Objavte lety za najlepšie ceny

Singapur National Gallery Singapore

Dovolenka Singapur National Gallery Singapore


V Singapure sa nachádza niekoľko vynikajúcich pamiatok a jednou z nich je aj National Gallery Singapore. Táto prestížna inštitúcia je najväčšou galériou modernej a súčasnej umenia v juhovýchodnej Ázii. Ak plánujete dovolenku v Singapure a máte záujem o umenie, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu tejto galérie.

Budova, v ktorej sa galéria nachádza, je sám osebe už veľkou atrakciou. Pôvodne slúžila ako historický budova vlády a súdne stavenisko, ale po veľkom renovovaní sa stala domovom pre jedinečnú zbierku umenia. Architektúra budovy je kombináciou starožitnej a modernistickej štýlov, čo vytvára zaujímavý kontrast.

V galérii nájdete viac ako 8 000 diel umelcov z celého sveta, pričom zameranie je na juhovýchodnú Áziu. Súčasťou zbierky sú diela mnohých významných umelcov, vrátane poznámej singapurskej umelkyne Georgette Chen alebo indonézskeho maliara Raden Saleh. Sú tu tiež umenia z rôznych období a štýlov, vrátane tradičných užitkových predmetov a náboženských artefaktov.

Okrem stálych zbierok galéria ponúka aj rôzne dočasné výstavy a podujatia. Môžete sa zúčastniť rôznych workshpov, prednášok alebo dokonca živých vystúpení. National Gallery Singapore sa snaží oživiť a inovovať umenie, čím prináša nový pohľad na kultúru a spoločnosť v regióne.

V rámci budovy sa nachádza aj niekoľko reštaurácií a obchodov, čo vám umožní stráviť celý deň na tomto mieste. Môžete si vychutnať kávu v kaviarni alebo si zakúpiť niečo originálneho v obchode so suvenírmi.

Ak sa chcete vyhnúť davom turistov, odporúča sa navštíviť galériu v strede týždňa. Vstupné lístky sa dajú zakúpiť online, čo vám ušetrí čas v rade. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 20 SGD (singapurský dolár) pre dospelých a 15 SGD pre deti.

National Gallery Singapore je skvelou destináciou pre umelcov a umením nadšených ľudí. Je to miesto, kde môžete objavovať a čerpať inšpiráciu z rozmanitého umenia juhovýchodnej Ázie. Ak plánujete dovolenku v Singapure, neváhajte a navštívte túto galériu, ktorá vám ponúkne jedinečný pohľad na miestnu kultúru a históriu.


Počasie Singapur National Gallery Singapore


Singapur je známy svojimi tropickými podnebiami, ktoré sa skladajú z teplého a vlhkého počasia po celý rok. National Gallery Singapore, umiestnená v histórickej budove Collyer Quay, je otvorená pre návštevníkov každý deň a ponúka prehliadky istorických umelcov a moderných výtvarníkov prezentovaných vo vnútri a vonku.

Ak sa chystáte navštíviť National Gallery Singapore bude vašou najlepšou spoločníčkou chrúmať si niečo studené, a to nielen z dôvodu absolútneho luxusu klimatizácie. Pretože Singapur má teplotu takmer stále nad 30 stupňov Celzia, by ste si mali byť istí, že oblečenie, ktoré si vezmete na ten deň, bude vzdušné a ľahké, aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie.

Hoci sa zdá, že najlepším časom na návštevu Galérie je počas leta - v januári až máji, toto obdobie so sebou prináša obdobie výskytu sezónneho dažďa. Pozrite sa preto na predpoveď počasia predtým, ako sa vydáte na výlet a uistite sa, že sa dostatočne ochránite. Ak máte radi slnko a teplé počasie, návšteva v lete bude pre vás stopercentne najlepšou možnosťou.

Všimnite si, že v mestskej oblasti Singapuru sa nachádza rôzne umelé trvalé pokrytie, ktoré znižujú teplotu o niekoľko stupňov, čím zmenšujú celkový pocit vlhkosti. Preto si môžete byť istí, že na návštevu Galérie budete musieť prilbať okuliare pretože priam fryští energiou a bohatstvom, ktoré ponúka.

Ak chcete zažiť najlepšie počasie pre návštevu National Gallery Singapore, môžete navštíviť túto krásnu galériu v strede leta a užiť si úžasnú klimatizáciu, ktorá vás osvieži po návšteve slnkom rozpáleného Singapuru. Nech už vás nabudúce k tomuto miestu zavedie čokoľvek, uistite sa, že sa pripravíte na teplotu a vlhkosť, ktoré sú toto miesto tak nevyhnutne sa spájajú.


Ubytovanie Singapur National Gallery Singapore


Singapore je známe svojou modernou architektúrou a luxusnými ubytovacími možnosťami. Medzi jedno z najprestížnejších a najznámejších miest, kde sa môžete ubytovať, patrí aj prestížna Národná galéria Singapuru.

Národná galéria Singapuru sa nachádza v niekdajšej budove Supreme Court a City Hall, ktorá je sama osebe architektonickým skvostom. Tieto historické budovy boli zrekonštruované a premenené na jedno z najprestížnejších umeleckých centier v Ázii.

Samotná budova bola postavená v roku 1937 a hrá významnú úlohu v histórii Singapuru. Ochraňuje a vystavuje viac než 8 000 umeleckých diel od miestnych i medzinárodných umelcov. Medzi hlavné atrakcie Národnej galérie patrí diela od známych umelcov ako sú Raden Saleh, Georgette Chen, Liu Kang a ďalší.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tejto oblasti sa určite oplatí rezervovať si izbu v blízkosti Národnej galérie Singapuru. Existuje niekoľko luxusných hotelov, ktoré sa nachádzajú na pár minút chôdze od galérie a ponúkajú vynikajúce služby a pohodlie.

Jedným z najluxusnejších ubytovacích možností je hotel Raffles. Tento ikonický hotel sa nachádza vo veľmi blízkej vzdialenosti od Národnej galérie Singapuru a ponúka breathtaking výhľady na mesto, elegantné izby a prvotriedne vybavenie.

Ďalším hotelom, ktorý stojí za zmienku, je The Fullerton Hotel. Tento hotel sa nachádza v historických budovách vedľa Národnej galérie Singapuru a ponúka luxusné izby s moderným vybavením a nádhernými výhľadmi na mesto.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a intímnejšie ubytovanie, existujú aj viaceré luxusné butikové hotely v tejto oblasti, ako napríklad Hotel 1929 alebo The Warehouse Hotel. Tieto hotely sú známe svojim štýlom a autentickou atmosférou.

Okrem luxusného ubytovania majú návštevníci Národnej galérie Singapuru aj ďalšie výhody. Súčasťou galérie je aj viacero reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať gourmet jedlá a nápoje. Okrem toho sa tu nachádzajú aj obchody so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť umelecké diela či iné suveníry ako spomienku na váš pobyt.

Celkovým záverom je, že ubytovanie v blízkosti Národnej galérie Singapuru je pre návštevníkov jedinečnou skúsenosťou. Okrem výnimočného ubytovania sa budete môcť kochať v kráse umeleckých diel a preskúmať históriu Singapuru. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek hotel v tejto oblasti, určite budete mať nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur National Gallery Singapore


Najčastejšie otázky a odpovede o National Gallery Singapore:

Otázka: Kde sa nachádza National Gallery Singapore?
Odpoveď: National Gallery Singapore sa nachádza na adrese 1 St. Andrew's Road, Singapore 178957.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Galérie?
Odpoveď: National Gallery Singapore je otvorená od utorka do nedele od 10:00 do 19:00 hodín. V piatky je otvorená až do 21:00 hodín.

Otázka: Koľko stojí vstupenka do Galérie?
Odpoveď: Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od druhu výstavy a programu. Pre viac informácií o aktuálnych cenách vstupeniek navštívte oficiálnu webovú stránku Galérie.

Otázka: Je v Galérii možné fotografovať?
Odpoveď: V niektorých častiach Galérie je fotografovanie povolené, ale v iných častiach je zakázané. Prosím, dodržiavajte pravidlá týkajúce sa fotografovania uvedené vo vnútri Galérie.

Otázka: Môžem si v Galérii zakúpiť suveníry?
Odpoveď: Áno, v Galérii je k dispozícii obchod so suvenírmi, v ktorom si môžete zakúpiť rôzne umenie a umelecké predmety.

Otázka: Sú v Galérii dostupné prehliadky?
Odpoveď: Áno, Galéria ponúka rôzne možnosti prehliadok vrátane samostatného objavovania, skupinových prehliadok a tematických prehliadok. Pre viac informácií o týchto možnostiach navštívte oficiálnu webovú stránku Galérie.

Otázka: Je v Galérii možné stravovať sa?
Odpoveď: V Galérii sa nachádzajú rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať jedlo a nápoje.

Otázka: Je potrebné vopred rezervovať vstupenky do Galérie?
Odpoveď: Môže sa vyžadovať rezervácia vstupeniek pre špeciálne výstavy alebo programy. Avšak, pre bežnú návštevu Galérie rezervácia nie je povinná.

Tieto otázky a odpovede majú iba informatívny charakter a odporúča sa overiť si aktuálne informácie priamo od Galérie alebo na ich webovej stránke.


Letenka Singapur National Gallery Singapore


National Gallery Singapore, located in the heart of the city-state of Singapore, is a cultural institution that houses the largest public collection of Southeast Asian art in the world. It is a must-visit destination for anyone who appreciates the beautiful mix of tradition and modernity in Southeast Asian art.

Getting to Singapore and National Gallery Singapore is easy as the city-state has Changi International Airport, one of the busiest airports in the world that is well connected to over 80 countries. Once you land, you can take a taxi or use the efficient MRT subway system to reach your destination.

The National Gallery Singapore was opened in November 2015 and is housed in two iconic buildings- the City Hall and the former Supreme Court of Singapore. Both buildings underwent a massive renovation, led by French architect Jean Francois Milou, to transform them into a world-class gallery. The buildings' architecture harmonizes the traditional and contemporary, providing a beautiful canvas for art lovers to savour the gallery's vast collection.

The gallery's collection consists of more than 8,000 works, ranging from paintings and sculptures to installations and videos. The exhibits showcase Southeast Asia’s diverse culture, highlighting the Chinese, Malay, Indian and Indonesian influences that have shaped the region's art.

As you explore the gallery, you will find works by legendary artists like Raden Saleh, Juan Luna, and Georgette Chen. There are also unique works from contemporary artists such as Wong Hoy Cheong and Charmaine Leung, which provide a window into the current artistic scene in Southeast Asia.

Don't miss out on the chance to attend some of the gallery's special exhibitions, which showcase a range of art genres, including photography, printmaking, and contemporary art. There are always a variety of exhibitions throughout the year, giving guests plenty of opportunities to experience different kinds of art.

In conclusion, National Gallery Singapore is a must-visit destination for art lovers coming to Singapore. The gallery's architecture, history and collection of Southeast Asian art make it an essential part of any Singapore itinerary. With easy access from Changi International Airport and its central location, there is no excuse for skipping this incredible cultural institution on your next trip to Singapore.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky