Objavte lety za najlepšie ceny

Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage

Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


1. Kde sa nachádza Pinnawala Elephant Orphanage?
Pinnawala Elephant Orphanage sa nachádza v Srí Lanke, v blízkosti mesta Kegalle.

2. Aké sú otváracie hodiny Pinnawala Elephant Orphanage?
Pinnawala Elephant Orphanage je otvorené pre verejnosť každý deň od 8:30 do 18:00 hod.

3. Koľko stojí vstup do Pinnawala Elephant Orphanage?
Vstupné do Pinnawala Elephant Orphanage je 2500 srílanských rupií pre dospelých a 1250 srílanských rupií pre deti (ceny sa môžu meniť).

4. Koľko slonov sa nachádza v Pinnawala Elephant Orphanage?
V Pinnawala Elephant Orphanage žije viac ako 80 slonov, vrátane malých sloniatok.

5. Aké aktivity si môžem vyskúšať v Pinnawala Elephant Orphanage?
Môžete sledovať kŕmenie slonov, vidieť ich vodné kúpanie, prechádzať sa po areáli a dokonca si môžete vyskúšať sloniu jazdu.

6. Ako sa dostanem do Pinnawala Elephant Orphanage z Colomba?
Možno využiť verejnú dopravu (napr. autobusy) alebo si prenajať súkromné vozidlo. Prevádzajú sa aj organizované výlety do Pinnawala Elephant Orphanage.

7. Je možné sa zúčastniť dobrovoľníckej práce v Pinnawala Elephant Orphanage?
Áno, je možné sa zapojiť do dobrovoľníckej práce v Pinnawala Elephant Orphanage. Kontaktujte ich priamo pre viac informácií.

8. Môžem si s sebou do Pinnawala Elephant Orphanage vziať jedlo pre slony?
Nie, je zakázané priniesť si vlastné jedlo pre slony. V areáli sa postará o ich stravu.

9. Je možné si zobrať fotky so slonmi v Pinnawala Elephant Orphanage?
Áno, väčšina návštevníkov si môže fotografovať so slonmi. Poskytuje sa však aj možnosť profesionálneho fotografa.

10. Je Pinnawala Elephant Orphanage vhodné pre rodiny s deťmi?
Áno, Pinnawala Elephant Orphanage je skvelým miestom pre rodinnú zábavu. Deti budú mať možnosť vidieť a interagovať so slonmi.


Počasie Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je známa svojou bohatou kultúrou, exotickou faunou a nádhernými plážami. Avšak jedným z najzaujímavejších miest na Srí Lanke je Pinnawala Elephant Orphanage, ktoré je domovom pre mnoho sirotčích slonov.

Keď sa pozriete na počasie v okolí Pinnawala, môžete očakávať typicky tropické podnebie. Celoročne je tam vyššia vlhkosť a teploty sa pohybujú vo vysokých hodnotách. Priemerné teploty sa pohybujú od 27 °C do 32 °C, pričom najteplejšími mesiacmi sú marec a apríl. V týchto mesiacoch môžete očakávať aj najvyššiu vlhkosť.

Počas monzúnovej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra, dochádza k častým a silným dažďom. Toto obdobie môže byť trochu nepríjemné pre turistov, pretože dažďové prehánky môžu obmedziť vonkajšie aktivity a návštevu slonieho sirotčinca.

Napriek tomu sa Pinnawala Elephant Orphanage stáva jednou z najobľúbenejších atrakcií medzi návštevníkmi. To isté platí aj pre mnoho sloních súťaží, ktoré sa na tomto mieste často konajú. Môže to byť skvelá príležitosť vidieť slony v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa zúčastniť na krmení alebo kúpaní slonov.

Ak chcete navštíviť Pinnawala Elephant Orphanage, odporúča sa sledovať predpoved počasia a vybrať si obdobie, kedy sú očakávané nižšie dažďové zrážky. Tieto informácie sú dôležité pre plánovanie vášho výletu a maximálneho využitia času stráveného v tomto úžasnom mieste.

Okrem Pinnawala Elephant Orphanage sa na Srí Lanke nachádzajú aj iné zaujímavosti, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Napríklad, môžete navštíviť slávne chrámy, ako je chrám Temple of the Tooth, kde sa uchováva Buddhov zub. Alebo sa vybrať na treking do národného parku Sinharaja, kde môžete objaviť nádhernú faunu a flóru Srí Lanky.

V závere môžeme povedať, že počasie v Pinnawala a na celej Srí Lanke je väčšinou teplé a vlhké. V monzúnovom období môžu byť silné dažde, ktoré by mohli obmedziť vonkajšie aktivity. Napriek tomu návšteva Pinnawala Elephant Orphanage je výnimočným zážitkom, ktorý by nemal chýbať vo vašom zozname vecí, ktoré musíte vidieť na Srí Lanke.


Dovolenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je unikátna a exotická destinácia, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, navštíviť Pinnawala Elephant Orphanage by malo byť na vrchole vášho zoznamu.

Pinnawala Elephant Orphanage je útočisko pre slony nachádzajúce sa v oblasti mesta Pinnawala, ktoré sa nachádza v západnej časti Srí Lanky. Toto miesto je domovom pre viac ako 80 sirotčích slonov a je jedným z najväčších útočísk na svete.

Útočisko bolo zriadené v roku 1975 ako odpoveď na časté konflikty medzi slonmi a miestnymi obyvateľmi. Jeho cieľom je poskytnúť liečbu, ochranu a starostlivosť o tieto úžasné tvory, ktoré sa stali sirotami kvôli rôznym dôvodom, vrátane zranení alebo strát v dôsledku konfliktu so ľuďmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pinnawala Elephant Orphanage, budete mať jedinečnú možnosť vidieť tieto slony v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa s nimi stretnúť tvárou v tvár. Na programe je tiež kŕmenie slonov, kde môžete pomôcť ich ošetrovateľom kŕmiť ich obľúbené potraviny. Môžete vidieť, ako sa kúpu alebo kúpajte sa s nimi v blízkosti rieky.

Tiež je možné pozorovať starostlivosť o slony, ako ich ošetrovatelia ich kúpu a dávajú lieky. Miesto tiež ponúka možnosť dozvedieť sa viac o histórii slonov v Srí Lanke a ich význame pre miestnu kultúru a náboženstvo.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tiež možnosť jazdy na slonoch. Môžete sa vyviezť na chrbte týchto ohromných tvorov a rozhlížať sa po okolitých krajinách. Je to jedinečný zážitok a skutočne neprekonateľný spôsob, ako objaviť krásu prírody v tejto oblasti Srí Lanky.

Okrem Pinnawala Elephant Orphanage sa v okolí nachádza množstvo ďalších zaujímavých miest. Môžete sa vydať na prechádzku po blízkom mestu Kandy a navštíviť svätý Budhov chrám, ktorý je známy svojou nádhernou architektúrou a pokladnicou budhistického umenia.

Ak ste milovníkmi prírody, môžete tiež navštíviť Národný park Udawalawe, kde môžete zažiť stretnutie zo srdca s divokými slonmi a ďalšími zvieratami. Je to skvelá príležitosť na to, aby ste videli slonov v ich prirodzenom prostredí a zároveň prispeli k ochrane a ochrane ich životného prostredia.

Srí Lanka je neodškriepiteľne jedinečnou destináciou a návšteva Pinnawala Elephant Orphanage je skutočnou zárukou nezabudnuteľného zážitku. Budete mať príležitosť vidieť tieto ohromné stvorenia zblízka a zažiť ich krásu a veľkoleposť. Nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti sú zaručené a slonia dovolenka na Srí Lanke vám určite zostane v srdci na dlhú dobu.


Ubytovanie Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je krásna krajina plná úžasných miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z tých miest je aj Pinnawala Elephant Orphanage, kde môžu turisti vidieť slony v ich prirodzenom prostredí. Toto miesto je výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú nezvyčajné ubytovanie.

Pinnawala Elephant Orphanage sa nachádza v blízkosti mesta Kegalle a je domovom pre množstvo slonov, ktoré boli opustené ich matkami alebo zranené v divočine. Tento orfanát pre slony usiluje o záchranu a starostlivosť o týchto silných zvierat, ktoré sú v Srí Lanke symbolem kultúry a tradície. Okrem toho, že môžete vidieť slony v ich prirodzenom prostredí, môžete pocítiť úžasnú atmosféru tohto miesta a zažiť emócie, ktoré chodia ruka v ruke s ochranou zvierat.

Ubytovanie v Pinnawala Elephant Orphanage je veľmi zaujímavé. Tu nie sú typické hotely a turistické resorty, namiesto toho sa môžete ubytovať v tradičných chatách, ktoré sú obklopené zeleňou a divokou prírodou. Tento druh ubytovania vám umožní zažiť skutočnú atmosféru orfanátu a spoznať slony, ako by ste boli jedným z ich členov.

Chaty v Pinnawala Elephant Orphanage sú vyrobené z tradičných materiálov a starostlivo zapasované do prírodného prostredia. V týchto chatách sa nachádza jednoduché vybavenie, vrátane postele a kúpeľne. Všetko je však veľmi útulné a vytvára príjemnú atmosféru pre relaxáciu a oddych. Počas pobytu v orfanáte sa môžete naučiť o živote miestnych ľudí a o tradíciách Srí Lanky.

Okrem ubytovania si môžete objednať aj ďalšie služby, ako sú prechádzky s odborníkmi na slony, kúpanie s obrovskými zvieratami a veľa iných aktivít. To vás umožní spoznať slony tak blízko, ako nikdy predtým.

V Pinnawala Elephant Orphanage nájdete kvalitné a komfortné ubytovanie, ktoré je zasadené do krásnej prírody Srí Lanky. Tento orfanát pre slony je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete vidieť tieto fascinujúce zvieratá a zažiť príjemný pobyt v kultúre Srí Lanky. Choďte na dovolenku, ktorú nezabudnete a zarezervujte si ubytovanie v tomto nádhernom ubytovaní!


Letenka Srí Lanka Pinnawala Elephant Orphanage


Srí Lanka je známa svojou jedinečnou prírodou a bohatou faunou, medzi ktorou sú sloni jedným z najobľúbenejších symbolov krajiny. A ak ste milovníkom týchto veľkých a majestátnych tvorov, jedno miesto, ktoré musíte navštíviť, je Slonie sirotinec v Pinnawale.

Letenka do Srí Lanky je prvým krokom, ktorý musíte spraviť, aby ste sa dostali na toto úžasné miesto. Pinnawala sa nachádza asi 90 kilometrov západne od hlavného mesta Kolombo a je domovom pre jednu z najväčších populácií slonov v zajatí na svete.

Sirotinec bol založený v roku 1975 s cieľom chrániť a starostlivosť o osamelé, zranené a opustené slony. Dnes je domovom viac ako 80 slonov, ktoré sa starostlivo starajú o profesionálny tím odborníkov na slony.

Keď prídete do sirotinca, budete mať tú jedinečnú príležitosť vidieť tieto úžasné zvieratá zblízka a dokonca sa s nimi aj odfotiť. Najobľúbenejšou atrakciou je okúpanie slonov v rieke. Slonie sirotince má vlastný privátny bazén, kde si slony môžu užívať osviežujúci kúpeľ. Návštevníci majú možnosť sledovať túto aktivitu a dokonca sa môžu zapojiť a pomôcť slonom pri kúpaní.

Okrem toho, sirotinec ponúka aj jedinečnú príležitosť na krmenie slonov. Každý deň sa im podáva veľké množstvo ovocia a návštevníci majú možnosť im podávať a dokonca sa s nimi fyzicky spojiť.

Slonie sirotinec v Pinnawale nie je len miestom, kde vidíte slony v zajatí, ale je to aj centrum, ktoré sa venuje výskumu a ochrane týchto nádherných tvorov. Sirotinec sa zaoberá programmi na zabránenie konfliktov medzi slonmi a ľuďmi na ostrove, ako aj na záchrane opustených mláďat a ich následnú reintegráciu do divočiny.

Návšteva Slonieho sirotinca v Pinnawale je dojemným a jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní spoznať tieto nádherné tvory a zároveň sa zapojiť do ich starostlivosti. Preto sa neváhajte vybrať na tento úžasný dobrodružný výlet a zakúpiť si letenku do Srí Lanky, aby ste zažili toto dokonalé spojenie s prírodou a slonmi.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky