Objavte lety za najlepšie ceny

Spojené štáty americké Olympic National Park, Washington

Dovolenka Spojené štáty americké Olympic National Park, Washington


Olympický národní park v americkém státě Washington je naprosto úchvatným místem pro každého cestovatele, který hledá spojení přírody a dobrodružství. Pokud jedete do Spojených států amerických a hledáte ideální místo pro relaxaci a zároveň objevování přírodních krás, Olympický národní park by měl spadnout na vrchol vašeho seznamu.

Setkáte se s perfektně zachovalými lesy a nedotčenými plážemi, neohroženými zvířaty a fantastickými turistickými stezkami, které vás zavedou do nejkrásnějších koutů parku.

Pro milovníky přírody z celého světa je Olympic National Park ideálním místem pro turistiku, kempování, rybolov, plavání a další outdoorové aktivity. K dispozici jsou celé zázemí včetně návštěvní střediska, stanových táborů, restaurací, které zmírní únavu po celodenním putování.

Myšlenka navštívit Olympický národní park je skutečně zábavná a stojí za to. Přesto se nejdříve ujistěte, že máte dostatek času a energie na to, abyste si národní park opravdu užili naplno. Mnoho cestovatelů se do Olympického národního parku vrací opakovaně a nikdy se jim nechce odjet. Vítejte na jednom z nejkrásnějších míst světa!

Olympický národní park je rozdělen do tří základních oblastí, které kombinují rozmanité přírodní scenérie a různé aktivity. Zde je krátký popis těchto oblastí:

Hoh Rainforest
Hoh Rainforest v Olympic National Parku je velmi zvláštní a unikátní místo, kde najdete nejbláznivější stromy, nejrůznější rostliny, řeky, vodopády a krajinu, jako byste byli ve středověku. Tato oblast je ideálním místem pro krátké pěší procházky nebo dlouhé turistické trasy a nabízí řadu krásných míst, která rozhodně stojí za vidění.

Hurricane Ridge
Hurricane Ridge je ideálním místem pro ty, kteří hledají krásné pohledy na horu a okolní krajinu. Zájemci o lyžování, snowboarding, sáňkování a další zimní aktivity mohou využít celoroční areál, který nabízí sjezdovky a další pohybové aktivity. V létě mohou turisté využívat hikingové trasy, které se táhnou přes celé hory.

Olympic Coast
Olympic Coast je místo, kde se setkáte s nepopsatelnou krásou pobřeží. Zdejší 73 kilometrů pobřeží nabízí úchvatný výhled na Pacifik a je jedním z nejlépe zachovaných přírodních oblastí v západní části USA. Mezi vrcholná místa patří chráněná zátoka Kalaloch, kde se skrývají nejkrásnější jeskyně a ostrovy a kde můžete sledovat velryby a další morský živá jakojsou tuleni a tulechové.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Olympic National Parku, nenechte si ujít následující body zájmu:

- Lake Quinault: ideální místo pro odpočinek, kempování a pěší turistiku.
- Sol-Duc Hot Springs: termální prameny, které mají úžasně léčivé účinky.
- Ruby Beach: nejkrásnější pláž v Olympickém národním parku, skvělé místo pro procházky a fotografování.
- Mount Olympus: nejvyšší hora v Olympickém národním parku, která se tyčí do výšky přes 2 400 metrů.
- Hoh River Trail: nejlepší cesta pro pěší turistiku v Hoh Rainforest, kde se setkáte s úžasnými krajinami a skvělým výhledem.

Celkově lze říci, že návštěva Olympického národního parku v americkém státě Washington je zážitkem, který se vryje do vašich srdcí na celý život. Zdejší příroda je jedinečná a zanechá vás bez dechu, stejně jako nepopsatelné krásy, které zažijete během plavby po této oblasti. Nezapomeňte si však naplánovat dovolenou a najít čas, aby vám návštěva Olympického národní parku zůstala v nezapomenutelné paměti.


Ubytovanie Spojené štáty americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park sa nachádza na území štátu Washington v Spojených štátoch amerických. Tento národný park je jedným z najkrajších a najrozmanitejších miest na americkom kontinente. Jeho rozľahlé územie, zahrňujúce pohoria, pralesy a pobrežné časti, zdobí rôznorodosť prírodných krás.

Ponúka mnoho možností ubytovania pre svojich návštevníkov. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely alebo radšej pobyt v prírode, Olympic National Park má pre vás niečo vhodné.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť pohodliu a komfortu, sa v blízkosti parku nachádzajú rôzne hotely a ubytovacie zariadenia. Tieto hotely ponúkajú širokú škálu možností pre návštevníkov, vrátane bazénov, reštaurácií, upratovacie služby a iných vybavení. Niektoré hotely majú tiež vlastné wellness centrá, kde si môžete vychutnať masáže a ďalšie relaxačné služby.

Ak si prajete byť ešte bližšie k prírode a využiť možnosti, ktoré Olympic National Park ponúka, existuje možnosť pobytu v kempingových zónach. V parku sú vybudované kempingové miesta s pitnou vodou, toaletami a sprchovými zariadeniami. Môžete si tu postaviť stan alebo si prenajať karavan, ktorý vám poskytne trochu viac pohodlia.

Pre tých, ktorí viac túžia po dobrodružstve, môže byť zaujímavou možnosťou aj prenájom chaty v pralese národného parku. Tieto chaty sú obklopené krásnym pralesom s bohatou divokou zverou a poskytujú jedinečný zážitok z pobytu v prírode. Väčšina týchto chat je vybavená základnými zariadeniami, ako je elektrina a teplá voda, ale stále si zachováva pocit pobytu v divočine.

Okrem toho, Olympic National Park ponúka aj možnosť prenajať si tzv. "backcountry" chaty. Tieto chaty sú umiestnené vzdialenejšie od prístupových ciest a poskytujú skutočne unikátny zážitok z pobytu v divokej prírode. Ak túžite po dobrodružstve a odosobnení, táto možnosť vám umožní prenociť v prírode a skúsiť si život mimo každodenných pohodlností.

Navyše, národný park Olympijských hôr ponúka aj viaceré kamenné chaty a horské útočiská, ktoré návštevníkom umožňujú stráviť noc v horárskom prostredí. Tieto chaty poskytujú základné vybavenie pre pohodlný pobyt, ako je posteľ, stôl, stoličky a kuchynská linka. Niektoré z nich poskytujú aj teplú vodu a elektrinu.

Olympic National Park je skutočným rajom pre priateľov prírody a dobrodruhov. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v hoteli alebo pre spanie pod hviezdnou oblohou v kempe, táto divoká a krásna krajina vás určite ohromí svojou jedinečnosťou a rozmanitosťou.


Letenka Spojené štáty americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park v štáte Washington v Spojených štátoch amerických je nádherným miestom plným prírodného bohatstva a jedinečných zážitkov. Táto destinácia je obľúbená nielen u miestnych obyvateľov, ale aj medzi turistami z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Olympic National Park, určite by ste si mali rezervovať letenku a zažiť tento úžasný kúsok prírody. Olympic National Park je známy pre svoju rozmanitú krajinu, ktorá zahŕňa hory, nádherné pláže, husté lesy a koruny stromov. Táto rozmanitosť poskytuje návštevníkom rôznorodé aktivity a zážitky.

Jednou z najväčších atrakcií Olympic National Park je slávne jazerá Hurricane Ridge. Tieto jazerá sa nachádzajú vo výške viac ako 1 600 metrov nad morom a ponúkajú panoramatické výhľady na horstvá, lesy a pravidelné zvieratá, ako je napríklad medveď či srnka. Cestou na Hurricane Ridge si tiež môžete vychutnať nádherné výhľady na famózne horstvo Olympic Mountains.

Ak preferujete niečo viac dobrodružné, môžete sa vydať po náročnej túre na Hoh Rainforest. Tento dažďový prales je jedinečný tým, že patrí medzi najväčšie dažďové pralesy v Severných Amerike. Prechádzka po chodníkoch v tomto pralese vás zavedie k obrovským stromom, ktoré dosahujú až 61 metrov na výšku. Môžete tu tiež pozorovať množstvo druhov vtákov a iných exotických zvierat.

Preľudnené pláže Pacific Coast sú ďalším unikátnym aspektom Olympic National Park. Nachádzajú sa na západnom pobrezí parku a sú známe svojou krásou a divokosťou. Turisti si tu môžu užívať prechádzky pozdĺž štrkových pláží, sledovať morské vtáky a dokonca mozog intensívneho vlnenia Tichého oceánu.

Okrem týchto hlavných atrakcií môžete v parku vyskúšať aj rybárčenie, kajakovanie, vodné športy a veľa ďalších aktivít. Pravidelne organizované exkurzie a výlety ponúkajú jedinečné zážitky pre turistov všetkých vekových kategórií.

Prírodné krásy Olympic National Park sú našťastie ľahko dostupné pomocou letu do bližšieho letiska Port Angeles alebo Seattle-Tacoma International Airport, odkiaľ môžete pokračovať ďalej autom. Je však dôležité si vopred zabezpečiť letenku, pretože táto destinácia je vyhľadávaná a lety môžu byť plné.

Celkovo, návšteva Olympic National Park v Spojených štátoch amerických je jedinečnou prírodnou skúsenosťou. Letenka do tejto oblasti vám poskytne príležitosť preskúmať divokú a rozmanitú krajinu, obdivovať nádherné výhľady a zažiť dobrodružstvá, ktoré budete spomínať ešte dlho po návrate domov. Nechajte sa uniesť a objavte kúzlo Olympic National Park!


Počasie Spojené štáty americké Olympic National Park, Washington


Olympic National Park v štáte Washington je jedným z najviac zaujímavých národných parkov v Spojených štátoch amerických. V tomto parku môžete vidieť veľké množstvo krásnych prírodných scenérií a ohromujúcej divočiny, ktoré zanechávajú návštevníkom veľký dojem. Vzhľadom na to, že ide o rozsiahly areál s niekoľkými rozdielnymi klimatickými podmienkami, počasie Olympic National Parku sa v rôznych oblastiach môže veľmi líšiť.

Na severe parku, blízko pobrežia, môžete očakávať značnú vlhkosť a dažde počas celej ročnej doby. Teploty tu sú okolo 10 stupňov Celzia celý rok, no v lete sa môžu vystupňovať až na 25 stupňov. V Auguste a Septembri môžu prejsť cez oblasť tropické cyklóny, ktoré prinášajú silné dažde a silný vietor.

V strede parku, kde je najvyšší vrchol Olympic National Parku, je klimatická oblasť podobná arktickému kruhu. Na vrchole hory môže byť sneh aj v lete, s teplotami okolo 0°C. Menej strmé svahy hory sú husto osídlené lesami horských smrekov a abiet, ktoré rýchlo absorbujú vlhkosť z oblasti, kde sú.

Južná časť parku má klimatické podmienky podobné tomu, čo nájdete najmä v Kalifornii. Tento región je jedným z najsuchšie v parku, s teplotami v lete blízkymi 30 stupňom Celzia. V zime tento región dostáva menej dažďa ako ostatné časti parku, ale predsa len sa môžete pripraviť na mokré a studené počasie.

Celkovo je počasie v Olympic National Parku dosť zaujímavé a návštevník by mal byť pripravený na všetky druhy počasia. No všetky klimatické podmienky poskytujú nádhernú a pestrú škálu prírodných scenérií a divočiny pre návštevníkov parku. Akýkoľvek čas roka, Olympic National Park ponúka jedinečný zážitok v kráse prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Olympic National Park, Washington


Najčastejšie otázky ohľadom Olympic National Park v štáte Washington v Spojených štátoch amerických a ich odpovede môžu byť:

1. Kde sa nachádza Olympic National Park?
Olympic National Park sa nachádza na severozápade štátu Washington v Spojených štátoch amerických.

2. Aké aktivity a atrakcie ponúka park?
Park ponúka množstvo aktivít a atrakcií vrátane turistiky, kempovania, vodných športov, pozorovania divokej zveri, prieskumu pralesov, bicyklovania a fotografovania.

3. Aké sú najlepšie časy na návštevu parku?
Najlepšie časy na návštevu parku sú jar a letné mesiace, keď je príroda rozkvitnutá a počasie je pomerne teplé. Avšak každá ročná doba v parku ponúka svoje jedinečné scenérie a zážitky.

4. Ako sa dostanem do Olympic National Park?
Park je prístupný autom, avšak niektoré časti sú dostupné len cez pochod ťahami. Najbližšie komerčné letiská sú Seattle-Tacoma International Airport (SEA) a Portland International Airport (PDX).

5. Aké je vstupné do parku?
V roku 2021 je vstupné do parku pre jednotlivcov starších ako 16 rokov $30 na 7 dní. Deti do 15 rokov majú vstup zdarma. Existujú aj rôzne možnosti ročných alebo múzeálnych prechodných lístkov.

6. Ako sa ubytovať v Olympic National Park?
Park ponúka niekoľko kempingových miest, vrátane dočasných ubytovacích zariadení. Okolité mestečká a dedinky tiež poskytujú rôzne možnosti ubytovania, od hotelov po rekreačné chaty a B&B.

7. Aké sú niektoré populárne túry v parku?
Niektoré populárne túry v parku sú Hoh Rain Forest Trail, Hurricane Ridge Trail, Sol Duc Falls Trail a Kalaloch Beach Trail. Súkromné túry s miestnymi sprievodcami sú tiež k dispozícii.

8. Je potrebné mať povolenie na kempovanie v parku?
Áno, na kempovanie v parku je potrebné mať povolenie a rezervácie. Existuje niekoľko kempovacích miest, ktoré sú dostupné na základe prvej prvej príchodu, ale je odporúčané rezervovať si miesto vopred.

Tieto otázky a odpovede vám poskytujú základné informácie o Olympic National Park. Ak máte ďalšie špecifické otázky, odporúča sa kontaktovať miestnych prevádzkovateľov parku pre aktuálne informácie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky