Objavte lety za najlepšie ceny

Singapur Chinese and Japanese Gardens

Dovolenka Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur je jedným z najkrajších miest na svete. Má toľko krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. V tomto článku sa budeme venovať Singapurským čínskym a japonským záhradám.

Čínske záhrady sú symetrické a kaligrafické. Sú plné historických a kultúrnych artefaktov z čínskej histórie. Keď vstúpite do záhrady, budete vystrašení tým, že sa nachádzate v inom svete. Živé ryby, kachne a krásne kvety sú okolo vás. Tu môžete prežiť pokojnú dovolenku a nájsť svoj pokoj.

Japonské záhrady ponúkajú kľud a harmoniu. Sú podobné čínskym záhradam, ale majú jedinečnú atmosféru. Táto záhrada je rozdelená na niekoľko častí a každá z nich má svoje jedinečné prvky. Najkrajšou časťou japonskej záhrady je jazierko. Môžete sa tu prejsť okolo neho a vidieť rôzne druhy kvetov a stromov.

Záhrady sú otvorené každý deň a vstupné je malé. Môžete si tu úplne oddýchnuť a užiť si krásnu prírodu. Okrem toho si môžete kúpiť rôzne zaujímavé suveníry. Ak máte radi kvety a rôzne rastliny, mali by ste navštíviť aj orchideový park.

Singapur je miesto, ktoré by ste nemali preskočiť pri plánovaní vašej dovolenky. Čínske a japonské záhrady sú nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto hľadá kľud a pokoj. Navštívte Singapur a užite si krásy tejto krajiny.


Letenka Singapur Chinese and Japanese Gardens


Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku a zaujímajú vás exotické destinácie, Singapur by mohol byť skvelou voľbou. Táto malá ostrovná krajina v juhovýchodnej Ázii je známa svojou modernou architektúrou, kultúrou a kuchyňou. No neodsudzujte ju len na jeho mrakodrapy a rušné mestá. Singapur skrýva aj niekoľko pokojných a zelených miest, ako napríklad Chinese and Japanese Gardens.

Chinese and Japanese Gardens sú dva oddelené záhradné komplexy, ktoré sa nachádzajú v štvrti Jurong East, v blízkosti západného pobrežia Singapuru. Tieto záhrady sú jedinečné tým, že kombinujú a prezentujú tradičné prvky čínskeho a japonského dizajnu.

Kým Chinese Garden je veľkolepou odrazovou doskou čínskej kultúry, Japanese Garden zase prináša atmosféru japonského pokoja a harmónie. Obidve záhrady sú prepojené mostom, ktorý umožňuje návštevníkom pohodlne sa prechádzať medzi nimi.

Chinese Garden je fascinujúcim miestom, kde môžete objaviť rôzne tradičné čínske architektonické prvky. Medzi najznámejšie patrí súbor tingov, čínskych pavilónov, ktoré sú obľúbenými miestami na obed, odpočinok alebo dokonca svadobné obrady. Môžete sa prejsť cez jazero, obdivovať vodné fontány, kaskády a dokonca aj miniatúry slávnych čínskych budov, ako napríklad Zákaznícku basu.

Na druhej strane mostu sa nachádza Japanese Garden s jednoduchým a elegantným dizajnom, ktorý je charakteristický pre japonskú kultúru. Tu nájdete kráľovnú jazera a gazebá, ktoré sú ideálnymi miestami na relaxáciu a oddych. Vo vnútri japonskej záhrady je aj tradičný japonský pagoda, symbolizujúci japonskú kultúru a duchovnosť.

Okrem toho si návštevníci môžu vychutnať nekonečnú rozmanitosť zelených rastlín a kvetov, ktoré dotvárajú japonský dizajn záhrady. Ak sa sem zájdete navštíviť na jar, môžete si vychutnať krásu kvitnúcich sakúrových stromov - symbolu Japonska.

Okrem samotnej architektúry a zelene je myšlienkou Chinese and Japanese Gardens aj ponúknuť návštevníkom príležitosť naučiť sa viac o čínskej a japonskej kultúre a tradíciách. V záhrade nájdete múzeum bonsají, kde môžete obdivovať tieto malé umelecké stromy a dozvedieť sa o ich starostlivosti a historickom význame.

Chinese and Japanese Gardens ponúkajú úžasné zážitky pre každého, bez ohľadu na vek alebo záujmy. Sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu, prechádzky alebo dokonca pikniky s rodinou a priateľmi.

Ak sa chystáte navštíviť Singapur a nemáte čas na rozsiahlu cestu, Chinese and Japanese Gardens sú určite jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Nechajte sa unášať atmosférou a krásou týchto záhrad a prežite nezabudnuteľný zážitok priamo v srdci Ázie.


Ubytovanie Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur je jedným z najkrajších a najmodernějších miest na svete. Nachádza sa tu množstvo rozmanitých atrakcií a zaujímavostí, ktoré turisti preto navštevujú rok čo rok. Medzi jednu z najznámejších patria určite Singapur Chinese and Japanese Gardens. Tieto záhrady sú ideálne miesto na oddych a relaxáciu počas vášho pobytu v meste.

Singapur Chinese Garden ponúka návštevníkom obrovský areál s rôznymi čínskymi architektonickými prvky, ako sú pagody, mosty a pavilóny, ktoré sú postavené v tradičnom čínskom štýle. Taktiež si môžete vypnúť pri jazierku so stromami bonsai a relaxovať pri kaskádach a vodopádoch. Ak máte radi japonskú kultúru, Singapur Japanese Garden, súbor japonských záhradnych krajinných štýlov, kde môžete sledovať vodopády v štýle Nihon, prechádzať sa po kameňových záhradách, obložených japonskými písaniami a s poriadnym šálkom čaju, môže byť pre vás tou správnou voľbou.

Na oba záhradné parky sa môžete dostať v priebehu niekoľkých minút z centra Singapuru alebo z letiska. Tam nájdete množstvo možností na ubytovanie. Ak chcete pobyt v blízkosti záhrad, je k dispozícii veľa možností. Medzi najpopulárnejšie patria ubytovania v okolí Jurong East, ktorý je leží pri záhradách. V tejto oblasti si môžete nájsť výber izieb a apartmánov, ktoré sú dostatočne pohodlné a zároveň dostupné cenovo. Tiež sú neďaleko trhoviská na potraviny a mnoho obchodov kde nakúpite výborné jedlo a suveníry pre vašich najbližších.

Okrem toho, niektoré hotely aj poskytujú priame spojenie s parkom, kde si návštevníci môžu vychutnávať výhľady na exotické rastliny a zvieratá zo svojich balkónov alebo terás.

Celkovo, Singapor Chinese and Japanese Gardens ponúkajú nezabudnuteľný zážitok nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov, ktorí chcú ukľudnenie v stredom meste. A preto sa vyhnete stresu mesta a nájdite si ubytovanie v blízkosti týchto záhrad a užite si západy slnka s relaxačnou atmosférou, ktorú im poskytuje.


Počasie Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur, malý ostrovný štát ležiaci na juhu Malajzijského polostrova, je známy svojím tropickým podnebím. Dokonca aj v Singapure, ktorý je známy svojimi vysokými budovami a modernou architektúrou, existujú miesta, kde je možné vychutnať si prírodu a pokoj. Medzi týmito miestami sú aj Singapurské Čínske a Japonské záhrady.

Singapurské Čínske a Japonské záhrady sú dva oddelené parky, ktoré vytvárajú harmonický spoj medzi čínskou a japonskou kultúrou. Tieto záhrady sa nachádzajú vo štvrti Jurong East, v sektore 1 Yuan Ching Road. Obidva parky boli otvorené verejnosti v roku 1975 a od tej doby sa stali populárnymi turistickými atrakciami.

Singapurská Čínska záhrada je zasadená vo veľkorysom priestore s klasickejšími čínskymi architektonickými prvkami. Návštevníci môžu obdivovať kaskády, rybníky s lotosovými kvetmi, bonsaje a mnoho iných čínskych rastlín a kvetov. Záhrada je známa aj pre svoje tradičné čínske pavilóny, ktoré sú vhodné na meditáciu a relaxáciu. Návštevníci môžu prechádzať cez krehké drevené mostíky a objavovať starobylé čínske architektonické prvky.

Na druhej strane, Japonská záhrada vychádza z klasických japonských záhradných dizajnov. Táto záhrada je známa svojou harmóniou a kľudom. Má jazierko plné živorodkov a lotosových kvetov, ktoré prilákajú mnoho vtákov a rýb. Sú tu aj tradičné japonské domčeky, mostíky a bonsaje, ktoré dotvárajú autentický japonský dizajn. Návštevníci si môžu posedieť na drevených lavičkách a relaxovať pri toku vody a rozjímajúcich rybičkách.

Obidva parky ponúkajú príležitosť na pokojný a relaxačný deň v náručí prírody. Návštevníci môžu prechádzať okolo kvetinových záhonov a zelených trávnikov, alebo si sadnúť a oddýchnuť si v tieni stromov. Tieto parky sú tiež ideálne miesto pre milovníkov fotografie, pretože ponúkajú množstvo scenérií na dokumentovanie.

Okrem toho, Singapurské Čínske a Japonské záhrady sú tiež domovom pre množstvo festivalov a podujatí. Turisti a miestni obyvatelia majú možnosť vychutnať si tradičné tance, hudbu a jedlo, ktoré reprezentuje čínsku a japonskú kultúru.

Treba poznamenať, že počasie v Singapure je veľmi konštantné počas celého roka. S priemernými teplotami medzi 25 až 31 °C a vysokou vlhkosťou, návštevníkov môžu zasiahnuť prívaly dažďa kedykoľvek. Je teda dobré mať so sebou dáždnik alebo plášť, keď navštívite tieto záhrady.

Singapurské Čínske a Japonské záhrady ponúkajú návštevníkom krásne miesto na únik z rušného mesta a na užívanie si prírody. S ich unikátnym dizajnom, pokojom a luxusnou zelenou vegetáciou sú tieto záhrady skutočnými skvostami Singapuru. Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, potom by ste rozhodne mali zvážiť návštevu Singapurských Čínskych a Japonských záhrad.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Chinese and Japanese Gardens


1. Kedy boli Singapurské čínske a japonské záhrady postavené?
- Singapurské čínske a japonské záhrady boli postavené v roku 1975.

2. Kde sa nachádzajú Singapurské čínske a japonské záhrady?
- Tieto záhrady sa nachádzajú v západnej časti Singapuru, v blízkosti jazera Jurong.

3. Koľko veľké sú tieto záhrady?
- Singapurské čínske a japonské záhrady sa rozprestierajú na ploche približne 13,5 hektárov.

4. Sú otvorené pre verejnosť?
- Áno, záhrady sú otvorené pre verejnosť a sú veľmi populárnou turistickou atrakciou.

5. Aké atrakcie môžete nájsť v týchto záhradách?
- V týchto záhradách nájdete rôzne tradičné čínske a japonské architektonické prvky, jazero, kvetinové záhony, záhradu bonsai a mnoho iných.

6. Koľko stojí vstupenka do týchto záhrad?
- Vstup do týchto záhrad je voľný, takže nie je potrebné platiť vstupenku.

7. Koľko času sa odporúča stráviť v týchto záhradách?
- Na to, aby ste si záhrady poriadne prezreli a užili si ich atmosféru, odporúča sa stráviť približne 1 až 2 hodiny.

8. Aké aktivity sa v týchto záhradách organizujú?
- V týchto záhradách sa organizujú rôzne festivaly, výstavy kvetov a ďalšie podujatia súvisiace s tradičnou čínskou a japonskou kultúrou.

9. Má tieto záhrady nejaké obmedzenia?
- Návštevníci by mali dodržiavať pravidlá a obmedzenia týkajúce sa ochrany rastlinných a zvieracích druhov a zároveň rešpektovať kultúrne a náboženské sviatky, ktoré sa môžu v záhradách konať.

10. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Singapurských čínskych a japonských záhrad?
- Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do týchto záhrad, je použiť verejnú dopravu ako autobusy alebo vlaky, pričom najbližšia zastávka je Chinese Garden MRT stanica.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky