Objavte lety za najlepšie ceny

Singapur Bukit Timah Nature Reserve

Počasie Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Singapur je známy ako moderné mesto so svetovo známymi mrakodrapmi a kultúrou zameranou na technológie. Napriek tomu však existuje klenot uprostred tohto vyspelého mesta - Bukit Timah Nature Reserve. Toto miesto je známe svojou pestrým ekosystémom a je jedným z najväčších zakonzervovaných území v Singapure. Okrem toho, je známe aj svojou rozmanitosťou počasia, ktoré vytvára fascinujúcu atmosféru.

Väčšina návštevníkov Bukit Timah Nature Reserve si pripadá, akoby odleteli do iného sveta. Hľadajú útočisko od rušného mesta a užívajú si bohatstvo divočiny v centre Singapuru. Počas prechádzky sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rastlín a zvierat, vrátane opíc, vtákov, hadov a iných divokých zvierat. Pre milovníkov prírody to je prostredie, ktoré netreba prehliadať.

Zmeny počasia v Bukit Timah Nature Reserve sú viac ako zaujímavé, keďže sú veľmi rýchle a impulzívne. Môžete tu zažiť obdobie dážďa, ale aj suchú sezónu. Počas obdobia dažďa, ktoré sa zvyčajne vyskytuje od novembra do januára, sú bohaté zelené pokryvy tropických rastlín o mnoho intenzívnejšie a divoké rieky sú oveľa plnšie. To môže viesť k tomu, že túry sú spomalené a niektoré trasy môžu byť uzavreté kvôli bezpečnosti návštevníkov. Avšak v suchom období (od februára do októbra) môžete očakávať jasne modré ​​oblohy a príjemnejšie teploty, ktoré sú ideálne pre túry a iné aktivity.

Okrem toho, Bukit Timah Nature Reserve je obklopený hustými lesmi a tým pádom je to miesto, kde vlhké prostredie odvádzajúc teplo a vlhkosť dokážu skrývať množstvo prekvapení. Práve toto prostredie poskytuje útočisko pre obrovské množstvo unikátnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú zriedka kde jinde na svete vidieť.

V závislosti na čase návštevy môže byť počasie v Bukit Timah Nature Reserve mierne nepredvídateľné. Napriek tomu, môže byť pre návštevníkov toto miesto skutočnou oázou zelených priestorov v centre Singapuru. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vrátiť k prírode a načerpať si dávku energie, neváhajte navštíviť Bukit Timah Nature Reserve.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Bukit Timah Nature Reserve


1. Čo je Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
Singapur Bukit Timah Nature Reserve je chránený prírodný rezervát nachádzajúci sa v Singapure. Je to jedno z najstarších chránených území v krajine a ponúka unikátnu prírodnú biodiverzitu.

2. Aké aktivity môžem robiť v Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
V rezerváte môžete robiť rôzne aktivity ako turistiku, horskú cyklistiku, pozorovanie zvierat, fotografovanie prírody či pikniky v prírode. Môžete tiež navštíviť návštevné centrum, kde sa dozviete viac o rezerváte a jeho ekosystéme.

3. Aká je dĺžka trasy pre turistiku v Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
Existuje niekoľko trás, ktoré môžete prejsť v rezerváte. Hlavná trasa je asi 2,5 kilometra dlhá a zaberá približne 1 až 2 hodiny na dokončenie. Existujú však aj iné trasy, ktoré sú dlhšie a mohli by trvať dlhšie časovo.

4. Ktoré zvieratá môžem očakávať vidieť v Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
V rezerváte žijú rôzne druhy zvierat, vrátane opíc, vtákov, hadov, jašteríc a mnohých ďalších. Je to miesto bohaté na biodiverzitu a môžete očakávať vidieť veľa rôznych živočíchov.

5. Môžem priniesť svojho domáceho zvieraťa do Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
Nie, zvieratá nie sú povolené v rezerváte. To je kvôli ochrane a bezpečnosti divokých zvierat a prírodného prostredia.

6. Koľko je vstupné do Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
Vstup do rezervácie je zdarma pre všetkých návštevníkov. Nie je potrebné platiť žiadne vstupné poplatky.

7. Aké sú otváracie hodiny Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
Rezervácia je otvorená denne od 7:00 do 19:00. Odporúča sa prísť v skorých hodinách ráno, aby ste sa vyhli väčšiemu počtu návštevníkov a teplu.

8. Môžem si vziať jedlo a pitie do Singapur Bukit Timah Nature Reserve?
Áno, môžete si priniesť jedlo a pitie do rezervácie a usporiadať si piknik v prírode. Však dôsledne upratujte po sebe a zachovávajte čistotu a poriadok.

Tieto otázky a odpovede poskytujú všeobecné informácie o Singapur Bukit Timah Nature Reserve. Presné a aktuálne informácie si však overte na oficiálnej webovej stránke rezervácie alebo sa obráťte na miestne príslušné autority.


Dovolenka Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Singapur je čarovná destinácia, ktorá ponúka množstvo zážitkov a diverzity. Jedným z najvyhľadávanejších miest je Bukit Timah Nature Reserve, ktoré je najvyšším vrchom v Singapure a domovom bohatej fauny a flóry.

Bukit Timah Nature Reserve sa nachádza na západnom pobreží Singapuru a rozprestiera sa na ploche 164 hektárov. Toto prírodné rezervátum je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, ktoré si môžete vychutnať v ich prirodzenom prostredí. Rezervátum je tiež domovom jedného z najstarších lesov v Singapure.

Pri prechádzke cez rezervát môžete obdivovať krásne vodopády, pestrofarebnú kvetinovú dostupu, exotické vtáky, motýle a mnoho ďalších živočíchov. Tu narazíte na niekoľko chodníkov, ktoré vedú k rôznym častiam rezervátu, ako je napríklad zmyslová záhrada, ktorá je plná aromatických rastlín, ktoré zvyšujú vaše zmysly.

Jednou z hlavných atrakcií Bukit Timah Nature Reserve je výstup na vrchol Bukit Timah, ktorý je najvyšším bodom v Singapure, dosahujúcim výšku 163 metrov nad morom. Cesta na vrchol môže byť trochu náročná, ale je to určite stojí za to, keď sa dostanete nahor. Z vrcholu sa spustíte nádherný výhľad na celý Singapur a jeho okolie.

Návšteva Bukit Timah Nature Reserve nie je len o prechádzke a obdivovaní prírody. Rezervátum ponúka aj rôzne aktivity pre návštevníkov. Vojdete do miestnosti v návštevníckom centre, kde sa dozviete o histórii rezervátu a jeho biodiverzite. Môžete si tiež vypožičať bicykel a užiť si prechádzku po cyklotrasách, alebo sa zapojte do nejakej vonkajšej aktivity, ako je napríklad lezenie na stenu alebo vedená túra.

Keď prídete do Bukit Timah Nature Reserve, nezabudnite si so sebou vziať dostatočné množstvo vody a ochrannú krema proti slnečnému žiareniu, pretože môže byť dosť horúco. Nechajte si dosť času na to, aby ste mohli preskúmať celý rezervát a uistite sa, že ste pripravení na prechádzku alebo turistiku.

Bukit Timah Nature Reserve v Singapure je skutočnou perličkou v meste. Ponúka nádhernú prírodu, útulné výhľady a veľa príležitostí na aktívny oddych. Takže ak hľadáte pokojné miesto na dovolenku, kde si môžete užiť prírodu a oddýchnuť si od rušného mesta, Bukit Timah Nature Reserve je správnou voľbou.


Ubytovanie Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Bukit Timah Nature Reserve je jedným z najväčších pralesových rezervácií v Singapure a poskytuje útočisko pre pestrofarebné druhy flóry a fauny. Nachádza sa na západnej časti ostrova a je obľúbeným miestom nielen medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj medzi turistami.

Keďže je Bukit Timah Nature Reserve tak populárny, nie je prekvapujúce, že okolie tejto oblasti ponúka mnoho možností na ubytovanie. Singapur ako celok je známy svojimi luxusnými hotely a podobne je to aj tu. Cestovatelia budú mať možnosť vyberať z množstva hotelov, ktoré ponúkajú vysoký štandard služieb a vybavenie.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v okolí rezervácie je "The Rainforest Hotel". Tento krásny hotel sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite, ktorá je ideálna pre tých, ktorí sa chcú priblížiť prírode a zároveň si vychutnať luxusné ubytovanie. Hotel poskytuje prístup k súkromným sadom a ponúka tiež zázemie, ako je bazén a fitness centrum.

Ak hľadáte niečo úspornejšie, existuje mnoho ďalších možností vrátane nízkonákladových hotelov a hostels. Hostely ako "Bukit Timah Backpackers Hostel" poskytujú cenovo dostupné možnosti ubytovania pre cestovateľov z celého sveta. Majú rôzne typy izieb - od spoločných spální po súkromné izby - čo znamená, že sú vhodné pre rôzne typy cestovateľov.

Okrem hotela a hostelu existujú aj ďalšie možnosti ubytovania v okolí rezervácie. Mnoho ľudí sa rozhodne pre prenájom dovolenkových apartmánov alebo domov, pretože to poskytuje väčšiu slobodu a pohodlie. Tieto možnosti poskytujú kompletné vybavenie a sú vhodné pre skupiny cestovateľov alebo rodinné dovolenky.

Nebudete si však musieť robiť starosti, že by ste mali problém s nájdením ubytovania, pretože Singapur má špičkovú dopravnú sieť vrátane autobusov a metra, ktoré vám umožnia ľahko cestovať po celej krajine. To znamená, že môžete zvoliť aj ubytovanie v iných častiach mesta a stále mať prístup k Bukit Timah Nature Reserve.

Singapur je bezpochyby jedným z najlepsie zariadených miest vo svete a jeho hotelové a ubytovacie možnosti sú na rovnakej vysokej úrovni. To platí aj pre okolie Bukit Timah Nature Reserve, ktoré ponúka rozmanité možnosti od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Bez ohľadu na váš rozpočet a preference si môžete byť istí, že v tomto krásnom prostredí nájdete ideálne miesto na pobyt.


Letenka Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Ak hľadáte unikátny cestovný zážitok spojený s prírodou pri návšteve Singapuru, Bukit Timah Nature Reserve by mohol byť presne to, čo potrebujete. Tento rezervát sa nachádza na západe Singapuru a ponúka prekrásne kopcovité prostredie obklopené bujnou, zachovalou džungľou.

Rezervát Bukit Timah má jedinečné postavenie, pretože je domovom pre najvyšší horu Singapuru, Bukit Timah Hill, ktorý mieri do výšky 163 metrov. V tomto regióne sa nachádza aj jeden z najstarších džungľových rezervátov v Ázii, ktorý bol vyhlásený za prírodnú rezerváciu už v roku 1883. Tento fakt sa ukazuje ako zázrak, pretože Singapur je jedným z najvýraznejších mestských prostredí na svete.

V Bukit Timah Nature Reserve nájdete bohatstvo biodiverzity, ktoré ponúka útočisko viac ako 840 druhov rastlín a 500 druhov živočíchov, medzi ktorými sú vzácne a ohrozené druhy. Rezervát tiež poskytuje domov rôznym druhom vtákov, motýľov, hadov a takmer sto slúži ako ochranné územie pre niekoľko ohrozených druhov opíc.

Najlepší spôsob, ako objaviť túto oblasť, je prechádzka po niektorých z prístupných turistických chodníkov. Existuje niekoľko okruhových trás, ktoré sa pohybujú od miernych až po náročné. Najobľúbenejšou trasou je Bukit Timah Hill Trail, ktorá vás povedie na vrchol Bukit Timah Hill. Na ceste sa môžete tešiť na zastavenia, aby ste si vychutnali výhľady na mesto a okolitú prírodu.

Počas prechádzky po rezerváte sa môžete tešiť na obdivovanie tropických rastlín, nadobudnutie poznatkov o endemických druhoch a dokonca možno stretnutie s niektorými živočíchmi. Rezervát sa tiež snaží o vzdelávanie verejnosti a organizuje rôzne workshopy a prednášky o prírodnej rozmanitosti a ochrane životného prostredia.

Ak máte dostatok času, odporúča sa ísť v rezerváte Bukit Timah na organizovanú nočnú prechádzku, ktorá ponúka úplne iný pohľad na miestnu faunu a flóru. Za nočného času je možné vidieť ležérne preliezanie stromov opíc a ak máte šťastie, možno uvidíte niektoré nočné zvieratá, ako sú netopiere a kukačky.

Pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v rezerváte, je možné si privstať kempovať. Bukit Timah Nature Reserve umožňuje táboriť na vyhradených miestach, ktoré sú vybavené dostatočnými zariadeniami pre jednoduché táborenie v prírode.

Bukit Timah Nature Reserve je pokladom v strede Singapuru. Je to miesto, kde môžete úplne uniknúť mestskému ruchu a ponoriť sa do nádhernej prírody. Ak hľadáte oddych od mesta a ochutnať kúsok divočiny, rezervát Bukit Timah by na vás čakal s otvorenou náručou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky