Objavte lety za najlepšie ceny

Tanzánia Mount Meru

Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Mount Meru


Otázky:

1. Aká je nadmorská výška vrcholu Mount Meru?
2. Aký je najvhodnejší čas na výstup na Mount Meru?
3. Koľko dní trvá výstup na Mount Meru?
4. Aké sú prírodné krásy na ceste na Mount Meru?
5. Čo musím zobrať so sebou na výstup na Mount Meru?
6. Mám si zohnať sprievodcu na Mount Meru?
7. Aká je obtiažnosť výstupu na Mount Meru?
8. Aké je kvapkajúce stvorenie na Mount Meru?
9. Čo by som mal vedieť o zdravie, keď chcem vyliezť na Mount Meru?
10. Koľko stojí výstup na Mount Meru?

Odpovede:

1. Nadmorská výška vrcholu Mount Meru je 4 566 metrov.
2. Najlepší čas na výstup na Mount Meru je od júna do februára, keď je suché obdobie.
3. Výstup na Mount Meru trvá zvyčajne tri až štyri dni.
4. Na ceste na Mount Meru môžete vidieť napríklad krátery a ostatky sopiek, vodopády, roviny plné divých zvierat a podobne.
5. Na výstup na Mount Meru musíte zobrať dostatočné zásoby vody, oblečenie na teplé dni, ale aj na chladné noci, topánky s dobrým úchytom a iné nevyhnutné veci.
6. Je vhodné zohnať si sprievodcu, ktorý bude rozumieť trase a bude vedieť pomôcť v prípade nebezpečenstva.
7. Obtiažnosť výstupu na Mount Meru je stredne ťažká a vyžaduje si určitú odolnosť a prípravu.
8. Kvapkajúce stvorenie na Mount Meru sa nazýva arabický oryx a je to zvláštna podoba antilopy s dlhými rovnými rohmi.
9. Je potrebné byť pripravený na vysoké nadmorské výšky a zmeny počasia, preto je dobré kontrolovať svoje zdravie a prípadne si dať vakcíny.
10. Cena za výstup na Mount Meru sa môže líšiť v závislosti od sprievodcu, okolností a trvania výstupu, ale môže sa pohybovať medzi 800-1500 dolármi.


Počasie Tanzánia Mount Meru


Mount Meru je vulkán nachádzajúci sa v Tanzánii v národnom parku Arusha. Je to druhý najvyšší vrchol v krajine, hneď po slávnom Kilimandžáre. Vrchol Mount Meru sa nachádza vo výške 4 562 metrov nad morom a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Počasie na Mount Meru je veľmi rozmanité a ovplyvnené geografickou polohou hory. V letnom období sa teploty pohybujú okolo 20-25 °C vo vyšších nadmorských výškach až do 10 °C v nižších častiach hory. Teploty však môžu v noci klesnúť pod bod mrazu, pretože Mount Meru je vulkán a na jeho vrchole je veľmi chladno. Na vrchole je často prítomný sneh, najmä v zimných mesiacoch.

Počas obdobia dažďov, ktoré trvá od marca do mája a od novembra do decembra, je pravdepodobnosť zrážok na vrchole hory vyššia. Zrážky sa tu prejavujú ako silné búrky a malá snehová oblačnosť. V ostatných mesiacoch sa počasie stabilizuje a je viac slnečných dní. V tejto dobe je veľmi dôležité mať so sebou vhodné oblečenie, vrátane teplých šiat, vetru a vodeodolných bundách.

Turisti a horolezci, ktorí sa rozhodnú zdolať Mount Meru, by mali mať na pamäti tiež acclimatization na výšku. Vzhľadom na výšku tohto vulkánu, môže trvať niekoľko dní, kým sa telo prispôsobí a sčasti aklimatizuje. Je dôležité sledovať svoje zdravie a byť v kontakte s miestnymi vodcami a sprievodcami.

Okrem počasia je Mount Meru tiež známy pre svoje bohaté biodiverzitou. V oblasti sa nachádza rozmanitá flora a fauna vrátane vzácnych druhov rastlín a zvierat. Na vyšších výškach nájdeme rozsiahle lesy, zatiaľ čo nižšie časti hory sú pokryté savanami. Turné na Mount Meru je teda unikátnou príležitosťou preskúmať a objaviť tieto fascinujúce životné prostredia.

Vzhľadom na svoju krásu a jedinečnosť je Mount Meru populárnou destináciou pre turistov a horolezcov. Je to skvelá príležitosť pre dobrodruhov, ktorí chcú zažiť úžasnú prírodu Tanzánie a získať nádherný pohľad na okolitú krajinu.

V krátkej vete: Počasie na Mount Meru v Tanzánii je chladné s miernymi teplotami v lete a možnosťou zrážok počas obdobia dažďov. Je dôležité mať správne oblečenie a sledovať acclimatization na výšku, pretože Mount Meru je druhý najvyšší vrchol v Tanzánii.


Dovolenka Tanzánia Mount Meru


Tanzánia je krajina bohatá na nádhernú prírodu, zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zázračné miesta, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Medzi tieto miesta patrí aj sopka Mount Meru, ktorá je druhou najvyššou sopkou v Tanzánii, nachádzajúcou sa vo vnútrozemskom národnom parku Arusha.

Výstup na Mount Meru je populárnou alternatívou k slávnemu Kilimandžáru, ktorý je najvyššou horou Afriky. Aj keď Mount Meru nie je taký vysoký ako Kilimandžáro, výstup na túto sopku ponúka návštevníkom úžasné výhľady a skvelý výlet do divočiny.

Výstup na Mount Meru je obľúbeným aktívnym dovolenkovým cieľom. Turisti majú možnosť prekonať strmé a náročné trasy, ktoré ich zavedú cez tropické lesy, mláky, horské lúky a úchvatné skalné formácie. Počas túry na sopku sa dajú vidieť rôzne druhy divokých zvierat vrátane slonov, žiráf, buvolecov a mnoho ďalších. Pre milovníkov ornitológie je táto oblasť ideálnym miestom na pozorovanie rôznych druhov vtákov.

Samotný výstup na Mount Meru zvyčajne začína v mestečku Arusha, kde turisti získajú povolenie na vstup do národného parku. Celý výstup zvyčajne trvá tri až štyri dni a vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a základné horolezecké schopnosti. Vrchol sopky, ktorý sa nazýva Socialistická štvrť, je vo výške takmer 4 562 metrov nad morom. Z vrcholu je nádherný výhľad na národný park Arusha a v diaľke je možné vidieť aj Veľký riftový úval.

Na rozdiel od Kilimandžára je túra na Mount Meru menej frekventovaná, čo zaručuje, že turisti budú mať väčšiu dávku intímnejších momentov s prírodou a menej ľudí okolo. Odporúča sa však mať so sebou skúseného horského sprievodcu, ktorý pozná trasu a vie poskytnúť potrebnú podporu a bezpečnosť. Okrem toho je potrebné sa vybaviť adekvátnou horskou výstrojou, vrátane teplého oblečenia, pevných topánok, vysokohorského spacáku a batohu.

Tanzánska sopka Mount Meru je skutočne jedinečným miestom, ktoré ponúka nádhernú krajinu a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a lákajú ich výzvy v prírode, je túra na Mount Meru ideálnou voľbou. Vychutnajte si krásy tanzánskej prírody a doprajte si nezabudnuteľnú dovolenku na tomto úžasnom mieste.


Ubytovanie Tanzánia Mount Meru


Ak sa rozhodnete navštíviť krásnu krajinu Tanzáne, ktorá je známa nielen pre safari v národnom parku Serengeti, ale aj pre svoje úchvatné hory, určite vás zaujme Mount Meru. Ide o druhý najvyšší vrch v Tanzánii, hneď za slávnou Kilimandžárom. Toto miesto je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a chýbajú im výstupy na Kilimandžáro.

Ubytovanie v okolí Mount Meru je pestrofarebné a uspokojí rôzne potreby cestovateľov. Miestne hotely a ubytovne sa snažia ponúknuť dostatočný komfort a príjemnú atmosféru. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné horské chaty alebo typické safari letné domy.

Jednou z možností v ubytovaní je Arusha National Park, ktorý sa nachádza na úpätí hory Meru. Miestne chaty poskytujú jednoduché, ale pohodlné izby s pohľadom na okolitú prírodu. Tieto chaty sú vybavené súkromnými kúpeľňami a väčšinou aj balkónmi alebo terasami, kde si môžete vychutnať výhľad na úchvatnú krajinu s jezermi a zelenými lúkami.

Inou možnosťou je ubytovanie v samotnom meste Arusha, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov od hory Meru. V tomto veľkomeste nájdete rôzne hotely a penzióny, ktoré ponúkajú rôzne typy izieb a služieb. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi so všetkými modernými zariadeniami alebo skromnejšie penzióny s jednoduchými izbami. V meste si tiež môžete vychutnať typickú tanzánsku kuchyňu a užiť si nočný život.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je ubytovanie v miestnych rodinných penziónoch. Táto forma ubytovania vám umožní spoznať miestnu kultúru a tradície. Rôzne rodiny ponúkajú pohostinnosť a poskytujú jednoduché izby so základnými zariadeniami. Táto skúsenosť vám umožní bližšie sa zapojiť do miestneho života a spoznať autentickú tanzánsku pohostinnosť.

Pri výbere ubytovania v oblasti Mount Meru nie je nedostatok možností. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie nájdete vhodné miesto, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si pohľad na toto úchvatné miesto. Výhody tohto ubytovania sú nielen krása prírody, ale aj blízkosť k ďalším atrakciám, ako sú safari v národnom parku Arusha a múzeá a zábavné parky v meste Arusha.

Mount Meru je skutočne fascinujúce miesto na návštevu. Táto hora ponúka krásne výhľady, pestrú faunu a flóru a dobrodružnú atmosféru. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu do Tanzánie. Užite si ubytovanie v blízkosti Mount Meru a objavte krásy tohto úchvatného miesta.


Letenka Tanzánia Mount Meru


Tanzánia je pôsobivou krajinou, ktorá ponúka niekoľko úchvatných miest na návštevu. Jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami je nepochybne hora Mount Meru.

Mount Meru sa nachádza v národnom parku Arusha, v skutočnosti je druhým najvyšším vrcholom v Tanzánii a ponúka jedinečné dobrodružstvo pre nadšencov trekkingu. Hora je so svojou výškou 4 566 metrov o niečo nižšia ako slávny Kilimandžáro, ale rozhodne nie je menej fascinujúca.

Vystúpenie na Mount Meru je určené pre outdoorových nadšencov, ktorí sú pripravení čeliť fyzickému výzvu. Trasa trvá približne štyri dni a turisti musia mať dobrú kondíciu a vytrvalosť. Začína sa prístupom do Národného parku Arusha, kde je povinné mať sprievodcu, pretože táto oblasť je populárna pre svoje rozmanité druhy zvierat a rastlín.

Cesta na vrchol je náročná, ale cestou sa môžete tešiť na nádherné scenérie, vodopády, lúky plné divokých kvetov a nádherný pohľad na slávny Kilimandžáro. Vrchol Mount Meru je tiež známy pre svoje krásne vyhliadky na prírodu a okolitú krajinu.

Po celodennej túre je pre turistov pripravený nočný odpočinok v horskom útulku Miriakamba. Počas nasledujúcich dní pokračuje cesta do horského útulku Saddle Hut a následne na vrchol. Posledný výstup na vrchol začína skoro ráno, aby ste sa dostali na najlepší miestny pohľad na východ slnka.

Najlepším obdobím na výstup na Mount Meru je od júna do februára, keď sa oblasť považuje za suchšiu a bezpečnejšiu pre túru. Všetci turisti sú povinní mať povolenie na vstup do národného parku Arusha a je výhodné mať dobrú fyzickú kondíciu, aby ste mohli úspešne zdolať túto výzvu.

Ak máte radi trekking a túžite zažiť niečo nezabudnuteľné v krásnej prírodnej rezervácii Tanzánie, výstup na Mount Meru je pre vás skutočnou lahôdkou. Bojovať s výškou a dosiahnuť vrchol tejto úchvatnej hory vám poskytne pohľad, ktorý si navždy zapamätáte.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky