Objavte lety za najlepšie ceny

Taliansko Capri

Dovolenka Taliansko Capri


Dovolenka na talianskom ostrove Capri ponúka skvelú kombináciu slnečného počasia, nádherných pláží a fascinujúcej kultúry. Tento prírodný raj je známy svojou úchvatnou prírodou, modrozelenými moriami a malebnými obcami.

Capri je ostrov nachádzajúci sa v Tyrhénskom mori, v blízkosti Neapola. Vďaka svojej geografickej polohe a nádhernému prostrediu je to ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Ostrov ponúka množstvo aktivít, ktoré vám umožnia preskúmať jeho krásy.

Keď prídete na Capri, určite by ste nemali vynechať návštevu slávneho modrého jaskynného systému Grotta Azzurra. Tento prírodný fenomén je obklopený spektakulárnymi útesmi a, vďaka slnku, vytvára modrý odtieň mora, ktorý vás určite ohromí. V rámci prehliadky sa môžete dokonca preplaviť malou loďou a dostať sa dovnútra jaskyne.

Príroda na Capri je tiež perfektná na krásne prechádzky. Medzi najobľúbenejšie túry patrí výstup na najvyšší bod ostrova - Monte Solaro. Z vrcholu si môžete vychutnať panoramatický výhľad na ostrov a okolité moria. Okrem toho sú tu aj mnohé ďalšie turisticky atraktívne preskúmané oblasti, vrátane Faraglioni (obrovských skalných výbežkov v mori) a Via Krupp, slávnej chodby, ktorá spája historické centrum s plážou Marina Piccola.

Okrem prírody a scenérie si Capri udržalo aj bohatú kultúru a históriu. Starodávne pamätihodnosti, ako je Villa Jovis, bývalá rezidencia cisára Tiberia, sú jedným z mnohých miest, ktoré stojí za návštevu. Ďalšou vnútrozemskou atrakciou je obec Anacapri, kde si môžete vychutnať zaujímavú architektúru, malebné uličky a miestne obchody s remeselnými výrobkami.

Počas leta je na Capri veľa festivalov a podujatí. Najvýznamnejší je Girotonno, súťaž v prístavnej obci Marina Grande, ktorá slávi miestnu rybársku tradíciu. Počas týchto podujatí môžete ochutnať tradičné jedlá, počúvať tradičnú taliansku hudbu a zapojiť sa do rôznych kultúrnych aktivít.

Na Capri sa nachádza množstvo luxusných hotelov a reštaurácií, ktoré ponúkajú vynikajúcu taliansku kuchyňu s čerstvými produktmi. Nebudete mať problém nájsť niečo, čo vám chutí - či už ide o mozzarellu di bufala, neodolateľné morské plody alebo lahodnú pizzu.

Vzhľadom na svoju popularitu je lepšie si dovolenku v Capri plánovať vopred a rezervovať si ubytovanie a letenky v dostatočnom predstihu. Doba, ktorú tu strávite, bude čistou radosťou plnou prírodných krás, vynikajúcej kuchyne a nezabudnuteľných zážitkov. Capri je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dovolenku, ktorá ponúka zmes luxusu, scenérie a kultúry v skutočne jedinečnom prostredí.


Počasie Taliansko Capri


Talianska ostrov Capri je jedným z najpopulárnejších letovísk v Stredomorí. Jeho krásne pláže, priezračné modré more a úchvatné prírodné scenérie pritahujú turistov z celého sveta. Neodmysliteľnou súčasťou výletu na Capri je sledovanie aktuálneho počasia, pretože výrazne ovplyvňuje zážitok z cestovania a plánovanie aktivít.

Capri leží v regióne Campagna, konkrétne v Neapolskom zálive. Toto umiestnenie viac-menej zaručuje príjemné a mierny Stredomorský podnebí s teplými letami a miernou zimou. Toto sa týka aj počasia na ostrove Capri, kde teploty často dosahujú 25-30 stupňov Celzia v lete a poklesnú na približne 10-15 stupňov Celzia v zime.

Jún, júl a august sú najteplejšie mesiace v Capri, s vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. Ideálne počasie pre návštevu pláží a užívanie si slnečných dní na slávnych miestach, ako je Modrá jaskyňa alebo Faraglioni.

Avšak treba si uvedomiť, že v lete sa ostrov stáva veľmi rušným a preplneným turistami. Pre tých, ktorí túžia po pokojnejšom a tichšom prostredí, predsa len môže byť výhodnejšie navštíviť Capri na jar alebo jeseň. Počas týchto období teploty mierne klesajú na 15-20 stupňov Celzia, ale stále je dosť tepla na to, aby ste si užili pláže a výlety po ostrove.

Zimné mesiace na Capri sú miernymi a chladnými. Teploty klesajú priemerne na 10-15 stupňov Celzia, ale príležitostne dosahujú i nižšie hodnoty. Aj keď turistická sezóna je v tomto období značne utlmená, návštevníci môžu stále nazrieť do čarovného sveta ostrova Capri bez davov turistov.

Je veľmi dôležité poznamenať, že počasie v Capri môže byť náhle a nevyspytateľné. Preto je vždy vhodné sledovať predpoveď počasia pred cestou a mať pri sebe vhodné oblečenie a ochranné prostriedky.

V neposlednom rade, nielenže toto ostrovné raje ponúka krásne prírodné scenérie s tyrkysovým morom a útesmi, ale aj kultúrny zážitok s množstvom historických zaujímavostí. Takže ak zvážite návštevu Capri, počasie by nemalo byť rozhodujúcim faktorom, pretože tento ostrov vždy ponúka niečo nezabudnuteľného pre každého návštevníka.


Letenka Taliansko Capri


Ak hľadáte obľúbené letoviská na Talianskej riviére, rozhodne nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj ostrov Capri. Nachádza sa v Tyrrhenskom mori, len kúsok od Sorrenta a Neapola a je známy svojou nádhernou prírodou a zaujímavou históriou. V tomto článku sa pozrieme, ako zohnať letenku do Capri a čo všetko môžete na tomto ostrove zažiť.

Ako zohnať letenku do Capri?

Keďže ostrov Capri je malý a nie je vybavený medzinárodným letiskom, najbližšou destináciou na Talianskej riviére je Neapol. Z Neapola potom môžete cestovať cez more do Capri. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú služby trajektov z Neapola na Capri a ceny sa môžu líšiť podľa ročného obdobia a výberu kategórie miesta.

Okrem toho, existujú aj možnosti letu do Neapola z iných krajín alebo priamymi letmi do Ríma a Milána. Keďže Neapol má medzinárodné letisko, je ľahké si zohnať letenky z akéhokoľvek miesta na svete.

Čo vidieť a robiť na ostrove Capri?

Ostrov Capri je známy svojou prírodou a krásnymi vyhliadkami. Pri prechádzke po ostrove si môžete vychutnať krásne scenérie a unikátnu atmosféru. Capri ponúka množstvo možností, ako tráviť svoj čas a tu je pár z nich:

1. Blue Grotto – Toto je známe miesto na Capri, ktorého návšteva by mala byť vo vašom itinerári napevno zapísaná. Táto jaskyňa slnečnej svetlosti naznačuje žiariaci modrý odtieň vody. Ak to dovolí počasie, môžete do nej dokonca vojsť a zažiť Neptuneove kráľovstvo.

2. Villa San Michele – Tento dom je situovaný na kopci s nádherným výhľadom na ostrov. Villa bola založená švédkom Axelom Muntheom a je známa svojím vplyvným štýlom počas obdobia romantizmu.

3. Faraglioni – tieto sú Kamenné útvary a sú známe svojimi rôznymi tvarmi. Toto miesto môžete obdivovať buď z lode alebo z pobrežia.

4. Via Krupp – Via Krupp je zaujímavou cestou, ktorá vedie z Kapucínskeho námestia do Marina Piccola. Cesta nie je dlhá, ale je to nezabudnuteľný zážitok.

5. Monte Solaro – Toto je najvyšší kopec na Capri a pohľad z jeho vrcholu je nádherný. Môžete si dojst pešo alebo použit lanovku, aby ste sa na vrchol dostali rýchlejšie.

Zhrnutie

Rezervácia letenky do ostrova Capri a cestovanie týmto ostrovom sú nezabudnuteľným zážitkom. Existuje veľa možností návštevy a celý ostrov je plný pokladov, ktoré sa iba čakajú, kedy vám ich predstavia. Ak sa chystáte na dovolenku na Talianskej riviére, nezabudnite zahrnúť ostrov Capri do svojho programu.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Capri


Otázky:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Capri?
2. Aké sú najlepšie pláže na Capri?
3. Kde sa nachádza známy modrý kráter na Capri?
4. Kde sa nachádza Faraglioni a ako sa tam dostať?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Capri?
6. Aké suveníry si môžem kúpiť na Capri?
7. Kam sa môžem ísť najesť na Capri?
8. Aké muzeá a histórické pamiatky sú na Capri?
9. Potrebujem si rezervovať ubytovanie vopred na Capri?
10. Aké aktivity a atrakcie sú najlepšie na Capri?

Odpovede:

1. Najlepší spôsob, ako sa dostať na Capri, je trajekt z Neapola, Sorrenta alebo Salerna.
2. Najlepšie pláže na Capri sú Marina Piccola, Faro di Punta Carena a Bagni di Tiberio.
3. Známy modrý kráter sa nachádza v grófstve Anacapri na západnom konci ostrova Capri.
4. Faraglioni sa nachádza na južnom konci ostrova Capri a môžete sa tam dostať loďou alebo vychádzkou.
5. Najlepší čas na návštevu Capri sú jarné a jesenné mesiace, keď je menej turistov a nižšie teploty.
6. Suveníry, ktoré si môžete kúpiť na Capri, zahŕňajú keramiku, limoncello, módne oblečenie a šperky
7. Na Capri sa môžete ísť najesť do talianskych reštaurácií a kaviarní, kde ponúkajú miestne talianske jedlá a dezerty.
8. Na Capri sa nachádzajú histórické pamiatky, ktorými sú Villa Jovis, Certosa di San Giacomo a královské záhrady Augustova.
9. Je lepšie si rezervovať ubytovanie vopred, aby ste mali väčší výber a lepšie ceny.
10. Najlepšie aktivity a atrakcie na Capri sú výlety na loďke, prechádzky po zaujímavých miestach ostrova a obdivovanie krásneho výhľadu na riviéru Amalfi.


Ubytovanie Taliansko Capri


Capri, ostrov známy svojou prírodnou krásou a luxusným životným štýlom, je jedným z najpopulárnejších turistických destinácií v Taliansku. Svojím nádherným pobytom toto miesto návštevníkom ponúka niečo pre ich zmysly - krásne pláže, úchvatné panoramatické výhľady a architektúru so starobylým čarom. Aby vaša dovolenka na Capri bola dokonalá, vyberanie správneho ubytovania je kľúčové. Tu je prehľad niektorých z najlepších ubytovacích možností na Capri.

1. Hotel Caesar Augustus: Hotel Caesar Augustus je luksusný 5-hviezdičkový hotel s výnimočným výhľadom na Tirenské more. Nachádza sa na stráni skalnatého útesu, čo z neho robí ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Ako hosť hotela budete môcť vychutnávať exkluzívne ubytovanie, prvotriednu kuchyňu, bazén a wellness centrum. Ak vám záleží na súkromí a luxuse, Hotel Caesar Augustus je tou správnou voľbou pre vás.

2. La Minerva: Nachádzajúci sa v centre Capri, hotel La Minerva ponúka kombináciu pôvodnej architektúry so súčasným dizajnom. Vďaka jedinečnej polohy hotela na vrchole kopca si môžete vychutnávať úžasný výhľad na more a známe miesto Piazzetta. Okrem štýlového ubytovania ponúka La Minerva aj bazén, slnečnú terasu a wellness centrum.

3. J.K. Place Capri: J.K. Place Capri je elegantný boutique hotel s výnimočnou kombináciou moderného dizajnu a talianskeho šarmu. Nachádza sa priamo na námestí Capri a ponúka jedinečný výhľad na more. Hotel je známy pre svoju vynikajúcu kuchyňu a starostlivosťou o hosťov. Jeho exkluzívne vybavenie zahŕňa aj wellness centrum a súkromnú terasu.

4. Villa Marina Capri Hotel & Spa: Tento 5-hviezdičkový hotel sa nachádza na stráni kopca a ponúka krásny výhľad na more. Jeho elegantné izby sú zariadené štýlom s vintage dotykom a poskytujú vám komfort a relaxáciu. Okrem toho môžete využívať bazén, relaxačné zóny a kvalitné služby, vrátane wellness centra.

5. Hotel Luna: Hotel Luna je historický hotel so všetkým komfortom moderného ubytovania. Nachádza sa v centre Capri, čo vám umožňuje ľahký prístup k všetkým hlavným atrakciám ostrova. Výhľady z teras a izieb sú ohromujúce a personál hotela srdečný a starostlivý.

Capri je jednou z najkrajších destinácií v Taliansku a ponúka nezabudnuteľný pobyt. Bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie si vyberiete, budete môcť zažiť luxus, ktorý ponúka tento ostrov. Takže si vyberte svoje ideálne miesto pre oddych a zrelaxujte si v tomto jedinečnom kúsku Talianska.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky