Objavte lety za najlepšie ceny

Taiwan Kaohsiung

Dovolenka Taiwan Kaohsiung


Ahoj! Ak ešte nevieš, kam by si mohol/a vyraziť na svoju ďalšiu dovolenku, doporučujem Ti navštíviť Taiwan a miesto s názvom Kaohsiung. Nachádza sa na juhu tejto ázijskej krajiny a ponúka množstvo zaujímavostí. Ak ťa zaujímajú moderné mestá plné zelene, histórie i miestni kuchyne, čítaj ďalej.

Prechádzajúc mestom je vidieť jeho rôznorodosť a moderný životný štýl miestnych obyvateľov. Taktiež je možné využiť dopravu, ktorá je tu veľmi spoľahlivá a efektívna. Ak ťa dosť dopredujú výšky, môžeš využiť kabínkovú lanovku, ktorou sa môžeš prejsť okolo mesta a vychutnať si jedinečné výhľady.

V samotnom centre mesta sa nachádza obrovské a moderné nákupné centrum s množstvom obchodov rôznych značiek. Ak však nemusíš ísť do nakupovať, určite sa oplatí navštíviť Kaohsiung Museum of Fine Arts, ktoré je považované jeho historicky a kultúrne.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o miestnu kuchyňu a chcú sa ponoriť do miestnej kultúry je must-see Kaohsiung Liuhe Night Market. Ponúka obrovský výber jedál a najrôznejších druhov ovocia a zeleniny. Určite si tam môžeš vypočuť aj miestnu hudbu a nakúpiť si tradičné suveníry, ktoré si domov môžeš odniesť ako spomienku.

Pre tých, ktorí by si chceli vychutnať pohľady na vodu, môžu navštíviť neďaleký Cijin Island. Nachádza sa na západe od mesta a je jediný ostrov v meste. Zažijete tam čarovné miesto, kde sa stretávajú jedinečné miestne tradície a turizmus. Nezabudnite si so sebou priniesť svoj foťák, pretože toto miesto si zaslúži svoje fotografovanie.

V Kaohsiungu samozrejme nájdeš aj mnoho mnoho vlastných rozprávok a dejiská. Páčilo sa mi to tu veľmi a odporúčam Kaohsiung všetkým, ktorí sa radi ponárajú do miestnej kultúry a poznávajú nové kúsky ázie. Doufám, že sa aj tebe bude tu páčiť a užijes si to v tejto krásnej ázijskej metropole.


Letenka Taiwan Kaohsiung


Taiwan je ostrovová krajina východne od Číny, známa svojou rozmanitosťou a krásou. Jeho druhé najväčšie mesto je Kaohsiung, ktoré je tiež jedným z najdôležitejších prístavov na Tativerzálnej námornej ceste. Ak sa chystáte navštíviť tento fascinujúci cieľ, je dobré začať hľadať letenky do Kaohsiung.

Prvým krokom pri plánovaní cesty do Kaohsiungu je nájsť vhodné letenky. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v blízkosti mesta, ktoré ponúkajú letecké spojenie so svetovými destináciami. Najväčšie letisko je Letisko Kaohsiung, ktoré je umiestnené asi 10 km západne od centra mesta. Toto letisko obsluhuje mnoho medzinárodných leteckých spoločností a ponúka priame lety zo Spojených štátov, Európy a iných ázijských krajín.

Ak hľadáte let s pripustiteľnými cenami, odporúča sa skalovať rôzne letecké spoločnosti a využívať možnosti cestovných agentúr. Mnoho leteckých spoločností ponúka zľavy a špeciálne ponuky na letenky do Kaohsiungu, takže môžete ušetriť peniaze pri nákupe leteniek. Vyhľadávanie a rezervácia leteniek by sa malo robiť v predstihu, aby sa zabezpečila dostupnosť miest a výhodné ceny.

Po prílete do Kaohsiungu sa môžete tešiť na množstvo zaujímavostí a aktivít. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je Love Pier, ktorý ponúka nádherný výhľad na oceán a slúži ako prístavová promenáda. Mnoho návštevníkov sem prichádza, aby si vychutnalo prechádzku pozdĺž nábrežia alebo si posedelo v kaviarniach a reštauráciách, ktoré sa tu nachádzajú.Ďalšou známa atrakciou je Lotusové jazero, ktoré je najväčším sladkovodným jazerom na Taiwane a je obklopené nádhernými záhradami. Návštevníci môžu prejsť okolo jazera, navštíviť niektoré z múzeí alebo sa relaxovať v jednom z mnohých relaxačných priestorov.

Obzvlášť známe sú tiež tradičné taiwanské trhy, ktoré sú skvelou príležitosťou ochutnať miestne pokrmy a nákup suvenírov. Kaohsiung ponúka mnoho divadelných predstavení, festivalov a kultúrnych podujatí, kde si môžete vychutnať jeho živú atmosféru a pestrosť. Na ochladenie počas horúcich letných mesiacov môžete využiť aj niektorú z pláží v blízkosti mesta, ktoré sú ideálne na opaľovanie a kúpanie.

Letenky do Kaohsiungu vám umožnia objaviť bohatstvo tejto fascinujúcej destinácie. Takže ak sa chystáte na dovolenku v Ázii, nezabudnite zvážiť návštevu tohto kúzelného miesta. Pri plánovaní cesty si vyhľadajte letenky vopred a pripravte sa na dobrodružstvo v jednom z najkrajších miest na Taiwane.


Ubytovanie Taiwan Kaohsiung


Taiwan je nezvyčajná a prekvapujúca destinácia, ktorú si mnohí turisti často nevyberajú pre svoje cesty. Na juhozápade tohto ostrova sa však nachádza mesto Kaohsiung, ktoré by malo byť na zozname každého cestovateľa plánujúceho svoju cestu na Taiwan. Toto dynamické mesto ponúka viac než len typické turistické atrakcie a jeho ubytovacie možnosti sú nielen kvalitné, ale aj cenovo prístupné.

Jedným z faktorov, ktoré by mohli odrazovať návštevníkov od Taiwanu, sú ubytovacie náklady. No v meste Kaohsiung nájdete širokú škálu cenovo dostupného ubytovania. Od zostáv a hostelov, až po ubytovania s vyššou úrovňou komfortu. Ceny sa pohybujú v rozmedzí 10 až 100 eur na noc.

Ak chcete zažiť niečo naozaj typické pre Taiwan, môžete sa ubytovať v tzv. “mamainka”. Tieto malé rodinné hotely sú známe pre svoje veľmi príjemné prostredie, kvalitnú službu a rozumne nízke ceny. Väčšina týchto hotelov je rodinných prevádzkovaných a väčšinou sa nachádzajú v blízkosti turistických atrakcií. Ak sa rozhodnete pre tento typ ubytovania, bude vám ponúknuté aj skvelé raňajky, ktoré sú v cene.

Ak sa vám nepáči myšlienka bývať v “mamainke” a hľadáte aspoň trochu luxus, môžete zvážiť pobyt v hoteli. V Kaohsiungu sa nachádza viacero luxusných hotelov, ktoré poskytujú špičkovú kvalitu a služby. Ceny sa samozrejme pohybujú na vyšších úrovniach, no ak vám to nevadí a chcete podľahnúť kúzlu západnej elegance, potešia vás tieto hotely.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, majú Kaohsiung a jeho okolie mnoho hostelov, ktoré ponúkajú základné ale čisté a pohodlné ubytovanie. Väčšina týchto hostelov ponúka spoločné miestnosti pre denne aj nočne. Ak ste nároční na súkromie, je tu aj možnosť ubytovať sa v mikrohoteloch. Tieto malé hotely sú oveľa tichšie ako hostely a ponúkajú tiež o niečo väčšie súkromie.

Napriek tomu, že Kaohsiung je tretie najväčšie mesto na Taiwane, ponúka množstvo kvalitných a cenovo dostupných ubytovacích možností. Bez ohľadu na to, či sa obávate cien alebo hľadáte luxusné ubytovanie, nájdete si to pravé pre vás. Tak neváhajte, navštívte Kaohsiung a objavte západoslovenské kúzlo v samotnom srdci Taiwanu.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Kaohsiung


Otázky a odpovede týkajúce sa Taiwanu, konkrétne mesta Kaohsiung:

1. Aké letiská sa nachádzajú v blízkosti Kaohsiungu?
Odpoveď: V blízkosti mesta Kaohsiung sa nachádza medzinárodné letisko Kaohsiung International Airport.

2. Aké je nezávislé, de facto uznané štátne usporiadanie Taiwanu?
Odpoveď: Taiwan má niekoľko názvov, ale najčastejšie sa označuje ako Taiwanská republika.

3. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Kaohsiungu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Kaohsiungu patria Lotus Pond, Dragon and Tiger pagoda, Pier-2 Art Center, Fo Guang Shan Buddha Museum, a Love River.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kaohsiungu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Kaohsiungu je v zimnej a jarnej sezóne, teda od novembra do apríla. V lete môže byť veľmi horúco a vlhko.

5. Aké sú tradičné jedlá v Kaohsiungu?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Kaohsiungu zahŕňajú ryby, morské plody, nudle a jedlá z wok pančiev. Populárne jedlá zahŕňajú mäkké korenie Tainan, chlieb s jesť ako, a Taro koláče.

6. Aké je miestne dopravné spojenie v Kaohsiungu?
Odpoveď: V meste Kaohsiung je k dispozícii doprava ako MRT (metro), autobusy a taxíky. Nájomné bicykle sú tiež k dispozícii pre turistov.

7. Aké sú miestne zvyky a tradície v Kaohsiungu?
Odpoveď: Miestni obyvatelia v meste Kaohsiung si zachovávajú množstvo tradičných zvykov vrátane osláv lunárneho nového roka, Turnip Cake Festival, a Dragon Boat Festival.

8. Aké sú miestne nákupné centrá v Kaohsiungu?
Odpoveď: Medzi najväčšie miestne nákupné centrá v Kaohsiungu patria Dream Mall, Mitsukoshi Department Store, Hanshin Department Store a Ruifeng Night Market.

9. Aké miestne pamiatky si turisti môžu prezrieť v Kaohsiungu?
Odpoveď: V Kaohsinugu sú k dispozícii rôzne pamiatky, ako napríklad Rainbow Church, Kaohsiung 85 Building, Kaohsiung Confucius Temple a Old City of Zuoying.

10. Aké by sa malo urobiť v prípade potreby zdravotnej starostlivosti v Kaohsiungu?
Odpoveď: V prípade potreby zdravotnej starostlivosti sa navrhuje odporučiť sa na väčšiu lekársku fakultu v meste Kaohsiung. Každá turistická kancelária by mala poskytnúť informácie o najbližšej možnej zdravotníckej starostlivosti.


Počasie Taiwan Kaohsiung


V Kaohsiungu, najväčšom meste na juhu ostrova Taiwan, sa nachádza tropické monzúnové podnebie. Toto znamená, že mesto zažíva horúce a vlhké léto a mírne zimy.

Letá v Taipei sú veľmi horúce a vlhké, s teplotami dosahujúcimi až 35 ° C. Tieto teploty sú v kombinácii s vysokou vlhkosťou vzduchu často neúnosné a môžu spôsobiť únava a dehydratácia. Preto je dôležité nosiť špeciálne oblečenie a piť dostatočné množstvo vody počas pobytu v meste.

V zime sú teploty v Kaohsiungu miernejšie, pohybujú sa okolo 20 - 25 ° C. Avšak, zimy sú často zamračené a môže sa objaviť aj mrholenie. To znamená, že návštevníci by mali mať pri sebe aj teplejšie oblečenie.

Kaohsiung je tiež známe svojimi silnými vetrami, ktoré môžu narásť na rýchlosť až 150 km / h. Tieto veterné búrky môžu spôsobiť značné škody a môžu byť nebezpečné pre návštevníkov. Môžu sa vyskytnúť kedykoľvek počas roka, ale najbežnejšie sa vyskytujú v lete.

Celkové počasie v Kaohsiungu je nestále a môže sa meniť pomerne často. Návštevníci by si mali byť vedomí mohutných dážďových metelov, ktoré môžu byť nebezpečné a spôsobovať prívalové záplavy.

Vzhľadom k tomu, že počasie v Kaohsiungu môže byť neisté, návštevníci by mali sledovať predpoved počasia a prípadne skontaktovať miestne úrady ohľadom aktuálnej situácie v prípade hrozby silného vetra alebo dážďa.

Kaohsiung je fascinujúce mesto, ktoré by mali návštevníci vidieť a zažiť. Avšak, pri plánovaní cesty by si turisti mali uvedomiť miestne podnebie a pripraviť sa na nečakané podmienky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky