Objavte lety za najlepšie ceny

Španielsko Tenerife

Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Tenerife


Otázky a odpovede týkajúce sa Španielska a Tenerife môžu byť úplne rôzne, v závislosti od toho, čo zaujíma konkrétneho navštíveniča. Tu je zopár možností:

1. Aké je počasie na Tenerife?
Odpoveď: Počasie na Tenerife je teplé a slnečné po celý rok, priemerná teplota v lete je 27°C, v zime okolo 22°C.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Tenerife?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Tenerife je v októbri, keď je väčšinou kludnejší alebo v januári a februári, kedy je obdobie karnevalu.

3. Ako sa dostať na Tenerife?
Odpoveď: Na Tenerife sa môžete dostať letecky, lodou a autobusom.

4. Kde sa dá najlepšie surfovať na Tenerife?
Odpoveď: Najlepšie miesta na surfovanie na Tenerife sú Playa de las Americas, El Medano a Los Cristianos.

5. Aká je miestna mena na Tenerife?
Odpoveď: Miestna mena na Tenerife je euro.

6. Aké sú najpopulárnejšie pláže na Tenerife?
Odpoveď: Najpopulárnejšie pláže na Tenerife sú Playa de las Teresitas, Playa de las Americas a Playa del Duque.

7. Aké jedlá sú typické pre Tenerife?
Odpoveď: Typické jedlá na Tenerife sú papas arrugadas, mojo, paela a churros.

8. Ktoré atrakcie by som nemal/a na Tenerife premeškať?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších atrakcií na Tenerife sú Národný park Teide, Masca Valley, Siam Park a Los Gigantes klify.

9. Ako sa dá najlepšie presunúť po Tenerife?
Odpoveď: Najlepším spôsobom pre prepravu po Tenerife sú taxíky, autobusy a pôžičné autá.

10. Kde sa môžem ubytovať na Tenerife?
Odpoveď: Na Tenerife je veľa možností ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a hostelov, ktoré si môžete rezervovať online.


Dovolenka Španielsko Tenerife


Dovolenka na slnečnom ostrove Tenerife v Španielsku prinesie neopakovateľné zážitky a zároveň pobyt plný oddychu. Tenerife, najväčší ostrov Kanárových ostrovov, sa nachádza v Atlantickom oceáne a ponúka ideálne podmienky pre turistov, ktorí hľadajú letný raj.

Príjemné počasie, ktoré na ostrove panuje väčšinu roka, sprevádza prekrásna príroda, ktorá vás uchváti pri každom kroku. Svoj výlet na Tenerife môžete začať návštevou jedinečného prírodného parku El Teide, ktorý zahŕňa sopečný kráter Teide. Ak máte radi horolezectvo, výstup na vrchol Teide vám zaručí nezabudnuteľné zážitky a krásne výhľady. V parku môžete tiež relaxovať a prechádzať sa medzi kaktusmi a inými rastlinami, ktoré sú charakteristické pre Kanárske ostrovy.

Tenerife ponúka množstvo možností ako tráviť čas na pláži. Na juhu ostrova sú pláže s rušnými promenádami, kde sa môžete skvele pobaviť s rodinou alebo priateľmi. Naopak, na severe ostrova sa nachádzajú menej navštevované pláže, ktoré vám zaručia súkromie a únik od turistického ruchu. Vodný park Siam Park, ktorý sa nachádza v meste Adeje, je ideálnou atrakciou pre tých, ktorí milujú vodné športy a zábavu.

Okrem prírodných krás môžete navštíviť aj historické pamiatky na Tenerife, ako napríklad koloniálne dediny a mestečká. Zaujímavé je mesto La Laguna, ktoré je zapísané v UNESCO na zozname svetového dedičstva. Mesto je plné historickej architektúry a miestnych obchodíkov so suvenírmi.

Ostrov Tenerife je známy aj pre svoju kuchyňu, kde sa miešajú inšpirácie z rôznych kultúr. Skúste miestne pochúťky ako mojo a papas arrugadas, ktoré vám určite zaujmú svojou chuťou.

Celkové náklady na dovolenku na Tenerife sa môžu pohybovať od niekoľkých stoviek eur až po niekoľko tisíc eur, v závislosti na dĺžke pobytu, zvolenej ubytovacej kapacite a množstve aktivít, ktoré máte v pláne podniknúť.

Tenerife vám prináša všetky ingrediencie pre dokonalú dovolenku: krásna príroda, pláže, pamiatky, gastronómia a množstvo zábavy. Ak hľadáte destináciu, ktorá vám priniesie nezabudnuteľný zážitok, Tenerife je tou správnou voľbou.


Počasie Španielsko Tenerife


Tenerife, známy aj ako "ostrov večného jari", je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Španielskom ostrove Tenerife. Nachádza sa v Atlantickom oceáne a je najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov.

Počasie na Tenerife je skutočne jedinečné a odlišné od zvyšku Španielska. Vďaka jeho umiestneniu je ostrov zasiahnutý vplyvom pasátových vetrov, čo vedie k jeho miernej, stabilnej klíme počas celého roka. Teploty sú príjemné celoročne a často dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C a viac.

Letné mesiace na Tenerife sú od júna do septembra, kedy teploty stúpajú na približne 25-30 °C. Slnečné dni sú časté a pre väčšinu ľudí je to ideálny čas na plávanie v oceáne a opaľovanie na krásnych piesočnatých plážach. Voda v mori dosahuje teploty približne 23-25 °C, čo je pomerne príjemné.

Jar a jeseň sú tiež veľmi príjemné na návštevu Tenerife. Teploty sú mierne a pohybujú sa medzi 18-25 °C. Počas týchto mesiacov je pravdepodobnosť dažďa vyššia, ale väčšinou ide o krátke prehánky. Práve počas jari a jesene môžete zažiť malebné scenérie, keď sa hor chrlí možno očarujúce vodopády.

Zima na Tenerife je úplne iná ako v zvyšku Európy. Kým sa v zime teploty vo väčšine európskych krajín znížia nad mraz, na Tenerife to nie je vždy prípadom. Zimné mesiace sú od decembra do marca a teploty sa pohybujú približne od 15-22 °C. V tých najchladnejších mesiacoch sa teploty môžu znížiť až na 10 °C, najmä v horách. Aj napriek tomu však ostrov stále ponúka teplé podnebie pre turistov hľadajúcich únik od zimy.

Vzhľadom na svoju klímu a príjemné počasie je Tenerife ideálnou celoročnou destináciou pre turistov. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na slnečné dni, skvelé pláže a mnoho zaujímavých aktivít, ktoré ponúka tento nádherný ostrov.


Ubytovanie Španielsko Tenerife


Tenerife, najväčší ostrov vo španielskom arhipelagu Kanárskych ostrovov, je jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií v Európe. Tento ostrov ponúka nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a bohatú históriu a kultúru. Ak plánujete navštíviť Tenerife, je dôležité mať vopred zabezpečené ubytovanie.

Na ostrove existujú rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobia rôznym preferenciám a rozpočtu. Mestá ako Santa Cruz de Tenerife a Puerto de la Cruz ponúkajú množstvo luxusných hotelov a rezortov, kde si môžete dopriať všetky pohodlia a služby.

Budete mať na výber medzi plným stravovaním, all-inclusive balíčkami alebo len lacnejším ubytovaním s možnosťou sebarealizácie. Tieto hotely sa nachádzajú priamo na pláži, čo zaručuje nádherný výhľad na oceán a prístup k aktivitytám ako potápanie, surfovanie alebo plachtenie na windsurfingových doskách.

Ak preferujete pokojnejšie prostredie a autentickú atmosféru, existujú aj menšie penzióny a horské chaty, ktoré vám ponúkajú skutočnú pohostinnosť a možnosť spoznať miestnu kultúru. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú mimo turisticky rušných oblastí a umožňujú vám preskúmať krásy ostrova až do posledného kúsku.

Ak cestujete s rodinou alebo skupinou priateľov, možno budete mať záujem o prenájom dovolenkového domu alebo vily. Tenerife ponúka široký výber týchto domov s vlastným bazénom, záhradou a inými vybaveniami. To poskytuje väčšiu súkromnosť a nezávislosť, čo je ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť prázdniny vo vlastnom rytmu.

Niektoré z najobľúbenejších miest na Tenerife, ktoré odporúčam pre ubytovanie, sú Costa Adeje, Los Cristianos a Playa de las Americas. Tieto oblasti sú známe svojimi krásnymi plážami, nákupnými možnosťami a živou nočnou zábavou. Existuje aj mnoho iných menších a menej známych oblastí, ktoré sa rovnako oplatí preskúmať, ako napríklad La Laguna, Icod de los Vinos alebo Garachico.

Pred rezerváciou ubytovania by ste mali vziať do úvahy niekoľko faktorov, ako je umiestnenie, rozpočet a vaše preferencie. Je tiež dôležité robiť rezervácie dostatočne vopred, najmä počas letnej sezóny a cez sviatky. Tenerife je totiž zájazdovou destináciou pre mnoho turistov z celého sveta.

Nakoniec, nezabudnite si užiť všetko, čo Tenerife ponúka. Od nádherných pláží po ohromujúce sopky a fascinujúce útesy Los Gigantes. Táto španielska destinácia je ideálnym miestom na strávenie dovolenky plnej relaxu, dobrodružstva a krásnej prírody.


Letenka Španielsko Tenerife


Letenka Španielsko Tenerife – prečo si ju určite neodpustíte

Tenerife, ostrov vo Veľkých Kanároch, láka návštevníkov svojím subtropickým podnebím a krásnou prírodou. Zelené hory pozemky prelezajú výbežky pláží, ktoré láka k pobytu nielen milovníkov vodných športov. Ak ste ešte nesplnili sen o líných dniach plávajúcich v azúrovom mori a hľadáte destináciu, kde by ste mohli absolvovať okrem plávania aj turistické výlety a návštevu miestnych pamiatok, letenka Španielsko Tenerife je práve pre vás.
Prečo si túto letenku určite neodpustíte? Prinášame vám niekoľko dôvodov.

1. Letoviská pre každého

Tenerife ponúka výber z viacerých letovísk, v ktorých sa určite nájde niečo pre každého. Na juhu ostrova sa nachádza Playa de las Américas, plné života a nočného vyžitia. Ak vám však život a kupovanie suvenírov na pláži neprináša uspokojenie, určite navštívte severnejšie letovisko Puerto de la Cruz s originálnymi prírodnými bazénmi a nádherným botanickým záhradou.

2. Krásne pláže

Počas vašej dovolenky neodoláte kúpaniu v nádherných plážach Tenerife. Oblasti okolo El Médano sú ideálne pre surfovanie, zatiaľ čo pre rodiny s malými deťmi sú vhodné pláže na juhu ostrova, kde sa môžete vyhrieť počas celého dňa.

3. Prírodné krásy

Tenerife má okrem svojich krásnych pláží aj mnoho iných krás, ktoré si neodpustite. V národných parkoch prezriete nádherné sopky v Parque Nacional del Teide alebo navštívite jeden z najväčších botanických záhrad sveta v Puerto de la Cruz.

4. Mierna teplota celý rok

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným zimným teplotám, je Tenerife ideálnou destináciou. V dôsledku svojho podnebia sa teploty celoročne držia okolo 20-25 °C.

5. Kulinárske zážitky

Tenerife má v ponuke niekoľko kulinárskych zážitkov od typických španielskych serióznych jedál až po tradičný kanársky zemiakový guláš. Návšteva skvelého miestneho reštaurácie určite stojí za to.

Vaša dovolenka na ostrove Tenerife bude nezabudnuteľným zážitkom. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku Španielsko Tenerife už dnes. Prinášame vám záruku, že nebudete ľutovať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky