Objavte lety za najlepšie ceny

Taiwan Lukang

Počasie Taiwan Lukang


Taiwan je krásna krajina, ktorá má množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je aj mesto Lukang, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Lukang je známy pre svoju bohatú históriu a kultúru, ale tiež pre svoje počasie, ktoré má celkom zvláštne vlastnosti.

Vzhľadom na polohu Lukangu, ktorý sa nachádza na brehu Taiwanského prielivu, počasie sa tu líši od počasia na iných častiach Taiwanu. Viaceré faktory ovplyvňujú počasie v Lukangu, najmä teplota mora a sila vetra. Počasie je v Lukangu relatívne mierne po celý rok, a preto je to ideálne miesto na návštevu pre tých, ktorí hľadajú niečo viac ako len slnko, teplo a pláže.

V letnom období, ktoré sa rozprestiera od júna do septembra, horké a vlhké počasie prevláda v celej krajine, ale v Lukangu sa to odomkne. Najvyššie teploty dosahujú okolo 34 ° C v júli a auguste, ale príjemné morské vetry znižujú horúčavu a robia to oveľa znesiteľnejšie ako v iných častiach Taiwanu. Vzhľadom na teplotu mora okolo Lukangu, ide o populárne miesto na vodné športy, a takže ak ste nadšenci vo vodných športoch, neváhajte navštíviť Lukang.

Jeseň a zima sú v Lukangu najlepším obdobím na návštevu, keďže teploty sú príjemnejšie a suchšie. Zimné mesiace sa kladiú od decembra do februára a teploty klesajú až na 9 ° C, no pre turistov to nie je taká obava. Lukang je známy pre svoje tradičné aleje, mysleli by ste si, že toto mesto sa skrýva v mlhe a hustej hmle, ale opak je pravdou. Väčšinu zimných dní sa v Lukangu tešia dostatočne jasnej oblohe.

Apríl a máj tiež sú obdobiami, keď sa dá navštíviť Lukang. Teploty sú príjemné a počasie je suchšie. Ak hľadáte dobrý čas na návštevu a nie až tak preplnené ulice v Lukangu, tak toto je obdobie, kedy by ste mohli prísť.

Celkovo vzaté, Lukang má svoje výhody, čo sa týka počasia, a vzhľadom na to, že má množstvo turistických atrakcií, ide o ideálne miesto pre turistov, ktorý hľadajú niečo viac ako len pekné počasie. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Lukang, mesto určite splní vaše očakávania a ponúkne vám skvelé zážitky.


Dovolenka Taiwan Lukang


Dovolenka na Taiwane: Objavte nádherné mesto Lukang

Väčšina turistov pri návšteve Taiwane sa zameriava na jeho hlavné mesto Taipei, ale v krajine je mnoho ďalších miest, ktoré stoja za to objaviť. Jedným z týchto skrytých pokladov je aj historické mesto Lukang. Tento malý prístav v južnej časti krajiny ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na tradičnú taiwanskú kultúru a architektúru.

Lukang je známe pre svoje starobylé uličky, historické chrámy a tradičné domy. Mnoho z týchto budov je starších ako 200 rokov a sú ukážkou unikátneho taiwanského stavebného štýlu. Pri prechádzke mestom budete mať pocit, že ste sa vrátili do minulosti.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Lukangu je Lukang Longshan Temple, jedno z najstarších a najkrajších chrámov na Taiwane. Tento majestátny chrám slúži ako dôležité miesto kultu pre miestnych obyvateľov. Jeho architektúra je zaujímavá kombinácia čínskeho a taiwanského štýlu.

Okrem chrámov ponúka Lukang aj mnoho iných historických pamiatok a múzeí. Medzi najnavštevovanejšie patrí Lukang Folk Arts Museum, kde si môžete pozrieť tradičné umenie a remeslá miestnych obyvateľov. V múzeu nájdete zbierky starožitností, ako aj interaktívne ukážky výroby textílií a keramiky.

Lukang je tiež známy pre svoje trhy, na ktorých môžete ochutnať miestne jedlá a kúpiť si tradičné remeselné výrobky. Trhy sú živými miestami plnými farieb a vôní a sú skvelým miestom na ochutnávanie autentických taiwanských lahôdok.

Okrem historických a kultúrnych atrakcií ponúka Lukang aj prírodné krásy. V okolí mesta sa nachádzajú lagúny, na ktorých môžete relaxovať a vychutnávať si pokojnú atmosféru. Tiež si môžete vziať bicykel a ísť na cyklistickú turistiku po okolitých poliach a dedinkách.

Návšteva Lukangu je jedinečným spôsobom, ako objaviť skryté poklady Taiwanu. Toto historické mesto ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na tradičnú taiwanskú kultúru a architektúru. Od krásnych chrámov a múzeí po tradičné trhy a prirodzené krásy – Lukang má čo ponúknuť pre každého návštevníka.


Letenka Taiwan Lukang


Taiwan Lukang je malé město na západě Taiwanského ostrova, které je známé pro své historické ulice a památky. Místní dómy, chrámy a starobylé uličky plné obchodů a malých restaurací dávají návštěvníkům pocit, že se dostali do minulosti a každým krokem objevují nové zákoutí této jedinečné oblasti.

Letenky do Tchaj-wanu jsou velmi snadno dostupné a díky různým nabídkám a slevám můžete najít skvělé ceny. Z Prahy letí například letecká společnost China Airlines, a to přímo do Tchaj-peje - hlavního města Tchaj-wanu. Zde můžete buď pokračovat dále a jet na Lukang autobusem, nebo si přímo zakoupit letenku na letiště v Taichungu, což je nejbližší letiště k Lukangu.

Po příjezdu na letiště v Taichungu se můžete rozhodnout, zda pojedete do Lukangu taxíkem nebo autobusem. Cesta autobusem trvá kolem hodiny a autobusy odjíždějí pravidelně z letiště. Cena za taxík průměrně činí kolem 1500 TWD (taiwanský dolar), což odpovídá asi 1000 Kč. Nicméně, pokud jste skupina lidí, může být rozumné si pronajmout auto a projet se po okolí.

V Lukangu najdete mnoho památek, mezi kterými se nejvíce vyniká chrám Lungshan a kašna Tianhou. Lungshan je naplněný mnoha detaily a koloritem, jsou zde různé sochy a mnoho umění, které skvěle odrážejí Tchajwanskou kulturu. Kašna Tianhou je mistrovským dílem historického architektury a nabízí krásné výhledy na město.

Čas strávený v Lukangu bude plný překvapení a krásných zážitků. Můžete vyzkoušet místní kuchyni a nakoupit storažitosti jako jsou ručně malované keramické výrobky, tradiční tchajwanské čaje a další hezké dárky v místních obchodech.

Doprava v Lukangu je velmi jednoduchá a bezpečná. Můžete chodit po ulicích a procházet se historickým centrem s mnoha malými uličkami a nádhernou architekturou. Můžete také pronajmout kolo a projet se po okolí.

Pokud hledáte unikátní a neobvyklý zážitek během svých cest, navštívte Tchajwan Lukang. Toto město nabízí svým návštěvníkům nádherné památky a atmosféru starého Tchaj-wanu. A navíc, díky snadné dostupnosti letenek do Tchaj-wanu, nemusíte o nic víc než o svůj příjemný pobyt přemýšlet.


Ubytovanie Taiwan Lukang


Taiwan Lukang: Skrytý poklad na ostrove Taiwane

V srdci ostrova Taiwane sa nachádza malebné a historické mestečko Lukang. S jeho bohatým dedičstvom a zachovanou architektúrou, je Lukang miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť pri návšteve Taiwanu.

Lukang, pre niektorých známy ako "muzeum pod otvoreným nebom", je plné histórie a kultúry. Jeho vznik siaha až do 17. storočia, kedy bolo centrom obchodovania s cukrom. Dnes je to jedno z najdôležitejších historických miest na ostrove, s množstvom pamiatok a tradícií.

Jeho historické jádro je jasným príkladom tradičnej architektúry Taiwanu. Vyberte sa na prechádzku úzkymi uličkami a objavte starobylé haly a chrámy, ako napríklad Lungshan chrám alebo Tianhou chrám. Tieto svätostánky sú nielen krásne, ale aj dôležitými miestami obdivu pre miestnych obyvateľov. Počas tradičných festivalov sa miesto ožíva podľa zvykov a tradícií, ktoré sa po stáročia uchovali.

Lukang je tiež domovom pre množstvo historických rezidencií a dedinských domovov, ktoré majú výnimočnú architektúru. Navštívte napríklad Linovu rezidenciu, ktorá slúžila ako významné centrum obchodu počas dynastie Ming. Svojou malebnosťou a starobylým nábytkom vás prenesie späť v čase.

Pre tých, čo sa zaujímajú o umenie a remeslá, navštíviť môžete aj historické trhy a dielne, kde si môžete zakúpiť autentické remeselné výrobky ako keramiku a rybie siete. V miestnych obchodoch narazíte na množstvo predmetov, ktoré sú tradične vyrobené a symbolizujú bohatú kultúrnu históriu Lukangu.

Ak plánujete pobyt v Lukangu, budete mať na výber z rôznych útulných ubytovacích zariadení. Mnohé z nich sa nachádzajú v historických budovách, ktoré boli starostlivo zrenovované a ponúkajú autentické a pohodlné ubytovanie. Ochutnajte miestnu kuchyňu v niektorých miestnych reštauráciách a vychutnajte si príjemný večer v atmosfére Lukangu.

Lukang je miestom, kde môžete zažiť históriu a kultúru Taiwanu v jednom. Jeho malebné uličky, starobylé chrámy a historické rezidencie vás zavedú do minulosti a ponúknu vám nezabudnuteľný pohľad na toto fascinujúce miesto. Ak chcete zažiť skutočný Taiwan, nevynechajte Lukang z vášho zoznamu.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Lukang


1. Aké je hlavné mesto Taiwanu?
Odpoveď: Hlavným mestom Taiwanu je Taipei.

2. Kde sa nachádza Lukang v Taiwane?
Odpoveď: Lukang je historické mesto nachádzajúce sa v centrálnom Taiwane.

3. Čo je Lukang známy?
Odpoveď: Lukang je známy svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, ako sú chrámy, trhy a tradičné domy.

4. Ako sa dostanem do Lukangu z Taipei?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Lukangu z Taipei, je cestou vlakom. Trať trvá približne dve hodiny.

5. Koľko stojí vstup do hlavných atrakcií v Lukangu?
Odpoveď: Vstupné do niektorých atrakcií v Lukangu môže byť bezplatné, ale niektoré chrámy alebo múzeá môžu účtovať poplatok. Cena sa môže líšiť v závislosti od konkretnej atrakcie.

6. Aké sú najlepšie aktivity v Lukangu?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v Lukangu patria prechádzky po historických uliciach, návšteva chrámov a múzeí, nákupy na trhoch a pokusy o tradičné jedlá.

7. Existujú nejaké okolité atrakcie v blízkosti Lukangu?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Lukangu sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií, ako sú prírodné rezervácie, pláže a ďalšie historické mestá.

8. Aký je najlepší čas na návštevu Lukangu?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Lukangu je obdobie jari a jesene, keď je počasie príjemné a nie je príliš horúco.

9. Ktoré ulice sú najznámejšie v Lukangu?
Odpoveď: Najznámejšie ulice v Lukangu sú Miaoxiang (chrámová ulica), Yaolin (pece na dezerty ulica) a Lukang Old Street (stará ulica).

10. Ako dlho by som mal stráviť v Lukangu?
Odpoveď: Prehliadka Lukangu by mala trvať aspoň jeden deň, ale ak máte viac času, odporúča sa stráviť niekoľko dní na preskúmanie všetkých jeho pamiatok a zážitkov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky