Objavte lety za najlepšie ceny

Taliansko Dolomity

Letenka Taliansko Dolomity


Ak sa chcete vybrať na nezabudnuteľnú dovolenku do Talianska, potom by ste mali uvažovať o návšteve regiónu, ktorý sa nachádza v srdci Dolomitov - talianskych Alpách. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu, hory a sneh, návšteva Dolomitov bude skutočným zážitkom.

Dolomity sú pôsobivé skalné hory, ktoré sa nachádzajú na severe Talianska a pohoria sú zahrnuté do Svätovojenskeho Alpami. Táto oblasť je známa svojimi horskými prírodnými krásami, zaradením na zoznam UNESCO a aj preto, že Dolomity poskytujú jedinečné lyžiarske zážitky.

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku do Dolomitov, môžete začať svoju cestu v obecnosti Bolzano. Je to hlavné mesto provincie Južné Tirolsko (Trentino-Alto Adige), ktorá leží na pomedzí Talianska a Rakúska. Mesto má bohatú kultúru a tradície, čo ju robí skutočnou perličkou v oblasti. Okrem toho je Bolzano dobrým bodom štartu pre objavovanie Dolomitov.

Samotné Dolomity sú úchvatné nielen z miesta, kde sa budete ubytovať, ale aj zo žeriavu. V každej oblasti Dolomitov sa nachádza niečo zaujímavé. Môžete si vyskúšať rôzne druhy lyžovania, využiť turistické trasy a navštíviť nádherné jaskyne a rieky.

Pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú v Dolomitoch ubytovať, existuje celá radica prostriedkov. V oblasti sa nachádza množstvo komfortných hotelov a chát, ktoré sú vynikajúcou kvázi pre tých, ktorí sa chcú venovať turistike alebo lyžovaniu.

Ak ste milovníkom histórie, v Dolomitoch nájdeš niektoré z najstarších, ale aj najlepšie zachovaných kresťanských pamiatok na svete. Okrem toho tu môžete nájsť aj celú radu podujatí, ktoré sú venované histórii a kultúre Dolomitov.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Dolomitov, môžete byť istí, že vaša dovolenka bude naplnená množstvom pamätných zážitkov. Táto oblasť je jediná svojho druhu a poskytuje návštevníkom i domácim nezabudnuteľné zážitky. Nezaháľajte, kúpte si letenku do Dolomitov ešte dnes a zažite výnimočnú dovolenku v jednom z najkrajších miest Talianska.


Počasie Taliansko Dolomity


Dolomity, jedno z najkrajších pohorí v Taliansku, ponúkajú nielen nádherné scenérie a horské vrcholy, ale aj pestrofarebné a fascinujúce počasie. Toto horské prostredie je známe svojou rôznorodosťou v zmysle teplôt, oblačnosti a zrážok, ktoré sa menia v závislosti od výšky, ročného obdobia a aktuálnych poveternostných podmienok. V každom prípade je toto pohorie skutočným rajom pre milovníkov outdoorových aktivít, bez ohľadu na počasie.

Dolomity sa nachádzajú v severovýchodnej časti Talianska a ovplyvňuje ich kombinácia stredomorského a alpského podnebia. Na základe toho je ich počasie veľmi zaujímavé a rozmanité. Prevažujú tu mierne letá a chladné zimy. Letné mesiace, jún a júl, prinášajú teplejšie a suššie podmienky. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia, ale môžu sa dostaviť aj horúčavy s teplotami nad 30 stupňov.

Zimné mesiace, december až marec, sú zas snehové a chladné. Teploty sú v dolinách okolo nuly a na vrcholech hôr môžu klesnúť až pod -10 stupňov. Dolomity sú známe svojimi výbornými podmienkami pre lyžovanie a snowboarding v tomto období. Hojné sneženie v kombinácii s priateľskými teplotami robia z tohto regiónu skutočný zimný raj pre snehové športy.

Počas od jari do jesene je počasie v Dolomitoch veľmi nepredvídateľné. Teploty sa môžu v jednom dni výrazne meniť a rýchlo sa mení aj oblačnosť a pravdepodobnosť zrážok. Miestami môže prísť k búrkam a hmlám, čo dodáva dolomitickému krajinnému rázu zvláštny a tajomný charakter.

Pri návšteve Dolomitov je preto dôležité si obliecť vrstvené oblečenie a pripraviť sa na rôzne typy počasia. Nepozerajte sa však len na predpoveď, pretože počasie v horských oblastiach sa môže rapídne meniť. Je dôležité byť pripravení na horké letné dni, zimné zimy a možnosť nečakaných búrok.

V Dolomitoch je každé ročné obdobie jedinečné. Nech už cestujete do týchto hôr v lete alebo v zime, ich scenérie vždy zaujmú a počasie pridáva dodatočný zmysel ich krásy. Bez ohľadu na to, či sa snažíte dosiahnuť vrchol hory či len relaxovať v údolí, dodajú Dolomity Vašej dovolenke špeciálny nádych a neopakovateľné zážitky.


Ubytovanie Taliansko Dolomity


Talianske Dolomity sú jedinečnou destináciou pre milovníkov prírody a horských aktivít. Nachádzajú sa v severovýchodnej časti Talianska a sú zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Okrem nádherného horského prostredia ponúkajú aj dokonalé ubytovanie, čo je neodmysliteľnou súčasťou každého výletu do tejto oblasti.

V Dolomitoch nájdete mnoho typov ubytovania, ktoré vyhovujú rozličným prianiam a potrebám návštevníkov. Hotely v tejto oblasti sú známe svojou výbornou kvalitou služieb a pohostinnosťou personálu. Môžete si vybrať medzi luxusnými resortmi, ktoré ponúkajú komfortné izby s panoramatickým výhľadom na okolité hory, alebo rodinnými hotelmi s príjemnou atmosférou a rodinným prostredím.

Pre tých, ktorí preferujú samostatnosť a nezávislosť, sú k dispozícii aj apartmány a chalupy. Tieto ubytovacie miesta sú ideálne pre rodiny a skupiny priateľov, pretože väčšinou disponujú viacerými izbami a vybavenou kuchyňou. Môžete si pripraviť vlastné jedlo a zároveň máte dostatok súkromia.

Okrem hotelov a apartmánov nájdete v Dolomitoch aj horské chaty a útulné penzióny. Tie sú najčastejšie umiestnené v horských dolinách a sú vhodné pre tých, čo hľadajú autentický zážitok a zvláštne prostredie. Niektoré z týchto chát ponúkajú aj možnosť stravovania, kde si môžete vychutnať jedlá prípravené z miestnych surovín.

Pri výbere ubytovania v Dolomitoch je dôležité vziať do úvahy aj jeho polohu. Ak máte záujem o lyžovanie, mali by ste si vybrať ubytovanie v blízkosti lyžiarskych stredísk. Naopak, ak ste milovníkom turistiky, budete si musieť vybrať miesto, ktoré je situované blízko turistických trás.

V Dolomitoch sa nachádza množstvo malebných horských dediniek, ktoré ponúkajú vynikajúce možnosti ubytovania. Medzi najobľúbenejšie patria Cortina d'Ampezzo, Corvara, Canazei a Alpe di Siusi. Tieto dedinky sú známe svojimi kultúrnymi pamiatkami, tradičnou kuchyňou a živou atmosférou.

V Talianskych Dolomitoch si môžete vybrať z bohatej ponuky ubytovania, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či preferujete luxus a pohodlie hotelov, samostatnosť apartmánov alebo autentický zážitok horských chát, určite nájdete ideálne miesto na ubytovanie. Prejsť si túto krásnu oblasť a objaviť jej nádherné prírodné scenérie bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Taliansko Dolomity


Talianske Dolomity patria medzi najkrajšie a najobľúbenejšie cestovné destinácie pre letnú i zimnú dovolenku. Nachádzajú sa na severe Talianska a ponúkajú nádhernú prírodu, úchvatné výhľady a množstvo možností na aktívny oddych.

Dolomity sú pohorie o rozlohe približne 140 000 hektárov, ktoré boli v roku 2009 zaradené do zoznamu UNESCO svetového prírodného dedičstva. Ich charakteristické svetlé vápencové skaly a strmé hrebeňové vrchy prilákajú turistov z celého sveta.

Počas leta je Dolomity rajom pre turistov, ktorí radi chodia pešo. Okrem množstva turistických trás a chodníkov, Dolomity tiež ponúkajú nádherné jazierka, ktoré sa nachádzajú v údolích a vytvárajú jedinečné scenérie. Medzi najkrajšie jazierka patria Misurina, Braies a Carezza. Okrem toho je tu aj množstvo možností na cykloturistiku, horolezectvo, paragliding a iné adrenalínové športy.

Zimná dovolenka v Dolomitoch je rovnako atraktívna. V tomto období pohoria lákajú milovníkov zimných športov. Dolomity ponúkajú vyše 1 200 km lyžiarskych tratí, ktoré sú spojené pomocou moderných vlekov a lanoviek. V oblasti Sella Ronda sa nachádza okruh, ktorý vám umožní prejazdiť si na lyžiach všetky hlavné strediská Dolomitov v priebehu jedného dňa. Okrem lyžovania môžete v Dolomitoch vyskúšať aj snowboarding, skialpinizmus, korčuľovanie na ľade a ďalšie zimné športy.

Okrem prírodných krás majú Dolomity aj bohatú kultúrnu a historickú hodnotu. V oblasti sa nachádza množstvo historických dedín, kostolov, zámkov a múzeí, ktoré oživujú minulosť. Mnohé turistické trasy vedú aj cez historické miesta, kde si môžete vychutnať autentickú atmosféru minulých čias.

Na dovolenku v Dolomitoch sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelov či penziónov, ktoré ponúkajú služby na vysokom štandarde. Okrem kvalitného ubytovania v mnohých lokalitách nájdete aj wellness centrá, ktoré vám umožnia relaxovať po dni v prírode.

Talianske Dolomity sú bezpochyby skvelou voľbou pre dovolenku pre každého, kto hľadá spojenie s prírodou, krásne výhľady a veľké množstvo aktivít. Bez ohľadu na ročné obdobie, Dolomity vás určite nezklamú. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a načerpať energiu pre vašu myseľ i telo.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Dolomity


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Talianskych Dolomitov:

Otázka: Kde sa nachádzajú Dolomity v Taliansku?
Odpoveď: Dolomity sa nachádzajú v severovýchodnej časti Talianska.

Otázka: Ako sa dostanem do Dolomitov?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Dolomitov, je lietadlom na medzinárodné letisko v Benátkach, Miláne alebo Verone a potom pokračovať vlakom alebo autobusom do jedného zo základní Dolomitovských miest.

Otázka: Aké aktivity ponúka Dolomity?
Odpoveď: Dolomity sú obľúbeným cieľom pre turistov, ktorí radi turistujú, lezú, bicyklujú, lyžujú a v zime aj snowboardujú. Tiež sú tu možnosti horolezectva, paraglidingu a mnoho ďalších outdoorových aktivít.

Otázka: Aké sú najlepšie mestečká na navštívenie v Dolomitoch?
Odpoveď: Niektoré populárne destinácie v Dolomitoch sú Cortina d'Ampezzo, Canazei, Bolzano, Ortisei a Merano.

Otázka: Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Dolomitov?
Odpoveď: Najvhodnejšie obdobie na návštevu Dolomitov závisí od vašich preferencií. Letné mesiace júl a august sú obľúbené pre turistiku a horské aktivity, zatiaľ čo zimné mesiace sú ideálne pre lyžovanie a snowboarding.

Otázka: Aké sú charakteristické rysy Dolomitov?
Odpoveď: Dolomity sa vyznačujú svojimi charakteristickými vápencovými skalnými vetvami a vrcholmi, ktoré tvoria výrazný horský pohľad. Sú tiež zaradené do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Otázka: Aké sú najlepšie túry v Dolomitoch?
Odpoveď: Niektoré z najlepších túr v Dolomitoch zahŕňajú Tre Cime di Lavaredo, Vajolet Towers, Seceda a Cadini di Misurina. Existuje mnoho ďalších nádherných túr, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolité hory a údolia.

Tieto otázky a odpovede vám môžu poskytnúť základné informácie o Talianskych Dolomitoch. Nezabudnite však, že je vždy dobré ďalšie informácie overiť, keď plánujete svoju cestu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky