Objavte lety za najlepšie ceny

Tadžikistan Dušanbe

Najčastejšie otázky a odpovede Tadžikistan Dušanbe


1. Aké je hlavné mesto Tadžikistanu?
Odpoveď: Hlavné mesto Tadžikistanu je Dušanbe.

2. Aký je oficiálny jazyk v Tadžikistane?
Odpoveď: Oficiálny jazyk v Tadžikistane je tadžičtina.

3. Aké je náboženstvo väčšiny obyvateľov Tadžikistanu?
Odpoveď: Väčšina obyvateľov Tadžikistanu vyznáva islam.

4. Aký je miestny čas v Dušanbe?
Odpoveď: Časová zóna v Dušanbe je GMT+5.

5. Aké sú najznámejšie pamiatky v Dušanbe?
Odpoveď: Medzi najznámejšie pamiatky v Dušanbe patrí napríklad Pamätník vojde Džeroza pušta a socha Ismaela Samaniho.

6. Koľko obyvateľov má Dušanbe?
Odpoveď: Približne 800 000 ľudí.

7. Aká je plocha Tadžikistanu?
Odpoveď: Tadžikistan má rozlohu približne 143 100 štvorcových kilometrov.

8. Aký je hlavný ekonomický sektor v Tadžikistane?
Odpoveď: Hlavným ekonomickým sektorom v Tadžikistane je poľnohospodárstvo.

9. Má Dušanbe medzinárodné letisko?
Odpoveď: Áno, Dušanbe má medzinárodné letisko s názvom Mezinárodní letiště Dušanbe.

10. Ako sa nazývajú miestne jedlá v Tadžikistane?
Odpoveď: Niektoré typické jedlá v Tadžikistane sú napríklad plov (varená ryža s mäsom a mrkvou), manty (plnené cesto), a laghman (cestoviny so zeleninou a mäsom).


Počasie Tadžikistan Dušanbe


Tadžikistan je krajina nachádzajúca sa v strednej Ázii s bohatou históriou a kultúrou. Hlavným mestom krajiny je Dušanbe, ktoré je aj najväčším mestom v krajine. Klimatické podmienky v Dušanbe sú charakteristické vysokými teplotami v letných mesiacoch a chladným, suchým počasím v zime.

Letné mesiace, ktoré sa tiahnu od mája do septembra, sú v Dušanbe veľmi teplé a suché. Priemerné denné teploty sa pohybujú v rozmedzí 30 až 35 °C a vo vzduchu je cítiť vysokú vlhkosť. Najhorším obdobím sú obvykle mesiace júl a august, kedy teplota môže vzísť aj na 40 °C. V týchto mesiacoch je tiež bežnejšie výskyt krátkych búrok a vznikajú silné zrážky, ktoré však zvyčajne netrvajú dlho.

Chladné obdobie v Dušanbe trvá zhruba od decembra do marca a je charakteristické nízkymi teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 0 °C. V noci môže teplota klesnúť na mínus 10 °C, čo je pre návštevníkov z krajín s miernym podnebím dosť studené. Zima v Dušanbe je avšak suchá, takže počasie nie je extrémne nepriaznivé a aj napriek nízkym teplotám je na slnku pre návštevníkov dosť teplo.

Jeseň a jar sú v Dušanbe pomalým prechodom od horúceho leta k chladnej zime a naopak od studenej zimy k teplejšiemu letu. Jarné mesiace trvajú od marca do mája a jesenné túto dobu predstavujúce mesiace od septembra do novembra. V týchto obdobiach je počasie v Dušanbe zmiešané, s teplejšími dňami a menej chladnými nocami.

Celkovo vzaté, počasie v Dušanbe sa pohybuje medzi extrémne teplým a suchým letom a studeným, suchým zimným obdobím. Aj keď sú tieto podmienky pre návštevníkov z iných krajín príliš extrémne, Tadžikistan ponúka množstvo zaujímavých miest a kultúrnych skvostov. Ak plánujete návštevu Dušanbe, odporúčame sa pripraviť na rôzne klimatické podmienky, ktoré vám krajina ponúka.


Dovolenka Tadžikistan Dušanbe


Tadžikistan, hlavné mesto Dušanbe: Cesta do neobjaveného raja

Ak hľadáte nádheru neopísateľnej prírody, fascinujúcu kultúru a pohostinných ľudí, potom by ste sa mali pozrieť na dovolenku v Tadžikistane, konkrétne v jeho hlavnom meste Dušanbe. Tadžikistan je jednou z najkrajších krajín Ázie, ktorá je bohatá na prírodné krásy a historické pamiatky. Dušanbe, rozkladajúci sa v údolí na juhu krajiny, ponúka jedinečnú kombináciu modernej architektúry a tradičnej kultúry.

Prvou zastávkou na našej ceste po Dušanbe by mohla byť Národný archeologický múzeum Tadžikistanu. V tomto impozantnom múzeu nájdeme bohatú zbierku rôznych archeologických nálezov z celej krajiny. Medzi najdôležitejšie exponáty patrí socha Budhu z 8. storočia, ktorá bola nájdená v blízkosti mesta Penjikent.

Pre milovníkov prírody a spektakulárnych výhľadov neodolateľným cieľom je cesta do národného parku Fann Mountains, ktorý sa nachádza na juhozápade Tadžikistanu. Tento nádherný park ponúka nespočetné možnosti na turistiku, treking a horské bicyklovanie. Obdivujte zelené údolia, jazera odrážajúce majestátne vrcholky hôr a nezabudnuteľné vodopády. Ak radi rybačíte, môžete si vyskúšať aj rybolov v rieke Iskanderkul, ktorá je obľúbenou destináciou medzi návštevníkmi parku.

Po divokých prírodách z Tadžikistanskích hôr sa môžete vybrať do centra mesta a navštíviť Činoherné a operné divadlo. Toto jedinečné divadlo je domovom talentovaných tadžických umelcov a ponúka nádherné vystúpenia tradičných tážických tancov a spevu. Vybudované v štýle barokovej architektúry, divadlo je príďomom kultúry a umeleckého dedičstva Tadžikistanu.

Ak ste v Dušanbe, nesmiete vynechať návštevu Pamíru. Tento nádherne pohľadný horský hrebeň sa nachádza v severozápadnej časti Tadžikistanu a domovom nezabudnuteľnej vyčerpujúcej rokliny Wachanj. Na cestu po Pamíre je najlepšou voľbou zapôžičanie 4x4 terénneho auta, čo vám umožní pohodlnú jazdu a zároveň obdivovať nádhernú krajinu bez obmedzení.

Po návrate do Dušanbe si užite chvíle oddychu v miestnych reštauráciách, kde môžete ochutnať tradičné tadžické jedlá. Ich kuchyňa je bohatá na využitie čerstvých miestnych surovín a ponúka pestrofarebné pokrmy s jedinečnými dochuti a vôňami.

Dovolenka v Tadžikistane, konkrétne v Dušanbe, zaručuje nádherné zážitky, ktoré sa vryjú do pamäti na dlhú dobu. Prírodná krása krajiny, bohatá história a pohostinní ľudia vás uchvátia a obohatia váš život o nové a vzácne zážitky. Tak čo ešte váhate? Vydajte sa na neobjavený raj a objavte kúzlo Tadžikistanu.


Ubytovanie Tadžikistan Dušanbe


Dušanbe, hlavné mesto Tadžikistanu, ponúka množstvo možností pre turistov hľadajúcich ubytovanie. Od luxusných hotelov po lacnejšie hostely a súkromné apartmány, nájde sa tu ubytovanie pre každého.

Pre tých, ktorí si chcú dopriať pohodlný pobyt a luxusné zariadenie, je tu množstvo vybraných hotelov. Najluxusnejším hotelom v Dušanbe je hotel Hyatt Regency, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hotel ponúka špičkovú kvalitu ubytovania, plážový bazén, fitness centrum a wellness centrum, ako aj širokú ponuku reštaurácií a barov.

Ďalším populárnym hoteldom v centrálnej časti mesta je hotel Serena. Tento hotel je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú štýlové zariadenie a pohodlie. V hoteli je k dispozícii wellness centrum, kaviareň, reštaurácia, knižnica a salónik na relaxáciu.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu, sú tu hostely. Hostel Green House sa nachádza v centre mesta a ponúka jednoduché a pohodlné izby včetne bezplatného Wi-Fi pripojenia. Hostel je ideálny pre cestovateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia, existuje aj možnosť nájsť súkromné apartmány. Apartmány sú obzvlášť vhodné pre rodiny alebo skupiny cestovateľov, ktorí by radi mali viac priestoru a súkromia. Súkromné apartmány sú dostupné na viacerých miestach okolo mesta a ponúkajú rôzne vybavenie.

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú ubytovanie mimo mesta, sú k dispozícii aj ubytovacie zariadenia v okolitých oblastiach. Okolo mesta sa nachádzajú kempy a horské chaty, ktoré ponúkajú aspoň základné vybavenie a sú vhodné pre tých, ktorí sa radi vybrali do prírody.

V Dušanbe nájdete ubytovanie pre každého, od luxusných hotelov po lacnejšie hostely a apartmány. V podstatě jde o otázku ceny a vkusu. Ceny v Tadžikistaně mnohdy vyjde cestování o něco levněji než v západních zemích, takže si lze dovolit vyzkoušet i ubytování, co v jiných zemích standardem už být nemusí. Nech sa rozhodnete pre akejkoľvek typ ubytovania, mali by ste v Dušanbe ľahko nájsť miesto na prenocovanie.


Letenka Tadžikistan Dušanbe


Letenky do Tadžikistanu môžu byť niekedy ťažké nájsť, ale ak sa vám to podarí, určite sa oplatí navštíviť toto krásne krajina v srdci Ázie. Tadžikistan, ktorý sa nachádza na severe Afganistanu a západe Číny, je klenotom v strednej Ázii, ktorý ponúka bohatú kultúru, malebné krajiny a skromné, ale pohostinné obyvateľstvo.

Let trvá asi 8 hodín a oxigénovo-chudobné prostredie a nízka úroveň vlhkosti vo vzduchu počas letu môže byť pre niektorých cestujúcich náročné, preto odporúčame hydratáciu a pohyb počas letu.

Letenky do Tadžikistanu sú obvykle dostupné z veľkých medzinárodných letísk, ako sú Londýn, Paríž či Frankfurt. Letenky sú k dispozícii aj cez niekoľko leteckých spoločností, ako sú Turkish Airlines alebo Air Astana.

Tadžikistan je krajina, kde sa stretávajú kultúry, náboženstvá a etniká. Krajina ponúka návštevníkom množstvo národných parkov a horských oblastí, v ktorých sa môžete vydať na turistiku a užiť si krásnu prírodu. Populárnou atrakciou je aj jazero Iskanderkul, ktoré je obklopené nádhernou horskou krajinou.

Dušanbe, hlavné mesto Tadžikistanu, je zaujímavá destinácia pre turistov, ktorí sa chcú ponoťovať do kultúry tejto krajiny. Mesto ponúka množstvo obchodov, obchodných centrí a zaujímavých historických pamiatok. V meste tiež nájdete množstvo reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne kulinárske špeciality.

Ak hľadáte destináciu, kde sa môžete ponoťovať do kultúry a krás prírody, Tadžikistan je tým pravým miestom. Letenky môžu byť drahé, ale cesta sa určite oplatí. Zároveň by ste mali mať na pamäti, že krajina je v niektorých častiach veľmi chudobná, preto postupujete s rešpektom a úctou voči obyvateľom a miestnej kultúre.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky