Objavte lety za najlepšie ceny

Švajčiarsko Lucern

Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Lucern


Q: Aké je počasie v Lucerne?
A: Počasie v Lucerne sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete môže byť teplé a slnečné, s teplotami okolo 20-25°C, zatiaľ čo v zime sa teploty môžu pohybovať okolo nuly a môže byť sneh.

Q: Kam môžem ísť v Lucerne?
A: V Lucerne je mnoho miest, ktoré stojí za návštevu. Najpopulárnejšie miesta sú Kapellbrücke (Most kaplniek), Jeskynné kaplnky, Luzernský hrad, Kultúrne a kongresové centrum národnostných menejšín, Kostol sv. Petra a Inseli (Ostrov).

Q: Ako sa dostanem z letiska v Zürichu do Lucerne?
A: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať z letiska v Zürichu do Lucerne. Môžete použiť verejnú dopravu, ako registrovaný vlak, autobus alebo taxi. Cesta trvá približne 45-60 minút.

Q: Kedy sa koná populárny Lucernský karneval?
A: Lucernský karneval (Fasnacht) sa koná každoročne v mesiaci február a trvá tri dni. Tento karneval je plný farieb, hudby a maškarných kostýmov a každý rok priláka tisíce návštevníkov.

Q: Je vstup na Kapellbrücke (Most kaplniek) zdarma?
A: Áno, vstup na Kapellbrücke je zdarma. Je to jedna z najznámejších turistických atrakcií v Lucerne a návštevníci sa môžu prechádzať po moste, aby videli pôsobivé výhľady na rieku Reuss a mesto Lucerne.

Q: Aké je miestne jedlo v Lucerne?
A: Miestne jedlo v Lucerne sa skladá väčšinou z tradičných švajčiarskych jedál, ako sú fondue, raclette, rösti a švajčiarske syry. Okrem toho existuje mnoho miestnych reštaurácií, kde je možné ochutnať miestne špeciality a iné svetové kuchyne.

Q: Kde sa môžem ubytovať v Lucerne?
A: V Lucerne je mnoho možností ubytovania, od hotelov po apartmány, hostely a penzióny. Najlepšie miesto na ubytovanie závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Q: Aké sú ceny v Lucerne?
A: Ceny v Lucerne sú vyššie ako v niektorých iných miestach vo Švajčiarsku a Európe. Jedlo a nápoje v reštauráciách sú pomerne drahé, rovnako aj turistické atrakcie a prehliadky. Ceny hotelov sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a kategórie hotela.


Dovolenka Švajčiarsko Lucern


Lucern – kúzelné mesto uprostred Švajčiarska, ktoré vás nadchne

Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu, ktorá ponúka nielen nádhernú prírodu, ale aj bohatú históriu a kultúru, tak si nemôžete nechať ujsť návštevu švajčiarskeho mesta Lucern. Toto malebné mesto, ležiace pri brehu jazera Lucern, je domovom približne 80 000 obyvateľov a ponúka nekonečné možnosti pre turistov.

Lucern je známy svojou rozmanitou architektúrou, z ktorej je najznámejší Kapellbrücke, drevený most cez rieku Reuss. Tento symbol mesta, ktorý bol postavený v 14. storočí, je výrazne zdobený malbami po celej svojej dĺžke. Prechádzka po moste je skutočne romantickým zážitkom, z ktorého budete mať vynikajúci výhľad na mesto a jazero.

Okrem Kapellbrücke môžete tiež navštíviť ďalšie historické pamiatky, ako napríklad Lucernský hrad, ktorý sa nachádza na malej vyvýšenej plošine nad mestom. Svojou veľkoleposťou vás prenesie do stredovekých čias a určite vám poskytne úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Ako už bolo spomenuté, mesto Lucern leží pri brehu jazera, čo ho robí ideálnym miestom na rôzne vodné aktivity. Môžete si prenajať loď a plaviť sa po jazere, alebo si vychutnávať slnečné lúče na jeho pláži. Nezabudnite vyskúšať aj tradičné švajčiarske jedlo v niektorom z reštaurácií pri jazere, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na a vodu.

Okrem toho, Lucern je tiež známy svojimi svetoznámymi festivalmi, ktoré sa konajú počas celého roka. Najznámejším z nich je Lucernský festival hudby, ktorý priláka množstvo umelcov a milovníkov klasického umenia z celého sveta. Vďaka tomu, si môžete užiť fantastické koncerty vo vynikajúcej koncertnej sále Kultur und Kongresszentrum. Ak preferujete moderné umenie, tak by vás mohol zaujať Lucernský festival divadla, ktorý ponúka inovatívne a provokatívne predstavenia.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, je v okolí Lucernu množstvo turistických trás a cyklotrás. Môžete využiť túru na Rigi, najznámejšiu švajčiarsku horu a zároveň posledný úsek Alp. Počas svojej túry budete mať neuveriteľný výhľad na okolitú prírodu a jazero.

Dovolenka v Lucerne je skutočným zážitkom pre každého, bez ohľadu na vaše záujmy. Toto krásne mesto v Švajčiarsku vás určite nadchne svojou architektúrou, históriou, prírodou a bohatou kultúrou. Ak hľadáte dokonalé miesto pre dovolenku plnú relaxu aj aktivít, tak by ste si nemali nechať ujsť návštevu Lucernu.


Ubytovanie Švajčiarsko Lucern


Lucern - malé, no pôsobivé mesto vo Švajčiarsku, je veľmi obľúbeným cieľom pre turistov zo všetkého sveta. Nachádza sa pri brehu jazera Lucern a je obklopené nádhernými švajčiarskymi alpskými vrchmi. Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tomto malebnom meste, existuje široká ponuka hotelov, hostincov a apartmánov.

Ak hľadáte ubytovanie pre plnohodnotnú luxusnú skúsenosť, môžete si vybrať jeden z mnohých luxusných hotelov v Lucerne. Tieto hotely sú známe pre svoje prvotriedne vybavenie a ponúkajú špičkové pohodlie svojim hosťom. Niektoré z najprestížnejších hotelov v meste sú Hotel Schweizerhof Lucerne, Hotel Palace Lucerne a The Chedi Andermatt. Sú vhodné pre tých, ktorí si želajú nadštandardné služby a kvalitu pobytu.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom alebo tých, ktorí preferujú viac neformálne a útulné prostredie, je možné nájsť hostely alebo lacnejšie hotely v meste Lucern. Hostely sú obľúbené medzi mladými cestovateľmi a tými, ktorí hľadajú príležitosti na stretnutie nových ľudí zo všetkých kútov sveta. Niektoré z najlepších hostlov v meste sú Lion Lodge Lucerne, Jailhotel Löwengraben a Backpackers Luzern.

Ak preferujete väčšiu slobodu a viac súkromia, môžete si prenajať apartmán alebo chalupe v Lucerne. Tieto možnosti sú vhodné pre rodinných cestovateľov alebo skupiny priateľov, ktorí si želajú priestor a vybavenie k dispozícii. Mnoho apartmánov a chát v meste ponúka perfektnú kombináciu komfortu a nezávislosti, pričom sú vybavené kuchynkou a možnosťou varenia vlastného jedla. Niektoré z najpopulárnejších apartmánov a chatiek v meste Lucerne sú Swiss Chalet, Apartments zum Löwen a Hotel Pickwick & Pub.

Okrem toho majú cestovatelia, ktorí hľadajú unikátnu skúsenosť, možnosť zotrvať na lodi na jazere Lucern. Tieto plovúce hotely ponúkajú nezabudnuteľný pobyt s krásnymi výhľadmi na jazero a horu Pilatus. Niekedy sa aj organizujú krátke výlety a plavby po jazere. Lake Lucerne Cruises a MS Diamant sú príkladmi lodí, na ktorých si turisti môžu užiť ubytovanie.

V Lucerne je možné nájsť ubytovanie pre každého typu cestovateľa a rozpočtu. Jeho krása a majestát Alpského jazera robia z tohto miesta skutočne jedinečné miesto na strávenie dovolenky. Nech sa rozhodnete pre luxusný hotel, útulný hostel, priestranný apartmán alebo plovúci hotel, určite sa vám tu bude páčiť a zažijete nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Švajčiarsko Lucern


Švajčiarsko je krajina, známa svojou malebnou prírodou, impozantnými alpskými vrcholmi a čistými jazerami. Jedno z najkrajších miest v tejto krajine je mesto Lucern. Ak ste plánovali navštíviť toto úžasné miesto, letenka do Švajčiarska je prvým krokom k zážitkom, ktoré na vás čakajú.

Letenky na trasu do Lucernu si môžete zakúpiť u viacerých leteckých spoločností. Jednou z možností je letieť do medzinárodného letiska Zurich, ktoré je hlavným letiskom v blízkosti mesta Lucern. Po prílete na letisko si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Lucernu.

Mesto Lucern sa nachádza pri brehu jazera Lucerne a je obklopené alpskými horami. Po príchode do tohto malebného mesta budete ohromení jeho krásou a historickým bohatstvom. Starobylé budovy a malebné uličky vám umožnia cítiť sa ako v pohádke.

Jednou z najznámejších atrakcií v Lucerne je Kapelový most z 14. storočia. Tento drevený most s vežičkou je symbolom mesta a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Po prechádzke po moste si môžete vychutnať prechádzku po historickom centre mesta, kde nájdete rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, odporúčame navštíviť ľudový ciferblat, najväčší ciferblat na svete, ktorý sa nachádza na veži Starého radnice. Každú hodinu ožíva, keď sa z neho vyrojí procesia historických figurín, ktoré predstavujú významné udalosti zo švajčiarskej histórie.

Okrem historických pamiatok má Lucern tiež veľa prírodných krás na ponuku. Môžete sa vydať na výlet jazerom Lucerne, kde si môžete vypožičať loď a objaviť okolité múzeá, reštaurácie a prírodné rezervácie. Okolie Lucernu je tiež ideálne pre horské túry a lyžovanie v zime.

Ak sa chcete ponoriť do miestnej kultúry, nezabudnite navštíviť niektorý z trhov v Lucerne. Počas obľúbeného trhu na Kapelovom moste si môžete zakúpiť tradičné suveníry, remeselné výrobky a miestne gastronomické špeciality.

Letenka do Švajčiarska, konkrétne do Lucernu, je kľúčom k nezabudnuteľnému zážitku. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o históriu, prírodu alebo kultúru, Lucern vám poskytne všetko, čo očakávate od švajčiarskeho mesta. Navštívte toto nádherné miesto a zažite kúzelnú atmosféru Lucernu.


Počasie Švajčiarsko Lucern


Lucern je mesto v strednej časti Švajčiarska a má výbornú polohu na brehu jazera Lucern. Ak hľadáte určitý druh počasia, pravdepodobne ho tu nájdete. Počasie v Lucerne môže byť často náhodné, pretože mesto sa nachádza v závese Alp a môže byť ovplyvnené viacerými typmi počasia.

Letné počasie v Lucerne sa zvykne začať v máji a vydrží až do septembra. Teploty sa pohybujú v rozsahu 18 -25 °C, s veľmi málo dňami, keď teploty presahujú 30 °C. Najprijateľnejšie teploty nastávajú zvyčajne v júni a v júli, takže ak plánujete návštevu Lucerne počas leta, snažte sa návštevu naplánovať v týchto mesiacoch. Leto v Lucerne tiež znamená väčšiu pravdepodobnosť dažďa a búrok, takže sa uistite, že so sebou máte vhodné oblečenie a prípadne aj dáždnik.

Jesenné počasie v Lucerne, ktoré začína v októbri a trvá až do novembra, prináša zvyčajne niekoľko dňov nepríjemného zrážkového počasia a prudké zmeny teplôt. Teploty sa môžu pohybovať v rozsahu od 5 ​​do 15 °C. Aj keď môže počasie v tomto období byť trochu nestále, taktiež môžete zažiť krásny jeseň s dažďom, ktorý zdôrazní farby stromov.

Zimné počasie v Lucerne sa zvykne začať v decembri a trvať až do marca. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí - 3 až 7 °C. Ak máte radi zimné športy, je toto obdobie ideálne pre vás, pretože mesto je obklopené krásnymi horami a ponúka množstvo lyžiarskych stredísk. V zimnom období môže byť mesto pokryté snehom a teploty môžu klesnúť na -10 °C alebo dokonca nižšie.

Jar v Lucerne môže byť krásna, pretože sa do mesta vracajú kvety a stromy začínajú kvitnúť. Zvyčajne začína v marci a trvá až do mája. Teploty v tomto období sa ochladzujú a pohybujú sa v rozsahu 5-18 °C. Počas jari sa môže objaviť častý dážď a býva aj menšia pravdepodobnosť búrok.

V zhrnutí, počasie v Lucerne sa môže líšiť v závislosti na ročnom období, ale vzhľadom na jeho polohu a okolité hory, môže návštevníkom ponúknuť nielen pestrosť, ale aj množstvo možností na zažitie jedinečného dobrodružstva. Od letných kvetov, zimnej idyly a lyžovania, po indiánsku jeseň s nádhernými farbami, Lucern má pre každého niečo unikátne.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky