Objavte lety za najlepšie ceny

Slovensko Piešťany

Ubytovanie Slovensko Piešťany


Piešťany sú známe nielen pre svoje termálne kúpele, ale aj pre kvalitné ubytovanie. Na Slovensku patrí k najvyhľadávanejším miestam pre turistiku a relaxáciu a ponuka ubytovania je tu naozaj pestrá.

V Piešťanoch možno nájsť hotely, penzióny, apartmány a ubytovanie v súkromí. Mnoho z týchto ponúkajú aj služby ako bazény, wellness centrá, reštaurácie a bary.

Medzi najlepšie hotely v Piešťanoch patrí Hotel Royal Palace, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Ponúka priestorné a luxusné izby, wellness centrum a vonkajší bazén. Z rovnakej kategórie patrí aj Hotel Magnólia, ktorý sa nachádza neďaleko parku a termálnych kúpeľov. Ponúka štýlové izby, kúpeľný hotel a vnútorný bazén.

Okrem hotelov je v Piešťanoch množstvo penziónov a ubytovania v súkromí. Penzión Kúpeľná dvorana je situovaný hneď vedľa Piešťanských kúpeľov a ponúka ubytovanie s výhľadom na park a rieku Váh. Penzión Paganini Blu sa nachádza v podobnej blízkosti a ponúka luxusné izby s terasou, kúpeľňou a klimatizáciou.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako hotelové izby, sú v Piešťanoch k dispozícii aj apartmány. Najpopulárnejšími sú apartmány Thermia Palace, ktoré sú súčasťou Piešťanských kúpeľov a ponúkajú výhľad na termálne bazény.

Ak teda plánujete relaxačnú dovolenku alebo pobyt v Piešťanoch, máte na výber množstvo možností pre ubytovanie, ktoré vám zabezpečia pohodlný a príjemný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Piešťany


Čo je Slovensko Piešťany?
Slovensko Piešťany je turisticky atraktívne mesto na západnom Slovensku, známe najmä svojou liečebnou tradíciou a termálnymi kúpeľmi.

Aké sú najznámejšie atrakcie v Piešťanoch?
Medzi najznámejšie atrakcie v Piešťanoch patrí Liečebný kúpeľný ostrov, kde sa nachádzajú termálne pramene a liečebné procedúry, ako aj múzeum Balneologického múzea a Kúpeľné múzeum.

Aké aktivity a športové možnosti ponúkajú Piešťany?
V Piešťanoch je možné využiť rôzne aktivity a športové možnosti, ako napríklad golf, tenis, cykloturistiku, korčuľovanie na ľade, plávanie v termálnych bazénoch alebo vodné športy na rieke Váh.

Kedy je najlepší čas na návštevu Piešťanov?
Najlepší čas na návštevu Piešťanov je v lete, keď je teplé počasie a možnosť využiť vonkajšie aktivity a kúpanie v bazénoch. Avšak, Piešťany sú atraktívne v každom ročnom období.

Ako sa dostanem do Piešťanov?
Do Piešťanov sa dá dostať autom, vlakom alebo autobusom. Mesto má tiež vlastné letisko, ktoré sa nachádza približne 4 km od centra mesta.

Kde sa dá ubytovať v Piešťanoch?
V Piešťanoch je možné si vybrať z rôznych možností ubytovania, ako sú hotely, penzióny, apartmány a kempy. Vo väčšine týchto ubytovacích zariadení je možné využiť aj wellness a spa služby.

Aké sú typické jedlá v Piešťanoch?
Typické jedlá v Piešťanoch sú z veľkej časti spojené s tradičnou slovenskou kuchyňou. Medzi najznámejšie patria halušky, bryndzové pirohy a tradičné slovenské koláče.

Mali by sme si vziať niečo so sebou pri návšteve Piešťanov?
Pri návšteve Piešťanov odporúčame mať so sebou pohodlnú obuv, plavky, slnečné okuliare, ochranný krém, ale aj základné lieky a doklady.


Dovolenka Slovensko Piešťany


Piešťany je malé mesto na západnom Slovensku, ktoré sa často navštevuje kvôli svojim termálnym kúpeľom. Hoci je to miesto, ktoré sa často spája s liečbou a zdravím, Piešťany ponúkajú aj množstvo turistických atrakcií, ktoré robia z neho skvelú destináciu na dovolenku.

Termálne kúpele Piešťany

Jedno z hlavných lákadiel Piešťan sú termálne kúpele. Piešťanské liečebné kúpele sú jedným z najväčších liečebných zariadení v Európe a ponúkajú rôzne procedúry, kúpeľné pobyty, wellness a relaxačné programy. Voda v kúpeľoch obsahuje minerály, ktoré majú terapeutické účinky a pomáhajú pri liečbe kostných a kĺbových problémov, pohybových a nervových ochorení a kožných chorôb.

Mesto

Mesto je ako stvorené na prechádzky a relaxáciu. Prechádzajte sa po parkoch a záhradách, ktoré sú plné kvetov a fontán. Navštívte zámok Topoľčianky, ktorý je jedným z najkrajších zámkov na Slovensku. Zámok pochádza z 15. storočia a momentálne je rezidenciou prezidenta Slovenskej republiky.

Piešťany ponúkajú aj množstvo cyklistických a turistických trás, ktoré vás prevedú krásnou krajinou. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí Hrad Tematín a hrad Čachtice, ktoré sú historickými pamiatkami Slovenska.

Okolie

Hoci Piešťany samy o sebe ponúkajú množstvo atrakcií, okolie natoľko nezaostáva. Navštívte Malacky, mestečko s krásnym stredovekým centrom a potravinársky veľtrh, ktorý sa koná každý piatok a sobotu. Ak sa vám páči cestovanie po histórii, navštívte hrad Bratislava. Hrad sa nachádza v blízkosti Bratislavy a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest Slovenska.

Záver

Piešťany sú skutočne skvelou dovolenkovou destináciou a ponúkajú množstvo atrakcií pre každého návštevníka. Navštívte termálne kúpele, prejdite sa po historickej časti mesta, prejdite sa cyklistickými trasami, alebo sa jednoducho zrelaxujte a vychutnajte si liečivú vodu v kúpeľoch. Navštíviť Piešťany by malo byť na vašom cestovnom zozname, ak milujete kombináciu krásnej prírody, histórie a relaxu.


Letenka Slovensko Piešťany


Letenky do Piešťan na Slovensku sú v súčasnej dobe veľmi populárne vďaka pekným termálnym kúpeľom a krásnej prírode, ktorá obklopuje túto oblasť. Pre každého, kto sa chce dostatočne oddýchnuť a zrelaxovať sa, je Piešťany správnou voľbou na letnú dovolenku.

Ak ste sa rozhodli pre letenku do Piešťan, môžete sa tešiť na jedinečný zážitok. Naše online cestovné kancelárie ponúkajú rôzne letenky s rôznymi leteckými spoločnosťami na niekoľko dní, týždňov alebo mesiacov. Najnižšia cena letenky sa pohybuje okolo 50 eur a vyššie, ale cena závisí od rôznych faktorov, ako napríklad sezóna.

Najlepšie obdobie na cestovanie do Piešťan je medzi júnom a septembrom, kedy je počasie najpriaznivejšie pre vonkajšie aktivity. Jeho návšteva v zimnom období sa tiež výborne hodí pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu v termálnych kúpeľoch alebo pre milovníkov zimných športov.

Po prílete sa môžete ubytovať v rôznych cenových kategóriách, od luxusných hotelov, až po Hostely a penzióny. V Piešťanoch je tiež mnoho pekných reštaurácií a kaviarní, kde môžete vyskúšať miestne jedlá a kávu.

Okrem termálnych kúpeľov sa môžete vydať na prechádzku do Bojnického Zámku, zastaviť sa v Trnave v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, alebo navštíviť Bratislavu, ktorá sa nachádza iba pár hodín jazdy. Pre milovníkov aktívneho oddychu tu je dostatok možností, ako napríklad cykloturistika, turistika alebo jazda na konskom chrbte.

Piešťany sú krásnym miestom pre oddych, relaxáciu a oživenie tela a duše. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do tohto úžasného miesta a užite si krásne prírodné krásy Slovenska v plnej miere.


Počasie Slovensko Piešťany


Piešťany, mesto na západnom Slovensku, je známe svojimi liečebnými termálnymi prameňmi a liečivým bahnom. Okrem týchto prírodných a liečebných výhod je počasie v Piešťanoch obzvlášť príjemné.

Piešťany ležia v malokarpatskej oblasti, čo je hornatá časť Slovenska. Mesto je obklopené pohorím s bohatou flórou a faunou. Táto geografická poloha má vplyv na miestne podnebie.

Počasie v Piešťanoch je známe svojou mierou slnečných dní, ktoré tu prevládajú. Priemerný počet slnečných hodín je okolo 2000 ročne, čo je oveľa viac ako celoslovenský priemer. Toto slnečné prostredie prispieva nielen k miestnej klíme, ale aj k atraktivite a návštevnosti tohto turisticky významného mesta.

Teploty v Piešťanoch sú miernym až teplým. Letá sú teplé s priemerom okolo 25 °C, avšak teploty sa môžu v letných mesiacoch vyšplhať aj nad 30 °C. V zime sú teploty mierne až chladné s priemerom okolo 0 °C. Sneženie nie je príliš časté, ale keď snehu napadne, vytvára to idylickú zimnú krajinu.

Vďaka termálnym prameňom vo meste je Piešťany obľúbeným miestom pre liečebné a relaxačné pobyty. Teplota termálnej vody je približne 32 - 33 °C, čo je ideálna teplota na ochladenie a relaxáciu. Termálne kúpele v kombinácii so slnečným a priaznivým počasím robia z Piešťan dokonalé miesto pre regeneráciu a oddych.

Ak sa chystáte navštíviť Piešťany, nezabudnite si so sebou vziať slabšie oblečenie v lete a teplejšie vrstvy v zime. Vyhnete sa tak prípadným nepriaznivým vplyvom počasia. Avšak môžete sa tešiť na počasie, ktoré vám umožní vychutnávať si krásy mesta, jeho kúpeľov a prírody.

V závere môžeme konštatovať, že počasie v Piešťanoch je príjemné a vďaka svojim liečivým prameňom a množstvu slnečných dní je ideálne pre relaxáciu, oddych a liečebné pobyty. Ak hľadáte miesto, kde si načerpať novú energiu a pozitívnu atmosféru, Piešťany sú pre vás tou správnou voľbou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky