Objavte lety za najlepšie ceny

Srí Lanka Nuwara Eliya

Dovolenka Srí Lanka Nuwara Eliya


Ak hľadáte exotické a krajiny plné prírodných zázrakov, určite by ste mali vziať do úvahy Srí Lanku ako vašu ďalšiu dovolenkovú destináciu. A ak máte radi príjemné a chladné počasie, Nuwara Eliya je miestom, ktoré by ste nemali vynechať.

Nuwara Eliya, známa tiež ako "malý Anglický", je čarovné mesto vysoko v pohorí Srí Lanky. S úžasným horským podnebím a nádhernou krajinou si získava srdcia každého návštevníka. Jeho pokojná atmosféra a pohľad na zelené kopce, vodopády a jazera prinášajú dojem ako z inej éry.

Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vytiahnuť z každodennej zhonu a na chvíľu stratiť vo svojich myšlienkach. Môžete si vychutnať prechádzky po čerstvom horskom vzduchu alebo sa ísť prehriať v jednom z mnohých čajových záhrad až do čaju poskytujúcim útulným bytostiam.

Jednou z najväčších turistických atrakcií v Nuwara Eliya je Hortonská rovina. Je to rozľahlá plošina, ktorá vás ohromí krásou a pokojskou atmosférou. Po prechádzke po tejto zaujímavej oblasti odhalíte všetky jej tajomstvá. Hortonská rovina je tiež domovom jedného z najvyšších vodopádov na Srí Lanke - Ramboda Falls.

Nuwara Eliya je tiež známa svojimi čajovými plantážami. Ak ste milovníkom čaju, musíte navštíviť jednu z plantáží, kde sa môžete dozvedieť viac o procese pestovania, spracovania a degustácie čaju. Nepochybne ste už počuli o známych srílanských čajoch, ktoré sú obľúbené po celom svete. To je príležitosť ochutnať andž divokého čaju priamo z tohto miesta.

Keď prídete, nemôžete si nevšimnúť jazero Gregory. Je to krásne jazero obklopené zelenými kopcami a je ideálne na pikniky, lodné prechádzky alebo rovnako ako obyvatelia tohto miesta, hľadať ryby. Môžete si prenajať aj člny a vychutnať si pohľad na nádherný západ slnka, ktorý toto miesto ponúka.

V Nuwara Eliya vás navždy uchvátia aj miestne závody na dráhe. Každý apríl sa koná známy pretek Grand Hotel’s Derby. Je to veľkolepé podujatie, kde sa stretávajú miestni, aby sledovali koníky bojujúce o prvočlenskú cenu. Toto podujatie je také vzrušujúce a je to skvelá príležitosť zažiť srílanské kultúrne dedičstvo.

Nuwara Eliya je jedno z tých miest na Srí Lanke, ktoré vám poskytne úplný relax a pocit vzdialenia od sveta. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na tejto úžasnej destinácii, nebudete sklamaní svojimi zážitkami.


Počasie Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka Nuwara Eliya je oblasť, ktorá sa nachádza v horách stredného priesmyku Srí Lanky. Je to miesto s nádhernými zelenými kopcami, chladným počasím a bohatou prírodou. Bolo kedysi považované za miesto pre britských kolonistov a na každom kroku tu cítiť európsky vplyv.

Počasie v Nuwara Eliya môže byť trochu zložité, pretože sa nachádza na horskom pásme a podnebie sa mení v závislosti od ročného obdobia a nadmorskej výšky. Väčšinou je tu vlhké a chladné počasie s oblačnosťou a mierne teploty. Najlepším časom na návštevu je obdobie od decembra do februára, kedy je na vrchole sezóny. Teploty sa pohybujú okolo 15°C na strednej nadmorskej výške a 22°C na nižších nadmorských výškach.

V prípade, že plánujete návštevu v období novembra a marca, pravdepodobne sa stretne s miernym dažďom, najmä v noci. Je však stále možné užiť si krásu tohto miesta a vidieť, ako sa počasie mení počas dňa. V lete teploty dosahujú maximálne 23°C a najmä v noci je chladno.

Okrem toho, Nuwara Eliya je tiež známe pre svoje zábery mlhovín, ktoré vytvárajú krásny efekt na kopcoch. Toto miesto je ideálne na oddych a relaxáciu a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám a prepaľovaniu.

Miesto je plné prírodných divov, ktoré by mal každý návštevník vidieť. Patrí sem napríklad Victoria Park, ktorý je známy svojou rôznorodosťou rastlín a krásnymi kvetmi. Prírodou je tiež jazero Gregory, ktoré bolo kedysi miesto, kde britskí kolonisti hrali golf. Dnes je to obľúbené miesto na piknikovanie a lodnú jazdu.

Sri Lanka Nuwara Eliya je tiež známe pre svoje plantáže čaju a fariem, kde sa pestuje tradičný srílanský čaj. Tourists môžu vidieť, ako sa toto slávne nápoj vyrába a vyskúšať si ho aj sami. Tento čaj je známy pre svoju bohatú chuť a aroma a patrí medzi najlepšie na svete.

Celkovo, Sri Lanka Nuwara Eliya je ideálne miesto pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčavám a relaxovať v krásnej prírode a zažiť zábery, ktoré sa nezabudnú. Teploty tu sú mierne počas celého roka, takže ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, Nuwara Eliya je pre vás to správne miesto.


Letenka Srí Lanka Nuwara Eliya


Letenka Mala Lanská Niauara Eliya

Srí Lanka je krajina plná exotickej prírody, kultúry a histórie. Svojou rozmanitosťou a krásou priláka mnoho turistov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta Srí Lanky patrí nepochybne mesto Nuwara Eliya. Tento klenot, ktorý sa nachádza v horách, ponúka neskutočný výhľad na okolitú scenériu, ako aj možnosti na množstvo aktivít.

Ak sa chystáte na dovolenku do Srí Lanky, navštíviť Nuwara Eliyu by malo byť na vrchu zoznamu vašich plánov. Kúpte si letenku smerom do mesta Colombo, odkiaľ môžete pokračovať úchvatnou cestou ohraničenou plnou exotickou scenériou Dizelu Uva. Táto cesta je skutočnou podívanou, pretože ponúka výhľady na znamenitosti, ako sú napríklad čajové plantáže, vodopády a rieky.

Po príchode do mesta Nuwara Eliya nechajte svoje srdce zachvátiť jeho krásou. Toto kúzelné mesto leží v nadmorskej výške 1 868 metrov a je obklopené zelenými kopcovitými vrchmi. Je tiež známe ako "malý Anglický vidiecky dom", pretože jeho centrum dopĺňajú historické budovy, ktoré nadväzujú na britské koloniálne obdobie.

Jednou z hlavných atrakcií v Nuwara Eliya je jeho čajový priemysel. Štátna čajová spoločnosť Sri Lanky tu prevádzkuje niekoľko čajových plantáží, kde sa návštevníci môžu zúčastniť zaujímavých prehliadok a ochutnať ručne spracovaný čaj. Okrem toho je tu množstvo turistických trás, kde si môžete prechádzať a vychutnávať zaujímavé výhľady.

Ďalšou zaujímavou pamiatkou v Nuwara Eliya je Hortonov národný park. Tento park je domovom pre mnoho zvierat, ako sú napríklad srnky, majmuny a slony. Môžete si tu pozrieť aj rôzne druhy vtákov, pretože Hortonov národný park je miestom s najvyššou koncentráciou vtáctva na Srí Lanke.

Srí Lanka je jedinečná krajina a mesto Nuwara Eliya je jedným z magických miest, ktoré jej krajinu obalovali. Vydejte sa na cestu a uvidíte, že praskajúce čajové plantáže a zelené kopce sú iba začiatkom toho, čo Nuwara Eliya ponúka. Nechajte sa zlákať a kúpte si letenku na túto nádhernú destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Nuwara Eliya


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Nuwara Eliya v Srí Lanke sú:

1. Zaujíma ma najlepší spôsob, ako sa dostať do Nuwara Eliya. Možnosti sú autobusom, vlakom alebo taxíkom.
- Najpohodlnejší spôsob je cestovať vlakom z Kandy do Nuwara Eliya. Cesta je veľmi scenická a trvá približne 3 hodiny. V prípade, že máte obmedzený čas, môžete zvoliť aj cestu taxíkom alebo autobusom.

2. Aké sú najznámejšie atrakcie v okolí Nuwara Eliya?
- Najpopulárnejšie atrakcie v okolí Nuwara Eliya sú Horton Plains, Adams Peak, Ramboda Falls, Botanická záhrada Hakgala, či Národný park Galway's Land.

3. Akú formu dopravy odporúčate na presuny v okolí Nuwara Eliya?
- Najpohodlnejšou možnosťou je prenajať si taxík alebo motorku, čo vám umožní voľnosť a flexibilitu pri presunoch medzi rôznymi atrakciami. Existuje aj verejná doprava - autobusy a tranzitné taxíky, ale nie sú také pohodlné ako súkromná preprava.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Nuwara Eliya?
- Najlepším obdobím na návštevu Nuwara Eliya je medzi decembrom a marcom, kedy sú ideálne podmienky na túry a cestovanie po okolí. Teploty sú mierné a počasie je suché. V prípade, že chcete vidieť zhodištia monzúnov a zelenú scénu, môžete navštíviť miesto aj počas obdobia monzúnu, ktorý trvá od mája do septembra.

5. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Nuwara Eliya?
- V Nuwara Eliya je široká ponuka ubytovacích možností, od luxusných rezortov až po cenovo dostupné hotely a súkromné vily. Niektoré z najlepších hotelov v tejto oblasti zahŕňajú Araliya Green City, Heritance Tea Factory a Grand Hotel.

6. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Nuwara Eliya?
- Niektoré z tradičných jedál, ktoré by ste mali ochutnať v Nuwara Eliya, sú rice and curry, hoppers (priehľadné smotanové palacinky), roti (indický chlieb), kottu roti (pokrm zrezaného chleba so zeleninou a mäsom) a rôzne čaje, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické.

Tieto otázky a odpovede by vám mali poskytnúť základné informácie o Nuwara Eliya na Srí Lanke. V prípade, že máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Ubytovanie Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka je známa svojou nádhernou prírodou a fascinujúcou kultúrou. Jedným z najkrajších miest na ostrove je Nuwara Eliya, ktorá sa nachádza v pohorí Cejlon. Toto mesto je obľúbenou turistickou destináciou pre svoj pokojný životný štýl, jemné počasie a úchvatné scenérie. Ak sa chystáte navštíviť Nuwara Eliya, je dôležité si vybrať správne ubytovanie, čo vám umožní plne si užívať toto úžasné miesto.

Vzhľadom k tomu, že Nuwara Eliya je známa ako "Malá Anglicko", nediví sa, že tu nájdete množstvo starobylých koloniálnych domov a vil. Tieto historicke budovy sa prevažne premenili na útulné hotely, penzióny a bungalovy, ktoré ponúkajú štýlové a pohodlné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovaní majú svoje vlastné záhrady plné kvetov a zelených plôch, ktoré vytvárajú odľahčujúcu a romantickú atmosféru.

Ak hľadáte niečo novšie a moderné, Nuwara Eliya nezaostáva. V meste je k dispozícii niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú špičkové zariadenia a služby. Tieto hotely majú moderné a elegantné izby s najnovšími zariadeniami, ktoré spĺňajú všetky potreby náročných cestovateľov. Okrem toho môžete očakávať špičkovú kuchyňu, bazény, wellness centrá a mnoho ďalších zariadení, ktoré vám prinášajú maximálny komfort a pohodlie.

Ako turista v Nuwara Eliya by ste nemali stráviť celý pobyt v hoteli. Existuje mnoho vecí, ktoré môžete robiť a objavovať v okolí. Mesto je obklopené zeleňou, popredovanými záhradami a jazerami. To vám umožňuje ísť na prechádzky či pikniky, kde môžete relaxovať a vychutnávať si krásu prírody. V okolí Nuwara Eliya sa nachádzajú aj dve majestátne sopky - Pidurutalagala a Hakgala, ktoré sú vynikajúcou voľbou pre turistiku a trekking.

Samozrejme, pri návšteve Nuwara Eliya si nemôžete nechať ujsť poznať miestnu kultúru a gastronómiu. V meste nájdete mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentické srílanské jedlá a občerstvenie. Môžete tiež navštíviť miestny trh, kde si môžete kúpiť čerstvé ovocie, zeleninu a iné lokálne pochutiny.

Nuwara Eliya je miestom, kde môžete zažiť pokojnú a idylickú atmosféru obklopenú krásnou prírodou. Je miestom, ktoré vám umožní relaxovať a vychutnávať si pobyt na Srí Lanke. S veľkým výberom ubytovania, od historických budov po luxusné hotely, budete mať možnosť vybrať si podľa svojich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete stráviť svoj čas, Nuwara Eliya vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky