Objavte lety za najlepšie ceny

Švajčiarsko Saas-Fee

Letenka Švajčiarsko Saas-Fee


Ak plánujete oddych v malebnom horskom stredisku s nádhernými výhľadmi na Alpy, mali by ste sa obzrieť na letenky do švajčiarskeho Saas-Fee. Toto miesto vás prekvapí svojou prírodou, architektúrou a turistickou atmosférou.

Saas-Fee je malé mestečko zo života turistov. Tento horský skanzen je jedno z najznámejších stredísk Alp. Je známe svojimi mnohými vidiekmi, z ktorých sa dajú obdivovať krásne hory, ako Matterhorn, Dom a Weissmies. V lete a vo vyššej sezóne sa tu začína turistická sezóna. Na ľadovci v blízkosti nájdete mnoho výletov a turistických trás, ktoré poskytujú nezabudnuteľné zážitky. Môžete sa vybrať na horskú túru, jazdu na biko či horolezeckú akciu.

Zima v Saas-Fee je úplne odlišná. Tento sa tiež nazýva "Pearl of the Alps" a má pod snehovou plachtou štyri oddelené lyžiarske strediská, ktoré ponúkajú až 150 km zjazdoviek. V zime môžete relaxovať a obdivovať krásu z okien vírivky. Saas-Fee je taktiež skvelou destináciou pre športovychovateľov, pretože v meste nájdete denné strediská, kde sa môžete zapojiť do mnohých rôznych športových aktivít.

Ubytovanie v Saas-Fee je rovnako bohaté. V blízkosti nájdete množstvo hotely, horských chatiek a apartmánov. Ich vybavenie a služby vás určite potešia.

Ak hľadáte miesto na oddych, turistiku či lyžovanie, Saas-Fee by mal byť na čele zoznamu vašich destinácií. Letenky pre tento cieľ sa dajú zohnať tu a tam. Z Prahy sa môžete dostať do Genevy, následne cesta trvá dve hodiny. Z Bratislavy je najlepšou alternatívou let z Viedne, ktorý trvá iba tri hodiny.


Ubytovanie Švajčiarsko Saas-Fee


Švajčiarsko je známe svojou nádhernou prírodou, živými mestskými centrami a bohatou históriou. Ak plánujete navštíviť túto krajinu, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu malebného letoviska Saas-Fee. Nachádza sa vo Valaiskej doline a je obklopené nádhernými alpskými vrcholmi.

Jednou z vecí, ktorá robí Saas-Fee tak unikátnym, je fakt, že je autov voľným mestom. To znamená, že autá nie sú povolené vo vnútri obce, čo zaručuje čistý a bezpečný prostredie pre návštevníkov. Namiesto toho môžete využiť elektrické tuk-tuky alebo voziky na presun, alebo jednoducho prejsť celú obec pešo.

Saas-Fee je známe ako "perla Alp" vďaka svojej krásnej prírode a nespočetným outdoorovým aktivitám, ktoré ponúka. Jedným z najobľúbenejších je voľný lyžiarsky stredisk. S viac ako 100km zárezových zjazdoviek a modernými lanovkami je ideálnym miestom pre lyžiarov všetkých úrovní. Navyše, mnoho z týchto zjazdoviek sa nachádza vysoko nad hranicou stromov, čo znamená, že sa môžete tešiť z neuveriteľných výhľadov počas svojho výletu.

Ale Saas-Fee nie je len zimným rajom. V lete je to miesto, kde si môžete vychutnať horské turistiku, jazdu na horských bicykloch, paragliding a mnoho ďalších aktivít. Prechádzajte sa po nespočetných zelených lúkach a objavujte krásne vodopády a jazerá. Môžete si tiež vyskúšať vodný šport ako napríklad kajak, člnovanie alebo wakeboarding vo vodných nádržiach v okolí.

Okrem turistiky a outdoorových aktivít je Saas-Fee aj miestom bohatým na historké a kultúrne pamiatky. Navštívte starú časť Saas-Fee so svojimi úzkymi kamennými uličkami a krásnymi historickými budovami. Zaujímavosťou je aj múzeum Alpinemuseum, v ktorom si môžete prezrieť výstavy o alpskej prírode, kultúre a tradíciách.

Samozrejme, po celodenných aktivitách si môžete oddýchnuť a užívať si jedinečnú švajčiarsku pohostinnosť. V Saas-Fee je k dispozícii veľa možností ubytovania pre každý rozpočet, od luxusných hotelov po rodinné penzióny. Niektoré hotely ponúkajú aj wellness centrá, kde si môžete vychutnať masáže a lázně a načerpať nové sily na ďalší deň.

Ak hľadáte dovolenku v prírode, ktorá ponúka zábavu a relaxáciu, Saas-Fee je tou správnou voľbou. Nech už ste lyžiar, turista, dobrodruh alebo len milovník krásnej prírody, toto miesto vám určite odpovie na vaše očakávania. Nechajte sa očariť nádhernou scenériou a kúzlom tohto úžasného švajčiarskeho letoviska.


Počasie Švajčiarsko Saas-Fee


Saas-Fee, známe aj ako "perla Alp", je malebné horské mestečko nachádzajúce sa v švajčiarskych Alpách. Jeho nádherné okolie a jedinečná atmosféra robia z neho obľúbenú destináciu pre návštevníkov počas celého roka. Napriek svojej malosti ponúka Saas-Fee množstvo atrakcií a aktivít pre turistov, vrátane radu možností na výlety do okolitých horských vrcholov.

Jednou z najvýznamnejších charakteristík Saas-Fee je jeho mikroklíma, ktorý je pozoruhodný predovšetkým kvôli jeho zemepisnému umiestneniu. Mestečko sa nachádza na konci Saastal, údolia lemovaného veľkými plazmi ľadu a štyrmi štítmi, ktoré dosahujú výšku viac ako 4 000 metrov. Tieto vrcholy, medzi ktorými je aj Dom, najvyšší švajčiarsky vrchol, umožňujú Saas-Fee udržiavať si chladnejšie teploty aj počas letných mesiacov a poskytujú tiež bohatú zásobu snehu pre zimnú sezónu.

Leto v Saas-Fee je príjemne osviežujúce a ideálne pre milovníkov prírody a adrenalínových športov. Turisti majú možnosť pustiť sa do túr a pozorovať krásne výhľady na okolité hory a ľadovce. Vrátane krátkej prechádzky k ľadovcu Mittelallalin a jazdu lanovkou až do výšky viac ako 3 000 metrov na výhľad z vyhliadkovej terasy. Po absolvovaní turistických trás je možné si oddýchnuť pri jazere Mattmark, kde sa ponúka aj možnosť rybolovu.

Saas-Fee je tiež známe svojimi možnosťami pre letný horolezectvo. Nadšenci tohto športu majú príležitosť zdolať niektoré z najznámejších vrcholov Alp ako Alphubel, Allalinhorn alebo Strahlhorn. Tí menej odvážni si môžu vybrať z množstva ľahších túr po okolitých kopcoch a zalesnených údoliach.

Zimná sezóna v Saas-Fee je vždy mimoriadne očakávaná. Mestečko je považované za jedno z najlepších stredísk na lyžovanie v Alpách, s jeho siete 145 kilometrov zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Pestré možnosti pre bežkovanie a sania pre deti sú tu tiež dostupné. Najväčšou výhodou Saas-Fee však je jeho množstvo prírodných ľadovcov, ktoré umožňujú lyžovanie aj v lete a jeseni.

Počas celého roka je počasie v Saas-Fee pomerne stabilné, s miernymi teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou. Počas leta je priemerná teplota okolo 20°C, ale môže klesnúť aj pod 10 °C v noci. V zime je teplota väčšinou pod bodom mrazu, s priemernou dennou teplotou okolo -5°C. Sneženie je časté najmä v polovici zimy, čo poskytuje ideálne podmienky pre lyžovanie a snowboarding.

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť nádhernú prírodu Alp, rovnako ako aktívny oddych a zimné športy, Saas-Fee je určite skvelou voľbou. Toto malebné horské mestečko je dokonalým útočiskom pre všetkých, ktorí radi trávia voľný čas v prírode a cítia úžitok z výhľadov na mohutné vrcholky hôr a scenérie, ktoré vás nechajú bez dychu.


Dovolenka Švajčiarsko Saas-Fee


Exkluzívna dovolenka v Švajčiarsku: Saas-Fee

Ak sa chcete premeniť do opulentného horského raja, nemusíte hľadať ďaleko. Saas-Fee, malé horské mestečko v Švajčiarsku, ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku.

Saas-Fee, tiež nazývané "perla Alp", je ukryté v srdci obrovského horského lanca v južnej časti krajiny. Jeho charakteristická poloha v blízkosti mnohých alpských štítov, ako je na príklad Dom (najvyšší vrchol v Švajčiarsku), robí tento región nesmierne obľúbeným medzi turistami.

Jedným z hlavných lákadiel Saas-Fee je jeho nádherné prostredie a scenéria. Mestečko je obklopené mocnými alpskými vrchmi, ktoré vytvárajú neočakávanú kombináciu jazera, zelených lúk a ľadovcov. Je preto ideálnou destináciou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a potešiť sa prírodou.

Ubytovanie v Saas-Fee je luxusné a jedinečné. Mnohé hotely ponúkajú krásne izby a apartmány s nádherným výhľadom na okolité hory. Moderná architektúra je harmonicky zladená s alpským štýlom, čo vytvára magickú atmosféru pre návštevníkov.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú adrenalín a športové aktivity, Saas-Fee ponúka množstvo možností. Jedným z nich je lyžovanie a snowboarding. S belasými svahmi a upravenými zjazdovkami, toto miesto sa stáva rajom pre zimné športy. Lyžiari a snowboardisti všetkých úrovní nájdu svoje ideálne miesto na zjazdovkách zabezpečených snehom. Pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo iné, Saas-Fee ponúka ľadovcové túry a helikoptérové lety, čo je jedinečná a nezabudnuteľná skúsenosť.

Ak preferujete letnú dovolenku, Saas-Fee neponúka menej príležitostí na objavovanie. Množstvo značkovaných turistických ciest vedie návštevníkov k nádherným vodopádom, jazerám a alpským lúkam s kvitnúcimi kvetmi. Okrem toho, cyklodráha, paragliding a golfové ihrisko sú len niektoré z aktivít, ktoré možno v tomto čarovnom regióne zažiť.

Okrem prírodných krás, Saas-Fee sa môže pochváliť aj širokou ponukou reštaurácií, barov a obchodov. Po náročnom dni strávenom na svahoch si môžete oddýchnuť a vychutnať si tradičné švajčiarske jedlá a vína.

Nevyhnete sa tiež návšteve MiMu – múzeu minerálov, ktoré sa nachádza v meste. Môžete sa dozvedieť o jedinečnej podzemnej krajine Švajčiarska a obdivovať vzácne druhy minerálov.

Saas-Fee je miestom, ktoré by malo byť na vašom zozname cieľov, ak chcete zažiť jedinečnú a exkluzívnu dovolenku v Švajčiarsku. Jeho nádherná príroda, výnimočné športové aktivity a luxusné možnosti ubytovania ho robia jedným z najlepších miest v Európe, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a jednoducho sa pohlcovať krásou alpskej scenérie.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Saas-Fee


1. Kde sa nachádza Saas-Fee?

Saas-Fee sa nachádza v kantóne Valais, západného Švajčiarska.

2. Aké je počasie v Saas-Fee?

Počasie v Saas-Fee je ovplyvnené vysokohorskou polohou a môže sa meniť. V lete sa teploty pohybujú okolo 20-25 ° C a v zime môže byť až -10 ° C. Väčšina zrážok padá v lete.

3. Aké sú najlepšie miesta na lyžovanie v Saas-Fee?

V Saas-Fee sú dve hlavné lyžiarske oblasti - Längfluh a Felskinn, s množstvom lyžiarskych zjazdoviek a terénových parkov pre zábavu. Tiež sa nachádza lyžiarske stredisko Allalin, kde môžete lyžovať počas celého roka.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Saas-Fee?

Najlepší čas na návštevu Saas-Fee závisí od vašich preferencií. V lete môžete vychutnať pekné počasie a turistické trasy, zatiaľ čo v zime môžete skúsiť lyžiarske zjazdovky a unikátnu zimnú atmosféru.

5. Aké aktivity sa dajú robiť v Saas-Fee?

Okrem lyžovania a snowboardingu, v Saas-Fee je množstvo turistických túr, horolezectva, paraglidingu, roklinaťky, golfu, tenisu a mountain bikingu. Môžete navštíviť aj muzeá a expozície.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Saas-Fee?

V Saas-Fee je široká ponuka ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a chatiek, z ktorých mnohé sú priamo pri zjazdovkách.

7. Aké letiská sú najbližšie k Saas-Fee?

Najbližšie letiská sú Bern, Ženeva a Curych, ktoré sú vzdialené približne 2-3 hodiny jazdy autom. Alternatívou môže byť letecké letisko Miláno v Taliansku, ktoré je asi 3,5 hodiny jazdy autom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky