Objavte lety za najlepšie ceny

Slovensko Kežmarok

Letenka Slovensko Kežmarok


Letenka Slovensko Kežmarok: Objavte kúzlo malebného historického mesta

Kežmarok je jedno z najkrajších a najzachovalejších historických miest na Slovensku. Nachádza sa vo východnej časti krajiny a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a jedinečnými pamiatkami. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný kúsok Slovenska, neexistuje lepší spôsob, ako dopraviť sa tam ako cez letenku.

Slovensko je známe svojimi kvalitnými leteckými prepravcami a pripojením k rôznym európskym a svetovým destináciám. Mnoho medzinárodných letísk sa nachádza na Slovensku a ponúkajú spojenia so všetkými hlavnými európskymi mestami. Najbližšie letisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Kežmarku, je Poprad-Tatry letisko, ktoré ponúka spojenia do rôznych krajín.

Po prílete do Popradu-Tatier sa budete môcť dopraviť do Kežmarku. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Autobusová a železničná doprava sú pravidelné a spájajú hlavné mestá s Kežmarkom. Od letiska sa môžete rozhodnúť pre prenájom auta, taxík alebo si môžete objednať súkromný prepravný servis.

Kežmarok je známy svojím nádherným historickým centrom. Jeho hradbami sa priam prechádza história a architektonické skvosty. Najviac výraznou dominou je hrad Levoča, ktorý neopakovateľne kraľuje nad mestom. Pre milovníkov histórie a kultúry je výlet do Kežmarku povinnosťou.

Mesto je tiež domovom mnohých kultúrnych podujatí. Každoročne sa tu koná známy trh s obrazmi a umením, ktorý pritiahne návštevníkov z celého Slovenska. Okrem toho môžete navštíviť mnohé galérie, múzeá a kostoly počas pestrého letného obdobia plného kultúry a umenia.

Letenka na Slovensko a Kežmarok je teda dokonalou volbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie, objavovať nové kultúry a užiť si nezabudnuteľnú dovolenku. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom histórie alebo iba túžite po pokoji a scenérii horského prostredia, Kežmarok vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný zážitok.

Ak hľadáte skvelý spôsob, ako zažiť letenku na Slovensko a objaviť historické krásy Kežmarku, neváhajte si túto destináciu vybrať a zažiť jedinečnú atmosféru tohto úžasného mesta.


Ubytovanie Slovensko Kežmarok


Kežmarok, jedno z najkrajších a najznámejších historických miest na Slovensku, ponúka množstvo možností aj v oblasti ubytovania. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny, v Tatranskom regióne, a je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry aj prírody.

V Kežmarku nájdete rôzne typy ubytovania, či už preferujete luxusné hotely, rodinné penzióny, útulné chaty alebo súkromné apartmány. Väčšina zariadení ponúka kvalitné služby a príjemné prostredie, ktoré vám umožní stráviť príjemný a pohodlný pobyt v tomto historickom meste.

Mnoho hotelov v Kežmarku sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako je napríklad Kežmarský hrad. Tieto hotely sú obľúbené medzi turistami, ktorí si chcú vychutnať výhľad na historické centrum mesta alebo majú radi prístup k rôznym reštauráciám a obchodom v okolí. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú tiež wellness centrá, športové vyžitie a parkovanie pre hostí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú menšie zariadenia, sú k dispozícii aj rodinné penzióny. Tieto penzióny často poskytujú príjemné a domácke prostredie, a niektoré z nich sú umiestnené v historických budovách, čo vytvára autentickú atmosféru. Väčšina penziónov ponúka raňajky a niektoré majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné slovenské jedlá.

Pre ľudí, ktorí preferujú oddych v prírode a chcú si užiť túry a iné outdoorové aktivity, sú k dispozícii aj chaty. Tieto chaty sa nachádzajú v okolí mesta a môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami – od malých chatiek pre malé skupiny až po veľké chaty pre rodiny alebo väčšie skupiny priateľov. Niektoré chaty sú vybavené kuchynkou, čo vám umožní samostatnú prípravu jedla, a väčšina z nich ponúka aj vonkajšie posedenie a grilovanie.

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, súkromné apartmány sú ideálnou voľbou. Tieto apartmány často ponúkajú samostatné izby, kúpeľňu a kuchynku, čo vám dáva možnosť prípravy vlastných jedál. Väčšina apartmánov je blízko centra mesta a turistických atrakcií, čo vám umožní ľahko sa dostať ku všetkým zaujímavým miestam.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, v Kežmarku si určite vyberiete z množstva možností. Bez ohľadu na to, či tu zostanete na jednu noc alebo dlhšie, určite si užijete atmosféru tohto historického mesta a okolitú prírodu. Kežmarok ponúka jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a prírodného krásy, čo ho robí jedným z najobľúbenejších turistických miest na Slovensku.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Kežmarok


1. Kde sa nachádza Kežmarok?
- Kežmarok sa nachádza na severe Slovenska, v Prešovskom kraji.

2. Aké je histórie mesto Kežmarok?
- Kežmarok je mestom s bohatou históriou, bolo založené v 13. storočí a v minulosti bolo dôležitým obchodným centrom.

3. Aké pamiatky sa nachádzajú v Kežmarku?
- V Kežmarku sa nachádza množstvo historických pamiatok, vrátane Kežmarskeho hradu, Evanjelickej cerkvi, Katolíckeho kostola sv. Kríža a mnoho ďalších.

4. Aké možnosti ubytovania ponúka Kežmarok?
- V meste Kežmarok nájdete viacero hotelov, penziónov, ubytovní a súkromných apartmánov pre turistov.

5. Ako sa dostanem do Kežmarku?
- Kežmarok je dostupný autom, vlakom alebo autobusom. Je to približne hodinu jazdy autom zo zadarskej Káčerovej.

6. Aké festivaly a podujatia sa konajú v Kežmarku?
- V Kežmarku sa konajú rôzne festivaly a podujatia, vrátane Kežmarských kultúrnych dní, Remeselníckeho jarmoku a Vianočného trhu.

7. Kde môžem ochutnať tradičné slovenské jedlá v Kežmarku?
- V Kežmarku nájdete niekoľko reštaurácií ponúkajúcich tradičné slovenské jedlá, ako sú halušky, bryndzové pirohy a cigánska pečienka.

8. Aké aktivity môžem podnikať v okolí Kežmarku?
- V okolí Kežmarku môžete podnikať rôzne aktivity, vrátane turistiky v Tatranskom národnom parku, lyžovania v okolitých lyžiarskych strediskách a návštevy prírodných kúpalísk.

9. Ako dlho by som mal zostať v Kežmarku, aby som si ho poriadne prezrel?
- Na prezretie Kežmarku a jeho okolia by sa odporúčalo zostať minimálne 2-3 dni.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako spoznať miestnu kultúru a tradície v Kežmarku?
- Na spoznanie miestnej kultúry a tradícií v Kežmarku môžete navštíviť múzeá, galérie, účasť na miestnych podujatiach a ochutnať tradičné jedlá a nápoje.


Dovolenka Slovensko Kežmarok


Dovolenka je dlho očakávané obdobie, kedy si môžeme oddýchnuť od každodenného zhonu a stráviť čas s rodinou či priateľmi. Ak sa rozhodujete, kam by ste mohli vyraziť na dovolenku na Slovensku, určite vám odporúčam navštíviť malebné mesto Kežmarok.

Kežmarok je historické mesto nachádzajúce sa vo východnej časti Slovenska, v blízkosti Vysokých Tatier. Okrem svojej bohatej histórie a kultúrnych pamiatok, Kežmarok ponúka aj množstvo možností na oddych a relaxáciu.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií je Kežmarský hrad, ktorý sa nachádza na vrchu nad mestom. Sídlil tu známy rod Tököliovcov a hrad ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. V rámci prehliadky môžete navštíviť históriu expozíciu, ktorá vám priblíži bohatú minulosť mesta.

Pre milovníkov kultúry je tu dostatok možností. Môžete navštíviť Evanjelický artikulárny kostol s unikátnym interiérom či mestské múzeum. V rámci múzea si môžete prezrieť expozíciu o histórii mesta, ale aj výstavy súčasných umelcov.

Ak máte radi prírodu a chcete sa odreagovať, navštívte park Múzejnej záhrady, ktorý ponúka množstvo zelene, kvetín a lavičiek na oddych. Tu si tiež môžete užiť piknik s rodinou či priateľmi. Ak máte radi romantiku, nevynechajte prechádzku po stredovekom námestí so zachovanými historickými budovami a krásnymi renesančnými domami.

Kežmarok je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolia. Z mestského autobusového nádražia si môžete vybrať medzi množstvom atraktívnych miest. Určite odporúčam navštíviť Vysoké Tatry s možnosťou turistiky a výletov na horské chaty, ale aj návštevu UNESCO chráneného Spišského hradu či Slovenského rája s jeho prekrásnymi priekopami a kaňonmi.

Kežmarok je tiež známy svojimi festivalmi a podujatiami. Každoročne sa tu koná známy Kežmarský jarmok, kde môžete ochutnávať tradičné slovenské jedlá a dobroty. Dôležitou súčasťou každoročného programu je aj slávnostný povoroton, ktorým sa otvára jarmok. Okrem toho sa tu konajú aj rôzne koncerty, divadelné predstavenia a folklórne festivaly.

Dovolenka v Kežmarku je skvelým spôsobom, ako stráviť príjemný čas a zároveň spoznať kúsok slovenskej histórie a kultúry. Určite sa tu nájde niečo pre každého, či už ste záujemca o históriu, prírodu alebo jednoducho oddych a relaxáciu.


Počasie Slovensko Kežmarok


Slovensko je krajina s rôznorodým počasím, ktoré sa mení podľa ročného obdobia. Mesto Kežmarok, ktoré sa nachádza na severe Slovenska, má takisto svoje charakteristické počasie.

Letné mesiace vo Kežmarku sú teplé a vlhké, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 15 až do 25 stupňov Celzia. V tomto období môže byť občasne aj búrka v dôsledku tepla a vlhkosti, čo môže viesť k miernemu zvýšeniu vody v rieke Poprad.

Jeseň v Kežmarku je typicky suchá a chladná, s teplotami, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 5 do 15 stupňov Celzia. Jeseň je však aj obdobím, kedy sa začínajú prejavovať prvky zimy, ako je napríklad zrážkové dážďové počasie a nízke teploty.

Zima v Kežmarku je chladná a suchá, s teplotami, ktoré klesajú pod nulu. Priemerné teploty v zime sa pohybujú od -5 až do -10 stupňov Celzia, pričom môže byť aj výrazne chladnejšie s teplotami okolo -20 stupňov Celzia. Zima tiež prináša so sebou sneženie, ktoré možno zažiť už od novembra.

Na jar sa teploty v Kežmarku pomaly zvyšujú, s priemerom od 5 do 10 stupňov Celzia. Jar je obdobím zmien, kedy po zime prichádza rýchle oteplenie, ale aj ranné mrazy. V tomto čase roka sa začína prebúdzať príroda a vyskytujú sa aj prvé zrážky v podobe dažďa.

Celkovým zhrnutím je počasie v Kežmarku typické pre oblasť severného Slovenska, s chladnými a suchými zimami a teplými, ale aj vlhkými letami. Každá ročná doba prináša so sebou svoje neopakovateľné zážitky a krásy prírody.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky