrem ubytovania si môžete užiť aj rôzne aktivity, ako sú potápanie, jazda na kajaku alebo surfovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo lacnejšie, existujú aj iné možnosti ubytovania na Silhouette Island. Napríklad La Belle Tortue, ktorý ponúka pohodlné a dobre vybavené bungalovy v trópach. V blízkosti zariadenia nájdete tiež pláže a turistické zaujímavosti.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, na Silhouette Island si určite užijete príjemnú dovolenku. Vyberte si teda ten najvhodnejší druh ubytovania podľa Vašich potrieb a túto tropickú krásu si vychutnajte naplno s Vašou rodinou alebo priateľmi.


Počasie Seychely Silhouette Island


Seychely sú tropickým rajom v Indickom oceáne a jedným z najkrajších ostrovných území na svete. Medzi ostrovné destinácie, ktoré Seychely ponúkajú, je ostrov Silhouette Island jedným z najvýznamnejších a najatraktívnejších. Okrem jeho nádhernej prírody a divokých pláží, počasie na Silhouette Island je jedným z najpriaznivejších v regióne.

Silhouette Island sa nachádza asi 30 kilometrov severozápadne od hlavného ostrova Seychely, Mahé. Tento neobývaný a nedotknutý ostrov je zväčša pokrytý pralesmi a je známy najmä svojou bohatou biodiverzitou a vzácnymi druhmi rastlín a živočíchov. Jeden z jeho najznámejších znakov je hora Mont Dauban, ktorá je najvyšším bodom ostrova s výškou 731 metrov.

Počas väčšej časti roka Saeychely majú tropické počasie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Silhouette Island je výnimkou, pretože má o niečo miernějšie počasie ako ostatné ostrovy Seychely. Vplyvom jeho jemného reliéfu a stratégického umiestnenia, Silhouette Island zvýhodňuje väčšie veterné prúdy, ktoré ho chránia pred tropickými búrkami a zároveň zmiernia horúce letné teploty.

Letné obdobie na Silhouette Island začína v novembri a končí v marci. Teploty môžu vzostúpiť až na 30 stupňov Celzia, čo je ideálne pre všetkých návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na objavovanie pláží a snorklovacie výlety do jeho krištáľovo čistých vôd. Veterné prúdy a hory na ostrove tiež zajišťujú príjemné a osviežujúce brízy, ktoré pomáhajú udržiavať teploty príjemné.

Počas zimného obdobia na Silhouette Island, ktoré trvá od apríla do októbra, teploty klesajú na priemerných 25 stupňov Celzia. To je stále teplé, ale trochu menej horúce ako v lete. Toto obdobie je ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú chladnejšie podmienky, aby sa vyhli vysokým teplotám. Zima tiež prináša menej zrážok vďaka oblastnejmu veternému systému.

Najlepší čas na návštevu Silhouette Island závisí od vašich preferencií a očakávaní. Ak chcete zažiť horúce letné počasie a vyhnúť sa veľkému davu turistov, odporúča sa návšteva v lete. Ak preferujete miernych teplôt a menej záhady, zima je pre vás dokonalým časom.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, Silhouette Island vždy ponúka nádherné prírodné scenérie a nespočetné možnosti voľného času, či už je to výlet na horskom vrchole, relaxácia na bielych plážach alebo pozorovanie unikátnych druhov rastlín a živočíchov. A čo je najdôležitejšie, môžete sa tešiť z priaznivého a príjemného počasia počas celého svojho pobytu na tomto nádhernom ostrove.


Letenka Seychely Silhouette Island


Letenka na Seychely a navštívení Silhouette Island může být pro mnoho lidí snem, a není divu proč. Seychely jsou skutečným rájem na Zemi, s bílými plážemi, azurovou vodou a bujné zelené vegetaci. Navíc, Silhouette Island, jedno z méně obydlených a zachovaných míst Seychel, nabízí jedinečný zážitek.

Pro návštěvu tohoto kouzelného ostrova je nejlepší začít s letenkou. Ty můžete zakoupit přes internet nebo u některých cestovních kanceláří. Ceny se samozřejmě mohou lišit - vše závisí na termínu, vzdálenosti a dostupnosti.

Jakmile dorazíte na Mahé, což je hlavní ostrov Seychel, budete pokračovat na Silhouette Island lodí nebo vrtulníkem. Vzhledem k tomu, že ostrov je obtížněji dostupný, ceny letenky se mohou zdát vyšší. Nicméně, pohled na nádherné pláže a přírodní rezervace z vrtulníku je jedinečný a zaslouží stojí za to.

Silhouette Island, vzdálený necelých 30 km od Mahé, je nejen druhým největším ostrovem Seychel, ale je také vyhlášen pro svou divokou a nedotčenou přírodu. V současné době zde žije pouze kolem 200 obyvatel. Většina pobřeží ostrova je pokryta bílým pískem a turisté mohou být pyšní na to, že mají jednu z nejúchvatnějších pláží na Seychelách jenom pro sebe.

Navíc, Silhouette Island se může pochlubit jedinečnou faunou a flórou - lesy jsou plné palem, kokosových ořechů a orchidejí. V moři pak můžou návštěvníci vidět obrovské množství ryb a dalších oceánských tvorů, včetně velkých želv.

Kdo hledá v Silhouette Island více dobrodružství, může se vydat na turistiku nebo jízdu na kajaku. V blízkosti oblasti jsou také skvělé šnorchlovací a potápěčské lokality. Navíc, ostrov poskytuje mnoho možností pro relaxaci, jako například masáže nebo dobrý odpočinek.

Celkově řečeno, nákup letenky a následná návštěva Silhouette Island v Seychelách je jedním z nejlepších způsobů, jak si odpočinout a zažít nádhernou přírodu a pláže. Není pochyby o tom, že letenka na Seychely jenom zlepší váš zážitek.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Silhouette Island


1. Ako sa dostanem na Silhouette Island?
Na Silhouette Island sa dá dostať len lodou alebo vrtuľníkom. Existujú pravidelné lodné prepravy zo Seychelských hlavných ostrovov i súkromné prepravy z iných ostrovov.

2. Aké aktivity a atrakcie sú na Silhouette Island?
Na Silhouette Island si môžete vychutnať krásne pláže, potápať sa, šnorchlovať, turistiku a sledovanie vtákov. Ostrov je tiež domovom vzácnych druhov rastlín a vtákov.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Silhouette Island?
Najlepšie obdobie na návštevu Silhouette Island je od apríla do októbra, kedy je suchšie obdobie a ideálny čas na plážové aktivity a turistiku.

4. Existujú na Silhouette Island ubytovacie zariadenia?
Áno, na Silhouette Island sú dostupné luxusné rekreačné strediská a hotely. Rezervácia je odporúčaná vopred, pretože sa môžu rýchlo zaplniť.

5. Môžem sa stravovať na Silhouette Island?
Áno, na ostrove sa nachádzajú reštaurácie a bary, v ktorých sa môžete stravovať a občerstviť.

6. Ako sa pohybovať po ostrove?
Silhouette Island je malý ostrov, ktorý je možné ľahko preskúmať pešo. Niektoré hotely a rezorty však ponúkajú aj dopravu na ostrove.

7. Je bezpečné plávať a šnorchlovať okolo ostrova?
Áno, plávanie a šnorchlovanie sú populárne aktivity na Silhouette Island. Zároveň je však dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny a byť opatrný vo vode.

8. Kedy je najlepší čas na pozorovanie vtákov na Silhouette Island?
Najlepšie obdobie na pozorovanie vtákov je skoro ráno a neskoro popoludní, keď sú aktívne a viditeľné. Vyvarujte sa horúcim hodinám počas dňa, keď sú vtáky menej aktívne.

9. Aké je odporúčané trvanie pobytu na Silhouette Island?
Odporúčané trvanie pobytu na Silhouette Island je minimálne 2-3 dni, aby ste si mohli vychutnať pláže, aktivity a celkovú atmosféru ostrova.

10. Aké ďalšie ostrovy je možné navštíviť z Silhouette Island?
Z Silhouette Island sa dá ľahko dostať na vedľajšie ostrovy, ako napríklad Mahé, Praslin alebo La Digue. Existujú rôzne prepravné služby, ako sú lodné transfery alebo vrtuľníkové lety.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky